بیوگرافی سامان قدوس + عکس های ازدواج سامان قدوس

بیوگرافی سامان قدوس + عکس های ازدواج سامان قدوس

در اینبخش از مجله دیدنی و مفرح تالاب بار دیگر مقاله اي از زندگی شخصی فوتبالیست هاي‌ مشهور ایرانی منتشر کرده ایم. بیوگرافی سامان قدوس بـه همراه خبر هاي‌ جنجالی ازدواجش با خانم اهل انگلستان و بـه چگونگی آغاز حرفه فوتبال این بازیکن مشهور پرداختیم پیشنهاد می‌شود این مقاله را از دست ندهید.

 

نگاهی به زندگی شخصی سامان قدوس 

سید سامان قدّوس بازیکن فوتبال سوئدی-ایرانی اسـت کـه برای تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه فوتبال برنتفورد در لیگ برتر فوتبال انگلستان بازی می کند.

 

سامان قدوس متولد ۶ سپتامبر ۱۹۹۳ « 15 شهریور سال 1372» در مالمو سوئد اسـت. سیمین و محسن قدوس، پدر و مادر سامان قدوس هردو ایرانی هستند و اهل اهواز.انها از ایرانی‌هاي‌ مهاجر در زمان جنگ عراق بـه ایران بودند. سامان فرزند کوچک تر خانواده اسـت و یک برادر بزرگ تر بنام ساسان دارد.بـه گفته سامان قدوس آشنایان زیادی در اهواز و تهران دارد و فرهنگ و سنت‌هاي‌ ایرانی مانند نوروز و چهارشنبه‌سوری را بـه همراه خانواده انجام میدهد.

 

نگاهی به زندگی شخصی سامان قدوس

 


مطلب مرتبط:بیوگرافی رامین رضاییان بازیکن تیم ملی + عکس


 

قدوس درسال ۱۳۹۶ پاسپورت ایرانی خودرا از سفارت ایران در سوئد گرفت. او مطابق قوانین جمهوری اسلامی مشمول «قانون نظام وظیفه» در مورد «فرزندان ذکور مهاجر ایرانی» شده بود. موسی کمالی، رئیس سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، درسال ۱۳۹۸ اعلام کرد کـه او مانند دیگر بازیکنان تیم ملی تا پایان ۳۰ سالگی از خدمت سربازی معاف اسـت.

 

نگاهی به زندگی شخصی سامان قدوس

 

ازدواج سامان قدوس با دختری از انگلستان

سامان قدوس چندی پیش در زمستان با انتشار تصاویری از روز عروسی اش خبر ازدواجش را بـه طور رسمی اعلام کرد.مراسم ازدواجشان درسال ۱۴۰۱ بود کـه با خانم «والنتینا بِکیری» کـه متولد انگلستان اسـت ازدواج کرد،طبق اطلاعات منتشر شده والنتینا زن سامان قدوس در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارد. عکس سامان قدوس و همسرش در صفحه این فوتبالیست وجوددارد.

 

ازدواج سامان قدوس با دختری از انگلستان

 

شروع حرفه فوتبال 

وی برادر بزرگترش ساسان الگوی فوتبالی خودش قرار داده بود،سامان به‌ صورت جدی از ۵ سالگی با این کـه خانواده اش مخالفت بودند درگیر فوتبال شد بـه همین دلیل از تحصیل بازماند.با این کـه برادرش در جوانی از فوتبال کناره گیری کرد اما او بـه مسیر موفقیت خود ادامه داد.

 

درسال ۱۳۸۵ وقتی ۱۳ سال داشت وارد آکادمی «مالمو» شد ودر ۱۶ سالگی بـه تیم جوانان «لیمهانم بونکفلو» پیوست و عملکزد خوبی را دراین تیم ارائه داد.درسال ۱۳۸۹ از جوانان باشگاه «لیمهانم بونکفلو» بـه بزرگسالان این تیم رفت ودر مدت ۲ سال بازی و ۴۱ بازی تنها ۴ گل بثمر رساند.

 

شروع حرفه فوتبال 

 

پیوستن به تیم ملی ایران

پس از ان‌کـه قدوس مورد ستایش آرسن ونگر، سرمربی پیشین باشگاه فوتبال آرسنال قرار گرفت، باشگاه‌هاي‌ اروپایی وی را بـه تیمشان دعوت کردند. قدوس اولین بار در شهریور ۱۳۹۶ توسط کارلوس کی‌روش بـه تیم ملی ایران دعوت شد. او هم زمان از سوی تیم ملی سوئد نیز دعوت شد. اما پس از چند روز دعوت کی‌روش را پذیرفت و اولین بازی خودرا برای تیم ملی ایران انجام داد.

 

پیوستن به تیم ملی ایران

در انتخابی جام جهانی 2018 روسیه سامان یکی از لژیونرهای ایرانی همراه تیم ملی فوتبال ایران بود کـه حضور موفقش در برابرتیم کره جنوبی و سوریه توجه سوئدی‌ها را بـه او جلب کرد، بـه گونه‌اي کـه سامان پس از بازگشت بـه خانه‌اش با پیشنهاد هاي‌ متعددی برای همکاری روبه‌رو شد.

 

پیوستن به تیم ملی ایران

 

تیم های باشگاهی سامان قدوس

در اولین فصل حضورش در تیم  اوسترشوندس ۱۰ گل در لیگ برتر بـه ثمر رساند کـه شامل گل‌هاي‌ زیبایی نظیر اولین گل اوسترشوندس در بازی مقابل هامارابی در تاریخ ۴ آوریل ۲۰۱۶ و دو گل برابر باشگاه شهر تولدش؛ مالمو در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۱۶ میشد. بعد از این عملکرد مثبت او مورد توجه باشگاه‌هاي‌ نظیر هرتابرلین و آژاکس قرار گرفت.

 

قدوس در فصل بعدی حضورش دراین تیم نیز عملکرد خوبی از خود نشان داد و با تیمش بـه فینال جام حذفی سوئد رسید. او دراین مسابقات تا بازی فینال ۶ گل بـه ثمر رساند کـه شامل گل‌هایي نظیر گل آکروباتیک مقابل باشگاه ترله بورگز و دو گل مقابل باشگاه هکن می ‌شد. او هفتمین گلش را نیز در فینال بـه ثمر رساند. قدوس با اوسترشوندس تا دومین مرحله پلی آف لیگ اروپا ۱۸–۲۰۱۷ پیش رفت.

 

تیم های باشگاهی سامان قدوس

پس از پایان فصل ۲۰۱۷–۲۰۱۸ سامان قدوس مذاکراتی با باشگاه هوئسکا داشت اما در نهایت بـه آمیان فرانسه پیوست. در فصل ابتدایی حضور قدوس در آمیان و با بازی‌هاي‌ نسبتاً قابل قبول قدوس آمیان نتایج مطلوبی نداشت. اما سامان دراین تیم توانست گل ماندن در سطح اول لیگ فرانسه را بزند و باتوجه بـه امار چهار گل و چهار پاس گل در هشت گل آمیان تأثیر مستقیم داشته کـه می توان از او بـه عنوان بهترین بازیکن فصل آمیان یاد کرد و همچنین در بازی سرنوشت ساز آخر آمیان توانست بهترین بازیکن میدان برای چندمین بار شود.

 

تیم های باشگاهی سامان قدوس


مطلب مرتبط:بیوگرافی فرزین گروسیان دروازه بان استقلال خوزستان


 

در اوایل فصل ۲۰۱۹–۲۰۲۰ سامان قدوس و تیم سابقش یعنی اوسترشوندس بـه علت شکایت هوئسکا جریمه و محروم شدند،ودر نهایت دادگاه قدوس را ۴ ماه از حضور در مسابقات محروم کرد و اوسترشوندس نیز از ۲ پنجره نقل و انتقالات محروم و بـه پرداخت ۴ میلیون یورو محکوم شد.دلیل محرومیت وی این بود کـه قدوس پس از آنکه با باشگاه هوئسکا قرارداد رسمی بسته بود قرارداد دیگری با باشگاه آمیان امضا کرده بود.

 

تیم های باشگاهی سامان قدوس

 

سامان در آخرین روزهای فصل نقل و انتقالات  قراردادی یک ساله با باشگاه فوتبال برنتفورد انگلستان بست و برنتفورد توانست در مرحله پلی اف بـه لیگ برتر صعود کند تا در فصل بعدی لیگ برتر دو نماینده داشته باشد. قدوس دراین فصل ۴۹ بازی برای تیم برنتفورد انجام داد کـه حاصلش چهار گل و چهار پاس گل بود.قدوس در تاریخ ۸ خرداد ۱۴۰۰ بـه همراه برنتفورد برای اولین بار بـه لیگ برتر انگلیس صعود کردند.

 

تیم های باشگاهی سامان قدوس

 

مصدومیت قدوس

اندکی بعد از این کـه دوران محرومیتش پایان یافت، سامان قدوس دچار مصدومیت شد و بازهم‌ زمان زیادی را از میادین دور بود. او پس از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت دقایق کمی بازی کرد اما توانست یک گل حیاتی در بازی مقابل مارسی بـه ثمر برساند و یک امتیاز حیاتی نیز برای تیمش بـه ارمغان آورد، هرچند کـه این از سقوط تیمش جلوگیری نکرد زیرا با توجه بـه ویروس کووید ۱۹ سازمان لیگ فرانسه لیگ را بعد از دو بازی هفتهٔ ۲۹ لیگ را مختومه کرد و تیم آمیان بـه لیگ دسته دوم فرانسه سقوط کرد.وی اولین ایرانی لیگ فرانسه بود.

 

مصدومیت قدوس

 

خداحافظی با تیم ملی ایران

در مرداد ماه سال 1402 اخباری در رابطه با خداحافظی قدوس از تیم ملی فوتبال ایران در فضای مجازی منتشر شد؛ گفته شده بود این لژیونر ایرانی باشگاه برنتفورد تصمیم گرفته روی تیم باشگاهیش تمرکز کرده و دیگر بـه تیم ملی ملحق نخواهد شد اما خیلی زود این خبر تکذیب شد و شماره 14 تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در مسابقات جام ملت‌هاي‌ آسیا 2023 قطر بـه دیگر بازیکنان دعوت شده توسط امیر قلعه نوعی پیوست.

 

خداحافظی با تیم ملی ایران

 

حواشی اخیر سامان قدوس

سامان قدوس از آنجاییکه در سوئد بـه دنیا آمده و بزرگ شده اسـت فارسی را بـه سختی صحبت می کند.پس از دیدار ایران و امارات بازیکنان تیم ملی با فارسی صحبت‌کردن سامان قدوس شوخی جالبی انجام دادند کـه در صفحات مجازی بازدید زیادی داشته و سامان قدوس شعر توانا بود هر کـه دانا بود را در مقابل دوربین خواند. البته بـه گفته هم تیمی هایش او خوب فارسی حرف میزند.

 

حواشی اخیر سامان قدوس

 

افتخارات فردی و باشگاهی

از افتخارات او می توان بـه برترین ورزشکار سال ۲۰۱۸ سوئد بـه انتخاب اتحادیه فوتبال سوئد و بهترین گل ماه اکتبر لیگ برتر انگلیس درسال اشاره کرد.قهرمانی با تیم فوتبال باشگاه اوسترشوندس در جام حذفی فوتبال سوئد درسال ۲۰۱۶–۲۰۱۷ میلادی نیز جز افتخارات باشگاهی او بـه شمار میرود.

 

افتخارات فردی و باشگاهی


مطلب مرتبط:برای فوتبالیست شدن به چه نکاتی باید توجه کرد؟


در پایان

همانگونه کـه در مجله تالاب مشاهده کردید سامان قدوس از بازیکنانی اسـت کـه از سن کودکی پا بـه عرصه فوتبال گذاشته اند و توانست در سن کم درخشندگی خوبی از خود بـه جای بگذارد.او دراین زمینه بسیار پر تلاش بوده و نتیجه ي تلایش هایش هم بـه ثمر رسیده و جزو بازیکنان توانا و ماهری در زمینه فوتبال اسـت.شـما هوادارن فوتبال میتوانید بیوگرافی بازیکنان فوتبال دیگری را در مجله جامع تالاب مشاهده کنید سپاس از همراهی شـما دوستداران مجله تالاب.

جدیدترین مطالب سایت