قاصدک

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

ساخت باتری که با بزاق کار می‌کند

ساخت باتری که با بزاق کار می‌کند

ساخت باتری از یک قطره بزاق فعال می شود

 

محققان دانشگاه بیرمنگهام باتری ساخته‌اند که قادر به برق‌رسانی به یک لامپ ال‌اي‌دی با بهرهگیری از یک قطره بزاق هست.
به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، باتری اخیر از سلول‌هاي سوختی میکروبی«MFCs» بهره می برد؛ این سلول‌ها از باکتری‌ها برای انجام واکنش‌هاي اکسایش/کاهش بهرهگیری می کنند و این امر موجب جابجایی الکترون‌ها بین مولکول‌ها و در نهایت ساخت برق میشود.

 

سلول‌هاي سوختی میکروبی به کار رفته در ساخت باتری اخیر در واقع، سلول‌هاي غیرفعال خشک و منجمد اگزوالکتروژنیک میباشند؛ می توان این سلول‌ها را برای مدت‌هاي طولانی نگه داری کرد و با افزودن بزاق به آن‌ها، ظرف دقایقی برق ساخت کرد.

 

تیم علمی با آزمایش این باتری توانست به تراکم برق چند میکرووات در سانتی‌متر مربع دست یابد و این میزان، برای روشن‌کردن یک لامپ ال‌اي‌دی کفایت می کند.

 

دانشمندان امیدوارند بتوان از این باتری برای برق‌رسانی به ابزارهای تشخیصی یک‌بار مصرف در کشور های در حال توسعه بهره برد. این ابزارها در هر زمان، نیازمند دهها میکرووات برق برای عملکرد چند دقیقه میباشند.

 

جزئیات این مطالعه در مجله Advanced Materials منتشر شد.

 

رفع سفيدي مو

دانش و تکنولوژی

بیشتر بخوانید
نظافت منزل با مورچه ربات + تصاویر این ربات قادر است منزل یا محل کار شما را تمیز کند. مجله تالاب : Ant-Bot یک جاروبرقی آینده است که می‌تواند مانند یک توپ عمل کند؛ این دستگاه توسط Seonghyun Kim  ...

تور مسافرتی

زیورآلات

لوازم آرایشی

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
فیلم تجاوز جنسی به دختر 12 ساله توسط ماموران پلیس
فیلم تجاوز جنسی به دختر 12 ساله توسط ماموران پلیس
مشاهده بیشتر