مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج) لیونل مسی در کناره پسرش در حال بازی FIFA18  (عکس) لیونل مسی در کناره پسرش در حال بازی FIFA18 (عکس) کمک تهرانی ها به مردم زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) کمک تهرانی ها به مردم زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) نقاشی پر سر و صدا از علی دایی که پذیرفته نشد (عکس) نقاشی پر سر و صدا از علی دایی که پذیرفته نشد (عکس) مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات) مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات) از چه روش هایی لینک ها را کوتاه کنیم ؟ از چه روش هایی لینک ها را کوتاه کنیم ؟ تصاویر آتلیه ای و جالب بازیگر حدیث فولادوند تصاویر آتلیه ای و جالب بازیگر حدیث فولادوند عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (110) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (110) مصاحبه داغ با فرزاد حسنی در مورد متاهل بودنش تا زمینه کاری او مصاحبه داغ با فرزاد حسنی در مورد متاهل بودنش تا زمینه کاری او تصویر غمگین بیرون کشیدن یک نفر از زیر آوار کرمانشاه تصویر غمگین بیرون کشیدن یک نفر از زیر آوار کرمانشاه ملیکا شریفی نیا 31 ساله شد (عکس) ملیکا شریفی نیا 31 ساله شد (عکس) تصاویری جذاب از بلند ترین چرخ و فلک مدرن و مرتفع در جهان تصاویری جذاب از بلند ترین چرخ و فلک مدرن و مرتفع در جهان ملکه زیبایی بریتانیا تغییر جنسیت داد (عکس) ملکه زیبایی بریتانیا تغییر جنسیت داد (عکس) انواع لباس های جذاب و شیک آنجلینا جولی بر روی فرش قرمز انواع لباس های جذاب و شیک آنجلینا جولی بر روی فرش قرمز انواع طراحی های ناخن شیک و جذاب ویژه پاییز و زمستان 2018 انواع طراحی های ناخن شیک و جذاب ویژه پاییز و زمستان 2018 وقتی که باران کوثری بازیکن فوتبال میشود (عکس) وقتی که باران کوثری بازیکن فوتبال میشود (عکس)
گالری عکس

فروش خودرو

نمایشگاه

جذابیت

معرفی درخت فندق

مجموعه : گیاهان و جانوران
تاریخ انتشار : 6 مارس 2016
معرفی درخت فندق

درخت فنداق

جنبه های زیبایی : میوه ، برگ

کاربرد : باغ های میوه ، تک درخت کشت گلدان

 

درخت فندق را بشکل گلدانی نیز هرس کرده و درطراحی باغ استفاده می کنند. بعلاوه برای میوه خوراکی در باغ های میوه و باغچه های کوچک کاشته می شود. برای میوه دادن به گرده افشانی مضاعف نیاز دارد.

 

خصوصیات گیاهی :

ارتفاع: ۴ تا ۹ متر                                                قطر تاج پوششی : ۳ تا ۷ متر

درختی قوی و استوار با فرم باز و خمره ای است. برای حفظ فرم نیاز به هرس مداوم دارد.

 

برگ : ساده و متناوب ، چند لوبه با دندانه های ریز به طول ۷تا ۱۱سانتیمتر و پهنای ۵ سانتیمتر به رنگ سبز درخشان و کمی پرزدار می باشند.

 

گل : سفید مایل به سبز به صورت خوشه های پراکنده که قبل از برگ ها بر روی شاخه های جانبی نوک تیز یک ساله ظاهر می شود. فاقد ارزش زینتی است. اوائل اسفند تا اوائل اردیبهشت شکوفا می شود.

معرفی درخت فندق

 

میوه : در فصل پائیز میوه هایی با مغز های بزرگ و دوکی شکل خوراکی با پوسته سخت که داخل پوشش برگی قرارگرفته اند به صورت مجموعه ای از جفت های ۱تا ۳ تایی روی شاخک های نوک تیز ویکساله رشد می کنند. از آنجایی که گرده افشانی دگر گشتی ( Cross pollination) ضروری است ، دویا سه واریته باید کاشته شود. بعضی از این واریته های توصیه شده عبارتند از “Barcelona” و” DuChilly” و “White Aveline” درختان در چهار سالگی بارور می شوند.

 

سیستم رشد : عمق متوسط                                                    سرعت رشد : متوسط

 

نیاز های طبیعی :

آب وهوا : در نواحی خنک رشد بهتری دارند . کشت اقتصادی آنها در نواحی معتدل گرم و حاره ای توصیه نمی شود. بالاترین باردهی را در نواحی معتدل سرد دارند.

خاک : خاک نسبتاً غنی ومرطوب با زهکش خوب را بیش از سایر خاک ها می پسندد. تابش مستقیم نور خورشید را نیز تحمل می کند.

 

نگه داری :

هرس : پس از فصل گل دهی ، شاخه های نازک نهال کوچک را به طول ۶۰سانتیمتر هرس کرده به طوری که فقط ۶شاخه به شکل گلدانی در اطراف تنه باقی بماند. شاخه های ضخیم حذف شود تا شاخه های نوک تیز یک ساله که حامل میوه هستند. بیشتر و بهتر رشد کنند. سالانه تما شاخه هائی که میوه داده اند و پاجوش ها هرس شوند .

 

تغذیه : در اوائل بهار کود شیمیایی کامل، و در پائیز کود دامی پوسیده داده شود.

 

آبیاری : ماهی یکبار به آبیاری عمیق نیاز دارد.

 

آفات وبیماری ها :

شته و کنه در پائیز با مالاتیون سم پاشی شود. درصورت نیاز سم پاشی تکرار شود.

عیوب: پاجوش زیاد تولید می کند و امر نگه داری را مشکل می سازد.

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو