مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

اعلام میزان خسارت به زلزله دیدگان کرمانشاه اعلام میزان خسارت به زلزله دیدگان کرمانشاه علی دایی به مناطق زلزله زده رفت (+ فیلم ) علی دایی به مناطق زلزله زده رفت (+ فیلم ) حرف های غم انگیز بازیگران زن از بازدید مناطق زلزله‌ زده حرف های غم انگیز بازیگران زن از بازدید مناطق زلزله‌ زده کار جالب سامسونگ برای زلزله زدگان (عکس) کار جالب سامسونگ برای زلزله زدگان (عکس) اموزش طرز تهیه اسنک پیتزایی با کالباس اموزش طرز تهیه اسنک پیتزایی با کالباس فواید گردو و تاثیر گذاری فوق العاده بر تناسب اندام و کاهش وزن فواید گردو و تاثیر گذاری فوق العاده بر تناسب اندام و کاهش وزن حضور زوج جوان ژاپنی در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب (عکس) حضور زوج جوان ژاپنی در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب (عکس) درخواست جنجالی مهناز افشار از ارسال نوار بهداشتی به کرمانشاه (عکس) درخواست جنجالی مهناز افشار از ارسال نوار بهداشتی به کرمانشاه (عکس) جاده اسلام آباد به سرپل ذهاب قفل شده است (عکس) جاده اسلام آباد به سرپل ذهاب قفل شده است (عکس) واژگونی پیکان در جاده شیراز 5 کشته داد (عکس) واژگونی پیکان در جاده شیراز 5 کشته داد (عکس) شهادت یکی از نیروهای ارتش در حین کمک رسانی زلزله زدگان شهادت یکی از نیروهای ارتش در حین کمک رسانی زلزله زدگان چرا لاغر نمی شوم و وزنم کم نمیشود ؟ چرا لاغر نمی شوم و وزنم کم نمیشود ؟ به 6 دلیل قانع کننده آلمان بهترین کشور دنیا است به 6 دلیل قانع کننده آلمان بهترین کشور دنیا است فوت مادر خواننده معروف کشورمان (عکس) فوت مادر خواننده معروف کشورمان (عکس) شایعه مرگ استاد مشایخی توسط همسرش رد شد شایعه مرگ استاد مشایخی توسط همسرش رد شد فیلم زهرا امیر ابراهیمی بازیگر معروف درباره زلزله کرمانشاه فیلم زهرا امیر ابراهیمی بازیگر معروف درباره زلزله کرمانشاه ماجرای تجاوز به دختر جوان به واسطه استخدام در شرکت ماجرای تجاوز به دختر جوان به واسطه استخدام در شرکت گریم حرفه ای زنان زشتی که با آرایش ملکه میشوند (عکس) گریم حرفه ای زنان زشتی که با آرایش ملکه میشوند (عکس) نورگل یشیل چای بازیگر ترکیه ای در ایران و حجاب جالبش در خیابان (عکس) نورگل یشیل چای بازیگر ترکیه ای در ایران و حجاب جالبش در خیابان (عکس) آموزش تصویری آرایش های حرفه ای و گریم آموزش تصویری آرایش های حرفه ای و گریم
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

طرز خواندن نافله های روزانه

مجموعه : مذهبی و دینی
تاریخ انتشار : 5 نوامبر 2017
طرز خواندن نافله های روزانه

چگونه نافله های روز را بخوانیم ؟ 

 

خواندن نافله ها یکی از برترین نعمت ها و ثواب ها برای انسان از سمت خداوند هست . 

 

طرز خواندن نافله هاي هر روز , نافله‌ها، در غیر روز جمعه سی‌وچهار رکعت میباشند:

 

نماز نافله ظهر: هشت رکعت هست. وقت نافله ظهر همان وقت نماز واجب ظهر هست و پیش از نماز واجب ظهر خوانده میشود.

 

نماز نافله عصر: هشت رکعت هست. وقت نافله عصر همان وقت نماز واجب عصر هست و پیش از نماز واجب عصر خوانده میشود.

 

نماز نافله مغرب: چهار رکعت هست. وقت نافله مغرب همان وقت نماز واجب مغرب هست و بعد از نماز مغرب خوانده می شود.

 

 نماز نافله عشاء: دو رکعت هست و چون دو رکعت نافله عشاء نشسته خوانده می شود یک رکعت حساب میشود. وقت نافله عشاء همان وقت نماز واجب عشاء هست و بعد از نماز عشاء خوانده می شود.

 

نماز نافله شب «نماز شب»: یازده رکعت هست. هشت رکعت ازآن همچون نماز شب، دو رکعت نماز شَفع و یک رکعت نماز وِتر هست. وقت نافله شب از نصف شب تا اذان صبح هست.

 

نماز نافله صبح: دو رکعت هست. نافله صبح پیش از نماز صبح خوانده میشود. 

در روز جمعه به شانزده رکعت نافله ظهر و نافله عصر چهار رکعت افزون میشود.

 

روش خواندن نافله‌هاي هر روز
بطور کلی نمازهای مستحبی «نافله» به صورت دو رکعت، دو رکعت و هردو رکعت با یک تشهد و درود خوانده می شود، مگر در مورد نماز مخصوصی علت داشته باشیم که به صورت دیگر خوانده شود؛ مثل نماز وتر که یک رکعتی هست و نمازی که در شب عید غدیر خوانده می شود که دوازده رکعت هست. هردو رکعت یک تشهد دارد ودر پایان رکعت دوازدهم باید درود داد.

نمازهای نافله هر روز نیز بهمین صورت دو رکعتی خوانده می شوند یعنی مثلا نماز نافله ظهر چهار دو رکعتی و نماز نافله شب پنج دو رکعتی و یک یک رکعتی هست.

نافله را مثل سایر نمازهای مستحبی می توان هم نشسته و هم ایستاده خواند. ولی بهتر هست نمازگزار دو رکعت نافله نشسته را یک رکعت حساب کندِ مثلاً کسیکه میـــخواهد نافله هشت رکعتی ظهر را نشسته به جا آورد، شانزده رکعت بخواند.

 

نافله‌هاي هر روز در سفر
نافله‌هاي هر روز‌اي که نماز واجبشان در سفر شکسته خوانده میشوند مثل نماز ظهر و عصر، ساقط شده و نباید خوانده شوند، بنابر این نافله ظهر، عصر و عشاء در سفر ساقط شده و نافله شب، صبح و مغرب را میتوان به جا آورد.

1- المنجد ج۲، ص۱۹۸۶
2- مشکینی، علی، مصطلحات الفقه ص۵۲۸
3- حر عاملی، وسایل الشیعه ج۴، ص۴۴
4- کلینی، اصول کافی، ج۴، ص۵۳
5- توضیح المسائل «المحشی للإمام الخمینی»، ج۱، ص۴۲۵، مسئله ۷۴۶؛ امام خمینی، تحریر الوسیله، ج۱، ص۱۳۵-۱۳۶
6- سید بن طاوس، اقبال الاعمال، ص۴۵۲
7- نجفی، جواهر الکلام، ج۷، ص۵۲؛ امام خمینی، تحریر الوسیله، ج۱، ص۱۳۷.
8- امام خمینی، تحریر الوسیله ج۱، ص۱۳۶

 

برچسب‌ها: ,

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو