قاصدک

مکان تبلیغات شما در تالاب

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

دکتر تاج بخش

گالری عکس

رباتی که شما را از زلزله نجات میدهد

رباتی که شما را از زلزله نجات میدهد

آشنایی با رباتی که شما را نجات میدهد 

 

بارباتی می خواهیم آشنا بشویم که افزون بر شکل انسان نماییش به ما کمک می کند تا در مواقع ضروری کمک رسان ما باشد . 

 

به گزارش تالاب این ربات که توسط کمپانی هوندا بعد از دو سال کار و تلاش ساخت شده، ۱.۶۸ متر ارتفاع و ۸۵ کیلو گرم وزن دارد و از توانایی هاي حرکتی انحصار به فردی برخوردار هست.

 

E۲-DR به سهولت راه می‌رود، از روی انواع موانع می پرد، از پلکان و حتی نردبان بالا می‌رود و میتواند از فضاهای باریک و محبوس به سهولت عبور کند.

 

ربات مذکور همینطور می‌تواند با حفظ تراز از روی خرابه هاي برجای مانده از سیل یا زلزله عبور کند و حتی به مدت ۲۰ دقیقه در زیر باران مستقیم بدون مشکل خاصی سالم باقیمانده و به حرکت خود ادامه دهد.

 

به منظور کاهش وزن این ربات در ساخت آن بجای کابل هاي عادی از فیبرهای نوری سبک مستحکم و آزمایش شده بهره گرفته شده هست. این ربات همینطور مجهز به یک باتری لیتیومی با توان ۱۰۰ وات در ساعت هست. تعدادی مجرای هدایت هوا و فن هم ربات یادشده را خنک نگه می دارد.

 

ربات یادشده مجهز به تعدادی دوربین و حسگرهای سه بعدی برای شناسایی دقیق محیط اطراف هست و از قابلیت ارتباطی بی سیم هم برخوردار هست. دوران ساخت انبوه این ربات مشخص نیست.

 

رفع سفيدي مو

دانش و تکنولوژی

بیشتر بخوانید
سطل زباله ها هوشمند شدند !+ عکس مجهز شدن سطل زباله به وای فای   در این زمان که هر روز اختراع هایی جدید باعث تعجب همگان می شود و راحتی نسل بشر را فراحم می کند. سطل زباله هوشمند که ...

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
کلیپ ایرانی تجاوز جنسی به دختر جوان
کلیپ ایرانی تجاوز جنسی به دختر جوان
مشاهده بیشتر