مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

روانشناسی و خانواده

بیشتر بخوانید
با این روش عصبانیت خود را کنترل کنید ! روشی برای کنترل عصبانیت    افرادی که عصبی و استرسی در زندگی هستند نسبت به افراد خوشحال و سرحال عمر کمتری میکنند در همین راستا با این روش عصبانیت خودرا نظارت کنید !    به ...

شیوه ی مقابله با افکار منفی ذهنمان

مجموعه : روانشناسی و خانواده
تاریخ انتشار : 31 جولای 2017
شیوه ی مقابله با افکار منفی ذهنمان

طریقه یی مقابله با افکار منفی ذهنمان

 

برای مقابله با افکار منفی باید اتفاقات را مثبت ارزیابی کرده و در همۀ شرایط سعی کنید خود را با موضوعات گوناگون وفق دهید.

 

اگر احساس می کنید که نمیتوانید ذهن خود را نسبت به افکار بیش از اندازه بازرسی کنید و این موضوع در کاهش شادی، تصمیم گیری، انجام کار‌ها و یا تشکیل روابط عاطفی شما تاثیر گذار هست پس بپذیرید که مشکل دارید.

 

اگر هر زمانی که اتفاق بدی می‌افتد و خود را در دام افسردگی و منفی گرایی می بینید، شما مشکل دارید؛ انکار مشکل و سرِ خود را درون برف مخفی کردن منجر به اوضاع بدتر برای شما خواهد شد؛ اگر در این مورد شک دارید و مطمئن نیستید از دوستان  خود صادقانه بخواهید که به شما واقعیت را بگویند، زیرا آن‌ها گاهی شما را بهتر از خودتان دیدن میکنند.

 

بعضی از ما استاد منفی جلوه دادن اتفاقات مثبت هستیم! بخشی از اینکار به علت کمبود اعتماد به نفس مان هست؛ ما حس میکنیم که شایستگی چیزی را نداریم در نتیجه مثلا وقتی یکی از اطرافیان یا همکاران از ما تعریف میکند سریعا در مقابل تعریفش گارد می گیریم .

 

تعدادی از افراد با این تصور که «من دوست داشتنی نیستم»، تعداد زیادی از رفتار‌هاي همسرشان را به گونه دیگری تعبیر و تفسیر میکنند؛ این دسته از افراد حتی رفت و آمد همسر با خانواده پدری اش را اینگونه تفسیر می کنند، او نسبت به من «بی اعتنا و بی تفاوت» هست.

 

زمان‌هایي راکه در قبل منفی بینی به سراغتان آمده را به یاد آورید و به خود یاد آور شوید که چگونه آن را پشت سر گذاشته اید؛ حتی برای یک فرد مبتلا به منفی بینی یا کسی که دچار افسردگی هست هم همۀ وقت امید وجود دارد، سعی کنید اعتماد به نفستان را بالا ببرید چرا که  با اینکار  رفتارهایتان جنبه‌ مثبت بیشتری خواهند گرفت.

 

شیوه ی مقابله با افکار منفی ذهنمان

طریقه یی مقابله با افکار منفی ذهنمان

 


اشتراک گذاری Google plus . telegram . facebook . Twitter . digg

روانشناسی

مطالب بیشتر
عکس جدید محسن چاوشی به همراه همسر و پسرش عکس جدید محسن چاوشی به همراه خانواده  به گزارش تالاب محسن چاوشی متولد ۸ مرداد ۱۳۵۸ در خرمشهر، ترانه سرا، آهنگساز ،تنظیم کننده و خواننده پاپ و ... است.  وی ...

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي