مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

پوسترهای جدید به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول پوسترهای جدید به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول دیدار رهبر انقلاب از مناطق زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) دیدار رهبر انقلاب از مناطق زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) شکستن سکوت زهرا امیر ابراهیمی در فیلم نرگس شکستن سکوت زهرا امیر ابراهیمی در فیلم نرگس کودک آواره زلزله زده (عکس) کودک آواره زلزله زده (عکس) نقد تند زلزله مهیب و سهمگین کرمانشاه نقد تند زلزله مهیب و سهمگین کرمانشاه آموزش تهیه آسان ترشی لیته در منزل آموزش تهیه آسان ترشی لیته در منزل هر ایرانی چقدر یارانه گرفته ؟ هر ایرانی چقدر یارانه گرفته ؟ اس ام اس های جدید به مناسبت تبریک ماه ربیع الاول اس ام اس های جدید به مناسبت تبریک ماه ربیع الاول دانستنی های کاربردی در مورد بیماری آمپیم‌ دانستنی های کاربردی در مورد بیماری آمپیم‌ شعرهای زیبا در وصف شروع ماه ربیع الاول شعرهای زیبا در وصف شروع ماه ربیع الاول علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس) تصاویری داغ از الهام حمیدی در کنار مجری معروف تصاویری داغ از الهام حمیدی در کنار مجری معروف از سیر تا پیاز زندگی جنیفر لوپز به همراه عکس های داغ او از سیر تا پیاز زندگی جنیفر لوپز به همراه عکس های داغ او گفتگو عاشقانه با آزاده نامداری و همسر دومش گفتگو عاشقانه با آزاده نامداری و همسر دومش روشی از رژیم لاغری که میتواند عمر را طولانی کند ! روشی از رژیم لاغری که میتواند عمر را طولانی کند ! شعر خواندنی عاشقانه و خنده دار شعر خواندنی عاشقانه و خنده دار
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

انسان فداکار ترین موجود روی زمین

مجموعه : اخبار علمی
تاریخ انتشار : 28 نوامبر 2014
انسان فداکار ترین موجود روی زمین

انسان فداکار ترین موجود روی زمین که جزئیات این بررسی در نشریه PNAS منتشر شد.

 

آدم‌های بدبین‌ شاید ادعا کنند تمامی انسان‌ها روی حفظ منافع خود متمرکز هستند اما بررسی جدید نشان داده، بزرگسالان تمایل دارند به خاطر جلوگیری از آسیب رساندن دیگران، منافع مالی خود را فدا کنند.

 

به گزارش تالاب ، در بررسی صورت‌گرفته توسط دانشمندان کالج دانشگاهی لندن و دانشگاه آکسفورد که از شوک‌های الکتریکی زبان استفاده شد، ثابت شد افراد تمایل داشتند دو برابر پول بیشتری بپردازند و غریبه‌ای را از یک شوک الکتریکی ناراحت‌کننده نجات دهند تا این که خود را نجات دهند.

 

این پژوهش، نخستین نمونه‌ای بود که به طور تجربی بررسی می‌کرد چنین افرادی حاضرند در مقابل گرفتن پول چه میزان درد را به خود و دیگران تحمیل کنند. یافته‌های جدید با بررسی‌های اقتصادی پیشین که ادعا می‌کردند افراد به منافع خود بیش از دیگران اهمیت می‌دهند، تضاد دارد.

 

درک بهتر این موضوع که مردم چگونه درد دیگران را در مقایسه با درد خود ارزیابی می‌کنند، می‌تواند به ارائه درمان‌های کارآمدتر برای درمان‌های بالینی اختلالاتی مانند روان‌پریشی منجر شود. همچنین این یافته‌ها می‌توانند بر اتخاذ تصمیمات سیاست‌های اقتصادی اثر بگذارند.

 

در این بررسی به 160 شرکت‌کننده که همگی با یکدیگر غریبه بودند، به طور تصادفی نقش‌های تصمیم‌گیرنده و دریافت‌کننده شوک محول شد. به همه این افراد شوک‌های الکتریکی ملایمی اعمال شد تا با آستانه دردشان مطابقت داشته باشد به طوری که شدت آن غیرقابل‌تحمل نباشد. بنابراین تصمیم‌گیرنده‌ها شدت هر شوکی را که برای آسیب‌رساندن به دیگران باید انتخاب می‌کردند، می‌شناختند.

 

انسان فداکار ترین موجود روی زمین

تصمیم‌گیرندگان با یک رایانه در یک اتاق تنها مانده بودند و هر یک از آن در 150 آزمایش شرکت داشت. در هر آزمایش، آن‌ها باید بین مقادیر مختلف پول برای تعداد مختلف شوک‌ها (حداکثر 20 شوک و 20 پوند برای هر آزمایش) انتخاب می‌کردند. نیمی از تصمیمات، مرتبط با شوک‌هایی برای خود تصمیم‌گیرندگان و نیمی دیگر از شوک‌ها برای دریافت‌کنندگان بودند اما در تمامی موارد تصمیم‌گیرندگان پول دریافت می‌کردند. تصمیمات اتخاذشده توسط تصمیم‌گیرندگان بصورت مخفی می‌ماندند.

 

نتایج نشان داد افراد در هر شوک و برای جلوگیری از واردکردن ناراحتی به خود 20 پنی و 40 پنی را برای ممانعت از واردکردن شوک به دیگران فدا می‌کردند.

 

دانشمندان نشان دادند هنگامی که نوبت به درد می‌رسد، افراد ترجیح می‌دهند از درد خود رنج ببرند تا از درد دیگران. آن‌ها همچنین تصمیمات داوطلبان را سنجیدند و دریافتند هنگام تصمیم‌گرفتن درباره آسیب‌رساندن به دیگران، تصمیم‌گیرندگان زمان بیشتری درنگ می‌کردند.

 

گرچه سوژه‌های حاضر در این بررسی از لحاظ نجات‌دادن دیگران از درد، بسیار هم‌نوع دوست بودند اما فقط حاضر بودند به طور میانگین 20 درصد درآمد حاصل از این پژوهش را به خیریه دهند. این رفتار نشان می‌دهد نوع‌دوستی به بافت و ماهیت آن بستگی دارد.

 

 

منبع : ایسنا

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

 

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

مطالب جالب و خواندنی

درمان ریزش مو