مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

دانش و تکنولوژی

بیشتر بخوانید
روش ساخت ماهیچه های مصنوعی توسط علم جدید ماهیچه های مصنوعی چگونه ساخته میشوند  ؟   وقتی که برخی از افراد گریبانگیر ضعف ماهیچه می‌شوند باید برای انها ماهیچه هاي مصنوعی تهیه دید .     پلیمرهای حافظه‌دار به دسته‌اي از مواد هوشمند ...

خطرات هک‌ شدن از ربات‌های خانگی

مجموعه : دانش و تکنولوژی
تاریخ انتشار : 26 آگوست 2017
خطرات هک‌ شدن از ربات‌های خانگی

خطرات ربات‌های خانگی

 

در روز جدید با حمله به ربات هاي خانگی نرم افزار هاي خانگی آن ها را هک نمودن محققان با انجام چند آزمایش ساده دریافتند که ربات‌هاي محبوب خانگی ساخت شده توسط چهار شرکت صاحب‌نام در این صنعت به آسانی هک شده و در صورت نیاز قادر به انجام حرکات خطرناک و غیرقابل نظارت میباشند.

به گزارش تالاب: و به نقل از دیلی میل، کارشناسان یک شرکت فعال در اساس ایمنی ربات‌ها در سیاتل کشور آمریکا با بررسی اوضاع امنیت نرم‌افزاری ربات‌هاي خانگی پرفروش دنیا دریافتند که نه تنها تمامی این ربات‌ها از طریق اینترنت قابل هک شدن میباشند، بلکه برخی از آن ها حتی قادرند از طریق بازوی رباتیک جمجمه صاحب خود را خرد کنند.

 

در این پروژه تحقیقاتی همینطور مشخص شد که احتمال هک شدن و نظارت مستقیم ربات از طریق اینترنت یا گیرنده وای‌فای بسیار چندان هست و شخص هکر می تواند نظارت ربات را برای انجام هر کاری در اختیار بگیرد.

 

یکی از خطرناک‌ترین سناریوهای موجود در این تحقیق، همکاری انسان با ربات در کارخانجات و صنایع تولیدی هست. بعنوان مثال کارشناسان شرکت IOActive توانستند برنامه بازرسی ربات‌هاي صنعتی فعال در یک کارخانه راکه در کنار کارگران مشغول به فعالیت میباشند هک کرده و کدهای دستوری جدید را با هدف آسیب رساندن به کارگران اعمال کنند.

 

هشدارهای پی‌درپی دانشمندان در مورد خطرات احتمالی ناشی از هک شدن ربات‌هاي خانگی و صنعتی از این جهت حائز اهمیت هست که حوزه کاری ربات‌ها روز به روز در حال گسترش هست.

 

در این پروژه مشخص شد که احتمال آسیب‌دیدگی کسانی که به طور مستقیم و در محیط کار با ربات‌ها فعالیت می کنند اکثر از همۀ هست، هرچند که کاربران خانگی نیز باید مراقب زندگی با ربات‌هاي غیرقابل پیش‌بینی باشند و حداقل در مواقعی که به ربات‌ها نیازی ندارند، آن ها را در اوضاع کاملا خاموش قرار دهند.

 


اشتراک گذاری Google plus . telegram . facebook . Twitter . digg

علم و فناوری

مطالب بیشتر
اهداء موهای بلند این پسربچه زیبا به خیریه اهدا کردن موهای ۶۱ سانتی این پسربچه زیبا  به  مراکز  خیریه پسر بچه سه ساله موهای بلند ۶۱ سانتی خود را در راه خیریه کوتاه و هدیه کرد. به گزارش تالاب: «الیاس ادنی» پسر بچه ...

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي