دانلود آهنگ جدید

قاصدک

فروش خودرو

پرواز

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

دکتر تاج بخش

مطالب پیشنهادی

عکس پروفایل خداوند مهربان | عکس نوشته با موضوع خدا | پروفایل خدایا شکرت عکس پروفایل خداوند مهربان | عکس نوشته با موضوع خدا | پروفایل خدایا شکرت متن تبریک روز ارتش | نوشته تبریک روز ارتش | عکس نوشته تبریک روز ارتش متن تبریک روز ارتش | نوشته تبریک روز ارتش | عکس نوشته تبریک روز ارتش طرز تهیه کتلت میگو یک غذای دریایی خوشمزه طرز تهیه کتلت میگو یک غذای دریایی خوشمزه مشخصات پژو 207 صندوقدار + مقایسه پژو صندوقدار 207 با پژو ۲۰۶ صندوقدار وی۸ مشخصات پژو 207 صندوقدار + مقایسه پژو صندوقدار 207 با پژو ۲۰۶ صندوقدار وی۸ عکس نوشته عاشقانه دختر و پسر | عکس پروفایل عاشقانه دخترونه و پسرونه عکس نوشته عاشقانه دختر و پسر | عکس پروفایل عاشقانه دخترونه و پسرونه بیوگرافی مونا فائزپور همسر احمد مهرانفر | عکس های عروسی احمد مهرانفر با مونا فائزپور بیوگرافی مونا فائزپور همسر احمد مهرانفر | عکس های عروسی احمد مهرانفر با مونا فائزپور عکس های بازیگران ایرانی در سال 97 + عکس پروفایل بازیگران ایرانی عکس های بازیگران ایرانی در سال 97 + عکس پروفایل بازیگران ایرانی مشخصات تیگو 5 فیس لیفت با امکانات جدید در ایران (+ عکس) مشخصات تیگو 5 فیس لیفت با امکانات جدید در ایران (+ عکس) کشف جسد بی جان در خودرو آزرا در خیابان دماوند تهران کشف جسد بی جان در خودرو آزرا در خیابان دماوند تهران آغاز فروش اقساطی محصولات ایران خودرو (+لیست محصولات در جدول) آغاز فروش اقساطی محصولات ایران خودرو (+لیست محصولات در جدول) توقف اعدام یک جوان با دستور مقام معظم رهبری توقف اعدام یک جوان با دستور مقام معظم رهبری عکس های خنده دار و طنز | تصاویر خنده دار از سوژه های باحال و طنز عکس های خنده دار و طنز | تصاویر خنده دار از سوژه های باحال و طنز عکس پروفایل ماه تولد شما (عکس پروفایل متولدین تمام ماه ها) عکس پروفایل ماه تولد شما (عکس پروفایل متولدین تمام ماه ها) ازدواج مجری مشهور محمودرضا قديريان با بازیگر فرشته آلوسی (عکس) ازدواج مجری مشهور محمودرضا قديريان با بازیگر فرشته آلوسی (عکس) آشنایی با معشوقه جدید برد پیت بازیگر مشهور هالیوود (عکس) آشنایی با معشوقه جدید برد پیت بازیگر مشهور هالیوود (عکس) داماد خشمگین عروس را با گاز گرفتن به قتل رساند (عکس) داماد خشمگین عروس را با گاز گرفتن به قتل رساند (عکس)
گالری عکس

زیبایی بهروز

فروش خودرو

پرواز

تبدیل پنجره ها به یک پنل خورشیدی «تولید برق»

مجموعه : اخبار علمی
تاریخ انتشار : 11 سپتامبر 2017
تبدیل پنجره ها به یک پنل خورشیدی «تولید برق»

پنجره ها تبدیل به یک پنل خورشیدی میشوند

 

در تحقیقاتی که در خصوص ساخت برق در منزل با پنل خورشیدی بر روی پنجره انجام شد یک شرکت فناوری پیروز به ساخت یک پوشش مایع و شفاف شدند که با پوشاندن پنجره، آن را تبدیل به یک پنل خورشیدی می کند.

 

 

به گزارش تالاب و به نقل از سیکر، شرکت “فناوری پنجره خورشید”«SolarWindow Technologies» میگوید که می توان انرژی نور خورشید را با بهرهگیری از چسباندن یک نوار شفاف به شیشه یا پلاستیک ذخیره کرد.

 

این شرکت طی 20 سال جدید به دنبال رسیدن به این هدف بوده هست. هدف انها تبدیل پنجره‌ها به پنل‌هاي خورشیدی شفافی بود که بتوانند انرژی نور خورشید که از میان‌شان می‌گذرد را ذخیره کنند.

 

شرکت مذکور یکی از چندین شرکت فناوری در این حوزه هست که به دنبال ذخیره انرژی خورشیدی در مقیاس کلان میباشند.

 

ممکن هست بهرهگیری از این فناوری در منزل‌هاي شخصی عمده خوب به فایده نباشد، چرا که انرژی چندانی ذخیره نمیشود. اما این شرکت امیدوار هست که در نهایت این فناوری را بر روی ساختمان‌هاي اداری و آسمان خراش‌ها بکار ببرد، تا انرژی خورشیدی را توسط چند هکتار شیشه به کار رفته در نمای این ساختمان‌ها ذخیره کند.

 

فناوری این شرکت اختصاصی و منحصر به فرد هست؛ “سولار ویندو” یک آرایش خورشیدی فتوولتائیک «OPV» مایع و شفاف ساخت شده از مخلوطی از کربن، هیدروژن، اکسیژن و نیتروژن ساخت کرده هست که می تواند روی سطوح شفاف را بپوشاند.

 

پوشش مایع، سلول‌هاي خورشیدی بی نظیر کوچکی را تشکیل می دهد که به صورت گروه‌ها یا صف‌هاي منظم تشکیل شده‌اند.

 

نور خورشید که از این سلول‌ها عبور می کند، یک شارژ «بار» الکتریکی ساخت می کنند. این شارژ الکتریکی سپس توسط شبکه‌اي از سیم‌هاي بسیار خوب و با کیفیت ذخیره میشود که هر کدام از موی انسان باریک‌تر میباشند.

 

سیم‌ها نیروی تولیدی را به یک سیم خروجی بزرگ‌تر هدایت میکنند و سپس به هر سیستم ذخیره نیروی دلخواه و موجود، مثل پانل‌هاي خورشیدی سنتی متصل میشوند.

تبدیل پنجره ها به یک پنل خورشیدی «تولید برق»

 

برای ساخت حداکثری قدرت، پوشش شفاف چندین بار روی سطح شیشه یا پلاستیکی کشیده میشود. پوشش و شبکه را می توان در دما و فشار محیط اعمال کرد، که باعث می شود ساخت در مقیاس وسیع‌تر انجام شود.

 

“جان کونکلین”، مدیر عامل شرکت “سولار ویندو” گفت: پنل‌هاي معمولی خورشیدی به لحاظ زاویه‌اي نامنظم میباشند. بنابراین شما نمیتوانید از این پنل‌ها، پنجره بسازید. شرکت من در حال تلاش برای حفظ زیبایی معماری و شفافیت یک پنجره، به همراه ساخت برق هست.

 

اخبار علمی

بیشتر بخوانید
علت علمی درخشندگی موها علت علمی درخشندگی موها   مو با لایه‌ای از"سبوم" پوشیده شده است كه نوعی روغن طبیعی است و توسط غدد سباسه (چربی) ساخته می‌شود كه در مجاورت هر پیاز مو در پوست ...

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي