قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

عکس های لو رفته از دختر لخت جوان نخست وزیر نیوزیلند عکس های لو رفته از دختر لخت جوان نخست وزیر نیوزیلند 100 شعر عاشقانه کوتاه و زیبا | شعر زیبای عاشقانه برای اس ام اس 100 شعر عاشقانه کوتاه و زیبا | شعر زیبای عاشقانه برای اس ام اس مشخصات کیا سراتو هاچ بک 2018 + تصاویر داخلی و خارجی مشخصات کیا سراتو هاچ بک 2018 + تصاویر داخلی و خارجی آموزش سبزه انداختن با گندم , سبزه شاهی , سبزه نارنج  و سبزه خاکشیر آموزش سبزه انداختن با گندم , سبزه شاهی , سبزه نارنج و سبزه خاکشیر در کاهش وزن و رژیم لاغری این خوراکی ها را نخورید ! در کاهش وزن و رژیم لاغری این خوراکی ها را نخورید ! 50 اس ام اس شب بخیر گفتن | متن و شعر زیبا برای شب بخیر گفتن عاشقانه 50 اس ام اس شب بخیر گفتن | متن و شعر زیبا برای شب بخیر گفتن عاشقانه 100 مدل لباس مجلسی زنانه | مدل لباس مجلسی زنانه شیک برای عید سال 97 100 مدل لباس مجلسی زنانه | مدل لباس مجلسی زنانه شیک برای عید سال 97 تعبیر خواب بزرگان از کلمه آتشفشان در خواب | تعبير خواب آتشفشان تعبیر خواب بزرگان از کلمه آتشفشان در خواب | تعبير خواب آتشفشان فال روزانه جمعه 04 اسفند ماه 1396 فال روزانه جمعه 04 اسفند ماه 1396 عکسهای لو رفته رئیس جمهور زن کرواسی بصورت برهنه در کنار دریا عکسهای لو رفته رئیس جمهور زن کرواسی بصورت برهنه در کنار دریا شعر زیبا از سعدی شیرازی (قیامت می‌کنی سعدی بدین شیرین سخن گفتن) شعر زیبا از سعدی شیرازی (قیامت می‌کنی سعدی بدین شیرین سخن گفتن) آموزش طرز تهیه کاپ کیک قیفی و فنجانی خوشمزه و ساده آموزش طرز تهیه کاپ کیک قیفی و فنجانی خوشمزه و ساده توصیه های مفید برای شستشوی فرش دست باف و ماشینی در منزل توصیه های مفید برای شستشوی فرش دست باف و ماشینی در منزل طریقه اصولی ضدعفونی کردن منزل در خانه تکانی شب عید طریقه اصولی ضدعفونی کردن منزل در خانه تکانی شب عید جراحی زیبایی واژن با هزینه بالا توسط مدل زن معروف + تصاویر جراحی زیبایی واژن با هزینه بالا توسط مدل زن معروف + تصاویر کلیپ رقص دیدنی دو نفره باباکرم فوق العاده شاد کلیپ رقص دیدنی دو نفره باباکرم فوق العاده شاد
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

کارینا پرواز

طراحی دستگاه نامرئی کننده اجسام

مجموعه : دانش و تکنولوژی
تاریخ انتشار : 29 آگوست 2015
طراحی دستگاه نامرئی کننده اجسام

طراحی دستگاه نامرئی کننده اجسام …شنل نامرئی‌کننده مبتنی بر یک متاماده است که از پلیمر تشکیل شده است. برای نامرئی کردن اجسام، این شنل به دور آنها کشیده می شود.

 

در سالهای گذشته دستگاههای نامرئی‌کننده برای حسهای گوناگون ساخته شده‌اند و اجسام در برابر نور، گرما یا صدا پنهان شده‌اند. اما نامرئی کردن یک جسم در برابر لمس شدن، هنوز به عنوان یک چالش باقی مانده بود.

 

به گزارش مجله تالاب: اکنون محققان آلمانی موفق به ایجاد حجمی ملقب به «شاهزاده خانم و نخود» شده‌اند که در آن یک جسم در برابر حس لمس نامرئی می‌شود. این نامگذاری از داستان هانس کریستین اندرسون در مورد یک شاهزاده خانم گرفته شده که وجود یک نخود را در زیر تعداد زیادی تشک حس می‌کند.

 

اگرچه به گفته محققان، این دستاورد می‌تواند به تولید نسل جدیدی از تشکهای نازک فوق راحت منجر شود تا خوابی راحت برای شاهزاده مذکور ارائه کنند.

 

این ماده از اجزای سوزنی شکل با محاسبات دقیق تشکیل شده است، به طوری که قدرت آن به شیوه‌ای تعریف شده که به موقعیت بستگی دارد.

 

شنل نامرئی‌کننده مبتنی بر یک متاماده است که از پلیمر تشکیل شده است. برای نامرئی کردن اجسام، این شنل به دور آنها کشیده می شود.

 

متاماده یک ماده بلوری است که با دقت زیر میکرونی ساخته شده و شامل مخروطهای سوزنی شکلی است که نوکهای آنها با هم مواجه می‌شوند.

 

اندازه نقطه‌های تماس به دقت محاسبه می‌شود تا به ویژگیهای مکانیکی مطلوب برسند. با این روش، ساختاری بدست می‌آید که در آن یک انگشت یا ابزار سنجش قابل لمس نیست.

 

این شنل نامرئی مکانیکی نشانگر پژوهش بنیادین فیزیک محض است اما ممکن است بتواند راه را برای کاربردهای جالب در سالهای آینده هموار کند. از آن جمله می‌توان به تشکهای بسیار نازک و سبک و راحت یا فرشهایی که کابلها و خطوط لوله را در زیر خود پنهان می‌کنند، اشاره کرد.

 

telegram

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي