مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تجاوز جنسی به دروازه بان دختر در مراسم بهترین های جهان (عکس) تجاوز جنسی به دروازه بان دختر در مراسم بهترین های جهان (عکس) تصویر دردناک از زلزله کرمانشاه تصویر دردناک از زلزله کرمانشاه گفتگو جالب و خواندنی با سرایدار افغانی موفق در ایران گفتگو جالب و خواندنی با سرایدار افغانی موفق در ایران اسب عجیبی که در پاهایش شاخ گوزن دارد (+تصاویر) اسب عجیبی که در پاهایش شاخ گوزن دارد (+تصاویر) خودکشی فردی در پل میدان امام حسین (ع) مشهد (+عکس) خودکشی فردی در پل میدان امام حسین (ع) مشهد (+عکس) پوسترهای جدید به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول پوسترهای جدید به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول دیدار رهبر انقلاب از مناطق زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) دیدار رهبر انقلاب از مناطق زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) شکستن سکوت زهرا امیر ابراهیمی در فیلم نرگس شکستن سکوت زهرا امیر ابراهیمی در فیلم نرگس کودک آواره زلزله زده (عکس) کودک آواره زلزله زده (عکس) نقد تند زلزله مهیب و سهمگین کرمانشاه نقد تند زلزله مهیب و سهمگین کرمانشاه آموزش تهیه آسان ترشی لیته در منزل آموزش تهیه آسان ترشی لیته در منزل هر ایرانی چقدر یارانه گرفته ؟ هر ایرانی چقدر یارانه گرفته ؟ اس ام اس های جدید به مناسبت تبریک ماه ربیع الاول اس ام اس های جدید به مناسبت تبریک ماه ربیع الاول دانستنی های کاربردی در مورد بیماری آمپیم‌ دانستنی های کاربردی در مورد بیماری آمپیم‌ شعرهای زیبا در وصف شروع ماه ربیع الاول شعرهای زیبا در وصف شروع ماه ربیع الاول علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس)
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

تست: ازدواج‌ تان بیمار است یا سالم؟

مجموعه : نکات قبل از ازدواج
تاریخ انتشار : 25 مارس 2015
تست: ازدواج‌ تان بیمار است یا سالم؟

تست: ازدواج‌ تان سالم است یا بیمار؟

اگر چند سال از ازدواج‌تان گذشته، با این آزمون می‌توانید به سالم بودن آن پی ببرید یا اینکه متوجه شوید زندگی مشترک شما دچار چه مشکلاتی است و باید چه کنید.

 

یك ازدواج سالم فواید زیادی از نظر روحی و روانی و همچنین سلامت فیزیکی برای طرفین دارد.

 

 

ازدواج‌تان سالـم است یا بیمـار؟

بسیاری از روانشناسان در ارزیابی ازدواج‌های سالم تعداد زیادی از ویژگی‌ها و مهارت‌های افرادی را كه توانسته‌اند رابطه موفق، متعادل و رضایتبخشی را اداره كنند، شناسایی كرده‌اند كه عبارتند از:

 

1. افرادی با فلسفه زندگی سالم و ایده‌‌‌آل‌های واضح و روشن در رابطه مشترک هم موفق‌تر هستند.

 

2. افرادی كه در خانواده‌هایی با عشق و احترام بزرگ شده‌اند در زندگی زناشویی نیز این دو عنصر را بهتر و بیشتر در جریان زندگی قرار می‌دهند.

 

3. كارهـــای مـورد علاقــه و فعالیت‌های مناسب و لذتبخش را با هم انجام می‌دهند.

 

4. از بودن در كنار هم لذت می‌برند.

 

5. در عین نزدیك بودن به هم دارای استقلال فردی هستند.

 

6. از موفقیت‌هــای یكدیگـــر خوشحال می‌شوند و به یكدیگر افتخار می‌كنند.

 

7. به شغل و كار و علایق یكدیگر احترام می‌گذارند.

 

8. در تصمیمات از یكدیگر كمك می‌گیرند و آنها را با هم در میان می‌گذارند.

 

9. مسئولیت كارها و رفتارهای خود را می‌پذیرند.

 

10. سعی می‌كنند با مشكلات مالی كه پیش می‌آید به طور منطقی كنار بیایند.

 

11. از ضعف‌های خود آگاه هستند و سعی در رفع آنها دارند.

 

12. از ورزش، تغذیه، خواب و فعالیت‌های سالم در طول روز بهره می‌گیرند.

 

13. تا جایی كه می‌توانند نق زدن،‌ غر زدن، طعنه زدن، بحث و مشاجره كردن را محدود می‌كنند.

 

14. سعی می‌كنند از حرف زدن با یكدیگر لذت ببرند حتی زمانی كه اختلاف نظر دارند.

 

15. سعی می‌كنند نیازهای یكدیگر را درك كرده و آنها را برآورده كنند.

 

16. با دقت به مسائلی كه در زندگی با آنها روبه‌رو می‌شوند می‌پردازند و نقاط مثبت و منفی آنها را ارزیابی می‌كنند و با عجله نتیجه‌گیری نمی‌كنند به خصوص زمانی كه موضوع در رابطه با همسرشان است.

 

17. سعی می‌كنند از بودن با خانواده همسرشان لذت ببرند.

 

18. از شوخــی و بحــث‌های خنده‌‌دار در صحبت‌هایشان استفاده می‌كنند.

 

19. احساسات مثبت خود را به یكدیگر می‌گویند.

 

20. سعی می‌كنند اشتباهات گذشته همسرشان را مكررا بازگو نكنند بلكه سعی می‌كنند از به وجود آمدن آنها در آینده جلوگیری كنند.

 

21. این افراد بخشنده و باگذشت هستند.

 

22. نقاط مثبت همسرشان را به او می‌گویند و از او تعریف می‌كنند.

 

23. اعتماد و اطمینان همراه با صداقت از مهم‌ترین اصول‌ زندگی مشترك آنهاست.

 

 

صداقت داشته باشید

یك ازدواج سالم و مستحكم به بخت و اقبال مربوط نیست، بلكه نیاز به تلاش و سازگاری دارد. برخی عواملی كه در یك ارتباط سالم نقش دارد ثابت است، یعنی چیزهایی كه شما نمی‌توانید آنها را تغییر دهید اما عوامل دیگری وجود دارد كه می‌توانید با كار كردن روی آنها رابطه‌تان را بهبود بخشید.با انجام این تست می‌توانید از میزان رابطه سالمی كه بین شما و همسرتان وجود دارد باخبر شوید و سعی در بهبود آن كنید و اگر هم رابطه شما در مرحله‌ای قرار دارد كه در آن احساس خطر می‌كنید از روانشناسان مجرب و متخصص كمك بگیرید و نقاط ضعف و مشكلات خود را شناسایی كرده و سعی در رفع آنها داشته باشید.

 

 

با حوصله و با دقت به این سؤالات پاسخ دهید

تست: ازدواج‌ تان بیمار است یا سالم؟

 

 

حالا ببینید نمره ازدواج‌تان چند است؟

 

 

این‌طوری به خودتان نمره دهید

حالا به سؤالات بازگردید و تمام سؤالاتی كه شماره‌های زوج دارند و شما به آنها پاسخ مثبت دادید بشمارید و جمع آنها را بنویسید. بعد دوباره به سؤالات بازگردید و تمام سؤالاتی كه شماره فرد دارند و به آنها جواب منفی داده‌اید را بشمارید و با پاسخ‌های مثبت‌تان جمع كنید.

 

جمع سؤالات زوج با پاسخ مثبت: x

جمع سؤالات فرد با پاسخ منفی: y

جمع كل: y+x

 

 

حال ازدواج شما خوب است یا نه؟

اگر جمع نمرات شما بالای 32 شده باشد احتمال زیادی وجود دارد كه رابطه شما در خطر شدید سقوط است.

 

اگر جمع نمرات شما بین 20 تا 32 باشد، رابطه شما مشكل جدی دارد و شما با فردی زندگی می‌كنید كه از لحاظ احساسی از هم جدا شده‌اید.

 

اگر جمع نمرات شما بین 12 تا 19 باشد رابطه شما در حد متوسطی است (كه عالی نیست) و یقینا به تلاش هر دو نفر برای بهتر شدن نیازمند است.

 

اگر جمع نمرات شما پایین‌تر از 12 باشد رابطه‌ای بالاتر از حد متوسط و بسیار خوب دارید كه می‌توانید آن را روز به روز بهتر و لذتبخش‌تر كنید.

 

 

منبع:مجله ایده آل

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو