مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس) تصاویری داغ از الهام حمیدی در کنار مجری معروف تصاویری داغ از الهام حمیدی در کنار مجری معروف از سیر تا پیاز زندگی جنیفر لوپز به همراه عکس های داغ او از سیر تا پیاز زندگی جنیفر لوپز به همراه عکس های داغ او گفتگو عاشقانه با آزاده نامداری و همسر دومش گفتگو عاشقانه با آزاده نامداری و همسر دومش روشی از رژیم لاغری که میتواند عمر را طولانی کند ! روشی از رژیم لاغری که میتواند عمر را طولانی کند ! شعر خواندنی عاشقانه و خنده دار شعر خواندنی عاشقانه و خنده دار برای مسافرت این وسایل را بردارید ! برای مسافرت این وسایل را بردارید ! دلایل و درمان خارش بیش از حد سر دلایل و درمان خارش بیش از حد سر تصاویر داغ بازیگران ایرانی در سواحل برزیل تصاویر داغ بازیگران ایرانی در سواحل برزیل تست هوش به روش شطرنجی (+جواب) تست هوش به روش شطرنجی (+جواب) رقص زنان ایرانی در شهرهای مختلف ایران در مجالس رقص زنان ایرانی در شهرهای مختلف ایران در مجالس تیپ متفاوت با موهای بافته سحر قریشی در خیابان (عکس) تیپ متفاوت با موهای بافته سحر قریشی در خیابان (عکس) رقیب های پژو 2008 را بیشتر بشناسیم ! رقیب های پژو 2008 را بیشتر بشناسیم ! تصویری از خانه ی ویلایی که در زلزله کرمانشاه تخریب نشد ! تصویری از خانه ی ویلایی که در زلزله کرمانشاه تخریب نشد ! رونمایی از خودروی جدید سایپا با نام “کوییک خودرو” رونمایی از خودروی جدید سایپا با نام “کوییک خودرو” متن عاشقانه و خواندنی در وصف امام رضا (ع) متن عاشقانه و خواندنی در وصف امام رضا (ع)
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

دانستنی هایی مفید برای مرد ها در زمستان

مجموعه : دانستنیها
تاریخ انتشار : 25 مارس 2015
دانستنی هایی مفید برای مرد ها در زمستان

در روزهای سرد زمستان اگر در شهرهایی كه گاز شهری ندارد اقامت كنید یا در نقاطی باشید كه سرما آنقدر زیاد می‌شود كه گاز كشش لازم را ندارد از آنجا كه وسایل نفت‌ سوز مدت‌هاست جمع شده است ناچار می‌شوید از بخاری برقی استفاده كنید، اما گاهی بخاری برقی نیز شما را نا امید می‌كند.

 

گاهی پس از خرابی یك دستگاه اگر از تعمیرات آن سررشته داشته باشید تا حد زیادی در هزینه تعمیرات صرفه‌جویی می‌شود. در این قسمت می‌خواهیم در عیب‌یابی دستگاه بخاری برقی كمی راهنمایی‌تان كنیم.

 

 

اگر بخاری برقی اصلا گرم نمی‌شود ممكن است چند علت داشته باشد :

 

1 – خرابی كلید
در این صورت كافی است كلید عوض شود. اگر می‌توانید خودتان این كار را بكنید، در غیر این صورت از یك تعمیركار كمك بگیرید. خصوصا اگر پیش از این، هنگام خاموش و روشن كردن دستگاه متوجه اختلالی در كلید شده باشید احتمال زیادی دارد كه مشكل از همین بخش باشد.

 

2 – قطعی سیم رابط علت دیگری است كه با تعویض آن باید مشكل حل شود.

گاهی نیز المنت‌ها قطع می‌شوند كه نیاز به تعویض یا تعمیر پیدا می‌كنند.
اتصال سیم رابط به بخاری نیز اگر درست صورت نگیرد ممكن است در گرم شدن آن مشكل پیش بیاید.

 

3 – خرابی دوشاخه و نبود برق در پریز از دیگر عللی است كه براحتی قابل تشخیص است.

قرار نگرفتن دو شاخه در پریز نیز می‌تواند علت دیگری باشد كه باعث سردی بخاری می‌شود. بهتر است پیش از مراجعه به تعمیركار دست‌كم این موارد جانبی را چك كنید.

گاهی مشكل از چیز دیگری است. بدنه بخاری برق دارد و در جای اتصال به بدنه مشکل رخ داده است.
در چنین مواردی یا عایق بین المنت و بدنه از بین رفته است كه نیاز به تعویض قطعه دارد یا در محل ورود سیم رابط به بخاری اتصال برقرار شده است. باید اتصالی را برطرف كرده از سیمی با پوشش عایق مرغوب استفاده كنید.

 

دقت كنید اگر سیم‌های رابطی كه به كار برده‌اید از عایق مناسبی برخوردار نباشند در مجاورت حرارت بزودی آب شده، خاصیت عایق بودن خود را از دست می‌دهند، براحتی موجب اتصالی شده و شما را در معرض خطر قرار می‌دهند.

 

4 – البته اگر بخاری شما فن‌دار باشد گاهی نیز موتور فن اتصال به بدنه دارد كه باید برطرف شود.
اما اگر به محض زدن دو شاخه به پریز فیوز عمل می‌كند یا سیم رابط اتصالی دارد یا موتور فن سوخته است كه سیم‌ پیچی آن نیاز به تعمیر یا موتور نیاز به تعویض دارد.

 

نكات ایمنی در مورد بخاری برقی :
1 – اگر دستی به برق‌كاری دارید برای باز كردن و بستن بخاری برقی از ابزار مناسب استفاده كنید.
2 – به هنگام باز كردن و بستن بخاری برقی دوشاخه سیم رابط را كاملا از پریز جدا كنید.
3 – هرگز از بخاری برقی برای پخت و پز و گرم كردن غذا استفاده نكنید.
4 – همیشه بدنه فلزی دستگاه را به سیم ارت اتصال دهید و هر چند وقت یك بار اتصال آن را كنترل كنید.
5 – هرگز از بخاری برقی با المنت معیوب استفاده نكنید.
6 – هرگز بخاری برقی را در آب فرو نكنید و هرگز آن را نزدیك مواد قابل اشتعال قرار ندهید.
7 – بخاری حمام را در قسمت رختكن و به صورت صحیح و محكم نصب كنید.

 

 

منبع : hamshahrionline.ir

 

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

مطالب جالب و خواندنی

درمان ریزش مو