دانلود آهنگ جدید

قاصدک

فروش خودرو

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

زیبا بروفه و همسرش پیام صابری پسردار شدن ! (عکس فرزند زیبا بروفه) زیبا بروفه و همسرش پیام صابری پسردار شدن ! (عکس فرزند زیبا بروفه) بازداشت جنجالی محسن افشانی و همسرش سویل تیانی در ورزشگاه بازداشت جنجالی محسن افشانی و همسرش سویل تیانی در ورزشگاه تنگ کردن واژن با تمرین ورزش کگل | زیبا کردن واژن با لیزر تنگ کردن واژن با تمرین ورزش کگل | زیبا کردن واژن با لیزر تعبیر خواب گریه کردن در خواب | گریه کردن بدون اشک در خواب تعبیر خواب گریه کردن در خواب | گریه کردن بدون اشک در خواب مدل مانتو تابستانی 97 | مدل مانتو جلو باز شیک برای تابستان مدل مانتو تابستانی 97 | مدل مانتو جلو باز شیک برای تابستان عکس پروفایل خرداد ماه | عکس پروفایل متولدین خرداد عکس پروفایل خرداد ماه | عکس پروفایل متولدین خرداد اس ام اس تبریک تولد خرداد ماه | متن تبریک تولد متولدین خرداد اس ام اس تبریک تولد خرداد ماه | متن تبریک تولد متولدین خرداد روش های خانگی برای زیباسازی و تنگ کردن واژن (تنگ کردن مهبل) روش های خانگی برای زیباسازی و تنگ کردن واژن (تنگ کردن مهبل) عکس نوشته های عاشقانه و رمانتیک | عکس نوشته های تیکه دار عکس نوشته های عاشقانه و رمانتیک | عکس نوشته های تیکه دار سخنرانی جنجالی اصغر فرهادی در جشنواره کن 2018 (عکس) سخنرانی جنجالی اصغر فرهادی در جشنواره کن 2018 (عکس) دختر جکی چان بازیگر مشهور کارتن خواب شده است (عکس) دختر جکی چان بازیگر مشهور کارتن خواب شده است (عکس) وام بهزیستی به ترنس ها (دوجنسه ها) برای تغییر جنسیت وام بهزیستی به ترنس ها (دوجنسه ها) برای تغییر جنسیت قوانین طلایی برای داشتن منزل شیک و بی نظیر قوانین طلایی برای داشتن منزل شیک و بی نظیر چطور عطر و ادکلن اصل و اورجینال بخریم؟ چطور عطر و ادکلن اصل و اورجینال بخریم؟ دختری 24 ساله جذاب ترین دختر هکر دنیا ! (عکس) دختری 24 ساله جذاب ترین دختر هکر دنیا ! (عکس) گیاه گل نسترن | خواص گیاه گل نسترن | دمنوش گل نسترن گیاه گل نسترن | خواص گیاه گل نسترن | دمنوش گل نسترن
گالری عکس

زیبایی بهروز

فروش خودرو

4 تاثیر مفید خواندن شعر برای کودکان

مجموعه : روانشناسی کودک
تاریخ انتشار : 31 آگوست 2017
4 تاثیر مفید خواندن شعر برای کودکان

تاثیر مفید خواندن شعر برای کودکان

در تربیت کودکان خود  باید به خواندن کتاب و نیز یاد گیری شعر کودکان خود دقت کنیم با ما در سایت تالاب باشید حتی بی‌ذوق‌ترین و کم قریحه‌ترین افراد -به لحاظ ادبی- هم می توانند دست‌کم چند شعر کوتاه دوران کودکی‌شان را از حفظ بخوانند.

 

 

این شعرها که مثل سایه تا آخر عمر ما را همراهی می کنند، قدرت زیادی در ساختن دیدگاه ما نسبت به زندگی حال و آینده‌مان دارند. بنابراین مهم هست که اولا برای کودکانمان شعر بخوانیم و دوما شعرهایی برای آن‌ها بخوانیم که پایه زندگی آتی آن‌ها را محکم‌تر کند.

 

شعر خواندن چه فواید دیگری برای کودک شما دارد؟

شعر خواندن به‌جز تأثیر بلندمدتی که در زندگی کودکان دارد، چند خاصیت بسیار مهم هم برای رشد قوای شناختی و کلامی آن‌ها دارد که چهار مورد از شاخص‌ترین این دلایل شامل موارد زیر میباشند:

 
1.  روان‌خوانی

معمولا نخستین چیزی که بچه‌ها موقع شعر خواندن به خاطر می‌سپارند، قافیه‌هاي آن هست. قافیه‌ها به کودکان کمک می کنند تا بتوانند آواهای نمونه در کلمات متفاوت را درک کنند و درنتیجه بتوانند روان‌تر بخوانند و حتی بعدها روان‌تر بنویسند.

 

2.  درک هر چه‌بهتر کلمات

در شعر کلمات لزوما به همان شکلی که در محاوره یا کتاب‌ها به کار میروند بهرهگیری نمیشوند، برای مثال گاهی کلمه‌اي کوتاه‌تر میشود یا در اساس‌اي قرار می‌گیرد که معنای آن را به‌طور کامل تغییر می دهد. شعرهای کودکان هم با این که ساده میباشند اما به‌طور کامل از این قبیل بازی‌هاي ادبی به دور نیستند. درنتیجه شعر خواندن به بچه‌ها کمک می کند تا یاد بگیرند که گاهی ممکن هست شکل کلمه‌اي عوض بشود اما همان معنی را داشته باشد و یا برای فهمیدن معنی کلمه‌ها باید به اساس‌اي که کلمه در آن قرارگرفته هست هم دقت داشته باشد. کسب این مهارت‌ها به بچه‌ها کمک می کند تا در آینده بتوانند به‌خوبی از عهده خواندن و درک متن‌هاي طولانی و پیچیده بربیایند.

 

3. معرفی مفاهیم ادبی

وقتی برای بچه‌ها شعر می خوانیم، کلماتی هم مطرح می‌شوند که به‌اصطلاح بزرگ‌ترها جزء صنایع ادبی میباشند مثل تشبیه، استعاره و… . این کلمات معمولا مورد سؤال بچه‌ها قرار میگیرند و پاسخی که شما به سوالات آن‌ها می دهید، فرصت مغتنمی هست که به زبان ساده کودکان با این مفاهیم آشنا بشوند. آشنایی با این مفاهیم میتواند دانش زبانی کودک شما را بالاتر ببرد و نویسنده بهتری از او بسازد.

 

4. تقویت حافظه

به خاطر سپردن شعر به بچه‌ها کمک می کند تا تلفظ صحیح کلمه‌هاي اخیر را  یاد بگیرند. این اتفاق باعث میشود که آن‌ها هم در خواندن قویتر باشند و هم در برقراری ارتباط با دیگران آدم‌هاي پیروز‌تری بشوند.

 

 

برچسب‌ها:

رفع سفیدی مو

روانشناسی کودک

بیشتر بخوانید
آموزش برخورد با کودک ترسو ؟ کودکی دارم بسیار ترسو که از هرچیز ساده ای میترسد. باید چیکار کنم ؟ آموزش برخورد با کودک ترسو ؟ 1.کودک ر ا به تدریج به عامل ترس‌آور نزدیک کنیداگر کودک شما ...

مکان تبلیغات شما در تالاب

دکتر تاج بخش

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي