مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج) لیونل مسی در کناره پسرش در حال بازی FIFA18  (عکس) لیونل مسی در کناره پسرش در حال بازی FIFA18 (عکس) کمک تهرانی ها به مردم زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) کمک تهرانی ها به مردم زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) نقاشی پر سر و صدا از علی دایی که پذیرفته نشد (عکس) نقاشی پر سر و صدا از علی دایی که پذیرفته نشد (عکس) مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات) مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات) از چه روش هایی لینک ها را کوتاه کنیم ؟ از چه روش هایی لینک ها را کوتاه کنیم ؟ تصاویر آتلیه ای و جالب بازیگر حدیث فولادوند تصاویر آتلیه ای و جالب بازیگر حدیث فولادوند عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (110) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (110) مصاحبه داغ با فرزاد حسنی در مورد متاهل بودنش تا زمینه کاری او مصاحبه داغ با فرزاد حسنی در مورد متاهل بودنش تا زمینه کاری او تصویر غمگین بیرون کشیدن یک نفر از زیر آوار کرمانشاه تصویر غمگین بیرون کشیدن یک نفر از زیر آوار کرمانشاه ملیکا شریفی نیا 31 ساله شد (عکس) ملیکا شریفی نیا 31 ساله شد (عکس) تصاویری جذاب از بلند ترین چرخ و فلک مدرن و مرتفع در جهان تصاویری جذاب از بلند ترین چرخ و فلک مدرن و مرتفع در جهان ملکه زیبایی بریتانیا تغییر جنسیت داد (عکس) ملکه زیبایی بریتانیا تغییر جنسیت داد (عکس) انواع لباس های جذاب و شیک آنجلینا جولی بر روی فرش قرمز انواع لباس های جذاب و شیک آنجلینا جولی بر روی فرش قرمز انواع طراحی های ناخن شیک و جذاب ویژه پاییز و زمستان 2018 انواع طراحی های ناخن شیک و جذاب ویژه پاییز و زمستان 2018 وقتی که باران کوثری بازیکن فوتبال میشود (عکس) وقتی که باران کوثری بازیکن فوتبال میشود (عکس)
گالری عکس

فروش خودرو

نمایشگاه

جذابیت

تبدیل پنجره ها به یک پنل خورشیدی «تولید برق»

مجموعه : اخبار علمی
تاریخ انتشار : 11 سپتامبر 2017
تبدیل پنجره ها به یک پنل خورشیدی «تولید برق»

پنجره ها تبدیل به یک پنل خورشیدی میشوند

 

در تحقیقاتی که در خصوص ساخت برق در منزل با پنل خورشیدی بر روی پنجره انجام شد یک شرکت فناوری پیروز به ساخت یک پوشش مایع و شفاف شدند که با پوشاندن پنجره، آن را تبدیل به یک پنل خورشیدی می کند.

 

 

به گزارش تالاب و به نقل از سیکر، شرکت “فناوری پنجره خورشید”«SolarWindow Technologies» میگوید که می توان انرژی نور خورشید را با بهرهگیری از چسباندن یک نوار شفاف به شیشه یا پلاستیک ذخیره کرد.

 

این شرکت طی 20 سال جدید به دنبال رسیدن به این هدف بوده هست. هدف انها تبدیل پنجره‌ها به پنل‌هاي خورشیدی شفافی بود که بتوانند انرژی نور خورشید که از میان‌شان می‌گذرد را ذخیره کنند.

 

شرکت مذکور یکی از چندین شرکت فناوری در این حوزه هست که به دنبال ذخیره انرژی خورشیدی در مقیاس کلان میباشند.

 

ممکن هست بهرهگیری از این فناوری در منزل‌هاي شخصی عمده خوب به فایده نباشد، چرا که انرژی چندانی ذخیره نمیشود. اما این شرکت امیدوار هست که در نهایت این فناوری را بر روی ساختمان‌هاي اداری و آسمان خراش‌ها بکار ببرد، تا انرژی خورشیدی را توسط چند هکتار شیشه به کار رفته در نمای این ساختمان‌ها ذخیره کند.

 

فناوری این شرکت اختصاصی و منحصر به فرد هست؛ “سولار ویندو” یک آرایش خورشیدی فتوولتائیک «OPV» مایع و شفاف ساخت شده از مخلوطی از کربن، هیدروژن، اکسیژن و نیتروژن ساخت کرده هست که می تواند روی سطوح شفاف را بپوشاند.

 

پوشش مایع، سلول‌هاي خورشیدی بی نظیر کوچکی را تشکیل می دهد که به صورت گروه‌ها یا صف‌هاي منظم تشکیل شده‌اند.

 

نور خورشید که از این سلول‌ها عبور می کند، یک شارژ «بار» الکتریکی ساخت می کنند. این شارژ الکتریکی سپس توسط شبکه‌اي از سیم‌هاي بسیار خوب و با کیفیت ذخیره میشود که هر کدام از موی انسان باریک‌تر میباشند.

 

سیم‌ها نیروی تولیدی را به یک سیم خروجی بزرگ‌تر هدایت میکنند و سپس به هر سیستم ذخیره نیروی دلخواه و موجود، مثل پانل‌هاي خورشیدی سنتی متصل میشوند.

تبدیل پنجره ها به یک پنل خورشیدی «تولید برق»

 

برای ساخت حداکثری قدرت، پوشش شفاف چندین بار روی سطح شیشه یا پلاستیکی کشیده میشود. پوشش و شبکه را می توان در دما و فشار محیط اعمال کرد، که باعث می شود ساخت در مقیاس وسیع‌تر انجام شود.

 

“جان کونکلین”، مدیر عامل شرکت “سولار ویندو” گفت: پنل‌هاي معمولی خورشیدی به لحاظ زاویه‌اي نامنظم میباشند. بنابراین شما نمیتوانید از این پنل‌ها، پنجره بسازید. شرکت من در حال تلاش برای حفظ زیبایی معماری و شفافیت یک پنجره، به همراه ساخت برق هست.

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو