دانلود آهنگ جدید

قاصدک

فروش خودرو

پرواز

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

دکتر تاج بخش

مطالب پیشنهادی

طالع بینی متولدین فروردین | طالع بینی خورشیدی متولدین زن و مرد فروردین ماه طالع بینی متولدین فروردین | طالع بینی خورشیدی متولدین زن و مرد فروردین ماه جملات زیبا و آموزنده | جملات زیبا و خواندنی از بزرگان جملات زیبا و آموزنده | جملات زیبا و خواندنی از بزرگان پیامک عاشقانه دلتنگی | متن عاشقانه دلتنگی و بیقراری پیامک عاشقانه دلتنگی | متن عاشقانه دلتنگی و بیقراری دعا برای رفع مشکلات (این دعا ها اجابتش قطعی است) دعا برای رفع مشکلات (این دعا ها اجابتش قطعی است) ماسک ترکیبی خانگی ضد جوش و ضد لک ماسک ترکیبی خانگی ضد جوش و ضد لک عکس های پروفایل شادی و خوشحالی | عکس نوشته های شاد پروفایل عکس های پروفایل شادی و خوشحالی | عکس نوشته های شاد پروفایل راهنمای خرید تورهای نوروزی تایلند (تور تایلند – تور بانکوک – تور پاتایا) راهنمای خرید تورهای نوروزی تایلند (تور تایلند – تور بانکوک – تور پاتایا) 20 حکایت زیبا و جالب پند آموز | حکایت زیبا و آموزنده از بهلول 20 حکایت زیبا و جالب پند آموز | حکایت زیبا و آموزنده از بهلول فال عشق هفتگی در هفته جدید | طالع بینی عشق هفتگی با ستاره شناسی فال عشق هفتگی در هفته جدید | طالع بینی عشق هفتگی با ستاره شناسی فال و طالع بینی چینی سال سگ ( طالع بینی سال سگ) فال و طالع بینی چینی سال سگ ( طالع بینی سال سگ) عکس پروفایل شاد با نوشته های زیبا و عاشقانه | عکس پروفایل شاد دخترونه عکس پروفایل شاد با نوشته های زیبا و عاشقانه | عکس پروفایل شاد دخترونه شعر کارت عروسی | متن کارت عروسی و 50 مدل کارت عروسی جدید شعر کارت عروسی | متن کارت عروسی و 50 مدل کارت عروسی جدید 10 حکایت زیبا از بوستان سعدی (حکایت های شیرین سعدی) 10 حکایت زیبا از بوستان سعدی (حکایت های شیرین سعدی) طالع بینی جالب ژاپنی از روی پرنده آبی طالع بینی جالب ژاپنی از روی پرنده آبی کف بینی و خطوط کف دست و خط فال سرنوشت و خط خورشید کف بینی و خطوط کف دست و خط فال سرنوشت و خط خورشید فال سرنوشت جالب و بامزه (فال سرنوشت ماه تولد) فال سرنوشت جالب و بامزه (فال سرنوشت ماه تولد)
گالری عکس

زیبایی بهروز

فروش خودرو

روانشناسی کودک

بیشتر بخوانید
توصیه هایی برای درمان افسردگی در دوران کودکی افسردگی در دوران کودکی افسردگی در دوران کودکی به طبع تبعات منفی دارد در ادامه می‌توانید با روش هایي برای درمان افسردگی در دوران کودکی تالاب را دنبال نمایید.    افسردگی را تعداد زیادی ...

کارینا پرواز

ایجاد قوانین در تربیت صحیح کودکان

مجموعه : روانشناسی کودک
تاریخ انتشار : 5 سپتامبر 2017
ایجاد قوانین در تربیت صحیح کودکان

9 قانون در تربیت کودک از دیدگاه اسلام

 

 مستقل شدن کودکان خود باید از 9 قانون در تربیت کودک  پیروی نمود به فرزندتان بگویید چه انتظاری از او دارید و چه رفتاری را می‌پسندیداین قانون‌هاي تربیت مهمترین اصول تربیتی میباشند که بیش ترین کارآمدی را دارند و در بیشتر موارد صدق می کنند.

 

تحسین و پاداش

برترین پاداش برای کودکان تعریف، تمجید، تحسین و محبتِ شماست.

 

ثبات قدم و استمرار

وقتی مقرراتی را برای کودکتان تعیین می کنید، نباید آن را به سادگی تغییر دهید. اغلب والدین برای برقراری آرامش در منزل و یا پایان دادن به گریه فرزندانشان، قوانین را نقض میکنند اما اگر قاعده اي را تعیین کردید، هیچ کس «همسرتان، مادربزرگ و حتی خود شما» نباید آن را نقض کند و همگی باید آن را محترم بشمارید. قانون وقتی قانون هست که همۀ آن را رعایت کنند و در برابر آن مطیع باشند.

 

برقراری روال معین

نظم و روال مشخصی را در منزل برقرار کنید. مهمترین اصل در برقراری روال معین در زندگی؛ تعیین وقت دقیق خوابیدن، بیدار شدن و غذا خوردن هست. وقتی روال مشخصی را در زندگی برقرار کردید، فقط در موارد خاص مثل زمان سفر یا مریضی میتوانید انعطاف به خرج دهید. تربیت صحیح فقط با وجود نظم امکان‌پذیر هست اما این فقط فرزند شما نیست که باید نظم را رعایت نماید بلکه تمام اعضای خانواده باید منظم باشند تا کودک منظم زندگی کند و امکان تربیتش فراهم شود. تعیین روال مشخص، چهارچوبِ برنامه خانواده هست و باید آن را حفظ کرد اما افراط نکنید و عاقلانه انعطاف به خرج دهید.

 

حدو حدود و خط قرمزها

کودکان باید به طور کامل با حد و حدود و خط قرمزها آشنا باشند و به وضوح بدانند چه کارهایی پذیرفته و کدام یک غیر قابل قبول میباشند. با تعیین حد و حدود برای فرزندتان مشخص میکنید، از وی چه انتظاری دارید و محدوده آزادی عمل او تا کجاست.

 

نظم

حفظ حد و حدود و خط قرمزها با رعایت نظم امکان‌پذیر میشود و نظم یعنی نظارتی قاطعانه و عادلانه. نکته پر اهمیت این هست که هرگز نباید نظم را با بهرهگیری از خشونت و تنبیه برقرار کنید.

 

هشدارها

هشدار دو نوع هست.در هشدار نوع اول برنامه بعدی هرروز را به اطلاع کودک می رسانید. برای مثال به او اطلاع می دهید تا چند دقیقه دیگر سفره غذا پهن میشود. در هشدار نوع دوم رفتارِ نامناسب فرزندتان را به او گوشزد می کنید، در واقع به او فرصت میدهید تا رفتار خود را تصحیح کند.

 

انتظارات

بهتر هست به فرزندتان بگویید چه انتظاری از او دارید و چه رفتاری را می‌پسندید. برای این منظور، با او راجع به خواسته‌هایتان صحبت کنید اما از ارائه توضیح اضافه، استدلال و پیچیده کردن موضوع پرهیز کنید و فقط نکته اصلی را به ساده ترین شکل ممکن بیان کنید. به خاطر بسپارید؛ توضیح‌هاي خود را متناسب با سن فرزندتان بیان کنید و از آن‌ها سوال کنید آیا متوجه شده که چرا چنین انتظاری از او دارید یا خیر، تا این که به تدریج نظم مورد نظر شما را بپذیرد.

 

محدودیت‌ها

خونسرد بوده و بر اعصاب خود مسلط باشید. بدون شک تصمیم نهایی بر عهده شما والدین هست. نافرمانی را نباید با خشم و فریاد پاسخ دهید، همینطور اجازه ندهید، کودکان به سهولت با اعصابتان بازی کنند.

 

مسئولیت‌پذیری

کودکان در نهایت روزی بزرگ خواهند شد پس به آن‌ها اجازه رشد بدهید. به انها امکان دهید، کارهای کوچک را خودشان به تنهایی انجام دهند و موفقیت‌هاي هر چند ناچیز به دست آورند تا اعتماد به نفسشان پرورش یابد و مهارت‌هاي زندگی و توانایی‌هاي اجتماعی در آن ها تقویت شود. اما یادآوری میکنم که انتظارهای شما باید متناسب با سن و توانایی‌هاي انها باشد، در غیر این صورت به جای برنده شدن، بازنده بودن را به فرزند خود می‌آموزید.

 

 

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي