مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

پوسترهای جدید به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول پوسترهای جدید به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول دیدار رهبر انقلاب از مناطق زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) دیدار رهبر انقلاب از مناطق زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) شکستن سکوت زهرا امیر ابراهیمی در فیلم نرگس شکستن سکوت زهرا امیر ابراهیمی در فیلم نرگس کودک آواره زلزله زده (عکس) کودک آواره زلزله زده (عکس) نقد تند زلزله مهیب و سهمگین کرمانشاه نقد تند زلزله مهیب و سهمگین کرمانشاه آموزش تهیه آسان ترشی لیته در منزل آموزش تهیه آسان ترشی لیته در منزل هر ایرانی چقدر یارانه گرفته ؟ هر ایرانی چقدر یارانه گرفته ؟ اس ام اس های جدید به مناسبت تبریک ماه ربیع الاول اس ام اس های جدید به مناسبت تبریک ماه ربیع الاول دانستنی های کاربردی در مورد بیماری آمپیم‌ دانستنی های کاربردی در مورد بیماری آمپیم‌ شعرهای زیبا در وصف شروع ماه ربیع الاول شعرهای زیبا در وصف شروع ماه ربیع الاول علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس) تصاویری داغ از الهام حمیدی در کنار مجری معروف تصاویری داغ از الهام حمیدی در کنار مجری معروف از سیر تا پیاز زندگی جنیفر لوپز به همراه عکس های داغ او از سیر تا پیاز زندگی جنیفر لوپز به همراه عکس های داغ او گفتگو عاشقانه با آزاده نامداری و همسر دومش گفتگو عاشقانه با آزاده نامداری و همسر دومش روشی از رژیم لاغری که میتواند عمر را طولانی کند ! روشی از رژیم لاغری که میتواند عمر را طولانی کند ! شعر خواندنی عاشقانه و خنده دار شعر خواندنی عاشقانه و خنده دار
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

دورترین نقاط فضایی که بشر به آن رسید!

مجموعه : هوا و فضا
تاریخ انتشار : 15 می 2015
دورترین نقاط فضایی که بشر به آن رسید!

 

فضا همیشه یکی از مرموزترین رازها بوده است و بسیاری از دانشمندان سعی می کنند تا آن را بیشتر بشناسند.

 

به گزارش تالاب، از دهه 70 میلادی کاوش‌های فضایی شکلی دیگر به خود گرفت. انسان توانست با تکیه بر دانش و فناوری به نقاط دوردست سفر کند و در آن کاوش‌هایی را انجام دهد. در ادامه به ترتیب با 10 فضاپیمایی که بیشترین سفر را در فضا داشته‌اند آشنا خواهید شد.

 

وویجر یک

زمان پرتاب: سال 1977 (1356 خورشیدی)

 

وویجر یک فضاپیمای کاوشگر فضایی است که توسط ناسا به فضا پرتاب شد. مسافت طی شده توسط این فضاپیما 19 میلیارد کیلومتر که توانست به مشتری و زحل برسد. وویجر در سال ۱۹۹۰ با نگاهی به عقب از زمین عکس گرفت، در این عکس زمین یک نقطه آبی کمرنگ بود. البته همچنان با امواج رادیویی با زمین در تماس است.

 

پایونیر۱۱

زمان پرتاب: سال 1973

 

این فضاپیما 16 میلیارد کیلومتر را طی کرد تا به مشتری و زحل برسد.

 

 

وویجر 2

زمان پرتاب: سال 1977

 

وُویجر ۲ یک کاوشگر فضایی بی‌سرنشین میان‌سیاره‌ای است که برای مطالعه سیاره‌های خارجی منظومه شمسی و فضای میان ستاره‌ای توسط ناسا به فضا پرتاب شد. این فضاپیما 15.6 میلیارد کیلومتر را طی نمود تا به مشتری، زحل، اورانوس و نپتون برسد.

 

پایونیر 10
زمان پرتاب: سال 1972

 

یک سال پیش از اینکه خواهر این فضاپیما یعنی پایونیر 11 به فضا پرتاب شود، پایونیر 10 به فضا پرتاب شده بود. این فضاپیما 12 میلیارد کیلومتر را طی کرد تا به سیاره مشتری برسد.

 

گالیله
زمان پرتاب: سال 1989

 

فضاپیمای گالیله دقیق‌ترین عکس‌های زمان خود را برای دانشمندان فرستاد. در دسامبر سال ۱۹۹۵ میلادی، فضاپیمای گالیله ناسا کاوشگری را به درون جو مشتری انداخت که برای اولین بار نمونه‌هایی را از جو مشتری آزمایش کند. این کاوشگر پس از حدود یک ساعت سقوط و کاوش در جو مشتری بر اثر فشار لایه‌های جوی منهدم شد. گالیله 4.6 میلیارد کیلومتر را طی کرد تا به زهره و مشتری برسد.

 

کاسینی-هویگنس

زمان پرتاب: سال 1997

 

کاوشگر فضایی تحقیقاتی کاسینی- هویگنس به همراه فضاپیمای جستجوگر هویگنس به طور مشترک توسط ناسا و سازمان فضایی اروپا برای کاوش به فضا فرستاده شد. کاسینی به دور زحل می‌گردد و اطلاعاتی از آن را به زمین مخابره می‌کند، ولی هویگنس یک فضاپیمای کوچک است که از کاسینی به سمت قمر زحل «تیتان» فرستاده شد و اطلاعاتی از سطح آن کسب و به زمین مخابره می‌کند. نام این دو فضاپیما از دو منجم مشهور «جیوانی کاسینی» و «کریستین هویگنس» گرفته شده است. این فضاپیما 3.5 میلیارد کیلومتر را طی کرد تا به زهره، مشتری، زحل، یاپتوس و تایتان برسد.

 

ماژلان
زمان پرتاب: سال 1989

 

این فضاپیما 1.3 میلیارد کیلومتر را طی کرد تا به سیاره زهره برسد. ماژلان کاوشگری رباتیکی بود که توسط سازمان فضایی ناسا جهت نقشه‌برداری از سطح سیاره زهره با استفاده از فناوری «رادار دهانه ترکیبی» به مدار این سیاره ارسال شد.

 

وایکینگ یک و دو

زمان پرتاب: سال 1975

این فضاپیماها 400 میلیون کیلومتر را پیمودند تا به مریخ برسند.

 

مارس اکسپرس

زمان پرتاب: سال 2003

 

فضاپیمای «سریع‌السیر به مریخ» نیز 400 میلیون کیلومتر را طی کرد تا به مریخ برسد. مارس اکسپرس جدیدترین پرتاب فضاپیما توسط بشر است که سفری طولانی داشته است.

 

وِنِرا 9

زمان پرتاب: سال 1975

 

سال 1975 پر از پرتاب فضاپیما بود. ونرا 9 نیز در همان سال پرتاب شد و با پیمودن 360 میلیون کیلومتر به سیاره زهره رسید.

 

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو