دانلود آهنگ جدید

قاصدک

خودرو

مکان تبلیغات شما در تالاب

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

دکتر تاج بخش

گالری عکس

بیماری صرع

زیبایی بهروز

دیدار خواب با امواج رادیویی

مجموعه : اخبار علمی
تاریخ انتشار : 11 آگوست 2017
دیدار خواب با امواج رادیویی

دیدار خواب با امواج رادیویی ممکن شد

 

در قبل  نمی توانستند خواب افراد را مورد تحقیق قرار دهند و نیز مشکلات خواب را برطرف نمایند محققان دانشگاهی الگوریتم هوش مصنوعی جدیدی ساخته اند که با کمک امواج رادیویی خواب فرد را رصد می‌کند.

 

به گزارش تالاب به نقل از انگجت، دانشمندان راهی غیر تهاجمی برای مطالعه خواب افراد پیدا کرده اند که نیازمند اتصال حسگرهای متعدد و آزار دهنده به کاربر نیست.

 

درهمین راستا محققان دانشگاه MIT و بیمارستان ماساچوست جنرال، الگوریتم هوش مصنوعی جدیدی ساخته اند که با کمک امواج رادیویی خواب بیمار را ردیابی میکند.

 

این الگوریتم درون دستگاهی به کوچکی یک لپ تاپ طراحی شده که سیگنال هاي رادیویی اطراف فرد را تحلیل میکند و آن ها را برای ردیابی عمق و حرکات سریع چشم در مراحل گوناگون خواب می سنجد. گرچه این دستگاه باید فاصله کمی تا کاربر داشته باشد.

 

تا به امروز هیچ راه مناسبی برای رصد خواب افراد و تشخیص مشکلات آن وجود نداشت. روشهای موجود نیز شامل چسباندن الکترودها و حسگرهای گوناگون به بیمار هنگام خواب بود. این امر حتی بیش از پیش خواب بیمار را مختل می‌کرد و از توانایی پزشکان برای درک دقیق این مشکل می کاست. اما الگوریتم اخیر هوش مصنوعی این مشکل را به طور کامل حل می‌کند.

 

دینا کاتابی یکی از محققان رهبر این پروژه میگوید: تصور کنید روتر وای فای منزل می‌داند شما چه زمان رویا میبینید یا این که بتواند خواب عمیق شما را رصد کند. ما تصمیم داریم حسگرهای بهداشتی بسازیم که بتوانند سیگنال هاي فیزیولوژی و شاخص هاي مهم سلامتی را بدون تغییری در رفتار کاربر رصد کنند.

 

دینا کاتابی، اندرو و ارنا ویتربی استادان مهندسی الکترونیک و علوم رایانه اي این تحقیق را انجام داده اند.

 

رفع سفیدی مو

اخبار علمی

بیشتر بخوانید
تصور آینده ذره بنیادی جدید (+عکس) پیش بینی دانشمندان از وجود ذره بنیادی جدید    روزبه روز به دانستنی های در مورد ذره های LHL  آشنا می شویم حال یک گروه از محققان با بهره‌گیری از داده های بدست آمده از ...

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي