قاصدک

لاغری و کاهش وزن

گردشگری در ایران

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

تبلیغات

گالری عکس

بزرگ ترین صفحه خورشیدی در کشور هند (عکس)

بزرگ ترین صفحه خورشیدی در کشور هند (عکس)

عکس راه اندازی مزرعه پنل های خورشیدی در کشور هند

به گزارش تالاب، بزرگترین مرزعه پنل‌های خورشیدی جهان در یک منطقه واحد در جنوب هند فعالیت خود را آغاز کرد تا انسان بیش از هر زمان دیگر بتواند از انرژی‌های تجدیدپذیر نیازهای خود را تامین کند.

 

این مزرعه بزرگ که می‌تواند معادل 648 مگاوات انرژی الکتریسیته تولید کند،‌ بیش از 2.5 میلیون قطعه پنل خورشیدی را در خود جا داده است و در مجموع این ماژول‌ها در کنار یکدیگر فضایی به وسعت 10 کیلومتر مربع را اشغال کرده‌اند. این اقدام دولت هند را یک قدم به هدف اصلی آن برای تامین انرژی مورد نیاز مردم از منابع تجدیدپذیر نزدیک‌تر کرده است.

بزرگ ترین صفحه خورشیدی در کشور هند (عکس)

صفحه خورشیدی

 

ساخت بزرگترین مزرعه خورشیدی جهان در طول 8 ماه به انجام رسید و برای راه‌اندازی آن بیش از 662 میلیون دلار سرمایه‌گذاری شد.

 

پیش از این بزرگترین مزرعه پنل‌های خورشیدی جهان در دو نقطه مجزا از کالیفرنیا واقع شده بود که در مجموع 550 مگاوات انرژی تولید می‌کرد.

بزرگ ترین صفحه خورشیدی در کشور هند (عکس)

پنل خورشیدی عظیم در هند

 

دولت هند طرحی را با نام «ماموریت ملی خورشیدی» تعریف کرده است که به موجب آن تا سال 2022 میلادی در این کشور 20 گیگاوات انرژی الکتریسیته از خورشید به دست می‌‌آید. این طرح در اوایل هزاره سوم تعریف شده بود و دولت هند سال گذشته با یک به‌روزرسانی اعلام کرد در سال 2022 میلادی می‌تواند 100 گیگاوات انرژی خورشیدی تولید کند.

 

منبع :فارس

برچسب‌ها:

دانش و تکنولوژی

بیشتر بخوانید
طراحی میز لپ تاپ برای تخت خواب راحت ترین چیزی که می توانید در استفاده از لب تاپ استفاده کرد همین میز تخت خوابی است.   پژوهشگران یک تخت مخصوص کارهای اداری تولید کرده‌اند که کاربر حتی می‌تواند از ...

آموزش شيريني و کيک

جدیدترین مطالب سایت

 گلستان سعدی

زن گودزیلا شوهرش را به شکل وحشتناکی به قتل رساند !
زن گودزیلا شوهرش را به شکل وحشتناکی به قتل رساند !
مشاهده بیشتر