مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

دانش و تکنولوژی

بیشتر بخوانید
روش ساخت ماهیچه های مصنوعی توسط علم جدید ماهیچه های مصنوعی چگونه ساخته میشوند  ؟   وقتی که برخی از افراد گریبانگیر ضعف ماهیچه می‌شوند باید برای انها ماهیچه هاي مصنوعی تهیه دید .     پلیمرهای حافظه‌دار به دسته‌اي از مواد هوشمند ...

رباتی که شما را از زلزله نجات میدهد

مجموعه : دانش و تکنولوژی
تاریخ انتشار : 8 اکتبر 2017
رباتی که شما را از زلزله نجات میدهد

آشنایی با رباتی که شما را نجات میدهد 

 

بارباتی می خواهیم آشنا بشویم که افزون بر شکل انسان نماییش به ما کمک می کند تا در مواقع ضروری کمک رسان ما باشد . 

 

به گزارش تالاب این ربات که توسط کمپانی هوندا بعد از دو سال کار و تلاش ساخت شده، ۱.۶۸ متر ارتفاع و ۸۵ کیلو گرم وزن دارد و از توانایی هاي حرکتی انحصار به فردی برخوردار هست.

 

E۲-DR به سهولت راه می‌رود، از روی انواع موانع می پرد، از پلکان و حتی نردبان بالا می‌رود و میتواند از فضاهای باریک و محبوس به سهولت عبور کند.

 

ربات مذکور همینطور می‌تواند با حفظ تراز از روی خرابه هاي برجای مانده از سیل یا زلزله عبور کند و حتی به مدت ۲۰ دقیقه در زیر باران مستقیم بدون مشکل خاصی سالم باقیمانده و به حرکت خود ادامه دهد.

 

به منظور کاهش وزن این ربات در ساخت آن بجای کابل هاي عادی از فیبرهای نوری سبک مستحکم و آزمایش شده بهره گرفته شده هست. این ربات همینطور مجهز به یک باتری لیتیومی با توان ۱۰۰ وات در ساعت هست. تعدادی مجرای هدایت هوا و فن هم ربات یادشده را خنک نگه می دارد.

 

ربات یادشده مجهز به تعدادی دوربین و حسگرهای سه بعدی برای شناسایی دقیق محیط اطراف هست و از قابلیت ارتباطی بی سیم هم برخوردار هست. دوران ساخت انبوه این ربات مشخص نیست.

 


اشتراک گذاری Google plus . telegram . facebook . Twitter . digg

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي