مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

ست لباس زنانه برای عید 97 به سبک جنیفر لوپز + مدل مانتو بهاره 97 ست لباس زنانه برای عید 97 به سبک جنیفر لوپز + مدل مانتو بهاره 97 نکات مهم برای یک خانه تکانی سریع و آسان در شب عید نکات مهم برای یک خانه تکانی سریع و آسان در شب عید کدام مسواک مانع پوسیدگی دندانم می‌شود؟ (مسواک مناسب) کدام مسواک مانع پوسیدگی دندانم می‌شود؟ (مسواک مناسب) نکاتی مهم در سلامت و بهداشت دهان و دندان | بهترین مسواک نکاتی مهم در سلامت و بهداشت دهان و دندان | بهترین مسواک تجاوز جنسی به چه تجاوزی گفته می شود؟ (+ بالاترین آمار تجاوز جنسی در دنیا) تجاوز جنسی به چه تجاوزی گفته می شود؟ (+ بالاترین آمار تجاوز جنسی در دنیا) نام افراد مشهور متولد اسفند ( ایرانی و خارجی) نام افراد مشهور متولد اسفند ( ایرانی و خارجی) خصوصیات متولدین زن و مرد اسفند ماه | شخصیت متولد اسفند ماه خصوصیات متولدین زن و مرد اسفند ماه | شخصیت متولد اسفند ماه تعبیر خواب بزرگان از کلمه  آبیاری گلها در خواب | تعبير خواب آبیاری گل ها تعبیر خواب بزرگان از کلمه آبیاری گلها در خواب | تعبير خواب آبیاری گل ها فال روزانه شنبه 28 بهمن ماه 96 فال روزانه شنبه 28 بهمن ماه 96 رابطه جنسی وزیران با کارمندان زیبای زن در استرالیا ممنوع شد ! رابطه جنسی وزیران با کارمندان زیبای زن در استرالیا ممنوع شد ! طلاق تلفنی زن و شوهر در تاجیکستان (عکس) طلاق تلفنی زن و شوهر در تاجیکستان (عکس) تصاویر شاهرخ استخری + عکس های جدید شاهرخ استخری تصاویر شاهرخ استخری + عکس های جدید شاهرخ استخری زن و مرد لخت و برهنه در حمام پارک آبی گرم ژاپن (عکس) زن و مرد لخت و برهنه در حمام پارک آبی گرم ژاپن (عکس) حلوای عربی | طرز تهیه حلوای عربی مجلسی + تزیین حلوا حلوای عربی | طرز تهیه حلوای عربی مجلسی + تزیین حلوا عکس های روز سپندارمذگان روز عشق ایرانی | عکس تبریک سپندارمذگان عکس های روز سپندارمذگان روز عشق ایرانی | عکس تبریک سپندارمذگان بیوگرافی رهام هادیان | همسر و عکس های رهام هادیان خواننده ماکان بند بیوگرافی رهام هادیان | همسر و عکس های رهام هادیان خواننده ماکان بند
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

کارینا پرواز

مسن ترین پرنده دنیا با 64 سال سن (عکس)

مجموعه : عکس های حیوانات و جانوران
تاریخ انتشار : 19 دسامبر 2015
مسن ترین پرنده دنیا با 64 سال سن (عکس)

شاید برای شما هم جالب باشد که مسن ترین پرنده دنیا را بشناسید. با ویزدم (Wisdom) پیر ترین پرنده ی شناخته شده در حیات وحش آشنا شوید. او ۶۴ سال سن دارد. ویزدم یک مرغ دریایی است، گونه ای که اقیانوس آرام شمالی قلمرو آنهاست و عمری غیر معمول طولانی دارند، البته نه به طولانی ویزدم. پیرترین مرغان دریایی نهایتا ۴۰ سال عمر می کنند.

 

ویزدم برای اولین بار در سال ۱۹۵۶ توسط نویسنده ی سرشناس، چندلر رابینز (Chandler Robbins) شناسایی و شماره گذاری شد. بسیاری از پرندگان قبل از اینکه شماره ی متصل به پایشان تعویض شود، شماره ی خود را از دست می دهند. با این حال شماره ی ویزدم مرتب تعویض شده و به خاطر دقت بالای این روش، پرنده شناسان حداقل عمر او را ۶۴ سال می دانند. ماه پیش او دقیقا بعد از یک سال با مستر گوو (Mr.Goo) که از حداقل دسامبر ۲۰۱۲ جفتش به حساب می آید به میدوی اتول (Midway Atoll) در شمال غرب هاوایی بازگشت. جزیره ی میدوی خانه ی ۹۹.۷% از مرغان دریایی است. اندکی بعد از رسیدنش، ویزدم تخم گذاشت.

 

مسن ترین پرنده دنیا با 64 سال سن (عکس)

 

مرغان دریایی معمولا تا پایان عمر با جفت خود می مانند و ویزدم تا کنون بیشتر از یک جفت داشته است. محققان تخمین می زنند که ویزدم در طول عمر خود تا به حال ۳۶ جوجه پرورش داده است. یک مرغ دریایی در سال یک مرتبه تخم می گذارد و حدود شش ماه را به همراه جفتش صرف تغذیه و نگهداری ازجوجه می کند. به غیر از این زمان، مرغان دریایی به طور مرتب هزاران مایل از دریا را برای وعده ای از ماهی مرکب و یا تخم های ماهی پرنده، جستجو می کنند. به نظر می رسد ویزدم بیش از شش میلیون مایل دریایی پرواز کرده است. این بیش از ۱۵ برابر فاصله ی زمین تا ماه است.

 

“در حالی که ما شاهد افت هفتاد درصدی جمعیت پرندگان دریایی نسبت به دهه ی ۵۰ میلادی هستیم، ویزدم یک نماد امید و انگیزه به حساب می آید” دن کلارک (Dan Clark) مدیر میدوی اتول هم چنین می افزاید:” ما بخشی از سرنوشت ویزدم هستیم و دیدن اینکه او بعد از دهه ها تلاش برای مدیریت و حفظ  زیستگاه مرغان دریایی به اینجا بازگشته مایه ی رضایت است.”

 

“مایه ی فروتنی است که او حداقل برای ۶۴ سال است که به میدوی می آید” برت ولف (Bret Wolfe) معاون منطقه می گوید “ملوانان نیروی دریایی لابد بارها از کنار این پرنده رد شدند، بدون اینکه بدانند او احتمالا پنجاه سال دیگر در حال نگهداری از جوجه ی جدیدش خواهد بود. او پل ارتباطی ما با گذشته و تجسم امید ما برای آینده است.”

 

مسن ترین پرنده دنیا با 64 سال سن (عکس)

مسن ترین پرنده دنیا

مدت کوتاهی بعد از اینکه در ۲۸ نوامبر ۲۰۱۵ تخم گذاشت، ویزدم (سمت راست) با جوجه ی خود “حرف” می زند. مرغان دریایی نر و ماده به نوبت از تخم نگهداری می کنند. اولین شیفت که تا سه هفته طول می کشد برای پرنده ی نر است تا پرنده ی ماده فرصت داشته باشد ذخیره ی چربی خود را دوباره به دست آورد. بعد از شکسته شدن تخم، باز هر دو مسئولیت نگهداری و تغذیه ی جوجه را به عهده می گیرند.

 

مسن ترین پرنده دنیا با 64 سال سن (عکس)

پرنده

مسن ترین پرنده دنیا با 64 سال سن (عکس)

 

تصاویر دیدنی از فرار شیر ترسو از بوفالو ها

زندگی این پرنده مثل “جوجه اردک زشت” است + تصاویر

پاک کردن دندان زرافه توسط پرنده (عکس)

 

telegram

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي