بروزرسانی : 4 خرداد 1403

گران ترین پیانو های جهان (30 پیانو)

گران ترین پیانو های جهان (30 پیانو)

گران ترین پیانو های جهان : در اینجا گران ترین پیانوهای تمام دوران کـه بـه ترتیب ارزش آن ها رتبه بندی شده اند را مشاهده نمایید . دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از گران ترین پیانوهای دنیا را منتشر کرده ایم.

با ارزش ترین پیانوهای سراسر دنیا

پیانوها عموما سازهای گران قیمتی هستند. در حالی کـه گزینه هاي‌ ارزان تری به جای پیانو موجود اسـت، پیانوهای گرانقیمت هنوز هم فراوان هستند.

این پیانوهای گرانقیمت جذاب باورنکردنی هستند.

30. Blüthner Hive Extravaganza

Blüthner Hive Extravaganza پیانو

قیمت: حداقل 200000 دلار

طراحی خارج از این جهان کهکشانی این پیانوی با ظاهری آینده نگر نشان می دهد کـه این خرید ساز معمولی نیست. اما چیزی کـه در مورد این پیانو دیوانه کننده اسـت این اسـت کـه طراحی مدرن ان در واقع توصیف یکسری پیانوهای کاملاً کاربردی و کاملاً منحصر بـه فرد از Lucid Blünther اسـت.

انها ساختار و صدایی مانند یک پیانوی بزرگ معمولی دارند، اما بدنه اي شفاف و طراحی انتزاعی دارند کـه بـه شـما این حس را می دهد کـه در کندوی زنبور عسل هستید. آن ها با ترکیب رنگ هاي‌ قابل تنظیم ارائه میشوند کـه حس پیتزا را اضافه می کند، کـه ارزان نیست. قیمت اولیه آن ها 200000 دلار اسـت و فقط از آنجا بالاتر می‌روند.


مطالب بیشتر: بهبود صدای پیانو با تغییر محل نگهداری آن


29. شیمل پگاسوس

شیمل پگاسوس - گران ترین پیانو های جهان

قیمت: حدود 350000 دلار

این یکیدیگر از خط‌هاي‌ نسخه محدود پیانو اسـت کـه فقط برای افرادی کـه می خواهند جیب‌هاي‌ خودرا باز کنند «با این فرض کـه قبلا جیب‌هاي‌ عمیق دارند» در معرض اسـت. این پیانوی گرند قابل تنظیم تقریبا بـه نظر می رسد کـه شناور اسـت و تنها یک پایش ان را بالا نگه می دارد و دو پای دیگر بـه نظر می رسد کـه در خود صندلی ترکیب می‌شوند.

بدنه اي منحنی دارد کـه حتی بـه نظر می رسد می‌تواند پرواز کند، کـه ظاهراً بخشی از الهام گرفتن از طراح لوئیجی کولانی اسـت. این پیانوها فقط درصورت تقاضای و با مشخصاتی کـه خریدار تقاضای می کند ساخته می‌شوند. و بیش از دو درسال ساخته نمی‌شود.

28. پیانو بوگانی

پیانو بوگانی

قیمت: حداقل 375000 دلار

مانند Hive Extravaganza، تعداد انگشت شماری از این پیانوها برای فروش موجود اسـت. اعجوبه مشهور پیانوی مجارستانی Gergely Bogányi ساختار اصلی پیانو را بـه طرق مختلفی طراحی مجدد کرد کـه بـه وضوح در خود پیانو قابل مشاهده اسـت.

بـه جای داشتن چند پایه، دو گوه بزرگ باهم ادغام میشوند تا یک پایه محکم داشته باشند. و گوشه ها برای ظاهر گردتر صاف شده اند. اما این فقط لوازم آرایشی اسـت. خود پیانو برای کیفیت صدای برتر بر اساس طول عمر نوازنده در نواختن با ساز و دوست داشتن ان طراحی شده اسـت.

27. Erard La Mort du Cygne

Erard La Mort du Cygne پیانو

قیمت: 409000 دلار

این پیانوی خیره کننده از چوب ماهون با جزئیات فراوان ساخته شده اسـت. این پیانوی فرانسوی با همکاری هنرمند لویی ماژورل و ویکتور پروو، داستان “قو در حال مرگ” «همانگونه کـه نامش ترجمه شده اسـت» را درکنار خود دارد. حتی اگر در چوب ماهون حک شده اسـت، تصاویر تقریبا طلایی بـه نظر میرسند.

این پیانو علیرغم قدمت بیش از 100 سال در وضعیت بکر قرار دارد. و حتی توسط Victor Prouvé امضا شده اسـت. چهار نسخه شناخته شده از این پیانو وجوددارد.

26. Blünther Supreme Edition با درب منبت کاری شده طلایی 24 عیار

Blünther Supreme Edition با درب منبت کاری شده طلایی 24 عیار

قیمت: حداقل 420000 دلار

خود توضیحات ممکن اسـت بینشی در مورد این کـه چگونه و چرا این پیانوی باشکوه بسیار گران اسـت ارائه دهد. مملو از جزئیات طلایی زیادی اسـت کـه برای شنیدن صداهای خوش آهنگ کلیدها بـه سختی می توان گذشته از ان را دید.

خانواده پیانو Blünther مدت‌هاست کـه شهرت فوق‌العاده‌اي در بین بچه‌هاي‌ خبره پیانو بزرگ داشته‌اند. و هنگامی کـه عنصر “برترین” را بـه نام انها اضافه میکنید، واقعاً از طراحی دقیق و باکیفیت بی چون و چرا فراتر می‌رود. تنها با چند هزار دلار اضافی، میتوانید طرحی نفیس تمام طلایی را زیر درب پیانو دریافت کنید.

25. ورق طلا فازیولی

ورق طلا فازیولی - گران ترین پیانو های جهان

قیمت: حدود 535000 دلار

دقیقاً همانگونه کـه از نامش پیداست، این پیانو برای طلا استفاده می شود. این پیانوی سفارشی «کـه برای علاقه مندان قابل سفارش اسـت» هر چیزی اسـت کـه شـما دریک پیانوی بزرگ از نظر صدا و کیفیت ساخت می‌خواهید.

خالق پیانو، پائولو فازیولی، در ابتدا تصمیم گرفت تا یک پیانوی برتر رابا ترکیب عشق خود بـه ساز و پیشینه مهندسی خود بسازد. ودر حالی کـه بسیاری از پیانوهای باکیفیت برای فروش تحت این برند وجوددارد، این یکی از تمام طلایی «شـما حدس زدید» با روکش براقی پوشیده شده اسـت کـه بـه طلا کمک می کند تا درخشندگی خودرا حفظ کند.

24. پیانوی کازابلانکا سبز «معروف به “پیانوی کوچک”»

پیانوی کازابلانکا سبز «معروف به "پیانوی کوچک"»

قیمت: 602500 دلار

این پیانو همراه یکی از گران ترین پیانوهای این فهرست اسـت. اما این پیانوی کوچک تر و ظاهر استاندارد در فیلم “کازابلانکا” نیز بـه نمایش درآمد.

این پیانویی اسـت کـه نوشیدنی‌ها روی ان ریخته می شود، در حالی کـه همفری بوگارت آخرین نان تست رابا اینگرید برگمن می‌ریزد و آهنگ نمادین «این جا بـه تو نگاه میکنم، بچه» کـه فیلم بـه ان مشهور اسـت، ارائه میکند. بـه دلیل ان لحظه باورنکردنی در تاریخ مشترک فرهنگی، این پیانو چند صد هزار دلار بیشتر از آنچه در غیر این صورت میشد بـه حراج گذاشته شد.

23. پیانوی برگ طلایی الویس

پیانوی برگ طلایی الویس

قیمت: 610000 دلار

این پیانوی ورق طلا را عشقش پریسیلا پریسلی بـه الویس هدیه داد. او قبلاً پیانو را داشت، اما او ان رابا طلای درخشان برای نخستین سالگرد انها درسال 1968 پوشاند. پس از مرگ او، یک کلکسیونر پیانو را بـه قیمت حدود 2 میلیون دلار خرید.

اما درسال 2015؛ کافه هارد راک این ساز را بـه قیمت حداقل 610000 دلار خریداری کرد «اگر چه سوابق حراج قیمت ان را فراتر از شماره فهرست اعلام نمیکند». اکنون دریک هتل «امیدوارم کـه Heartbreak نیست» در خلیج تامپا، فلوریدا، روی زمینی درخشان و تزئینی قرار دارد و با طناب‌هاي‌ طلایی محافظت شده اسـت.

22. Marilyn Monroe’s Baby Grand

Marilyn Monroe’s Baby Grand - پیانو

قیمت: 662500 دلار

هر زمان کـه ستاره اي «فیلم یا راک اند رول» بـه داستان پیانو متصل می شود، می‌دانید کـه هزینه هاي‌ زیادی در بر خواهد داشت. پیانوی بزرگ بچه لاکی سفید دوست داشتنی کـه زمانی متعلق بـه نماد مرلین مونرو بود، اکنون متعلق بـه ماریا کری اسـت. این پیانو برای مونرو ارزشی احساسی داشت. او خاطرنشان کرد کـه برخی از شادترین لحظات او با مادرش در اطراف ان پیانو بودو برای یافتن ان تلاش زیادی کرد.

ماریا کری آشکارا در مورد چگونگی کمک مرلین مورو بـه او در دوران سخت کودکی خود صحبت کرده اسـت. و تا زمانی کـه آهنگ “All I Want For Christmas” وجود داشته باشد ودر کریسمس بی وقفه پخش شود، او بـه این زودی نیازی بـه فروش ان پیانو بـه پول نقد ندارد.

21. Fazioli M Liminal از NYT Line

Fazioli M Liminal از NYT Line

قیمت: حداقل 695000 دلار

این پیانو با طراحی بی عیب و نقص، با ترکیب آتش و آب، کاملاً در صدر خط اسـت. مانند بسیاری از این پیانوهای لوکس، تعداد بسیار کمی ساخته می شود. هر یک بـه طور منحصر بـه فرد با تیم کوچکی از صنعت گران با استعداد ساخته شده اسـت کـه هنرهای بصری ایجاد می‌کنند کـه نوازندگان میتوانند ان را بـه هنر موسیقی تبدیل کنند.

البته برای کیفیت صدای بهینه ساخته شده اسـت، اما همچنین با اشکال مخروطی و ظاهری براق و تقریبا مرطوب، الهام بخش چشم انداز دریا اسـت. اما تخته صوتی قرمز آتشی را در ساز روشن می کند کـه برای افرادی کـه پول دارند مناسب اسـت. یا بهتر اسـت روی یک پیانوی بسیار گرانقیمت سرمایه گذاری کنید. بستگی بـه دیدگاه شـما دارد.

20. Bösendorfer Opus 50

Bösendorfer Opus 5

قیمت: 750000 دلار

هنگامی کـه یک پیانو Bösendorfer خریداری می‌کنید، در دنیای موسیقی بـه خوبی شناخته شده اسـت کـه با ان 9 کلید اضافی دریافت میکنید. اما همچنین کاملاً مشخص اسـت کـه این کلیدها برای شـما هزینه دارند. این مدل پیانو برای جشن تولد 185 سالگی برند کلاسیک پیانو ساخته شده اسـت و از تجمل و جزئیات کوتاهی نمیکند.

همراه با ان 9 کلید اضافی، این مدل خاص دارای تعداد زیادی چوب اسـت – چوب بور فرانسوی، افرا، گلابی و گردو. انها برای ایجاد یک روکش زیبا کـه با دست نقاشی شده با طلای 24 عیار بر روی جزئیات مختلف در سرتاسر بدن برجسته شده اسـت، درکنار هم مجسمه سازی شده اند.

19. Fazioli Aria توسط NYT Line

Fazioli Aria توسط NYT Line

قیمت: 795000 دلار

زیبایی ممکن اسـت در چشم بیننده باشد، اما برای متقاعد کردن هر بیننده اي از این پیانوی باشکوه کـه زیبا نیست، سخت سخت خواهید بود. در حالی کـه برخی از پیانوهای لوکس از Fazioli را می توان بـه سفارش ساخت، تنها یکی از آن ها وجوددارد.

پرداخت‌هاي‌ انعکاسی آبی و نقره‌اي پیانو بـه طور هم زمان ان را برجسته و با محیط اطراف خود ترکیب می کند. بعلاوه، طراحی منحنی آینده‌نگر و اشارات عدم تقارن در ساختار کلی، دلیل عرضه این پیانوی باورنکردنی با چنین برچسب قیمتی باورنکردنی را افزایش می دهد.

18. Kawai Crystal Grand

Kawai Crystal Grand پیانو

قیمت: حداقل 920000 دلار

اگر چه نام ان ممکن اسـت کریستال باشد، این پیانو در واقع بیشتر از اکریلیک درجه صنعتی ساخته شده اسـت. روکش شفاف بـه کاربران کنجکاو اجازه می دهد تا هر یک از عملکردهای داخلی تخته صدا و سیم ها را ببینند. بدنه شفاف با روکش نقره اي صیقلی در کناره ها دیده می شود کـه ترکیبی عالی از شفافیت و بازتاب را بـه ان می دهد.

هر پیانو مطابق با مشخصات خریدار ساخته شده اسـت، بنابر این هر یک نه تنها ظاهر کمی منحصر بـه فرد خواهد داشت، بلکه صدایی متمایز نیز خواهد داشت. انها فقط از یک میلیون دلار شروع می‌کنند و از آنجا بـه سرعت بالا می‌روند.

17. Blüthner Lucid EXO

Blüthner Lucid EXO

قیمت: حداقل 960000 دلار

با یک نگاه بـه این پیانو، ممکن اسـت تعجب کنید کـه آیا بـه یک ساز موسیقی نگاه می‌کنید یا یک مجسمه زیبا کـه کمی شبیه یک پیانو سنتی اسـت. و این بخشی از ایده اینجاست. این پیانو، البته، در پرداخت هاي‌ خود قابل تنظیم اسـت، همان طور کـه شـما بـه ان قیمت امیدوار هستید.

اما طراحی مدرن و باز بـه سبک طرح کلی خود ساختار چیزی اسـت کـه واقعاً این پیانو را متمایز می کند. تقریبا بـه نظر می رسد کـه چیزی جز مجسمه و کلید وجود ندارد، اما طنین و موسیقیایی یک پیانوی بزرگ درجه یک را دارد.

16. پیانوی میلیون دلاری یاماها التون جان

پیانوی میلیون دلاری یاماها التون جان

قیمت: حدود 1 میلیون دلار

این ساز کـه برای یک نمایشگر واقعی ساخته شده اسـت، فناوری نوآورانه رابا صداهای کلاسیک پیانو ترکیب می کند. این ستاره راک کـه بـه طور خاص برای التون جان توسط یاماها ساخته شده بود، پیانویی را تقاضای کرد کـه احساس می کرد از ناکجاآباد بیرون آمده اسـت. در نتیجه این پیانو با پایه هاي‌ اکریلیک خود ساخته شد کـه نورها و صداهای روی صحنه اطراف وی را منعکس می کند.

همچنین دارای روکش چرمی اسـت کـه شبیه طبیعت منحصر بـه فرد خود مانند ماشین اسپورت اسـت. و خود این ساز نورها، صداها و گرافیک هاي‌ مختلف را نمایش می دهد کـه تقریبا مانند یک شنل عمل می کند تا بـه تماشای بصری کلی کنسرت بیافزاید.


مطالب بیشتر: معرفی پر طرفداترین آلات موسیقی در ایران و جهان


15. پیانوی خفاش Bogányi 

پیانوی خفاش Bogányi 

قیمت: حدود 1 میلیون دلار

در حالی کـه شـما می توانید یک پیانوی Bogányi را فقط با چند صد هزار دلار بخرید، این “Bat Piano” بـه ویژه منحصر بـه فرد اسـت. این پیانوی شیک مشکی توسط خود نوازنده بـه مدت بیش از 8000 ساعت کار کرد تا برخی از ساختارهای اصلی پیانو را کـه بیش از 100 سال از ان بازسازی نشده بود، کامل کند و بهینه کند.

برای ساخت ان نزدیک بـه 1 میلیون دلار از پول خودش هزینه کرد. با این حال، نتیجه نهایی، بـه گفته افرادی کـه ان را شنیده اند، صداهایی اسـت کـه شبیه بهشت دریک سفینه فضایی اسـت.

14. Steinway & Sons Alma-Tadema 

Steinway & Sons Alma-Tadema 

قیمت: 1.2 میلیون دلار

در حالی کـه برخی از پیانوها ممکن اسـت برای القای حس یک قطعه هنری ساخته شوند، این یکی شبیه بـه یک قطعه هنری واقعی اسـت. طراحی شده درسال 1887 توسط هنرمند مشهور سر لارنس آلما تادما، هر عنصر از این پیانوی منحصر بـه فرد برای برانگیختن احساسات اسـت.

از جزییات صاف روی پاها و بدن گرفته تا نقاشی روی پانل جلویی، هیچ بخشی از این پیانو نادیده گرفته نشده اسـت. و با توجه بـه این کـه بیش از 20 سال اسـت کـه در بازار وجود نداشته اسـت، این احتمال وجوددارد کـه درصورت حراج مجدد، ارزش ان حتی بیشتر شود.

13. Kuhn Bösendorfer Grand Piano 

Kuhn Bösendorfer Grand Piano

قیمت: 1.2 میلیون دلار

این خط تولید محدود از پیانوها، دوام یک Bösendorfer رابا استعداد هنری یکی از هنرمندان برجسته شیشه در جهان ترکیب می کند. خود این کنسرت دارای بیش از 100000 کریستال شیشه اي سرد اسـت کـه بـه دقت در سراسر ان طراحی شده اسـت.

این هنرمند از نزدیک با این برند همکاری کرد تا از یکپارچگی صدای کلی محافظت کند ودر عین حال زیبایی و استعداد غیر قابل انکاری را بـه ساز اضافه کند. اگر چه ممکن اسـت از نظر فنی منحصر بـه فرد نباشد، فقط تعداد کمی از این مدل ها در معرض هستند. و همان طور کـه ممکن اسـت حدس زده باشید، انها ارزان نیستند.

12. سی. بچشتاین ابوالهول

سی. بچشتاین ابوالهول

قیمت: 1.2 میلیون دلار

این پیانو هم از نظر ظاهر و هم از نظر قیمت برای یک پادشاه مناسب اسـت. این اثر هنری باشکوه کـه از یک تصویر منفرد از یک پیانوی سلطنتی گم شده ساخته شده اسـت، چوب ماهون عمیق و غنی رابا صنایع چوبی دقیق و لهجه‌هاي‌ طلایی در هر منحنی ترکیب میکند «از جمله پنجه‌هاي‌ طلایی بـه ظاهر سلطنتی روی پای پیانو و نیمکت». 

تولید کل این اثر هنری تحت اللفظی بیش از 32 ماه طول کشید. علاوه بر تمام تزئینات و جزئیات چشم نواز، کیفیت صدای عالی را نیز حفظ می کند. بـه نظر می رسد هنوز خریدار نداشته باشد، اما این مانع از ان نشده اسـت کـه در نمایشگاه هاي‌ مختلف موسیقی و بصری در سراسر جهان گردش کند.

11. پیانو گلکسی

پیانو گلکسی

قیمت: میانگین حدود 1.36 میلیون دلار

یکیدیگر از ابزارهای لوکس کـه برای دوستداران پیانو در سراسر جهان ضروری اسـت، این سازها ظاهری دیگر دنیوی دارند. و این بسیار بـه دلیل طراحی اسـت. تنها پنج مورد از این‌ها تاکنون ایجاد شده اسـت و هر کدام برای مطابقت با تقاضای خریدار بهینه سازی شده اسـت. حداقل یکی از آن ها با طلا پوشانده شده بود. دیگری با کریستال پوشیده شده بود.

و برخی از ان‌ها مجهز شده‌اند، بنابر این برای ساخت موسیقی اصلاً نیازی بـه پخش‌کننده «انسانی» ندارید. مسلماً این برند بیشتر بـه هنرهای بصری علاقه دارد تا طنین صدای ایجاد شده توسط ساز. اما برای برخی از خریداران لوکس، این موسیقی در گوش آنهاست.

10. Steinway & Sons Sound of Harmony Concert Grand

Steinway & Sons Sound of Harmony Concert Grand

قیمت: 1.63 میلیون دلار

ادغام آبنوس، ashwood، رز و 40 نوع چوب دیگر بـه یک اثر هنری باورنکردنی با مجسمه‌ها و کارهای چوبی تقریبا شبیه نقاشی، جای تعجب نیست کـه این پیانو بـه همان اندازه کـه هست ارزش دارد. اثر هنری روی درب بـه منظور تکرار نقاش چینی شی چی اسـت.

ساخت پیانو چهار سال بـه طول انجامید و بـه طور قابل درک، متعلق بـه یک مجموعه دار هنری «بـه جای یک پیانیست کنسرت» اسـت. و علاوه بر همه ی این‌ها، کیفیت صدا بی عیب و نقص باقی میماند.

9. Steinway & Sons Red Pops برای RED Parlor Grand

Steinway & Sons Red Pops برای RED Parlor Grand

قیمت: 1.925 میلیون دلار

اگر می‌خواهید تقریبا 2 میلیون دلار برای یک پیانو خرج کنید، ممکن اسـت برای یک هدف خوب باشد. اوه، و البته باید زیبا باشد. این حداقل چیزی اسـت کـه خریداران این نسخه ویژه Steinway & Sons Red Pops هنگام خرید این پیانوی فوق‌العاده چشم نواز باید بـه این فکر کرده باشند.

اگر چه می توانید انواع این سبک پیانو را در هر رنگی بخرید، این پیانوی خاص «سفید با منبت قرمز» در نوع خود بی نظیر اسـت و بـه منظور گرد آوری سرمایه برای امور خیریه بـه حراج گذاشته شده اسـت. این موسسه خیریه RED بود، شرکتی کـه توسط بونو تأسیس شد و بـه افزایش آگاهی در مورد بحران ایدز کمک می کند و راه حل ها را تامین می کند.

8. Bösendorf Swarovski Crystal VS

Bösendorf Swarovski Crystal VS

قیمت: حداقل 2.1 میلیون دلار

تنها چهار مورد از این پیانوهای منحط ساخته شده اند – شاید بـه این دلیل کـه ممکن اسـت پس از ساختن انها کریستال هایشان تمام شده باشد. مهم نیست از کدام زاویه برای خیره شدن بـه این پیانوی خیره کننده استفاده می‌کنید، می درخشد. خود پیانو در حال حاضر یکی از بهترین پیانوهای موجود در بازار اسـت.

این طرح با الهام از وگاس، 8000 کریستال سواروسکی، پایه‌هاي‌ طلاکاری شده و بدنه نقره‌اي درخشان را بـه پیانو اضافه میکند. این یک جشن واقعی هم برای چشم و هم برای گوش اسـت.

7. John Lennon’s Steinway Model Z

John Lennon’s Steinway Model Z

قیمت: حداقل 2.37 میلیون دلار

دریک نام چیست؟ خوب، دراین مورد، میلیون‌ها دلار چیزی اسـت. این پیانوی استاندارد همان چیزی اسـت کـه جان لنون آهنگ نمادین خود “Imagine” را روی ان ساخته اسـت. این را می توان در قسمت هایي از آهنگ ویدیو ایجاد شده برای آهنگ مشاهده کرد، اگر چه بیشتر مردم تمایل دارند روی پیانوی بزرگ‌تر، درخشان تر و سفیدتر نیز در ویدیو تمرکز کنند.

این پیانو از بسیاری جهات بخشی از تاریخ بیتلز بود. ان را یکیدیگر از ستاره هاي‌ راک بـه نام جورج مایکل خریداری کرد کـه ان را بـه موزه لیورپول اهدا کرد تا بتواند برای همیشه در معرض دید عموم قرار گیرد، اما همیشه خانه اي در لندن داشته باشد.

6. Steinway & Sons فیبوناچی

Steinway & Sons فیبوناچی

قیمت: 2.4 میلیون دلار

بـه افتخار 600000مین پیانوی خود، کمپانی Steinway & Sons تصمیم گرفت بزرگ شود. برند پیانو با الهام از دنباله فیبوناچی جذاب در ریاضیات «کـه در طبیعت منعکس شده اسـت»؛ یک پیانوی فیبوناچی جذاب ایجاد کرد کـه هماهنگی، تعادل و شادی بصری مشابه گلبرگ هاي‌ گل را بـه ارمغان می آورد.

در سراسر طرح چوب ماهون دست ساز، پوسته هاي‌ دایره اي قرار دارد، یکی از مکان هایي کـه این توالی در طبیعت برجسته ترین اسـت. بـه نظر می رسد این پیانو در هدفی برای ایجاد تعادل بین کمال، تناسبات و زیبایی، همه ی این کارها را انجام می دهد.

5. تصاویر Steinway & Sons در یک نمایشگاه

تصاویر Steinway & Sons در یک نمایشگاه

قیمت: 2.5 میلیون دلار

این پیانو با الهام از قطعات مشهور پیانو بـه همین نام، هوی و هوس و شگفتی رابا هم می‌بافد تا چیزی، خوب، فوق‌العاده خلق کند. برگرفته از تاریخ، فولکلور و فرهنگ روسیه، تمام جزئیات این پیانو نشان دهنده چیزی اسطوره اي یا موسیقیایی اسـت.

این فقط یک اثر هنری نیست، بـه معنای واقعی کلمه یک گالری هنری را نشان می دهد کـه مردم با پیانو از ان لذت میبرند. هنرمند Paul Wyse بـه دقت افسانه هاي‌ روسی و تاریخ را ادغام کرد تا چیزی منحصر بـه فرد و فراموش نشدنی خلق کند.

4. پیانو کریستال هاینتزمن

پیانو کریستال هاینتزمن

قیمت: 3.22 میلیون دلار

در حالی کـه برخی از پیانوها دارای تزئینات کریستالی بر روی خود هستند و برخی دیگر ظاهر کریستالی را نشان میدهند، اما از ساختار بسیار قویتری برای خود بدنه استفاده میکنند، این پیانو دقیقاً همان چیزی اسـت کـه بـه نظر می رسد. این یک پیانوی بزرگ اسـت کـه تقریبا تماماً از کریستال ساخته شده اسـت.

بـه دلیل شکنندگی احتمالی ان؛ مانند بسیاری از همتایان خود نشان داده نمی‌شود. اما، در المپیک 2008؛ جهان رابا اجرای سوپراستار جهانی پیانو، لنگ لانگ، شگفت زده کرد.

3. پیانو کازابلانکا

پیانو کازابلانکا

قیمت: 3.4 میلیون دلار

در حالی کـه این پیانو ممکن اسـت تمام زنگ ها و سوت هاي‌ بسیاری از همتایان خودرا نداشته باشد، ارزش ان از چیزی ناملموس – تاریخ و فرهنگ ناشی می شود. پیانو همانگونه کـه از نامش پیداست معروفترین پیانوی فیلم “کازابلانکا” اسـت. این پیانویی اسـت کـه «همان‌ گونه کـه زمان می‌گذرد» روی ان نواخته میشود.

همچنین پیانویی اسـت کـه نامه هاي‌ ترانزیت در ان پنهان شده بودند. این پیانوی مردم را هم بـه یاد زمانی در تاریخ واقعی و هم زمانی در تاریخ سینما می اندازد. ممکن اسـت ساده باشد، اما برچسب قیمت ان بـه شـما یادآوری می کند کـه چقدر یک احساس میتواند حتی ساده‌ترین اشیاء را ارزشمند کند.

2. پیانوی ارارد با دست S&P ملکه

پیانوی ارارد با دست S&P ملکه

قیمت: غیر مجاز

این پیانو پس از سخنرانی ملکه روز کریسمس 2018 مورد توجه قرار گرفت، جایی کـه مردم متوجه ساز منحط در پس‌زمینه شدند و بلافاصله سؤالاتی داشتند. این بـه طور منحصربه‌فردی برای ملکه ویکتوریا ساخته شد ودر سال 1856 بـه او هدیه شد. در حالی کـه بقیه در نوع خود ممکن اسـت فقط در محدوده شش رقمی «حداقل برای حق امتیاز» هزینه داشته باشند، این یکی فوق‌العاده خاص اسـت.

زرق و برق دار، طلایی و برای کاری کـه بـه انجامش ادامه می دهد – دزدیدن نمایش – ساخته شده اسـت. بـه دلیل نگه‌داری بی عیب و نقص و تاریخچه غیر قابل جای گزین پیانو، نمیتوان فهمید کـه چقدر میتواند دربخش خصوصی ارزشمند باشد. اما همین کافی اسـت کـه بگوییم، بـه اسانی میلیون‌ها دلار برای خریدار هزینه در بر خواهد داشت.

1. فورتپیانوی موتزارت

فورتپیانوی موتزارت

قیمت: غیر مجاز

پس از این کـه یک عکس نادر چیزی کـه بـه نظر می رسید فقط یک پیانوی قدیمی باحال بود را شناسایی کرد کـه یکی از موتزارت‌ها «بله موتزارت» برای ساختن برخی از نمادین‌ترین موسیقی‌هاي‌ خود از ان استفاده می کرد، این قطعه عتیقه از جالب بـه تقریبا بی‌اندازه ارزشمند تبدیل شد.

بـه لطف کشف یک مورخ از همین پیانو دریک نقاشی، احتمالاً موتزارت و هایدن از ان استفاده کردند. و حتی ممکن اسـت پیانویی باشد کـه او هنگام نوشتن برای پدرش بـه ان اشاره کرد. خلاصه عاشق ان پیانو بود.

در حالی کـه پیانوهای موتزارت دیگری در موزه‌ها موجود اسـت، بـه نظر می رسد کـه این پیانو هنوز متعلق بـه یک خریدار خصوصی اسـت کـه بـه سبک «آنتیک رودشو»؛ هیچ ایده‌اي از ارزش چیزی کـه میخرد نداشت. از آنجایی کـه او یکی از مشهور ترین آهنگسازان در تمام موسیقی کلاسیک اسـت، پیانو اساساً ستاره راک همه ی پیانوها اسـت.

با توجه بـه این کـه نامه‌اي از موتزارت را میتوان بـه قیمت بیش از 200000 دلار بـه حراج گذاشت، منصفانه اسـت کـه بگوییم یکی از سازهایی کـه او دوست داشت و مرتباً استفاده میکرد بـه اسانی قیمت بسیار بیشتری دارد.


مطالب بیشتر: 10 سبک فوق العاده پرطرفدار موسیقی در جهان


در پایان

یکی از فاکتورهای موثر در ایجاد صدای مطلوب یا نامطلوب از ساز، اتاق و فضایی اسـت کـه ساز در ان نگه داری میشود. ارتفاع اتاق، ابعاد و مساحت ان؛ لوازم و وسایلی کـه در اتاق قراردارند، جنس دیوارها، تعداد پنجره‌ها و خروجی‌ها و بسیاری موارد دیگر، در صدای خارج شده از سازها، بـه خصوص انواع پیانو مانند پیانو آکوستیک، دیجیتال و… تاثیر گذار می‌باشند.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت