مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

ست لباس زنانه برای عید 97 به سبک جنیفر لوپز + مدل مانتو بهاره 97 ست لباس زنانه برای عید 97 به سبک جنیفر لوپز + مدل مانتو بهاره 97 نکات مهم برای یک خانه تکانی سریع و آسان در شب عید نکات مهم برای یک خانه تکانی سریع و آسان در شب عید کدام مسواک مانع پوسیدگی دندانم می‌شود؟ (مسواک مناسب) کدام مسواک مانع پوسیدگی دندانم می‌شود؟ (مسواک مناسب) نکاتی مهم در سلامت و بهداشت دهان و دندان | بهترین مسواک نکاتی مهم در سلامت و بهداشت دهان و دندان | بهترین مسواک تجاوز جنسی به چه تجاوزی گفته می شود؟ (+ بالاترین آمار تجاوز جنسی در دنیا) تجاوز جنسی به چه تجاوزی گفته می شود؟ (+ بالاترین آمار تجاوز جنسی در دنیا) نام افراد مشهور متولد اسفند ( ایرانی و خارجی) نام افراد مشهور متولد اسفند ( ایرانی و خارجی) خصوصیات متولدین زن و مرد اسفند ماه | شخصیت متولد اسفند ماه خصوصیات متولدین زن و مرد اسفند ماه | شخصیت متولد اسفند ماه تعبیر خواب بزرگان از کلمه  آبیاری گلها در خواب | تعبير خواب آبیاری گل ها تعبیر خواب بزرگان از کلمه آبیاری گلها در خواب | تعبير خواب آبیاری گل ها فال روزانه شنبه 28 بهمن ماه 96 فال روزانه شنبه 28 بهمن ماه 96 رابطه جنسی وزیران با کارمندان زیبای زن در استرالیا ممنوع شد ! رابطه جنسی وزیران با کارمندان زیبای زن در استرالیا ممنوع شد ! طلاق تلفنی زن و شوهر در تاجیکستان (عکس) طلاق تلفنی زن و شوهر در تاجیکستان (عکس) تصاویر شاهرخ استخری + عکس های جدید شاهرخ استخری تصاویر شاهرخ استخری + عکس های جدید شاهرخ استخری زن و مرد لخت و برهنه در حمام پارک آبی گرم ژاپن (عکس) زن و مرد لخت و برهنه در حمام پارک آبی گرم ژاپن (عکس) حلوای عربی | طرز تهیه حلوای عربی مجلسی + تزیین حلوا حلوای عربی | طرز تهیه حلوای عربی مجلسی + تزیین حلوا عکس های روز سپندارمذگان روز عشق ایرانی | عکس تبریک سپندارمذگان عکس های روز سپندارمذگان روز عشق ایرانی | عکس تبریک سپندارمذگان بیوگرافی رهام هادیان | همسر و عکس های رهام هادیان خواننده ماکان بند بیوگرافی رهام هادیان | همسر و عکس های رهام هادیان خواننده ماکان بند
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

کارینا پرواز

اگر به کرمان سفر کردید ارگ بم را از دست ندهید

مجموعه : مکانهای تاریخی ایران
تاریخ انتشار : 11 اکتبر 2017
اگر به کرمان سفر کردید ارگ بم را از دست ندهید

جاهای دیدنی کرمان و ارگ بم

 

ارگ بم یکی از آثار هاي تاریخی خوشگل کشور جمهوری اسلامی ایران در شهر کرمان هست .

 

ارگ بم ، بزرگ‌ترین بنای خشتی دنیا، یکی از مهمترین و با ارزش‌ترین شاهکار‌هاي تاریخی ایران زمین به شمار می آید. پیشینیان این آلبوم‌ي تاریخی عظیم را روی صخره‌اي سترگ ودر نزدیکی شهر بم در استان کرمان ساخته اند.

ارگ بم بنایی تاریخی و مهم که به صورت قلعه‌اي مستحکم بنا شده هست،
با شماره‌ي ثبت ۵۱۹ در فهرست آثار ملی .ایران به ثبت رسیده هست

 

اگر به کرمان سفر کردید ارگ بم را از دست ندهید

مکان دیدنی شهر کرمان

 

جغرافیا و همسایگی‌های مجموعه‌ی ارگ بم

سازندگان این بنای کهن، آن را بالای صخره‌اي وسیع، در جنوب رودخانه‌ي پشت‌رود «رودخانه‌ي بم» بنا کردند. شهر بم و دیواری که به شهربست «دیوار ربض شهر بم» شهرت دارد، در جنوب ودر فاصله‌اي بین دو رودخانه «یکی از این رودخانه‌ها پشت‌رود هست»، قرار گرفته هست. امروزه از رودخانه‌ي پشت‌رود همچون یکی از خیابان‌هاي میان‌شهری بهرهگیری می شود.
ارگ بم همچون عضوی از منظومه‌ عظیم تاریخی هست .

در میان چندین بنای تاریخی دیگر قرار گرفته هست.

 

اگر به کرمان سفر کردید ارگ بم را از دست ندهید

 

مجموعه‌ی تاریخی ارگ بم

شهر تاریخی دارزین، قلعه دختر، بنای چارطاق، ساختمان کوشک و پیر علمدار از جمله عمارت‌هاي باستانی میباشند که بزرگ‌ترین بنای خشتی دنیا را در برگرفته‌اند.
شهر دارزین با قدمتی نزدیک به زمان پیش از میلاد،
در زمین‌هاي شمال غربی شهر بم امروزی ساخته شده‌هست .

متاسفانه تنها یک روستای کوچک که در قسمت غربی آن وجود دارد، همان‌ گونه آباد‌ هست.

 

اگر به کرمان سفر کردید ارگ بم را از دست ندهید

جغرافیا ی مجموعه‌ی ارگ بم

 

شهری که پیش از زلزله‌ي سال ۱۳۸۲ نیز بواسطه‌ي خرما‌هایش در سراسر ایران مشهور و از محبوبیت زیادی برخوردار بود. ارگ بم که به قلعه و دژ بم نیز مشهور هست، در نزدیکی همین شهر واقع شده هست و از طرف شمال به رودخانه بم یا رودخانه پشترود، از شرق به یخچال قدیمی و بقایای مسجد حضرت رسول و باغ‌هاي محله‌ي باغ دروازه، از جنوب به پارک تازه تاسیس ارگ و محله‌ي حافظ آباد و از غرب به محله‌ي مزار خواجه مراد متصل می شود.
بنابر این بازدید از این آثار باستانی با ارزش در کنار عمارت‌هایي که در اطراف آن قرار گرفته‌اند،
بسیار هیجان‌انگیزتر بنظر میرسد.

 

تاریخچه‌ی مجموعه‌ی تاریخی ارگ بم

اگر به کرمان سفر کردید ارگ بم را از دست ندهید

ارگ بم یک بنای قدیمی و دیدنی

 

تاریخچه‌ی ارگ بم

همانطور که پیش‌تر بیان شد، در مورد قدمت حقیقی این پدیده‌ي شگفت‌انگیز تاریخی،
مدارک و مستندات قابل توجهی در دست نیست .

باستان‌شناسان نیز سالیان سال آن را در برنامه‌ي کاری خود قرار نداده‌اند،
بنابر این با دقت به متون تاریخی و نقل‌قول‌هاي پیشینیان، بنظر میرسد آغاز تولید و تاسیس این آلبوم‌ي عظیم به زمان بهمن بن اسفندیار که به اردشیر دراز دست از شاهان زمان هخامنشی مشهور هست، باز میگردد.

 

به گزارش تالاب دیگر اتفاقات مهمی که در مورد قلعه‌ي بم ثبت شده هست می توان به شورش نصرت ملک درسال ۶۹۶ هجری قمری و تحصن وی در قلعه‌ي بم اشاره کرد.
سرانجام امیر مبارزالدین از شاهان آل مظفر، محاصره‌ي قلعه‌ي بم را شکست و به آن وارد شد.

 

telegram

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي