قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

طریقه اصولی ضدعفونی کردن منزل در خانه تکانی شب عید طریقه اصولی ضدعفونی کردن منزل در خانه تکانی شب عید جراحی زیبایی واژن با هزینه بالا توسط مدل زن معروف + تصاویر جراحی زیبایی واژن با هزینه بالا توسط مدل زن معروف + تصاویر کلیپ رقص دیدنی دو نفره باباکرم فوق العاده شاد کلیپ رقص دیدنی دو نفره باباکرم فوق العاده شاد به قضاوت دیگران اعتنا نکن اگر میخواهی دریا باشی (کلیپ) به قضاوت دیگران اعتنا نکن اگر میخواهی دریا باشی (کلیپ) عکس های هواپیمای مسافربری جدید و پیشرفته و لوکس | دانستنی های هواپیما عکس های هواپیمای مسافربری جدید و پیشرفته و لوکس | دانستنی های هواپیما نحوه شهادت حضرت فاطمه زهرا س دختر حضرت محمد (ص) نحوه شهادت حضرت فاطمه زهرا س دختر حضرت محمد (ص) عکس پروفایل متولدین اسفند ماه با 40 عکس نوشته و طرح جذاب عکس پروفایل متولدین اسفند ماه با 40 عکس نوشته و طرح جذاب تعبیر خواب کامل از کلمه آتش در خواب | تعبير خواب آتش تعبیر خواب کامل از کلمه آتش در خواب | تعبير خواب آتش فال روزانه پنجشنبه 03 اسفند ماه 1396 فال روزانه پنجشنبه 03 اسفند ماه 1396 کلیپ دیدنی از داخل هواپیمای تهران یاسوج لحظاتی قبل از سقوط کلیپ دیدنی از داخل هواپیمای تهران یاسوج لحظاتی قبل از سقوط زنان و دختران لخت معترض در خیابان های شهر قاهره مصر زنان و دختران لخت معترض در خیابان های شهر قاهره مصر متن عاشقانه بهاره رهنما برای همسرش در روز عشق متن عاشقانه بهاره رهنما برای همسرش در روز عشق طرز تهیه خوراک کله سرگنجشکی خوشمزه (+ کلیپ آشپزی) طرز تهیه خوراک کله سرگنجشکی خوشمزه (+ کلیپ آشپزی) 50 مدل تزیین سفره هفت سین 1397 | فلسفه سفره هفت سین 50 مدل تزیین سفره هفت سین 1397 | فلسفه سفره هفت سین نگهداری از تار موی حضرت محمد (ص) در مسجد طرابلس لبنان نگهداری از تار موی حضرت محمد (ص) در مسجد طرابلس لبنان در هواپیمای تهران – یاسوج قبل سقوط چه گذشت؟ + عکس لاشه هواپیما در هواپیمای تهران – یاسوج قبل سقوط چه گذشت؟ + عکس لاشه هواپیما
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

روانشناسی و خانواده

بیشتر بخوانید
افکار منفی چه دردسرهایی میتواند داشته باشد ! افکار منفی در زندگی  فکر هاي منفی میتواند تاثیر گذاری بسیار زیادی در زندگی باشد و بیماری هایي هم چون افسردگی و بیماری هاي عصبی را برای شما به بار بیاورد ...

کارینا پرواز

دلایل کاهش انگیزه ازدواج در افراد مجرد

مجموعه : روانشناسی و خانواده
تاریخ انتشار : 4 سپتامبر 2015
دلایل کاهش انگیزه ازدواج در افراد مجرد

دلایل کاهش انگیزه ازدواج در افراد مجرد

 

چگونه می شود که یک فرد جوان دم بخت انگیزه اش را برای ازدواج از دست میدهد.

 

تشويق متاهل‌ها
در بسياري مواقع، افرادي كه متاهل هستند انگيزه مجرد ماندن را در اطرافيان‌شان بيشتر مي‌كنند و به اين اتفاق دامن مي‌زنند. طبيعي است كه افراد بعد از ازدواج درگير مشكلاتي شوند و گاهي از تصميمي كه گرفته‌اند ابراز نارضايتي كنند. چنين موضوعي مربوط به امروز نمي‌شود، از زمان‌هاي قديم بسياري از افرادي كه ازدواج كرده بودند، احساس مي‌كردند اتفاق خارق‌العاده‌اي كه منتظرش بودند در زندگی‌شان نيفتاده و شكايت‌هاي‌شان را با منع مجرد‌ها از ازدواج كردن مطرح مي‌كردند. اين شكايت‌ها مجرد‌ها را درگير تناقضي کرده و آنها را به تاخير در گرفتن تصميم نهايي تشويق مي‌كند.

 

كم شدن گزينه‌ها
وقتي سن فرد بالا مي‌رود، گزينه‌هايي كه براي ازدواج پيش رو دارد هم هر روز كمتر مي‌شود. خانمي كه از 35 سالگي عبور كرده، كمتر از دختران جوان‌تر امكان پيدا كردن فردي كه با شرايط سني و شخصيتي‌اش سازگار باشد را دارد. كم شدن شانس آشنا شدن با فردي مناسب دوره تجرد فرد را باز هم طولاني‌تر و اضطراب او براي انتخاب گزينه ازدواج را هم بيشتر مي‌كند.

 

عشق‌هاي بي‌سرانجام
عاشق شدن هميشه به ساختن زندگي آرام ختم نمي‌شود. گاهي افراد وارد روابط عاطفي مي‌شوند و سال‌ها در آن مي‌مانند اما در نهايت به بن‌بست مي‌رسند. رابطه‌هاي به سرانجام نرسيده يكي از دلايل طولاني شدن دوره تجرد است و بسياري از كساني كه اين شكست را تجربه مي‌كنند تا مدت‌ها بعد از آن ميلي به انتخاب دوباره و ازدواج ندارند. گذشته از اين موارد، زماني‌كه افراد پا به رابطه عاطفي مي‌گذارند كه تنهايي‌شان را از آنها مي‌گيرد و نيازهاي عاطفي‌شان را هم برآورده مي‌كند، تا مدت‌ها نياز وارد شدن به دنياي متاهل‌ها را احساس نمي‌كنند. وارد شدن به اين رابطه‌ها كه خود فرد هم از بي‌سرانجام بودنشان باخبر است، باعث تاخير در ازدواج و بالا رفتن سن تجرد مي‌شود.

 

سوگواري براي عشق از دست رفته
در كشور ما خانم‌ها بيشتر با ارتباطات عاطفي به سرانجام نرسيده درگير مي‌شوند و در زماني كه گرفتار رابطه‌اي بي‌سرانجام و نامزدی بهم خورده می‌شوند، امكان آشنا شدن با موردهاي مناسب ازدواج را هم از دست مي‌دهند اما از دست دادن زمان مناسب تنها مشكل اين افراد نيست. گاهي كساني كه يك رابطه عاطفي را پشت سر گذاشته‌اند، سال‌ها به رابطه از دست رفته وفادار مي‌مانند يا به‌خاطر سوگواري ناشي از اين فقدان، خيال ازدواج را تا مدت‌ها از سرشان بيرون مي‌كنند.

 

سد خانواده‌ها
سن مجرد ماندن در جامعه ما گاهي به‌خاطر اختلاف‌هاي ميان والدين و جوانان افزايش مي‌يابد. برخي خانواده‌ها حاضر به پذيرش انتخاب فرزندان‌شان نيستند و گاهي جوانان به‌خاطر هراس از مقابله خانواده با خواسته‌شان، فردي كه براي ازدواج انتخاب كرده‌اند را به والدين خود معرفي نمي‌كنند. گرچه برخي افراد در برابر اين مقاومت‌ها سر تعظيم فرود مي‌آورند اما بسياري از جوانان تحت تاثير اين موانع سال‌ها فكر ازدواج را از سرشان بيرون مي‌كنند.

 

تفکرات با اساس
رايج شدن خرده ارزش‌هايي در ميان برخي جوانان در مورد مجرد ماندن هم ممكن است به طولاني شدن اين دوره دامن بزند. اين روزها بسياري از جوانان 28-27 ساله، با اين شعارها كه «هنوز زود است»، «مي‌خواهم جواني كنم!»، «مگر از زندگي‌ام سير شده‌ام» و … از ازدواج فرار مي‌كنند. جالب اينجاست كه وقتي در اين گروه‌ها يك نفر ازدواج مي‌كند، بقيه افراد گروه هم به چنين اتفاقي ترغيب مي‌شوند، چراكه يكي از مشوق‌هاي‌شان را از دست داده‌اند.

 

سختگيرتر شدن
با بالا رفتن سن، افراد سختگيرتر شده و انتخاب شريك زندگي براي‌شان دشوارتر مي‌شود. نگاه به ازدواج با بالا رفتن سن منطقي‌تر مي‌شود و فرد مي‌خواهد همه زوايا را با دقت بررسي كند و هنگام تصميم گرفتن هيچ نكته‌اي را ناديده نگيرد اما واقعيت اين است كه هيچ‌كس نمي‌تواند موردي را براي ازدواج پيدا كند كه از هر جهت ايده‌آل باشد. در واقع هميشه درصدي از موفقيت در هر انتخابي وجود دارد و هيچ‌كس نمي‌تواند صددرصد خواسته‌هاي شريك زندگي‌اش را برآورده کند. اما افراد با بالا رفتن سن اين موضوع را ناديده مي‌گيرند و به دنبال موردي كه صددرصد خواسته‌هاي آنها را برآورده كند، مي‌گردند.

 

مقايسه نكنيد
مقايسه خواستگار جديد با مورد‌هاي قبلي، مشكلي است كه افراد با بالاتر رفتن سن گرفتارش مي‌شوند. آنها خواستگار تازه‌شان را از نظر زيبايي، ثروت، تحصيلات و حتي وضعيت خانوادگي با گزينه‌هاي قبلي مقايسه مي‌كنند و با خود مي‌گويند وقتي من چنين موردي را قبول نكرده‌ام، چرا بايد به فردي كه در يك جنبه خاص وضعيت نامناسب‌تري نسبت به او دارد بله بگويم؟ اين افراد معتقدند چون موردهايي كه از نظر‌هاي مختلف مناسب‌تر از خواستگار فعلي‌شان بوده‌اند نپذيرفته‌اند، نبايد به اين فرد تازه هم بله بگويند. صبر طولاني‌مدت براي ازدواج، آدم‌ها را به چرخه باطلي مي‌اندازد. فرد تصور مي‌كند چون سنش بالا رفته، بايد با يك انتخاب خارق‌العاده تمام موقعيت‌هاي از دست رفته را جبران كند اما هرچه بيشتر مي‌گذرد، بيشتر در اين بحران غرق مي‌شود.

 

پرونده‌هاي قبلي را ببنديد
در آقايان، باز بودن پرونده ارتباطات قبلي، مانعي جدي براي انتخاب همسر است. در حالي كه ذهن فرد درگير گذشته عاطفي‌اش است، نمي‌تواند به شخص ديگري دل ببندد و براي شروع تازه تلاش كند. بستن پرونده‌هاي قبلي، اتفاقي است كه اگر رخ ندهد آينده عاطفي افراد را با مشكلي جدي روبه‌رو کرده و دوره تجرد را هم طولاني‌تر مي‌كند.

 

كنار نكشيد
پيدا كردن مورد مناسب ازدواج، مشكلي جدي است و كساني كه سن بالاتري دارند، بيشتر با اين مشكل درگير هستند. اگر افراد از اجتماع كناره بگيرند و در محيط‌هاي شغلي و تحصيلي حضور نداشته باشند، پيدا كردن گزينه مناسب ازدواج براي‌شان دشوارتر مي‌شود. البته افراد نه‌تنها در جريان روابط اجتماعي كه با معرفي خانواده، دوستان و … هم مي‌توانند شانس خود را براي پيدا كردن گزينه‌هاي مناسب بيشتر كنند.

 

 

 

telegram

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي