بیوگرافی رویا میرعلمی شرکت کننده فصل دوم برنامه اسکار

بیوگرافی رویا میرعلمی شرکت کننده فصل دوم برنامه اسکار

رویا میرعلمی، بازیگر ایرانی، درسال ۱۳۵۷ در قزوین بـه دنیا آمد. او فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی طراحی صحنه از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران اسـت. رویا میرعلمی در حوزه‌هاي‌ تئاتر، تلویزیون و سینما فعالیت دارد. او بـه خاطر بازی در مجموعهٔ شمعدونی «۱۳۹۴» شناخته شد و جایزهٔ بهترین بازیگر زن کمدی از جشن حافظ را برای بازی در سریال لیسانسه‌ها «۱۳۹۵–۱۳۹۸» از ان خود کرد. 

 

کودکی رویا میر علمی

کودکی رویا میر علمی

رویا میرعلمی در دهم شهریورماه سال ۱۳۵۷ در قزوین چشم بـه جهان گشود. دوران کودکی او گره خورده بود بـه زمان جنگ بـه نحوی کـه زمان خردسالی خود با رفتن بـه پناهگاه و دیدار از بازماندگان شهدا سپری شد. او دو خواهر و یک برادر داشت و با خواهرش سعی می کردند برادر کوچکشان را اذیت کنند. او همچنین علاقه‌مند بـه شعر و موسیقی بودو از اشعار حافظ و سعدی لذت می برد.

 

خانواده رویا میرعلمی

خانواده رویا میرعلمی

رویا میرعلمی دریک خانواده پنج نفره متولد شده اسـت. او یک خواهر بزرگ تر بـه نام زهرا و یک برادر کوچک تر بـه نام علیرضا دارد. مادرش ملیحه سادات کرباسی بود کـه درسال ۱۴۰۲ درگذشت و پدرش سید جمال میرعلمی اسـت. او و خانواده‌اش هوادار تیم فوتبال استقلال هستند.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی رویا میرعلمی «+ حواشی شایعه مرگش»


 

تحصیلات 

تحصیلات رویا میرعلمی

رویا میر علمی فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی طراحی صحنه از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران اسـت. او دراین رشته از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ تحصیل کرده ودر سال ۱۳۸۱ مدرک خودرا گرفته اسـت. او همچنین در دوران دانشجویی با حسین کیانی کارگردان آشنا شد و با او ازدواج کرد.

 

شروع بازیگری 

شروع بازیگری رویا میرعلمی

رویا میر علمی نخستین تجربه بازیگری خودرا درسال ۱۳۷۸ با نمایش «خویشخانه» بـه کارگردانی حسین کیانی داشت. او دراین نمایش همچنین طراحی صحنه و لباس را انجام داد. او درسال ۱۳۸۷ با فیلم «برادر» بـه کارگردانی امیرحسین سقایی جلوی دوربین رفت. او درسال ۱۳۸۸ با سریال «وجدان آشفته» بـه کارگردانی محمدرضا آهنج نخستین بار در تلویزیون حضور یافت.

 

به شهرت رسیدن

به شهرت رسیدن رویا میرعلمی

رویا میر علمی با بازی در سریال «شمعدونی» بـه کارگردانی سروش صحت درسال ۱۳۹۴ بـه شهرت رسید. او دراین سریال نقش «زیبا» را بازی کرد کـه یک دختر خوش‌گذران و شاداب بود. او با این نقش مورد توجه مخاطبان قرار گرفت و برای بازی در لیسانسه‌ها «۱۳۹۵–۱۳۹۸» جایزهٔ بهترین بازیگر زن کمدی از جشن حافظ را کسب کرد. او همچنین در سریال‌هاي‌ دیگری مانند «زمانه»؛ «حیرانی»؛ و «من و بابام» نیز نقش‌آفرینی کرده اسـت.

 

رویا میرعلمی چه فیلم هایی بازی کرده است؟

رویا میرعلمی چه فیلم هایی بازی کرده است؟

رویا میرعلمی بازیگری کـه در سینما، تئاتر و تلویزیون فعالیت دارد، آثار متعددی را در کارنامه هنری خود دارد. از جمله آثار سینمایی او می توان بـه فیلم‌هاي‌ «برادر»؛ «بیداری»؛ «صبح روز هفتم»؛ «آقا یوسف» و «خواب زده‌ها» اشاره کرد. از جمله آثار تلویزیونی او می توان بـه سریال‌هاي‌ «وجدان آشفته»؛ «زمانه»؛ «حیرانی»؛ «شمعدونی»؛ «لیسانسه‌ها»؛ «فوق لیسانسه‌ها»؛ «شبهای مافیا» و «نمایش خانگی» اشاره کرد.

 

از جمله آثار تئاتری او می توان بـه نمایش‌هاي‌ «خویشخانه»؛ «خواب بیوقت حوریه»؛ «بیداری خانهٔ نسوان»؛ «مضحکه شبیه قتل»؛ «مادر مانده»؛ «سعدی تابستان سی‌ودو»؛ «مادر» و «وقتی کبوترها ناپدید شدند» اشاره کرد. این لیست کامل آثار رویا میرعلمی نیست و او هنوز هم در حال فعالیت هنری اسـت. او برای بازی در سریال «شمعدونی» و «لیسانسه‌ها» جایزهٔ بهترین بازیگر زن کمدی از جشن حافظ را کسب کرده اسـت.

 


مطالب مشابه: تصاویری جالب از بازیگر زن ایرانی در روسیه


 

جوایز و افتخارات رویا میرعلمی

جوایز و افتخارات رویا میرعلمی

رویا میرعلمی بازیگری اسـت کـه در سینما، تئاتر و تلویزیون فعالیت دارد. او جوایز متعددی را برای بازیگری خود کسب کرده اسـت. این لیست کامل جوایز رویا میر علمی نیست و او هنوز هم در حال فعالیت هنری اسـت. از جمله این جوایز میتوان بـه موارد زیر اشاره کرد:

 

1. جایزه بهترین بازیگر زن کمدی از هجدهمین جشنواره حافظ برای بازی در سریال لیسانسه‌ها

2. کاندید بهترین بازیگر زن در پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم «بخش مردمی» برای بازی در سریال لیسانسه‌ها

3. کاندید بهترین بازیگر زن در کانون منتقدان تئاتر ایران سال ۹۶ برای بازی در نمایش مضحکه شبیه قتل

4. کاندید بهترین بازیگر زن در سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر برای نمایش ناسور

5. جایزه دومین بازیگری زن برای بازی در نمایش جان گز از پانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت

6. جایزه اول بازیگری برای نمایش زمان لرزه از بیست و نهمین جشنواره بین‌ المللی تئاتر فجر

 

شغل دیگر رویا میرعلمی

شغل دیگر رویا میرعلمی

رویا میرعلمی علاوه بر بازیگری، در زمینه‌هاي‌ دیگری هم فعالیت دارد. او طراحی صحنه و لباس را نیز انجام می دهد ودر برخی از نمایش‌هایي کـه بازی کرده اسـت، اینکار را بر عهده داشته اسـت. او همچنین علاقه‌مند بـه شعر و موسیقی اسـت ودر برخی از نمایش‌ها و سریال‌ها، شعر خوانی و خوانندگی را نیز انجام داده اسـت.

 

او درسال ۱۳۹۷ با انتشار کتاب «من و بابام» وارد عرصه نویسندگی شد. این کتاب شامل داستان‌هاي‌ کوتاهی اسـت کـه بر اساس تجارب و خاطرات واقعی او و پدرش نوشته شده اسـت. او گفته اسـت کـه از نویسندگی لذت میبرد و قصد دارد کتاب‌هاي‌ دیگری را نیز منتشر کند.

 

علایق رویا میرعلمی

علایق رویا میرعلمی

رویا میرعلمی بازیگری اسـت کـه علاقه‌مند بـه فوتبال، شعر، موسیقی و نویسندگی اسـت. او هوادار تیم فوتبال استقلال اسـت ودر اوقات فراغت خود صدای شجریان را گوش می دهد. او اشعار حافظ و سعدی را بسیار دوست دارد و از شاعران معاصر سهراب سپهری، احمد شاملو و فروغ فرخزاد را می‌پسندد. او همچنین درسال ۱۳۹۷ با انتشار کتاب «من و بابام» وارد عرصه نویسندگی شد کـه شامل داستان‌هاي‌ کوتاهی بر اساس تجارب و خاطرات واقعی او و پدرش اسـت.

 

او گفته اسـت کـه از نویسندگی لذت میبرد و قصد دارد کتاب‌هاي‌ دیگری را نیز منتشر کند. او در زمینه سینما نیز طرفدار سینمای ایتالیا و آثار کارگردانانی چون میکل آنجلو آنتونیونی، فدریکو فلینی و تئو آنجلوپولوس اسـت. او دنبال کننده سینمای هالیوود هست اما تماشای آثار فردی چون کریشتف کیشلوفسکی را بـه استیون اسپیلبرگ ترجیح می دهد.

 

حواشی زندگی

حواشی زندگی رویا میرعلمی

بعضی از حواشی زندگی رویا میرعلمی عبارتند از:

شایعه درگذشت رویا میرعلمی کـه پس از فوت مادرش ایجاد شد و بـه سرعت رد شد.
اشتباه برخی افراد در تشخیص همسر رویا میرعلمی کـه فکر می کردند برادرش اسـت.
ابراز ترس رویا میرعلمی از مهران مدیری در برنامه دورهمی.
تکرار تاکید رویا میرعلمی بـه استقلالی بودنش در برنامه اسکار.
اشاره بـه شیطنت‌هاي‌ رویا میرعلمی در دوران کودکی اش و بخش‌هایي از برنامه دورهمی کـه پخش نشد.

 

رویا میرعلمی در اسکار مهران مدیری

رویا میرعلمی در اسکار مهران مدیری

رویا میرعلمی یکی از مهمانان برنامه اسکار بـه کارگردانی و مجریگری مهران مدیری اسـت. او در فصل دوم این برنامه شرکت کرده ودر چالش‌هاي‌ مختلف با دیگر بازیگران رقابت میکند. او در قسمت دوم این فصل با نیما شعبان نژاد دستیار مجری اصلی کل‌کل کرده و مورد توجه مخاطبان قرار گرفته اسـت.

 

او همچنین در قسمت هفتم این فصل با شکیب شجره، یوسف صیادی و نگین معتضدی در چالش‌هاي‌ مختلفی مانند «چالش تقلید»؛ «چالش موزیکال» و «چالش اسکار» شرکت کرده و از مهران مدیری امتیاز گرفته اسـت. او دراین برنامه با بازیگری خود مخاطبان را سرگرم و خندان کرده اسـت.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی بازیگران سریال فوق لیسانسه ها | زمان پخش سریال + تصاویر بازیگران


 

در پایان

آخرین بازی رویا میرعلمی در تلویزیون سریال «مستوران» بـه کارگردانی مسعود آب پرور و سیدجمال سیدحاتمی اسـت کـه درسال ۱۴۰۱ از شبکه یک پخش شده اسـت. او دراین سریال نقش «مهرانگیز» را بازی کرده اسـت. آخرین بازی او در سینما نیز فیلم «سینما شهر قصه» بـه کارگردانی کیانوش عیاری اسـت کـه درسال ۱۳۹۸ اکران شده اسـت. او دراین فیلم نقش «نیلوفر» را بازی کرده اسـت. 

جدیدترین مطالب سایت