مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال راه های کاهش وزن با طب سوزنی ! راه های کاهش وزن با طب سوزنی ! واکنش داغ بهنوش بختیاری در جلوگیری از سفرش به کرمانشاه واکنش داغ بهنوش بختیاری در جلوگیری از سفرش به کرمانشاه دختر جوانی که به خاطر رد ازدواج با مردی به قتل رسید (18+) دختر جوانی که به خاطر رد ازدواج با مردی به قتل رسید (18+) عکس و نوشته های انرژی مثبت و پند آموز عکس و نوشته های انرژی مثبت و پند آموز معرفی ابر انسان های واقعی جهان در اینجا (عکس) معرفی ابر انسان های واقعی جهان در اینجا (عکس) خاک گرفتن بهترین خودروهای اروپایی در گمرک (+عکس) خاک گرفتن بهترین خودروهای اروپایی در گمرک (+عکس)
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

خطرناک ترین رودخانه های جهان کدامند؟

مجموعه : عجایب گردشگری
تاریخ انتشار : 9 ژوئن 2015
خطرناک ترین رودخانه های جهان کدامند؟

خطرناک ترین رودخانه های جهان کدامند؟

 

لیستی از خطرناک ترین رودخانه های دنیا را در اینجا نام بردیم.

 

رودخانه میسیسیپی

بزرگ‌ترین رود آمریکای شمالی که از مناطق بسیار زیادی عبور می‌کند. این رو گونه های مختلفی از حیوانات آبی را در خود جای داده است که می‌توانند بسیار خطرناک باشند. با این حال خطر اصلی این رو در اثر غیر قابل پیش بینی بودن آن است. به صورتی که گاه در قسمتی با مسیری بسیار آرام رو به رو هستید و کمی پایین‌تر جریان آب به شدت خشن و سریع می‌شود.

 

خطرناک ترین رودخانه های جهان کدامند؟
 

رودخانه یانگ تسه در چین

بلندترین رودخانه آسیایی با طول 6300 کیلومتری در کشور چین قرار گرفته است و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین منابع آب و انرژی در این کشور محسوب می‌شود. این رودخانه در طول سال‌های گذشته به علت صنعتی شدن مناطق اطراف آن به شدت آلوده شده است. علاوه بر آن بارش شدید باران نیز می‌تواند باعث شود تا بسیاری از مناطقی که این رودخانه از آن‌ها عبور می‌کند دچار آب گرفتگی شدید بشوند. کشنده‌ترین سیلی که توسط این رودخانه ایجاد شد در سال 1954 رخ داد و جان 30 هزار نفر را گرفت.

 

خطرناک ترین رودخانه های جهان کدامند؟

خطرناک ترین رودخانه های جهان کدامند؟


رودخانه پارانا

با طولی 4880 کیلومتری، این رودخانه عظیم دومین رود بلند آمریکای جنوبی است. این رودخانه به این دلیل در میان خطرناک‌ترین رودهای جهان قرار گرفته است که به راحتی می‌تواند باعث ایجاد سیل شود و در اثر آن خسارات جانی و مالی بسیار زیادی را وارد کند.

 

خطرناک ترین رودخانه های جهان کدامند؟


رودخانه کنگو

این رودخانه عظیم آفریقایی، عمیق‌ترین رودخانه این قاره محسوب می‌شود و نزدیک به 4700 کیلومتر طول دارد. در طول زمان‌های مختلف این رودخانه نام‌های بسیاری را به خود اختصاص داده است. افراد بسیاری در گذشته در سفرهای اکتشافی خود این رودخانه را منشأ بیماری‌ها و خرابی‌های بسیاری می‌دانستند. نزدیک به 250 کیلومتر از مسیر این رود از سخره‌ها و آبشارهای کوچک پر شده است که گذر از آن قسمت‌ها را تقریباً غیر ممکن می‌کند.

خطرناک ترین رودخانه های جهان کدامند؟


رودخانه آمازون

شاید بتوان رودخانه آمازون را معروف‌ترین رودخانه جهان دانست. این رود عظیم 6400 کیلومتر طول دارد و تنها رودخانه نیل در آفریقا است که از آن بلندتر است.
با این حال این رودخانه بیشترین حجم آب را جا به جا می‌کند و تعدادی از خطرناک‌ترین حیوانات رودخانه ای را در خود جای داده است. از جمله گونه‌هایی که در این رود یافت می‌شود می‌توان به مارهای عظیمی اشاره کرد که می‌توانند طعمه های چند صد کیلویی را به راحتی ببلعند.

 

رودخانه اورینوکو

آمریکای جنوبی قاره ای است پر از رودخانه های بزرگ و عظیم است. اورینوکو 2140 کیلومتر طول دارد و از چند کشور مختلف عبور می‌کند. در طول سال این رود چندین بار در اثر پر آبی در مناطق اطراف سیل ایجاد کرده و باعث خسارات بسیاری می‌شود. یکی دیگر از خطرات این رود آبشار های بسیار و مسیر های تند آن است که باعث می‌شود تا حرکت در آن بسیار دشوار و خطرناک شود

 
خطرناک ترین رودخانه های جهان کدامند؟


رودخانه مکونگ

هفتمین رودخانه بلند آسیا با 4350 کیلومتر طول که از کشورهای چین، برما، لائوس، تایلند، کمبوجیه و ویتنام. این رود تعدادی از متنوع‌ترین گونه های حیوانی را در خود جای داده است و تعداد بسیاری از گونه های در خطر انقراض نیز در آن زندگی می‌کنند. این رود یکی از مهم‌ترین راه های ارتباطی در آفریقا است اما با این حال در زمان‌های بارش شدید می‌تواند خطرات بسیاری را برای ساکنین اطراف به همراه داشته باشد.

 

در آخرین سیل شدید این رود که در 100 سال گذشته بی سابقه بود بیش از 66 میلیون دلار خسارت ایجاد شد.

خطرناک ترین رودخانه های جهان کدامند؟

خطرناک ترین رودخانه های جهان کدامند؟


رودخانه ینی سئی

رودی با بیش از 5000 هزار کیلومتر طول که در اثر قرارگیری کارخانه های مختلف در اطراف آن به شدت آلوده شده است. در اطراف این رود کارخانه‌هایی وجود دارد که به تولید تجهیزات نظامی می‌پردازند و در اثر آن این رود از آلودگی رادیواکتیوتی نیز رنج می‌برد. بررسی‌های مختلف نشان داده که میزان سرطان و بیماری در جمعیت ساکن نزدیکی این رود به شدت افزایش پیدا کرده است.

 

خطرناک ترین رودخانه های جهان کدامند؟

 

 
 
 
 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو