تور مسافرتي

روژینو

روژینو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

گالری عکس


2 خودرو ازران قیمت در بازار

2 خودرو ازران قیمت در بازار

2 خودروی جدید و ارزان قیمت از شرکت ژاپنی نیسان

 

داستان توليد خودرو ارزان‌قيمت در ايران داستان تازه‌اي نيست. تاکنون بارها و بارها از سوي مسئولان وزارت صنايع و معادن و شرکتهاي خودروساز اعلام شده که قرار است خودرو ارزان‌قيمت در کشور توليد شود. با اين وجود تاکنون وعده‌هاي داده شده چندان محقق نشده است.

به گزارش تالاب ، در تازه‌ترين اظهارنظر، سعيد مدني – مديرعامل شرکت پارس خودرو، اعلام کرده که اين شرکت در حال مذاکره با شرکت نيسان موتور ژاپن براي توليد يک خودرو ارزان‌قيمت در ايران است.

به گفته‌ي وي، محدوده‌ي قيمتي اين خودرو در حد خودروهاي پرايد و تيبا خواهد بود که به اين ترتيب اين خودرو جزو خودروهاي ارزان‌قيمت در بازار ايران به شمار خواهد رفت.

مديرعامل پارس خودرو همچنين خبر داده که نام اين محصول امسال طي سفر مسئولان شرکت به ژاپن تعيين خواهد شد.

اما بررسي‌ها نشان مي‌دهد که در بين خودروهاي ساخت شرکت نيسان، دو محصول جدي‌ترين مدعي حضور در بازار ايران و صنعت خودروسازي کشورمان هستند. با توجه به تنها ويژگي اعلام شده از سوي مديرعامل پارس خودرو يعني قيمت پايين، هم‌اکنون در سبد محصولات شرکت نيسان نام دو خودرو ورسا و ميکرا به عنوان خودروهاي نسبتا ارزان‌قيمت به چشم مي‌خورد.

تازه‌ترين بررسي انجام شده نشان مي‌دهد که نيسان ورسا مدل 2015 دومين خودرو ارزان‌قيمت بازار آمريکا در سال گذشته ميلادي بوده است. اين خودرو با تنها 35 دلار قيمت بيشتر نسبت به هيونداي آکسنت 2011 توانست اين رتبه را بدست آورد. قيمت نيسان ورسا مدل 2015 حدود 10 هزار و 705 دلار است. قيمت اين خودرو در صورت انتخاب کمترين تجهيزات انتخابي به حدود 9 هزار و 990 دلار هم مي‌رسد.

حجم موتور اين خودرو 1600 سي‌سي بوده و فضاي داخلي اين خودرو نسبت به مدلهاي مشابه آن بيشتر است. اين خودرو جزو ارزان‌قيمت‌ترين خودروهاي خانواده در بازار آمريکا محسوب مي‌شود.

ارزان‌قيمت بودن نيسان ورسا باعث شده تا اين خودرو تنها در رنگهاي آبي، نقره‌اي و سياه در بازار آمريكا عرضه شود.

قيمت اين خودرو حتي با اضافه شدن مواردي مانند ترمز ضدقفل، ايرکانديشن و دنده‌ي اتوماتيک باز هم زير 13 هزار دلار تمام مي‌شود. نيسان ورساي با حجم موتور 1800 سي‌سي که امکانات بيشتري مانند سيستم کنترل ثبات الکتريکي نيز دارد، قيمتي زير 15 هزار و 780 دلار دارد.

اما خودرو دوم که از نيسان ورسا هم ارزان‌تر است، ميکرا نام دارد. قيمت اين خودرو بسته به تجهيزات نصب شده روي آن بين حدود 8 تا 11 هزار دلار است. نيسان ميکرا هم‌اکنون در بازار کشورهايي مانند هند، بريتانيا و استراليا حضور فعالي دارد. ميکرا جزو خودروهاي سوپرميني ساخت نيسان بوده و ساخت نسلهاي مختلف اين خودرو از سال 1982 ميلادي آغاز شده است. اين خودرو در مدلهاي پنج در هاچ‌بک، سه در هاچ‌بک و دو در تغييرپذير توليد شده است. اين خودرو با موتورهاي با حجم‌هاي مختلف مانند يک، 1.2، 1.4 1.5 ليتري بنزيني و 1.6 ديزلي توليد شده است. وزن اين خودرو حدود 965 کيلوگرم بوده و اين خودرو در بازار ژاپن با نام “نيسان مارچ” شناخته مي‌شود.

بازار خودرو ايران تاكنون ميزبان خودروهاي لوكس و گران‌قيمت نيسان مانند مورانو و قشقايي بوده است. بايد ديد آيا شركت نيسان كه زماني قصد دارد با شريك استراتژيك خود يعني رنو ارزان‌قيمت‌ترين خودروي جهان را توليد كند، خواهد توانست تكاني به بازار خودروهاي ارزان‌قيمت ايران بدهد؟

2 خودرو ازران قیمت در بازار

سمت راست: نيسان ميكرا ، سمت چپ: نيسان ورسا
 
 
مجردها کليک کنيد

روژینو
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي