مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

ساخت نسل متفاوتی از اندام‌های مصنوعی

مجموعه : دانش و تکنولوژی
تاریخ انتشار : 26 دسامبر 2014
ساخت نسل متفاوتی از اندام‌های مصنوعی
با ساخت نسل متفاوتی از اندام‌های مصنوعی سبک و بسیار مستحکم می‌توان گفت فناوری چاپ سه بعدی این بار به کمک ورزشکاران معلول آمده است…

با ساخت نسل متفاوتی از اندام‌های مصنوعی سبک و بسیار مستحکم می‌توان گفت فناوری چاپ سه بعدی این بار به کمک ورزشکاران معلول آمده است.
گرچه فناوری چاپ سه بعدی در سالهای اخیر در بسیاری از حوزه‌ها از جمله پزشکی توسعه چشمگیری داشته است با این حال می‌توان به جرات گفت ورزشکاران معلول تقریبا بهره‌ای از مواهب این فناوری نبرده‌اند. اما حالا اتفاق تازه‌ای روی داده که ‌می‌تواند باعث خوشحالی این دسته از ورزشکاران شود.
فناوری جدید پای مصنوعی Exo-Prosthetic leg با بهره‌گیری از تازه‌ترین دستاوردهای دانش ساخت اندامهای مصنوعی و با تکیه بر فناوری چاپ سه بعدی طراحی و تولید شده است.

این پای مصنوعی جدید درحقیقت نوعی اسکلت تیتانیومی تقریبا توخالی است که نه تنها بسیار سبک و مقاوم بوده بلکه هزینه چندان زیادی نیز ندارد.
هم‌اکنون بیش از ۲ میلیون معلول در آمریکا زندگی می‌کنند و هر ساله ۱۸۵ هزار نفر به این جمعیت افزوده می‌شود. از آن گذشته بیش از ۹۰ درصد این افراد از معلولیت در اندامهای تحتانی بدن رنج می‌برند.

درسالهای اخیر پیشرفتهای زیادی در عرصه طراحی و تولید اندامهای مصنوعی صورت گرفته اما بالا بودن هزینه ساخت و آماده سازی روانی معلولان برای استفاده از این فناوری‌ها موجب شده تا محققان به فکر شیوه‌های جدید تولید این نوع اندامها باشند.

ساخت نسل متفاوتی از اندام‌های مصنوعی
 

ویلیام روت طراح صنعتی شناخته شده با آگاهی از این موضوع به سراغ پیشرفتهای نوین فناوری چاپ سه بعدی رفته و پای مصنوعی سبک و زیبایی را ساخته که از حیث کارایی و رضایت‌بخش بودن برای معلولان قابل قیاس با نمونه‌های فعلی نیست.
در فرآیند ساخت این پای مصنوعی از تلفیق تصویربرداری سه بعدی، مدلسازی نرم‌افزاری سه بعدی و چاپ سه بعدی بهره گرفته شده است. این طراح صنعتی معتقد است تمام این فرآیند قابلیت انجام به طور تمام خودکار را دارد.

یکی از بخشهای مهم طراحی و ساخت این پا استفاده از فناوری FitSocket ابداع شده توسط آزمایشگاه زیست مکاترونیک دانشگاه MIT بوده که طی آن ویژگیهای ساختاری بافت سازنده پای طبیعی را به دقت تجزیه و تحلیل کرده و از داده‌های به دست آمده به محققان در تولید پای مصنوعی جدید کمک می‌کند.

 
 
 
تهیه و تنظیم :علم و فناوری تالاب
 
 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

مطالب جالب و خواندنی

درمان ریزش مو