قاصدک

لاغری و کاهش وزن

تبلیغات

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

گردشگری در ایران

گالری عکس

عاشقنامه

چرا باید دیسک و صفحه کلاج را بعد از مدتی عوض کنیم ؟

چرا باید دیسک و صفحه کلاج را بعد از مدتی عوض کنیم ؟

دلایل کاربردی تعویض صفحه کلاج و دیسک خودرو 

 

صفحه کلاج و دیسک این دو کمک کننده ی ماشین می‌تواند با درست استفاده کردن از آن عمر خودرو را بالا برد به شرطی که بهترین استفاده از آن شود و در زمان مخصوصی تعویض شود .

 

دوستان و یا رانندگان عزیزی که هر روز ماشین خود را روشن و به سر کار یا به مسافرت می روید خوب می‌دانید که در هر بار فشار دادن کلاچ خودرو چند قطعه با هم درگیر شده تا بتوانند قدرت موتور را به چرخ انتقال دهند

 

و باعث حرکت شما شوند. باید به این نکته توجه کرد که سیستم کلاچ خودرو بعد از گذشت 50 الی 60 هزار کیلومتر نسبت به نوع رانندگی باید تعویض و یا در حد امکان رگلاژ شود. همان‌طور که گفته شد این موضوع بستگی به نوع رانندگی شما دارد.

 

به طور مثال، اکثر رانندگان خانم، در ابتدای رانندگی‌شان، اکثر اوقات پای خود را بر روی کلاچ نگه می‌دارند و حتی در سرعت نیز پای خود را آهسته بر روی کلاچ گذاشته تا در مواقع ضرور آن را بفشارند! خب همین موضوع باعث کمی درگیری صفحه کلاچ شده و در طولانی مدت شما را مجبور به تعویض صفحه کلاچ میکند.

 

یا از سوی دیگر، رانندگانی که در مسیرهای برون شهری فعالیت دارند و ترافیکی پیش روی خود ندارند، ممکن هست گاهی تا 70 یا 80 هزار کیلومتر هم نیازی به تعویض صفحه کلاچ پیدا نکنند. اگر با خودروی خود در شهر فعالیت میکنید، قطعا این میزان به دلیل ترمز و حرکت زیاد، نصف خواهد شد.

 

علل های تعویض صفحه کلید و دیسک ماشین

 

1 – به گزارش تالاب یکی از نشانه‌های زمان تعویض دیسک و صفحه زمانی هست که ما ماشین را در دنده 1 گذاشته و کلاچ را رها میکنیم موتور و اتاق خودرو به لرزه می‌افتد و البته این لرزش کاملا متفاوت هست. این یک نشانه واضح و کامل برای تعویض دیسک خودرو هست.

 

2 – شاید پیش آمده باشد که نزد تعمیرکاری رفته و از او خواسته باشید تا صفحه کلاچ شما را تست کند! خب او دوری با خودرو می‌ زند و به شما می‌گوید. آیا تا به حال فکر کرده‌اید که تعمیرکار چگونه این کار را میکند؟!

چرا باید دیسک و صفحه کلاج را بعد از مدتی عوض کنیم ؟

علت تعویض دیسک و صفحه کلاج

 

وقتی ماشین در حال سکون هست دنده را در 2 قرار داده و کلاچ را رها میکنیم اگر خودرو حرکت کرد و خاموش نشد دیسک و صفحه تمام شده هست. ولی اگر خودرو سریع خاموش شد، هنوز زمان تعویض صفحه کلاچ فرا نرسیده است؛ به همین سادگی!

 

3- در سر بالایی نیمه شدید، اگر نیاز به تعویض دنده به شماره‌های سنگین زیاد مشهود بود، نشانه‌ای برای تعویض صفحه کلاچ است.

 

4- شاید برای شما نیز پیش آمده که پشت فرمان متوجه شوید، ماشین زیاد گاز می‌خورد ولی حرکت و شتاب خوبی ندارد! خب، باید دست به جیب شوید.

 

5- گاه پیش می‌آید که دنده‌های خودرو، خصوصا دنده یک و دنده عقب خوب جا نرفته و به سختی این اتفاق می‌افتد. این مشکل در ترافیک‌های سنگین نیز به وضوح مشاهده می‌شود.

 

چرا باید دیسک و صفحه کلاج را بعد از مدتی عوض کنیم ؟

تعویض دیسک و صفحه کلاج

 

همان‌طور که در بالا اشاره شد، بسته به نوع رانندگی می‌توان تمامی این 5 مورد را زود یا دیرتر از حد استاندارد عمر مفید یک خودرو مشاهده کرد، ولی تجربه در خودروهای ایرانی با ترافیک حال حاضر کمتر از 45 هزار کیلومتر نیست.

 

پس با یک رانندگی معقول و کم شتاب می‌توان تا 70 هزار کیلومتر عمر کلاچ خود را افزایش دهیم. در حال حاضر دیسک و صفحه‌های چینی بازار را قبضه کرده‌اند.

 

در حد امکان برای تعویض دیسک و صفحه از جنس مرغوب و تعمیر کار خوب و آشنا به کار استفاده کنید چون با تعویض نشدن یک کاسه نمد در سیستم کلاچ خودرو شاید کلاچ شما 20 هزار کیلومتر هم کار نکند!

 

منبع :charkhan.com

دانلود تبلیغ

زیگیل تناسلی

مشخصات خودروها

بیشتر بخوانید
رانندگی با آزرا 2010 آزرا 2010 بسیار خودروی دوست داشتنی هست . وقتی وارد فضای کابین میشوید راحتی و آرامش کامل را احساس خواهید کرد .   بعد از روشن کردن ماشین و تنظم کردن سیستم ...

آموزش شيريني و کيک

جدیدترین مطالب سایت

انتشار فیلم‌ مستهجن پورن از دختر جوان تهرانی !
انتشار فیلم‌ مستهجن پورن از دختر جوان تهرانی !
مشاهده بیشتر