قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

شعر کامل سرود ای ایران و تاریخ سرود ملی + کلیپ سرود ای ایران ای مرز پر گهر شعر کامل سرود ای ایران و تاریخ سرود ملی + کلیپ سرود ای ایران ای مرز پر گهر اس ام اس تسلیت شهادت حضرت فاطمه | متن تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) اس ام اس تسلیت شهادت حضرت فاطمه | متن تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) جملات زیبا و حکیمانه و سخنان ناب از بزرگان تاریخ جملات زیبا و حکیمانه و سخنان ناب از بزرگان تاریخ تعبیر خواب بزرگان از کلمه آتش در خواب | تعبير خواب آتش تعبیر خواب بزرگان از کلمه آتش در خواب | تعبير خواب آتش فال روزانه دوشنبه 30 بهمن ماه 96 فال روزانه دوشنبه 30 بهمن ماه 96 مدل های آرایش صورت و مدل میکاپ صورت جدید 97 – 2018 مدل های آرایش صورت و مدل میکاپ صورت جدید 97 – 2018 شعر طنز خانه تکانی آقایان (آقایان در خانه تکانی) شعر طنز خانه تکانی آقایان (آقایان در خانه تکانی) عکس های پروفایل بهاری از طبیعت | عکس طبیعت بهاری برای پروفایل عکس های پروفایل بهاری از طبیعت | عکس طبیعت بهاری برای پروفایل عکس های محسن افشانی و همسرش | مراسم ازدواج محسن افشانی عکس های محسن افشانی و همسرش | مراسم ازدواج محسن افشانی روشی ساده برای شستن انواع پرده (پرده تور؛ پرده پارچه ای؛ پرده پلیسه؛ پرده چوبی و ..) روشی ساده برای شستن انواع پرده (پرده تور؛ پرده پارچه ای؛ پرده پلیسه؛ پرده چوبی و ..) جوک های طنز تلگرام جدید 97 (35 جوک خنده دار جدید) جوک های طنز تلگرام جدید 97 (35 جوک خنده دار جدید) نقشه مرد همسایه برای تجاوز به دختر لخت دانشجو در حمام + عکس نقشه مرد همسایه برای تجاوز به دختر لخت دانشجو در حمام + عکس عکس های عاشقانه بهاره رهنما و همسرش در روز عشق عکس های عاشقانه بهاره رهنما و همسرش در روز عشق سقوط هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج (نام مسافران و خلبان) سقوط هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج (نام مسافران و خلبان) سقوط هواپیمای مسافربری تهران در سمیرم با 66 مسافر + تصاویر سقوط هواپیمای مسافربری تهران در سمیرم با 66 مسافر + تصاویر خانه تکانی کامل سریع و آسان عید نوروز + 7 قدم تا خانه تکانی خانه تکانی کامل سریع و آسان عید نوروز + 7 قدم تا خانه تکانی
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

کارینا پرواز

کشف دیسک 5000 ساله در استون هنچ + عکس

مجموعه : اخبار علمی
تاریخ انتشار : 2 جولای 2015
کشف دیسک 5000 ساله در استون هنچ + عکس

کشف دیسک 5000 ساله در استون هنچ، دانشمندان را به تحقیق و مطالعه وا داشته است.

 

پژوهشگران علوم باستان شناسی به تازگی در یک گور باستانی در نزدیکی منطقه باستانی استون هنچ در کشور بریتانیا یک دیسک طلایی به شکل خورشید کشف کرده اند که براساس آزمایشات انجام شده 4هزار و 500سال قدمت دارد.

 

گفتنی است، به جز این دیسک از جنس طلا تا به حال 5 دیسک طلایی دیگر نیز در مناطق مختلف کشور انگلستان پیدا شده است که کارشناسان اعتقاد دارند راز و رمزی در خصوص زندگی اقوام باستانی در این کشور در دل خود جای داده اند.

 

بررسی ها نشان می دهند، نخستین دیسک طلایی در کشور انگلستان در منطقه ویلتشایر در سال 1947 کشف شده است. کارشناسان اعتقاد دارند این دیسک طلایی در زمان ساخت دایره اصلی بنای باستانی و مرموز سنگی استون هنج در عصر مفرغ ساخته شده است. بر روی این دیسک طلایی نقوش و اشکال مختلفی وجود دارد و نوعی حالت اشعه های تابشی از خورشید را تداعی می کند.

 

در حال حاضر این دیسک طلایی برای اولین بار در موزه ویلتشایر به نمایش عمومی درآمده است. کارشناسان هدف اصلی ساخت آن را نمی دانند اما گمان می برند که از آن به عنوان یک وسیله زینتی برای آرایش مو و یا تزئین لباس استفاده می شده است. کارشناسان باستان شناسی در عین حال اعتقاد دارند که این دیسک کوچک که قطری برابر با 5سانتی متر دارد، ممکن است از معادن طلای کشور ایرلند وارد انگلستان شده باشد زیرا در آن زمان استخراج طلا در کشور ایرلند وجود داشته است. بنای تاریخی استون هیچ بیش از 4هزار سال قدمت دارد و هنوز هیچکس علت واقعی ساخت آن را نمی دانند عده ای آن را یک قبرستان و یا یک محل برای تجمع اهالی بومی در آن عصر می دانند.

 

کشف دیسک 5000 ساله در استون هنچ + عکس

کشف دیسک طلایی در منطقه استون هنچ

 

این دیسک مرموز از جنس طلا در کنار بقایای اسکلت یک مرد بزرگسال در تپه محل تدفین تعداد زیادی اسکلت  در mankton farleigh در سال 1947 کشف شده است. کارشناس و رئیس موزه ویلتشایر اعتقاد دارد ارزش این دیسک به دلیل اهمیت فاز در اوایل عصر برنز بوده است.

 

به دلیل تابش اشعه خورشید در وسط منطقه باستانی استون هنچ همه ساله هزاران گردشگر از مناطق مختلف دنیا در روز اول تیر ماه که به روز انقلاب تابستانی در بلندترین روز سال، مشهور است به منطقه استون هنچ می آیند تا این رویداد نجومی را در این منطقه باستانی سپری کنند. کارشناسان با توجه به قرار دادن سکه طلا در این گور اعتقاد دارند تا آن زمان هنوز ارزش عنصر طلا به عنوان یک شی گرانقیمت و با ارزش نزد مردم رواج نیافته بوده است.

 

در عکس خبری دیسک طلایی به همراه اشکال موجود بر روی آن ها از سوی موزه ویلتشایر به نمایش درآمده مشاهده می شود.

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

 

telegram

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي