مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال راه های کاهش وزن با طب سوزنی ! راه های کاهش وزن با طب سوزنی !
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

مسن ترین پرنده دنیا با 64 سال سن (عکس)

مجموعه : عکس های حیوانات و جانوران
تاریخ انتشار : 19 دسامبر 2015
مسن ترین پرنده دنیا با 64 سال سن (عکس)

شاید برای شما هم جالب باشد که مسن ترین پرنده دنیا را بشناسید. با ویزدم (Wisdom) پیر ترین پرنده ی شناخته شده در حیات وحش آشنا شوید. او ۶۴ سال سن دارد. ویزدم یک مرغ دریایی است، گونه ای که اقیانوس آرام شمالی قلمرو آنهاست و عمری غیر معمول طولانی دارند، البته نه به طولانی ویزدم. پیرترین مرغان دریایی نهایتا ۴۰ سال عمر می کنند.

 

ویزدم برای اولین بار در سال ۱۹۵۶ توسط نویسنده ی سرشناس، چندلر رابینز (Chandler Robbins) شناسایی و شماره گذاری شد. بسیاری از پرندگان قبل از اینکه شماره ی متصل به پایشان تعویض شود، شماره ی خود را از دست می دهند. با این حال شماره ی ویزدم مرتب تعویض شده و به خاطر دقت بالای این روش، پرنده شناسان حداقل عمر او را ۶۴ سال می دانند. ماه پیش او دقیقا بعد از یک سال با مستر گوو (Mr.Goo) که از حداقل دسامبر ۲۰۱۲ جفتش به حساب می آید به میدوی اتول (Midway Atoll) در شمال غرب هاوایی بازگشت. جزیره ی میدوی خانه ی ۹۹.۷% از مرغان دریایی است. اندکی بعد از رسیدنش، ویزدم تخم گذاشت.

 

مسن ترین پرنده دنیا با 64 سال سن (عکس)

 

مرغان دریایی معمولا تا پایان عمر با جفت خود می مانند و ویزدم تا کنون بیشتر از یک جفت داشته است. محققان تخمین می زنند که ویزدم در طول عمر خود تا به حال ۳۶ جوجه پرورش داده است. یک مرغ دریایی در سال یک مرتبه تخم می گذارد و حدود شش ماه را به همراه جفتش صرف تغذیه و نگهداری ازجوجه می کند. به غیر از این زمان، مرغان دریایی به طور مرتب هزاران مایل از دریا را برای وعده ای از ماهی مرکب و یا تخم های ماهی پرنده، جستجو می کنند. به نظر می رسد ویزدم بیش از شش میلیون مایل دریایی پرواز کرده است. این بیش از ۱۵ برابر فاصله ی زمین تا ماه است.

 

“در حالی که ما شاهد افت هفتاد درصدی جمعیت پرندگان دریایی نسبت به دهه ی ۵۰ میلادی هستیم، ویزدم یک نماد امید و انگیزه به حساب می آید” دن کلارک (Dan Clark) مدیر میدوی اتول هم چنین می افزاید:” ما بخشی از سرنوشت ویزدم هستیم و دیدن اینکه او بعد از دهه ها تلاش برای مدیریت و حفظ  زیستگاه مرغان دریایی به اینجا بازگشته مایه ی رضایت است.”

 

“مایه ی فروتنی است که او حداقل برای ۶۴ سال است که به میدوی می آید” برت ولف (Bret Wolfe) معاون منطقه می گوید “ملوانان نیروی دریایی لابد بارها از کنار این پرنده رد شدند، بدون اینکه بدانند او احتمالا پنجاه سال دیگر در حال نگهداری از جوجه ی جدیدش خواهد بود. او پل ارتباطی ما با گذشته و تجسم امید ما برای آینده است.”

 

مسن ترین پرنده دنیا با 64 سال سن (عکس)

مسن ترین پرنده دنیا

مدت کوتاهی بعد از اینکه در ۲۸ نوامبر ۲۰۱۵ تخم گذاشت، ویزدم (سمت راست) با جوجه ی خود “حرف” می زند. مرغان دریایی نر و ماده به نوبت از تخم نگهداری می کنند. اولین شیفت که تا سه هفته طول می کشد برای پرنده ی نر است تا پرنده ی ماده فرصت داشته باشد ذخیره ی چربی خود را دوباره به دست آورد. بعد از شکسته شدن تخم، باز هر دو مسئولیت نگهداری و تغذیه ی جوجه را به عهده می گیرند.

 

مسن ترین پرنده دنیا با 64 سال سن (عکس)

پرنده

مسن ترین پرنده دنیا با 64 سال سن (عکس)

 

تصاویر دیدنی از فرار شیر ترسو از بوفالو ها

زندگی این پرنده مثل “جوجه اردک زشت” است + تصاویر

پاک کردن دندان زرافه توسط پرنده (عکس)

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو