قاصدک

لاغری و کاهش وزن

تبلیغات

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

گردشگری در ایران

گالری عکس

زیگیل

لوکس ترین خودروها در نمایشگاه خودروی فرانکفورت

لوکس ترین خودروها در نمایشگاه خودروی فرانکفورت

صدها خودرو در نمایشگاه خودروی فرانکفورت

در نمایشگاهی که برای نمایش برترین و شیک ترین ماشین هاي برگزار شد صدها اتومبیل در این نمایشگاه به نمایش درمی‌آیند، اما یکی از بخش‌هایي که همواره مورد دقت قرار گرفته و فراموش نمیشوند خودروهای مفهومی میباشند.

 

نمایشگاه خودروی فرانکفورت یکی از مهم ترین نمایشگاه هاي خودرویی در دنیاست و به همین علت هست که تعداد زیادی از خودروسازان از مینی تا بزرگ‌هایي مثل مرسدس بنز از انواع مدل‌هاي اخیر خود در این نمایشگاه رونمایی کردند.

 

به گزارش تالاب:صدها اتومبیل در این نمایشگاه به نمایش درمی‌آیند، اما یکی از بخش‌هایي که همواره مورد دقت قرار گرفته و فراموش نمیشوند خودروهای مفهومی میباشند.

 

به همین علت در بین مفهومی‌هاي به نمایش درآمده در فرانکفورت برترین‌ها گزینه شده هست. خودروهایی که آینده خودروهای امروز را تشکیل می دهند و خط مشی آن ها را تعیین خواهند کرد.

 

مدل مفهومی آی‌پرفورمنس بی‌ام‌و X7

لوکس ترین خودروها در نمایشگاه خودروی فرانکفورت
 

از لحاظ طراحی، بی‌ام‌و X7 از هر یک از زبان‌هاي طراحی فعلی که در مدل‌هاي تولیدی بهرهگیری میشود، دقیقا متفاوت و متفاوت هست. دیدنی هست که به نظر می رسد طراحی این اتومبیل شبیه به زبان طراحی مورد بهرهگیری در خودروی مفهومی بی‌ام‌و سری ۸ باشد.

 

نمای بیرونی بزرگ، جسورانه و بی‌پروا، به همراه خطوط تیز در طراحی بدنه از جمله ویژگی‌هاي این شاسی‌بلند هست. جلو پنجره مشبک کلیوی آن بزرگ هست و با چراغ‌هاي جلوی LED بزرگ و باریک، ابهت آن افزایش می‌یابد.

 

کانسپت الکتریکی مینی

لوکس ترین خودروها در نمایشگاه خودروی فرانکفورت
 

مینی اظهار کرده هست که کانسپت اخیر این کمپانی برای رانندگی در محیط‌هاي شهری طراحی شده هست، خیابان‌هاي شلوغی که در آن خودروهای کوچک برقی با باتری‌هاي شارژ شده بسیار مناسب‌تر از خودروهایی با باک‌هاي پر از سوخت میباشند. از بیرون که به این اتومبیل می‌نگریم همۀ چیز سر جای خودش قرار گرفته و چیزی جز یک مینی سه در مناسب نمیبینیم.

مدل مفهومی کیا پروسید

لوکس ترین خودروها در نمایشگاه خودروی فرانکفورت

 

حاصل کار تیم اروپایی طراحی کیا، مدل مفهومی پروسید هست، که نشانگر تغییرات نسل بعدی و بزرگ تر از مدل سید خواهد بود. در این خودروی مفهومی که طرح بدنه‌ي جدیدی به نمایش میگذارد، ظاهر پرانرژی پروسید، با طرحی خشن‌تر و جذاب‌تر ترکیب شده هست تا با سلیقه‌ي نسل اخیرِ راننده‌ها همخوانی داشته باشد.

مدل مفهومی اسمارت ویژن فورتو EQ

لوکس ترین خودروها در نمایشگاه خودروی فرانکفورت

از ظاهر این گرد کوچک، درخواهید یافت که خودران و الکتریکی ارائه خواهد شد. نخستین خودروی دایملر بدون پدال و فرمان هست. نسبت و ابعاد اتومبیل دقیقا جمع‌وجور و با ظاهری هوشمند طراحی شده‌اند و کوتوله برقی اسمارت را به یک وسیله حمل‌ونقل مقرون‌به‌صرفه و بهینه‌ برای محیط‌هاي کوچک شهری مبدل کرده‌اند. لولای درهای حبابی به سمت عقب باز میشوند و درحالی‌که ورود و خارج شدن را آسان‌ می کنند؛ از اصابت به دوچرخه‌سواران، عابران پیاده و سایر خودروها جلوگیري می کنند

 

کانسپت مرسدس بنز EQA

لوکس ترین خودروها در نمایشگاه خودروی فرانکفورت
 

به قطع از جذاب‌ترین خودروهای نمایشگاه محسوب میشود. پر از نور هست و چشمتان را میگیرد. این کراس اوور کوپه کامپکت دارای دو موتور الکتریکی،‌ سیستم رانندگی متغیر و طراحی مبتنی بر فلسفه Sensual Purity یا “حس ناب” هست. طبق این فلسفه، تناسب طراحی و تجمل‌گرایی اهمیت زیادی دارد و از خطوط و لبه‌هاي تیز مثل خودروهای اسپورت خبری نیست.

 

مدل مفهومی جان کوپر ورکز GP مینی

لوکس ترین خودروها در نمایشگاه خودروی فرانکفورت
 

بسیار پرزرق‌وبرق هست. بال‌ها، دریچه‌هاي ورودی هوا و فیبرکربن در این نظیر طراحی چندان دیده می شود. دریچه‌هاي ورودی باز و عریض قسمت جلو به همراه قطعات فیبرکربنی در این بخش ظاهر تهاجمی به وجود می‌آورند. فیبر کربن بیشتری در جداکننده‌هاي هوای کناری که زیر درها قرار دارد دیده می شود و قوس‌هاي آتشینی که برای ورودی «قاب» چرخ‌هاي عقب و جلو در نظر گرفته‌اند، به کانسپت جان کوپر ورکز GP ظاهری پرمعنی میدهند.

 

آئودی ایکون

لوکس ترین خودروها در نمایشگاه خودروی فرانکفورت
 

بدون شک یکی از جذابترین خودروهای فرانکفورت هست. حتی فکر رانندگی با آن را از سرتان بیرون کنید چرا که دقیقا خودران طراحی شده هست. با شارژالکتریکی‌اش تا 800 کیلومتر میراند و روی چرخ‌هاي عظیم 26 اینچی سوار هست. هیچ پدال و فرمانی درون ماشین دیده نمیشود و فضای بزرگ آن برای 4 سرنشین تعبیه شده و مثل یک منزل قابل تغییر هست.

 

مدل مفهومی هوندا اوربان EV

لوکس ترین خودروها در نمایشگاه خودروی فرانکفورت
 

شاید زرق و برق تمام خودروهای مفهومی را نداشته باشد و کمی کلاسیک به نظر برسد اما خودروی مفهومیِ برقی اوربان، فناوری‌هاي پیشرفته را در قالب ظاهری ساده اما جذاب، ارائه می دهد. ارتفاع پایین، بدنه‌ي عریض مستحکم و عضلانی آن، نوید عملکرد اسپرت میدهد. طول کلی این ماشین، ۱۰۰ میلی‌متر از Jazz سوپرمینی کمتر هست که در کلاس کامپکت قرار میگیرد. در جلو، نشان هوندا با نور پس‌اساس‌ي آبی که نمایانگر طراحی خودروهای برقی هوندا هست، خودنمایی می کند.

 

برچسب‌ها:

مشخصات خودروها

بیشتر بخوانید
همکاری شرکت توان خودرو با شرکت روسی یو.ای.زد در ایران ورود خودروهای شرکت روسی یو.ای.زد به ایران   درپی درخواست هاي طرفداران به ماشین هاي صادراتی و داشتن امنیت و بدنه خوشگل در این ماشین ها باعت شده تا رضایت طرفدارانش را ...

آموزش شيريني و کيک

جدیدترین مطالب سایت

7 معایب جبران ناپذیر خود ارضایی در پسران و دختران
7 معایب جبران ناپذیر خود ارضایی در پسران و دختران
مشاهده بیشتر