مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تجاوز جنسی به دروازه بان دختر در مراسم بهترین های جهان (عکس) تجاوز جنسی به دروازه بان دختر در مراسم بهترین های جهان (عکس) تصویر دردناک از زلزله کرمانشاه تصویر دردناک از زلزله کرمانشاه گفتگو جالب و خواندنی با سرایدار افغانی موفق در ایران گفتگو جالب و خواندنی با سرایدار افغانی موفق در ایران اسب عجیبی که در پاهایش شاخ گوزن دارد (+تصاویر) اسب عجیبی که در پاهایش شاخ گوزن دارد (+تصاویر) خودکشی فردی در پل میدان امام حسین (ع) مشهد (+عکس) خودکشی فردی در پل میدان امام حسین (ع) مشهد (+عکس) پوسترهای جدید به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول پوسترهای جدید به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول دیدار رهبر انقلاب از مناطق زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) دیدار رهبر انقلاب از مناطق زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) شکستن سکوت زهرا امیر ابراهیمی در فیلم نرگس شکستن سکوت زهرا امیر ابراهیمی در فیلم نرگس کودک آواره زلزله زده (عکس) کودک آواره زلزله زده (عکس) نقد تند زلزله مهیب و سهمگین کرمانشاه نقد تند زلزله مهیب و سهمگین کرمانشاه آموزش تهیه آسان ترشی لیته در منزل آموزش تهیه آسان ترشی لیته در منزل هر ایرانی چقدر یارانه گرفته ؟ هر ایرانی چقدر یارانه گرفته ؟ اس ام اس های جدید به مناسبت تبریک ماه ربیع الاول اس ام اس های جدید به مناسبت تبریک ماه ربیع الاول دانستنی های کاربردی در مورد بیماری آمپیم‌ دانستنی های کاربردی در مورد بیماری آمپیم‌ شعرهای زیبا در وصف شروع ماه ربیع الاول شعرهای زیبا در وصف شروع ماه ربیع الاول علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس)
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

آشنایی با بزرگترین بیابان های جهان (عکس)

مجموعه : مکانهای تفریحی جهان
تاریخ انتشار : 26 آگوست 2015
آشنایی با بزرگترین بیابان های جهان (عکس)

آشنایی با بزرگترین بیابان های جهان … بیابان ها هم مانند دیگر مکان های طبیعت دیدنی هستند و سفر به بعضی از آنها خالی از لطف نیست. مجله تالاب شما گردشگران عزیز را با بزرگترین بیابان های جهان آشنا می کند.

 

طبیعت برای مردم بسیار جذاب است زیرا در هر لحظه می تواند موارد شگفت انگیز و غیر منتظره بسیاری را رقم بزند. جاذبه‌های طبیعی مانند جنگل‌ها، کوهستان‌ها و بیابان‌ها افزون بر دوستداران طبیعت برای گردشگران نیز بسیار جالت توجه هستند. اگرچه تحمل شرایط آب و هوایی سخت بیابان‌ها ممکن است برای همه جذاب نباشد، اما تورهای بیابان گردی به یکی از جاذبه‌های گردشگری در کشورهای مختلف جهان مبدل شده‌اند. از این رو، در ادامه این مطلب برخی از بزرگترین بیابان‌های جهان را معرفی می کنیم.

 

قطب جنوب

آشنایی با بزرگترین بیابان های جهان (عکس)

“قطب جنوب” نه تنها یک بیابان بزرگ است، بلکه پنجمین قاره بزرگ جهان نیز محسوب می شود. حدود 98 درصد این بیابان با یخ پوشیده شده است. بیابان قطب جنوب سردترین، خشک‌ترین و پر بادترین بیابان جهان است. این بیابان ناحیه‌ای به مساحت 14 میلیون کیلومتر مربع را شامل می شود.

 

قطب شمال

آشنایی با بزرگترین بیابان های جهان (عکس)

“قطب شمال” بیابانی با زمستان‌های طولانی و تابستان‌هایی کوتاه و سرد است. دمای هوا در این منطقه به منفی 40 درجه سانتیگراد زیر صفر می رسد و ناحیه‌ای به مساحت 13 میلیون 726 هزار و 937 کیلومتر مربع را پوشش می دهد.

 

بیابان صحرا

آشنایی با بزرگترین بیابان های جهان (عکس)

بیابان “صحرا” یکی از گرم‌ترین نقاط روی زمین است که در آفریقای شمالی قرار دارد. این بیابان در نزدیکی دریای سرخ قرار داشته و ناحیه‌ای به مساحت حدود 9 میلیون و 400 هزار کیلومتر مربع را پوشش می دهد.

 

بیابان عرب

آشنایی با بزرگترین بیابان های جهان (عکس)

بیابان “عرب” در غرب آسیا قرار داشته و ناحیه‌ای به مساحت 2 میلیون و 330 هزار کیلومتر مربع را پوشش می دهد. دامنه گستردگی آن یمن، خلیج فارس، عمان، اردن و عراق را شامل می شود. روزهای بیابان عرب فوق العاده داغ و شب‌های آن منجمد کننده است. 

 

بیابان گبی

آشنایی با بزرگترین بیابان های جهان (عکس)

“گوبی” یکی از بزرگترین بیابان‌های آسیا محسوب می شود که شمال و شمال غرب چین و جنوب مغولستان را در بر می گیرد. این بیابان با کوه‌های آلتای احاطه شده است. بیابان گبی ناحیه‌ای به مساحت یک میلیون و 30 هزار کیلومتر مربع را پوشش می دهد.  

 

بیابان کالاهاری

آشنایی با بزرگترین بیابان های جهان (عکس)

بیابان “کالاهاری” در جنوب آفریقا قرار دارد و دامنه وسعت آن نامیبیا، آفریقای جنوبی، آنگولا، زامبیا و زیمباوه را شامل می شود. در این بیابان ساواناهایی قرار دارند حیات جمعیت حیوانات آفریقا تا حد زیادی به آنها وابسته است. بیابان کالاهاری ناحیه‌ای به مساحت 900 هزار کیلومتر مربع را پوشش می دهد. 

 

بیابان پاتاگونیا

آشنایی با بزرگترین بیابان های جهان (عکس)

“پاتاگونیا” بزرگترین بیابان آرژانتین محسوب می شود که بخش اعظم آن در این کشور و بخش کوچکی از آن در کشور شیلی قرار دارد. این بیابان تقریبا با رشته کوه آند احاطه شده است. بیابان پاتاگونیا ناحیه‌ای به مساحت 673 هزار کیلومتر مربع را پوشش می دهد.

 

بیابان گریت ویکتوریا

آشنایی با بزرگترین بیابان های جهان (عکس)

“گریت ویکتوریا” بزرگترین بیابان استرالیا محسوب می شود که در غرب این کشور قرار دارد. این بیابان ناحیه‌ای به مساحت 424 هزار و 400 کیلومتر مربع را پوشش می دهد. دمای بیابان گریت ویکتوریا می تواند بین 18 تا 40 درجه سانتیگراد افزایش یابد.

 

بیابان سوریه

آشنایی با بزرگترین بیابان های جهان (عکس)

بیابان “سوریه” که به نام بیابان سوری-عربی نیز شناخته می شود ناحیه‌ای به مساحت 200 هزار کیلومتر مربع را پوشش می دهد.

 

بیابان گریت بیسین

آشنایی با بزرگترین بیابان های جهان (عکس)

بیابان “گریت بیسین” در آمریکا قرار دارد و دامنه گستردگی آن از سیرا نوادا در غرب تا کوهستان راکی در شرق را شامل می شود. این بیابان ناحیه‌ای به مساحت 190 هزار کیلومتر مربع را پوشش داده و بزرگترین بیابان آمریکا محسوب می شود.

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو