مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

ست لباس زنانه برای عید 97 به سبک جنیفر لوپز + مدل مانتو بهاره 97 ست لباس زنانه برای عید 97 به سبک جنیفر لوپز + مدل مانتو بهاره 97 نکات مهم برای یک خانه تکانی سریع و آسان در شب عید نکات مهم برای یک خانه تکانی سریع و آسان در شب عید کدام مسواک مانع پوسیدگی دندانم می‌شود؟ (مسواک مناسب) کدام مسواک مانع پوسیدگی دندانم می‌شود؟ (مسواک مناسب) نکاتی مهم در سلامت و بهداشت دهان و دندان | بهترین مسواک نکاتی مهم در سلامت و بهداشت دهان و دندان | بهترین مسواک تجاوز جنسی به چه تجاوزی گفته می شود؟ (+ بالاترین آمار تجاوز جنسی در دنیا) تجاوز جنسی به چه تجاوزی گفته می شود؟ (+ بالاترین آمار تجاوز جنسی در دنیا) نام افراد مشهور متولد اسفند ( ایرانی و خارجی) نام افراد مشهور متولد اسفند ( ایرانی و خارجی) خصوصیات متولدین زن و مرد اسفند ماه | شخصیت متولد اسفند ماه خصوصیات متولدین زن و مرد اسفند ماه | شخصیت متولد اسفند ماه تعبیر خواب بزرگان از کلمه  آبیاری گلها در خواب | تعبير خواب آبیاری گل ها تعبیر خواب بزرگان از کلمه آبیاری گلها در خواب | تعبير خواب آبیاری گل ها فال روزانه شنبه 28 بهمن ماه 96 فال روزانه شنبه 28 بهمن ماه 96 رابطه جنسی وزیران با کارمندان زیبای زن در استرالیا ممنوع شد ! رابطه جنسی وزیران با کارمندان زیبای زن در استرالیا ممنوع شد ! طلاق تلفنی زن و شوهر در تاجیکستان (عکس) طلاق تلفنی زن و شوهر در تاجیکستان (عکس) تصاویر شاهرخ استخری + عکس های جدید شاهرخ استخری تصاویر شاهرخ استخری + عکس های جدید شاهرخ استخری زن و مرد لخت و برهنه در حمام پارک آبی گرم ژاپن (عکس) زن و مرد لخت و برهنه در حمام پارک آبی گرم ژاپن (عکس) حلوای عربی | طرز تهیه حلوای عربی مجلسی + تزیین حلوا حلوای عربی | طرز تهیه حلوای عربی مجلسی + تزیین حلوا عکس های روز سپندارمذگان روز عشق ایرانی | عکس تبریک سپندارمذگان عکس های روز سپندارمذگان روز عشق ایرانی | عکس تبریک سپندارمذگان بیوگرافی رهام هادیان | همسر و عکس های رهام هادیان خواننده ماکان بند بیوگرافی رهام هادیان | همسر و عکس های رهام هادیان خواننده ماکان بند
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

کارینا پرواز

جایگاه و اهمیت کار پژوهشی در نظام آموزشی کشور

مجموعه : رپورتاژ آگهی
تاریخ انتشار : 5 دسامبر 2017
جایگاه و اهمیت کار پژوهشی در نظام آموزشی کشور

همانطور که می دانیم فعالیت های پژوهشی مانند روایت پژوهی در نظام آموزشی کشور جایگاه والایی را به خود اختصاص داده است.این پژوهش ها کمک شایانی به ارزش و اعتلای فرهنگ پژوهش و رشد و ترقی کشور دارند. روایت پژوهی و سایر مولفه های پژوهشی علاوه بر تاثیر گزاری بر آموزش پژوهش محور می توانند در کارکرد حرفه ای معلمان تاثیر گذار باشند.

 

 در واقع نظم فرهنگیان با انجام روایت پژوهی و سایر فعالیت های پژوهشی نقش تعیین کننده ای در توسعه فرهنگ پژوهشی دارد.

 

در رابطه با فعالیت هایی چون روایت پژوهی باید گفت : روایت پژوهی در واقع ارتباط مستقیمی با پژوهش در عمل دارد و تا حد زیادی شبیه اقدام پژوهی است. در روایت پژوهی علاوه بر تجربه روایت پژوه در قالب یک پژوهش عملی از مولفه کد گذاری نیز استفاده می گردد.در واقع روایت پژوهی هم در میان معلمان و هم در میان قشر دانشجویان کاربرد اساسی دارد.

 

در کنار روایت پژوهی اقدامات پژوهشی بسیاری به چشم می خورد .از نمونه این اقدامات می توان به طراحی آموزشی اشاره نمود. طراحی آموزشی یکی از مهمترین فعالیت معلمان در راستای آموزش و تدریس بهینه است.

 

 می توان چنین گفت که طراحی آموزشی گسترده نمودن و توسعه بخشی به طرح درس می باشد. در طراحی آموزشی معلم می کوشد با بهره گیری از طرح درس به روش های گوناگون به ارائه الگوی برتر تدریس خود در راستای سناریو پرداخته و تدریس را هر چه بهتر برای دانش آموزان بهینه نماید.

 

طراحی آموزشی کمک بسیار زیادی به تدریس به صورت نوین دارد. معمولا در فناوری نوین تدریس و الگوی تدریس پیشرفته از طراحی آموزشی به عنوان ستون تدریس یاد می شود.

 

 آنچه اهمیت بسیار زیادی دارد این است که معلمان و دانش آموزان در صورتی که فرایند آموزش را در راستای طراحی آموزشی تدوین شده پیش ببرند بهتر و دقیق تر می توانند به فرایند یاددهی و یادگیری کمک کند. طراحی آموزشی می تواند معلمان و دانش آموزان را در راستای بهبود فناوری های تدریس کمک کند.

 

نکته جالب توجهی که می توان به آن اشاره نمود بحث تکالیف تحقیقاتی مثل پیک نوروزی است. گاهی معلمان می کوشند با ارائه پیک نوروزی به دانش آموزان تمرکز افکار انان را در ایام تعطیلی تقویت نمایند. پیک نوروزی از مهمترین تکالیفی است که در نظام آموزشی ما جا افتاده است.

 

پیک نوروزی مانند کلیه فعالیت های پژوهشی جایگاه مفید و موثری در آموزش و پرورش پیدا کرده است . بهتر است اولیای دانش آموزان در کنار معلمان به فرایند حل تکالیف نوروزی و پژوهش دانش آموزان و مشارکت آنها کوشا باشند.

 

با توجه به آنچه که گفته شد لازم است بدانید بانک فایل پژوهشی معلمان توانسته است با گردآوری و تدوین روایت پژوهی ، طراحی آموزشی و پیک نوروزی و هزاران فایل آموزشی دیگر کمک شایانی در راستای تامین منابع پژوهشی قشر فرهنگی نماید.

 

منبع : بانک فایل پژوهشی معلمان

رپورتاژ اگهی

برچسب‌ها:
telegram

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي