قاصدک

گردشگری در ایران

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

رباتی که شما را از زلزله نجات میدهد

رباتی که شما را از زلزله نجات میدهد

آشنایی با رباتی که شما را نجات میدهد 

 

بارباتی می خواهیم آشنا بشویم که افزون بر شکل انسان نماییش به ما کمک می کند تا در مواقع ضروری کمک رسان ما باشد . 

 

به گزارش تالاب این ربات که توسط کمپانی هوندا بعد از دو سال کار و تلاش ساخت شده، ۱.۶۸ متر ارتفاع و ۸۵ کیلو گرم وزن دارد و از توانایی هاي حرکتی انحصار به فردی برخوردار هست.

 

E۲-DR به سهولت راه می‌رود، از روی انواع موانع می پرد، از پلکان و حتی نردبان بالا می‌رود و میتواند از فضاهای باریک و محبوس به سهولت عبور کند.

 

ربات مذکور همینطور می‌تواند با حفظ تراز از روی خرابه هاي برجای مانده از سیل یا زلزله عبور کند و حتی به مدت ۲۰ دقیقه در زیر باران مستقیم بدون مشکل خاصی سالم باقیمانده و به حرکت خود ادامه دهد.

 

به منظور کاهش وزن این ربات در ساخت آن بجای کابل هاي عادی از فیبرهای نوری سبک مستحکم و آزمایش شده بهره گرفته شده هست. این ربات همینطور مجهز به یک باتری لیتیومی با توان ۱۰۰ وات در ساعت هست. تعدادی مجرای هدایت هوا و فن هم ربات یادشده را خنک نگه می دارد.

 

ربات یادشده مجهز به تعدادی دوربین و حسگرهای سه بعدی برای شناسایی دقیق محیط اطراف هست و از قابلیت ارتباطی بی سیم هم برخوردار هست. دوران ساخت انبوه این ربات مشخص نیست.

 

Loading...

دانش و تکنولوژی

بیشتر بخوانید
ساعت اینستاگرامی به زودی در بازار اینستاگرام شبکه اجتماعی محبوب که طرفداران زیادی در سال های اخیر پیدا کرده است اکنون به فکر پیشرفت خود است.   در حالیکه خبرها حاکی است که اپل ساعت‌های هوشمند خود را ...

آموزش شیرینی و کیک

جدیدترین مطالب سایت

زن و شوهر شیطان صفت پس از مصرف الکل به فرزندشان تجاوز کردند (عکس)
زن و شوهر شیطان صفت پس از مصرف الکل به فرزندشان تجاوز کردند (عکس)
مشاهده بیشتر
Xبستن تبليغ
لاغری و کاهش وزن
لاغری و کاهش وزن