قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

اس ام اس های به سلامتی دوست و رفیق (متن به سلامتی) اس ام اس های به سلامتی دوست و رفیق (متن به سلامتی) اشعار سعدی شیرازی ؛ شعرهای زیبا و کوتاه و عاشقانه از سعدی شیرازی اشعار سعدی شیرازی ؛ شعرهای زیبا و کوتاه و عاشقانه از سعدی شیرازی خلاص شدن از شر موهای سفید + 7 درمان برای سفیدی مو به همراه علت سفیدی مو خلاص شدن از شر موهای سفید + 7 درمان برای سفیدی مو به همراه علت سفیدی مو تعبیر خواب بزرگان از کلمه آتش زنه در خواب | تعبير خواب آتش زدن تعبیر خواب بزرگان از کلمه آتش زنه در خواب | تعبير خواب آتش زدن فال روزانه سه شنبه 1 اسفند ماه 96 فال روزانه سه شنبه 1 اسفند ماه 96 طالع بینی ماه اسفند 1396  (طالع بینی ماه) طالع بینی ماه اسفند 1396 (طالع بینی ماه) نام کامل شغل های تایید شده خانگی برای دریافت وام کار نام کامل شغل های تایید شده خانگی برای دریافت وام کار تجاوز جنسی گروهی به دختر بچه باکره در زمین کشاورزی ! تجاوز جنسی گروهی به دختر بچه باکره در زمین کشاورزی ! پروفایل شهادت حضرت فاطمه | عکس های تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) پروفایل شهادت حضرت فاطمه | عکس های تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) اس ام اس آرامش بخش و امیدوار کننده (20) اس ام اس آرامش بخش و امیدوار کننده (20) روش تشخیص پارگی یا وجود پرده بکارت در دختران باکره روش تشخیص پارگی یا وجود پرده بکارت در دختران باکره زیباترین دختران روسیه در المپیک زمستانی کره جنوبی 2018 زیباترین دختران روسیه در المپیک زمستانی کره جنوبی 2018 هدیه مخصوص روز سپندارمذگان برای آقایان (کادو سپندارمذگان) هدیه مخصوص روز سپندارمذگان برای آقایان (کادو سپندارمذگان) روش های شستشوی انواع  پرده + نکات مفید در شستشوی پرده روش های شستشوی انواع پرده + نکات مفید در شستشوی پرده مدل کیف 2018 مجلسی | 100 نمونه مدل کیف دخترانه و زنانه 97 مدل کیف 2018 مجلسی | 100 نمونه مدل کیف دخترانه و زنانه 97 شعر کامل سرود ای ایران و تاریخ سرود ملی + کلیپ سرود ای ایران ای مرز پر گهر شعر کامل سرود ای ایران و تاریخ سرود ملی + کلیپ سرود ای ایران ای مرز پر گهر
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

روانشناسی کودک

بیشتر بخوانید
توصیه هایی برای درمان افسردگی در دوران کودکی افسردگی در دوران کودکی افسردگی در دوران کودکی به طبع تبعات منفی دارد در ادامه می‌توانید با روش هایي برای درمان افسردگی در دوران کودکی تالاب را دنبال نمایید.    افسردگی را تعداد زیادی ...

کارینا پرواز

آموزش روشی ساده برای افزایش اعتماد به نفس کودکان

مجموعه : روانشناسی کودک
تاریخ انتشار : 3 سپتامبر 2017
آموزش روشی ساده برای افزایش اعتماد به نفس کودکان

8 روش برای تقویت اعتماد به نفس در کودکان

 

داشتن فرزندی خلاق و باهوش نیاز به انجام کارهای هست این روش ساده را در مقاله زیر مطالعه نمایید در علم روانشناسی، اعتماد به نفس بعنوان ارزشیابی هدف دار فرد از خود تعریف شده هست

 

“من نمی تونم فوتبال بازی کنم. من قوی نیستم. من نمی تونم نمره هاي خوبی بگیرم. ”
اگر این جملات به نظرتان اشناست و احساس میکنید که کودک شما با گفتن این جملات اعتماد به نفس کافی ندارد، بدانید که تنها نیستید.

 

اعتماد به نفس چیست؟

در علم روانشناسی، اعتماد به نفس بعنوان ارزشیابی هدف دار فرد از خود تعریف شده هست. به عبارت ساده تر، اعتماد به نفس همان چیزی هست که کودکان در مورد خود فکر می‌کنند. آیا این که کودک در مورد خودش چه فکری بکند مهم هست؟ بله هر کودکی روزی بزرگ خواهد شد و اگر نتواند به خودش اعتماد داشته باشد، با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد.

 

والدین در اعتماد به نفس کودکان نقش مهمی را بازی می‌کنند. در این جا به روش هایي اشاره میکنیم که می‌توانید به کمک آن ها، اعتماد به نفش در کودک خود را افزایش دهید.

 

1- کودکی که احساس کند دیگران وی را دوست دارند، خودش را دوست خواهد داشت. وقتی با لطافت با او حرف میزنید، وی را در آغوش می‌گیرید و یا وی را می بوسید، کودک شما در مورد خودش احساس خوبی خواهد داشت.

 

2- بر روی نقاط قوت او تمرکز کنید، نه بر روی نقاط ضعف او. وی را تشویق کنید تا بدون خجالت کشیدن از استعداد هایي که دارد بهرهگیری کند. در همان زمان، به او کمک کنید تا نقاط ضعف خود را بشناسد و روش هایي را برای حل آن ها پیدا کند.

 

اعتماد به نفس در کودکان و نوجوانان,راهای تقویت اعتماد به نفس در کودکانیادگیری مهارت هاي اخیر میتواند قدرت اعتماد به نفس کودک را افزایش دهد

 

3- کودک باید بداند که موفقیت مفید هست. اما نمی‌توانیم در تمام لحظات زندگی پیروز شویم. به کودک خود اجازه دهید تا بداند برنده شدن در هر چیزی وظیفه او نیست. به او یاد دهید تا شکست را بپذیرد.

 

4- یادگیری مهارت هاي اخیر میتواند قدرت وی را افزایش دهد. به او مهارت هاي جدیدی یاد بدهید مثل باغبانی، شستن ظرف ها.. همۀ این ها کم کم باعث افزایش اعتماد به نفس کودک خواهد شد.

 

5- داشتن حق گزینه برای کودک احساس خوبی هست. به کودک اجازه دهید تا برای یک‌بار هم شده خودش گزینش کند. اینکار نه تنها به او احساس خوبی خواهد داد بلکه به او یاد میدهد که مسئولیت پذیر باشد. گذشته از این که در زندگی مسئولیت اي بزرگی را بر عهده بگیرد، از گزینش هاي کوچک شروع کنید مثل گزینه غذا، گزینه اسباب بازی و غیره.

 

6. اگر کودک شما مشکلی دارد، بگذارید خودش حل کند. به او یاد بدهید تا خودش مشکلاتش را حل کند. اینکار باعث میشود اعتماد به نفسش اکثر شود.

 

 

7. به او یاد دهید تا مراقب خود و دیگران باشد. میتوانید در مورد بهداشت فردی با او صحبت کنید. همۀ این ها تاثیر مثبتی بر اعتماد به نفس هر فردی می‌گذارد.

 

8. کودکان کنجکاو میباشند و دلشان می‌خواهد هر چیزی را امتحان کنند. اگر کودک شما به فعالیت خاصی علاقه دارد یا می‌خواهد چیزهای جدیدی یاد بگیرد، وی را دلسرد نکنید. وی را تشویق کنید تا همۀ آن چیزهایی راکه در مورد آن ها کنجکاو هست بداند و تجربه کند.

 

تشویق کردن مفید هست، اما تعریف و تمجید بیش از حد هم برای کودک اسیب پذیر هست.

 

telegram

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي