مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

احکام ویژه غرغره کردن و شستن دهان روزه داران

مجموعه : مذهبی و دینی
تاریخ انتشار : 8 ژوئن 2017
احکام ویژه غرغره کردن و شستن دهان روزه داران

احکام شرعی غرغره کردن و شستن دهان روزه داران

 

با ورود به ماه مبارک رمضان به مسائلی همچون احکام واجب روزه داری برمی خوریم با ما در سایت تالاب باشید با برترین ها در ماه رمضان یکی از واجبات این ماه  مبارک می باشد روزه احکام و اعمال ویژه خود را دارد

 

تعداد زیادی از افراد سوالاتی در مورد روزه گرفتن دارند که علما و بزرگان مشاهده به این سول ها جواب داده اند این احکام باید در مورد روزه رعایت شود تا روزه افرادی که این اعمال را انجام میدهند باطل نشود سؤالی که ممکن هست برای روزه‎داران گرامی پیش بیاید، این هست که آیا غرغره کردن آب در فضای دهان برای نمناک کردن آن و گرفتن بوی بد دهان هست محل اشکال هست یا خیر؟

 

غرغره کردن آب برای روزه‎داران چه حکمی دارد؟

سؤالی که ممکن هست برای روزه‎داران گرامی پیش بیاید، این هست که آیا غرغره کردن آب در فضای دهان برای نمناک کردن آن و گرفتن بوی بد دهان هست محل اشکال هست یا خیر. در ادامه بر زمینه پاسخی که در کتاب استفتائات مقام معظم رهبری وجود دارد، به سؤال پاسخ خواهیم داد.

 

سوال: حکم غرغره کردن براى روزه‎دار چیست؟

جواب: اگر هنگام غرغره کردن، آب از حلق به پایین برود، روزه باطل می‎شود.

 

سوال: اگر روزه دار آب را به قصد رفع عطش در دهان گردانده و بیرون بریزد

به طورى که هیچ مقدارى از آب پایین نرود چه حکمى دارد؟
جواب: در فرض سؤال اشکال ندارد.

 

سوال: آیا بعد از مضمضه کردن ـ چه براى وضو و چه غیرآن ـ در حال روزه ماه رمضان واجب است روزه دار سه مرتبه آب دهانش را بیرون بریزد؟

جواب: چنین کارى واجب نیست. انچه واجب هست خارج کردن آب از دهان هست و اگر یقین پیدا کرده که آب خارج شده چیز دیگرى بر او واجب نیست.

 


اشتراک گذاری Google plus . telegram . facebook . Twitter . digg
حضور بازیکن استقلال در سایپا حضور محمدحسين كنعانی زادگان استقلال در سایپا   محمدحسین کنعانی‌زادگان بازیکن فوتبال اهل ایران هست. کنعانی سابقه بازی در تیم استقلال ماهشهر را دارد بازیکن استقلال شاگرد علی دایی در سایپا ...

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي