بیوگرافی شکیب شجره شرکت کننده فصل دوم برنامه اسکار

بیوگرافی شکیب شجره شرکت کننده فصل دوم برنامه اسکار

شکیب شجره یک بازیگر، کارگردان و نویسنده ایرانی اسـت. او درسال ۱۳۶۷ در تهران بـه دنیا آمد و از دوران نوجوانی وارد عرصه هنر شد. او در بسیاری از فیلم‌ها، سریال‌ها و تئاترهای مشهور بازی کرده اسـت. برای شناخت بیشتر شکیب شجره ادامه این پست را دنبال نمایید.

 

کودکی شکیب شجره

کودکی شکیب شجره

شکیب شجره در ۱ شهریور ۱۳۶۸ در شمیران تهران بـه دنیا آمد. او دریک خانواده چهار نفره بزرگ شد. پدرش وکیل دادگستری و مادرش خانه‌دار بودند. او یک برادر بـه نام صدرالدین شجره دارد کـه مهندس کامپیوتر اسـت. شکیب شجره از دوران نوجوانی علاقه‌مند بـه هنر بود.

 

خانواده شکیب شجره

خانواده شکیب شجره

خانواده شکیب شجره از پنج نفر تشکیل شده اسـت. پدرش وکیل دادگستری و مادرش خانه‌دار هستند. او یک برادر بـه نام صدرالدین شجره دارد کـه مهندس کامپیوتر اسـت. او همچنین یک خواهر بـه نام سمیرا شجره دارد کـه معلم زبان اسـت.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی شکیب شجره + زندگی خصوصی شکیب شجره و همسرش + عکس


 

تحصیلات 

تحصیلات شکیب شجره

شکیب شجره کارشناسی رشته فیزیک نظری از دانشگاه علوم و تحقیقات و کارشناسی ارشد رشته بازیگری از دانشگاه ولونگونگ استرالیا گرفته اسـت. او همچنین در چندین ورکشاپ هنری در استرالیا و ایران شرکت کرده اسـت.

 

شروع بازیگری 

شروع بازیگری شکیب شجره

شکیب شجره بازیگری را از تئاتر شروع کرد. او درسال ۱۳۸۷ وقتی ۱۹ ساله بود، بازی در چندین نمایشنامه مختلف را تجربه کرد. او با هنرمندان معروفی مانند بهرام بیضایی و مسعود کیمیایی همکاری داشت.

 

به شهرت رسیدن شکیب 

به شهرت رسیدن شکیب شجره

شکیب شجره با بازی در نقش داوود بیزاکودیل در سریال نمایش خانگی هیولا بـه کارگردانی مهران مدیری درسال ۱۳۹۹ بـه شهرت رسید. او دراین سریال نقش یک داروفروش و مشاور املاک را بازی کرد کـه با مهری، مادر هوشنگ شرافت «با بازی گوهر خیراندیش» ازدواج میکند. این سریال با استقبال بسیار خوب مخاطبان روبه‌رو شد و شکیب شجره را بـه یکی از بازیگران محبوب و مطرح تبدیل کرد.

 

شکیب شجره در چه فیلم هایی بازی کرد

شکیب شجره در چه فیلم هایی بازی کرد

شکیب شجره یک بازیگر، کارگردان و نویسنده ایرانی اسـت کـه در بسیاری از آثار هنری فعالیت داشته اسـت. او در تئاتر، سینما و نمایش خانگی در چندین فیلم، سریال و نمایشنامه مشهور بازی کرده اسـت. برخی از آثار مشهور او عبارتند از:

 

1. هیولا «۱۳۹۹»؛ سریال نمایش خانگی کـه در ان نقش مهدی، یک معلم ریاضی را بازی کرده اسـت.

2. خوب بد جلف۲: ارتش سری «۱۳۹۸»؛ فیلم سینمایی کـه در ان نقش آصف، یک دزد را بازی کرده اسـت.

3. خائن‌کشی «۱۴۰۰»؛ فیلم سینمایی کـه در ان نقش علی، یک کارآگاه را بازی کرده اسـت.

4. عروسی مردم «۱۴۰۲»؛ فیلم سینمایی کـه در ان نقش نوید، یک مهندس را بازی کرده اسـت.

5. اژدهاک «۱۳۹۵»؛ نمایشنامه‌اي بـه نویسندگی و کارگردانی بهرام بیضایی کـه در ان نقش مرد جوان را بازی کرده اسـت.

6. مترسک «۱۳۹۱»؛ نمایشنامه‌اي بـه نویسندگی و کارگردانی محمد یعقوبی کـه در ان نقش مترسک را بازی کرده اسـت.

 

دیگر فعالیت های هنری 

دیگر فعالیت های هنری شکیب شجره

شکیب شجره همچنین چندین کتاب و نمایشنامه نوشته اسـت. از جمله:

  1. دریاچه‌ي خون «۱۳۹۸»؛ رمانی درباره‌ي جنگ ایران و عراق.
  2. سرگذشت یک مرد «۱۳۹۶»؛ نمایشنامه‌اي درباره‌ي زندگی و مرگ یک معلم.
  3. بهاره‌ي سرد «۱۳۹۴»؛ داستان کوتاهی درباره‌ي عشق و فراموشی.

 

جوایز و افتخارات شکیب شجره

جوایز و افتخارات شکیب شجره

شکیب شجره در طول کار هنری خود چندین جایزه و افتخار را کسب کرده اسـت. برخی از آن ها عبارتند از:

  1. نامزدی بهترین بازیگر مرد کمدی برای بازی در سریال هیولا از بیستمین جشن حافظ
  2. نامزدی بهترین بازیگر مرد برای بازی در نمایشنامه اژدهاک از سیزدهمین جشن بازیگر خانه تئاتر
  3. جایزه بهترین بازیگر مرد برای بازی در نمایشنامه مترسک از جشنواره بین‌ المللی کودک و نوجوان همدان
  4. جایزه بهترین بازیگر مرد برای بازی در نمایشنامه مثل سگ از جشنواره تئاتر دانشگاهی
  5. جایزه بهترین بازیگر مرد برای بازی در نمایشنامه ژوکاست از جشنواره تئاتر فجر

 

شکیب شجره همچنین در چندین جشنواره و نمایشگاه هنری دیگر شرکت کرده و تقدیر شده اسـت. او یکی از بازیگران و هنرمندان محبوب و موفق ایران اسـت کـه با آثار خلاقانه و متنوع خود مخاطبان زیادی را جذب کرده اسـت. 

 

علایق 

علایق شکیب شجره

شکیب شجره علاقه‌مند بـه هنر، موسیقی، رقص و ورزش اسـت. او در اوقات فراغت خود تمرین آواز می کند ودر حال یادگیری تکنیک‌هاي‌ روز موسیقی جاز، کلاسیک و پاپ خارجی اسـت. او همچنین مطالعه و یادگیری جدید ترین متد‌هاي‌ بازیگری را ادامه می دهد. او متد شخصی خودرا بنام EMintera ابداع کرده و ثبت کرده اسـت. او در ورزش‌هاي‌ مختلفی مانند فوتبال، بسکتبال، تنیس و اسکی مهارت دارد. او همچنین علاقه‌مند بـه سفر، طبیعت و حیوانات اسـت.

 

حواشی زندگی 

حواشی زندگی شکیب شجره

شکیب شجره بازیگری اسـت کـه درسال‌هاي‌ اخیر با آثار مختلف خود توجه‌ها را بـه خود جلب کرده اسـت. او همچنین با چندین حواشی و اخبار مربوط بـه زندگی شخصی و حرفه‌اي خود در رسانه‌ ها دیده شده اسـت. برخی از این حواشی عبارتند از:

 

1. اختلاف با مهران مدیری بر سر سریال هیولا. شکیب شجره دریک گفت‌وگو گفت کـه از نقش داوود بیزاکودیل در سریال هیولا راضی نبوده و با مهران مدیری دراین مورد بحث کرده اسـت. او گفت کـه این نقش برای او چالشی نبوده و از این کـه دراین سریال بازی کرده پشیمان اسـت.

 

2. تصادف با موتورسیکلت. شکیب شجره در یکی از روزهای سال ۱۴۰۱ با موتورسیکلت خود تصادف کرد و بـه بیمارستان منتقل شد. او دراین تصادف آسیب‌هاي‌ جدی بـه پا و سرخود دید و مدتی دربخش مراقبت‌هاي‌ ویژه بستری بود. او پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شد و بـه کار هنری خود بازگشت .

 

ازدواج شکیب شجره

ازدواج شکیب شجره

شکیب شجره هنوز ازدواج نکرده و مجرد اسـت. او دریک گفت‌وگو گفته اسـت کـه اولویتش ازدواج نیست و می خواهد بیشتر روی کار هنری خود تمرکز کند. او همچنین گفته اسـت کـه زندگی مشترک چون وقت‌گیر اسـت، در کار بازیگری اخلال ایجاد میکند.

 

شغل دیگر شکیب شجره

شغل دیگر شکیب شجره

شکیب شجره علاوه بر بازیگری، در زمینه‌هاي‌ دیگری هم فعالیت دارد. او یک مدرس اسـت کـه کلاس‌هاي‌ ورکشاپ تنفس، انرژی و آگاهی بدن را برگزار میکند. او همچنین در حوزه موسیقی و پیانو نیز مهارت دارد و تمرین می کند. او یک نویسنده نیز هست کـه چندین کتاب و نمایشنامه نوشته اسـت. او همچنین یک کارگردان تئاتر اسـت کـه چندین نمایشنامه را بـه صحنه آورده اسـت.

 

در برنامه اسکار مهران مدیری

شکیب شجره در برنامه اسکار مهران مدیری

شکیب شجره یکی از مهمانان برنامه اسکار مهران مدیری در فصل دوم این ریلیتی شو بود. او در قسمت هفتم این برنامه با یوسف صیادی، نگین معتضدی و رویا میرعلمی رقابت کرد و توانایی‌هاي‌ عجیب خودرا نشان داد. او دراین قسمت با حرکتی کـه بـه نظر میرسید انگشتانش را می‌شکند، مهران مدیری را بـه خنده وا داشت.

 

او همچنین در چالش‌هاي‌ دیگری مانند خوردن چیپس با پا، تقلید از صدای حیوانات و انجام حرکات آکروباتیک شرکت کرد. او در نهایت با کسب ۱۲۰ امتیاز، برنده تندیس اسکار شد و موفق بـه انجام مسئولیت اجتماعی نشد.

 

در پایان

آخرین فیلم شکیب شجره عنوان رقص دلفینها اسـت کـه درسال ۱۴۰۲ ساخته و اکران شده اسـت. این فیلم بـه کارگردانی علیرضا امینی و تهیه‌کنندگی سیاوش امین‌پور براساس یک داستان واقعی ساخته شده اسـت. شکیب شجره دراین فیلم نقش مازیار، یک مربی شنا را بازی کرده اسـت. این فیلم داستان یک گروه از جوانان را روایت می کند کـه با شرکت در مسابقات شنا، از مشکلات زندگی خود فرار میکنند.

جدیدترین مطالب سایت