مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال راه های کاهش وزن با طب سوزنی ! راه های کاهش وزن با طب سوزنی ! واکنش داغ بهنوش بختیاری در جلوگیری از سفرش به کرمانشاه واکنش داغ بهنوش بختیاری در جلوگیری از سفرش به کرمانشاه دختر جوانی که به خاطر رد ازدواج با مردی به قتل رسید (18+) دختر جوانی که به خاطر رد ازدواج با مردی به قتل رسید (18+) عکس و نوشته های انرژی مثبت و پند آموز عکس و نوشته های انرژی مثبت و پند آموز معرفی ابر انسان های واقعی جهان در اینجا (عکس) معرفی ابر انسان های واقعی جهان در اینجا (عکس) خاک گرفتن بهترین خودروهای اروپایی در گمرک (+عکس) خاک گرفتن بهترین خودروهای اروپایی در گمرک (+عکس)
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

کشف دیسک 5000 ساله در استون هنچ + عکس

مجموعه : اخبار علمی
تاریخ انتشار : 2 جولای 2015
کشف دیسک 5000 ساله در استون هنچ + عکس

کشف دیسک 5000 ساله در استون هنچ، دانشمندان را به تحقیق و مطالعه وا داشته است.

 

پژوهشگران علوم باستان شناسی به تازگی در یک گور باستانی در نزدیکی منطقه باستانی استون هنچ در کشور بریتانیا یک دیسک طلایی به شکل خورشید کشف کرده اند که براساس آزمایشات انجام شده 4هزار و 500سال قدمت دارد.

 

گفتنی است، به جز این دیسک از جنس طلا تا به حال 5 دیسک طلایی دیگر نیز در مناطق مختلف کشور انگلستان پیدا شده است که کارشناسان اعتقاد دارند راز و رمزی در خصوص زندگی اقوام باستانی در این کشور در دل خود جای داده اند.

 

بررسی ها نشان می دهند، نخستین دیسک طلایی در کشور انگلستان در منطقه ویلتشایر در سال 1947 کشف شده است. کارشناسان اعتقاد دارند این دیسک طلایی در زمان ساخت دایره اصلی بنای باستانی و مرموز سنگی استون هنج در عصر مفرغ ساخته شده است. بر روی این دیسک طلایی نقوش و اشکال مختلفی وجود دارد و نوعی حالت اشعه های تابشی از خورشید را تداعی می کند.

 

در حال حاضر این دیسک طلایی برای اولین بار در موزه ویلتشایر به نمایش عمومی درآمده است. کارشناسان هدف اصلی ساخت آن را نمی دانند اما گمان می برند که از آن به عنوان یک وسیله زینتی برای آرایش مو و یا تزئین لباس استفاده می شده است. کارشناسان باستان شناسی در عین حال اعتقاد دارند که این دیسک کوچک که قطری برابر با 5سانتی متر دارد، ممکن است از معادن طلای کشور ایرلند وارد انگلستان شده باشد زیرا در آن زمان استخراج طلا در کشور ایرلند وجود داشته است. بنای تاریخی استون هیچ بیش از 4هزار سال قدمت دارد و هنوز هیچکس علت واقعی ساخت آن را نمی دانند عده ای آن را یک قبرستان و یا یک محل برای تجمع اهالی بومی در آن عصر می دانند.

 

کشف دیسک 5000 ساله در استون هنچ + عکس

کشف دیسک طلایی در منطقه استون هنچ

 

این دیسک مرموز از جنس طلا در کنار بقایای اسکلت یک مرد بزرگسال در تپه محل تدفین تعداد زیادی اسکلت  در mankton farleigh در سال 1947 کشف شده است. کارشناس و رئیس موزه ویلتشایر اعتقاد دارد ارزش این دیسک به دلیل اهمیت فاز در اوایل عصر برنز بوده است.

 

به دلیل تابش اشعه خورشید در وسط منطقه باستانی استون هنچ همه ساله هزاران گردشگر از مناطق مختلف دنیا در روز اول تیر ماه که به روز انقلاب تابستانی در بلندترین روز سال، مشهور است به منطقه استون هنچ می آیند تا این رویداد نجومی را در این منطقه باستانی سپری کنند. کارشناسان با توجه به قرار دادن سکه طلا در این گور اعتقاد دارند تا آن زمان هنوز ارزش عنصر طلا به عنوان یک شی گرانقیمت و با ارزش نزد مردم رواج نیافته بوده است.

 

در عکس خبری دیسک طلایی به همراه اشکال موجود بر روی آن ها از سوی موزه ویلتشایر به نمایش درآمده مشاهده می شود.

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو