مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

دانش و تکنولوژی

بیشتر بخوانید
روش ساخت ماهیچه های مصنوعی توسط علم جدید ماهیچه های مصنوعی چگونه ساخته میشوند  ؟   وقتی که برخی از افراد گریبانگیر ضعف ماهیچه می‌شوند باید برای انها ماهیچه هاي مصنوعی تهیه دید .     پلیمرهای حافظه‌دار به دسته‌اي از مواد هوشمند ...

ساخت باتری که با بزاق کار می‌کند

مجموعه : دانش و تکنولوژی
تاریخ انتشار : 11 آگوست 2017
ساخت باتری که با بزاق کار می‌کند

ساخت باتری از یک قطره بزاق فعال می شود

 

محققان دانشگاه بیرمنگهام باتری ساخته‌اند که قادر به برق‌رسانی به یک لامپ ال‌اي‌دی با بهرهگیری از یک قطره بزاق هست.
به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، باتری اخیر از سلول‌هاي سوختی میکروبی«MFCs» بهره می برد؛ این سلول‌ها از باکتری‌ها برای انجام واکنش‌هاي اکسایش/کاهش بهرهگیری می کنند و این امر موجب جابجایی الکترون‌ها بین مولکول‌ها و در نهایت ساخت برق میشود.

 

سلول‌هاي سوختی میکروبی به کار رفته در ساخت باتری اخیر در واقع، سلول‌هاي غیرفعال خشک و منجمد اگزوالکتروژنیک میباشند؛ می توان این سلول‌ها را برای مدت‌هاي طولانی نگه داری کرد و با افزودن بزاق به آن‌ها، ظرف دقایقی برق ساخت کرد.

 

تیم علمی با آزمایش این باتری توانست به تراکم برق چند میکرووات در سانتی‌متر مربع دست یابد و این میزان، برای روشن‌کردن یک لامپ ال‌اي‌دی کفایت می کند.

 

دانشمندان امیدوارند بتوان از این باتری برای برق‌رسانی به ابزارهای تشخیصی یک‌بار مصرف در کشور های در حال توسعه بهره برد. این ابزارها در هر زمان، نیازمند دهها میکرووات برق برای عملکرد چند دقیقه میباشند.

 

جزئیات این مطالعه در مجله Advanced Materials منتشر شد.

 


اشتراک گذاری Google plus . telegram . facebook . Twitter . digg

علم و فناوری

مطالب بیشتر
ترفندهای افزایش سرعت وای فای در منزل دلایل زیادی می تواند برای کم شدن سرعت وای فای منزل شما وجود داشته باشد. از زیاد بودن موبایل و تبلت گرفته تا موانع فیزیکی! در ادامه تالاب راه هایی ...

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي