بیوگرافی رضا نیکخواه شرکت کننده فصل اول برنامه اسکار

بیوگرافی رضا نیکخواه شرکت کننده فصل اول برنامه اسکار

رضا نیکخواه یک بازیگر کمدی و مشهور ایرانی اسـت کـه در بسیاری از سریال‌ها و فیلم‌هاي‌ طنز بازی کرده اسـت. او متولد ۱ فروردین ۱۳۲۷ در بوشهر اسـت و فارغ‌التحصیل رشته علوم سیاسی از تهران اسـت. او با همسرش شهلا چهلتن یک دختر بـه نام نیلوفر دارد. او با بازی در سریال‌هایي مانند نوروز ۷۲؛ مرد هزارچهره، قهوه تلخ، جیران و جوکر شهرت یافته اسـت. او همچنین در فیلم‌هایي مانند طهران تهران، رحمان ۱۴۰۰؛ قیف و نیسان آبی نقش آفرینی کرده اسـت.

 

کودکی رضا نیکخواه

کودکی رضا نیکخواه

رضا نیکخواه در شهر بوشهر به دنیا آمد ودر مدرسه مشهور سعادت تحصیل کرد. او از کودکی علاقه بـه تئاتر داشت ودر ۱۸ سالگی نقش نخستین خودرا دریک نمایش اجرا کرد. او همچنین ورزشکار بودو در تیم فوتبال مدرسه خود بازی میکرد. او پس از اتمام دبیرستان بـه خرمشهر و سپس تهران رفت ودر رشته علوم سیاسی فارغ‌التحصیل شد. او در کودکی با شهلا چهلتن آشنا شد کـه بعد ها همسر و همکار او در بازیگری شد.

 

تحصیلات رضا نیکخواه

تحصیلات رضا نیکخواه

رضا نیکخواه یک بازیگر مشهور ایرانی اسـت کـه دارای چهار لیسانس در رشته‌هاي‌ مختلف اسـت. او لیسانس علوم سیاسی را قبل از انقلاب و لیسانس کارگردانی سینما را بعد از انقلاب گرفته اسـت. او همچنین لیسانس مهندسی منابع طبیعی و بیوتکنولوژی را نیز دارد. او در حال حاضر دانشجوی دکترای مدیریت بازرگانی اسـت. او در رشته کارگردانی سینما با دخترش نیلوفر همکلاسی بوده اسـت.

 

شروع بازیگری رضا نیکخواه

شروع بازیگری رضا نیکخواه

او درسال ۱۳۷۷ با شرکت در تست بازیگری برای سریال «مردان بی مصرف» بـه کارگردانی محمدرضا هنرمند، شروع بـه بازیگری کرد. این سریال وی را بـه شهرت رساند ودر ادامه او در فیلم ها و سریال هاي‌ مختلفی حضور یافت.

 

رضا نیکخواه چگونه به شهرت رسید

رضا نیکخواه چگونه به شهرت رسید

رضا نیکخواه یکی از بازیگران محبوب و مشهور سینما و تلویزیون ایران اسـت کـه با بازی در سریال‌هاي‌ طنز و کمدی بـه شهرت رسید. او کار بازیگری را از تئاتر آغاز کرد و سپس در تلویزیون نقش‌هاي‌ کوچکی را ایفا کرد. اما محبوبیت واقعی او از زمان بازی در سریال «نوروز ۷۲» شروع شد کـه در ان نقش یک مرد خنده‌دار و بی‌ملاحظه را بازی می کرد.

 

رضا نیکخواه در چه فیلم‌هایی بازی کرده است؟

رضا نیکخواه در چه فیلم‌هایی بازی کرده است؟

رضا نیکخواه در بسیاری از فیلم‌هاي‌ سینمایی و تلویزیونی بازی کرده اسـت. برخی از فیلم‌هاي‌ مشهور او عبارتند از:

 

1. رحمان ۱۴۰۰: یک فیلم کمدی و اجتماعی کـه درسال ۱۳۹۷ ساخته شد و داستان زندگی یک مرد ساده‌لوح و خوش‌قلب را روایت می کند.

2. طهران تهران: یک فیلم اجتماعی و درام کـه درسال ۱۳۸۸ ساخته شد و داستان چهار داستان کوتاه درباره زندگی مردم تهران را نشان میدهد.

3. قیف: یک فیلم کمدی و اکشن کـه درسال ۱۴۰۱ ساخته شد و داستان یک مامور مخفی را روایت میکند کـه باید یک قیف پر از پول را بـه مقصد برساند.

 

رضا نیکخواه همچنین در بسیاری از سریال‌هاي‌ محبوب و طنز مانند نوروز ۷۲؛ مرد هزارچهره، قهوه تلخ و [جوکر] نقش آفرینی کرده اسـت.

 

حواشی زندگی رضا نیکخواه

حواشی زندگی رضا نیکخواه

رضا نیکخواه یک بازیگر کمدی و مشهور ایرانی اسـت کـه در زندگی شخصی و حرفه‌اي خود با برخی حواشی روبه‌رو شده اسـت. برخی از این حواشی عبارتند از:

  1. خواستگاری ۱۳ ساله از همسرش شهلا چهلتن کـه بـه دلیل مخالفت پدر او طولانی شد.
  2. بازگشت بـه شغل قبلی خود یعنی کارشناس خودرو در گمرک بـه دلیل کمبود درآمد از بازیگری.
  3. انتشار یک آهنگ ویدیوی رپ خوانی درسال ۱۳۹۹ کـه با استقبال و تعجب مخاطبان روبه‌رو شد.
  4. شرکت در رئالیتی‌شو جوکر و ایفای نقش‌هاي‌ متفاوت و خنده‌دار در ان.
  5. انتقاد از فشار و سانسور در تلویزیون و ترجیح دادن شبکه نمایش خانگی.

 

علایق رضا نیکخواه

علایق رضا نیکخواه

رضا نیکخواه یک بازیگر مشهور ایرانی اسـت کـه علایق مختلفی دارد. او علاقه‌مند بـه ورزش، بـه خصوص والیبال اسـت و دخترش نیلوفر هم والیبالیست حرفه‌اي اسـت. او همچنین علاقه‌مند بـه موسیقی، بـه خصوص رپ اسـت و یک آهنگ ویدیوی رپ خوانی منتشر کرده اسـت. او در زمینه تئاتر و کارگردانی نیز فعالیت دارد و چهار لیسانس دراین رشته‌ها گرفته اسـت.

 

شغل دیگر رضا نیکخواه

شغل دیگر رضا نیکخواه

رضا نیکخواه علاوه بر بازیگری، دیگر شغل‌هایي را هم داشته اسـت. او قبل از انقلاب کارشناس خودرو در گمرک بوده و بعد از انقلاب نیز بـه این شغل برگشته اسـت. او همچنین دانش‌آموخته رشته علوم سیاسی و کارگردانی اسـت. او در حال حاضر یکی از بازیگران پرکار و محبوب ایران اسـت.

 

ازدواج رضا نیکخواه

ازدواج رضا نیکخواه

رضا نیکخواه حدود سی سال اسـت کـه با شهلا چهلتن کـه هم بازیگر و همکار او اسـت ازدواج کرده اسـت. ان‌ها یک دختر بـه نام نیلوفر دارند کـه دکترای مدیریت بازرگانی دارد و همچنین والیبالیست حرفه‌اي اسـت. خواستگاری رضا نیکخواه از همسرش بـه دلیل مخالفت پدر همسرش ۱۳ سال طول کشید

 

رضا نیکخواه در فیلم اسکار مهران مدیری

رضا نیکخواه در فیلم اسکار مهران مدیری

رضا نیکخواه یکی از مهمان‌هاي‌ برنامه اسکار مهران مدیری اسـت کـه در قسمت اول این رئالیتی شو حضور داشته اسـت. او دراین برنامه با شوخی‌ها و طنزهای خود مخاطبان را سرگرم کرده اسـت. او همچنین با عادت بد خود کـه از زبان مهران مدیری روایت شده اسـت، مورد توجه قرار گرفته اسـت. او دراین برنامه با هنرمندانی مانند نصرالله رادش، الیکا عبدالرزاقی و سحر ولدبیگی همراه بوده اسـت.

 

در پایان

آخرین فیلمی کـه رضا نیکخواه، بازیگر ایرانی، در سینما بازی کرده اسـت، فیلم «هتل» بـه کارگردانی مسعود اطیابی اسـت کـه درسال ۱۴۰۲ اکران شده اسـت. او دراین فیلم نقش «مهدی» را بازی کرده اسـت. این فیلم داستان یک مرد میانسال اسـت کـه برای انجام یک کار مهم بـه تهران می‌آید ودر یک هتل مشهور اقامت می‌گیرد. اما در آنجا با اتفاقات عجیب غریبی روبه‌رو میشود کـه زندگی اش را بـه هم می ریزد. این فیلم یک کمدی سیاه اسـت کـه بـه مسائل اجتماعی و سیاسی نیز اشاره می کند. 

جدیدترین مطالب سایت