بیوگرافی فرانچسکو آچربی فوتبالیست ایتالیایی

بیوگرافی فرانچسکو آچربی فوتبالیست ایتالیایی

فرانچسکو آچربی فوتبال را از دوران کودکی آغاز کرد ودر 23 سالگی بـه تیم جنوا پیوست ودر ادامه موفق بـه پوشیدن پیراهن تیم هاي‌ آث میلان، لاتزیو و اینترمیلان نیز شد. ما دراین قسمت از مجله تالاب بیوگرافی از فرانچسکو آچربی را منتشر کرده ایم.

 

بیوگرافی فرانچسکو آچربی

بیوگرافی فرانچسکو آچربی

فرانچسکو آچربی متولد 10 فوریه 1988 در ایتالیا، فوتبالیست اسـت. با 192 سانتی متر قد و 88 کیلو گرم وزن در پست مدافع میانی بازی میکند. فرانچسکو آچربی «Francesco Acerbi» روز 21 بهمن 1366 در ویزولو پردابیسی میلان ایتالیا درخانواده اي 5 نفره بـه عنوان فرزند دوم بـه دنیا آمده اسـت. یک برادر کوچک تر بـه نام فدریکو و یک خواهر بزرگ‌تر از خود بـه نام سابرینا دارد و پدرش روبرتو آچربی از دنیا رفته اسـت و مادرش سیلویا بوزیو نام دارد.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی هادی چوپان گرگ ایرانی مستر المپیا کیست ؟


 

کودکی فرانچسکو آچربی

کودکی فرانچسکو آچربی

بازی فوتبال را از دوران کودکی با راهنمایی هاي‌ پدرش آغاز کرد و او پیش از فوت پدرش رابطه بسیار قوی با او داشت و همواره در کودکی با پدرش فوتبال بازی میکرد. وی همین طور عنوان کرده کـه در کودکی در پست فوروارد بازی می‌کرد و جورج وه بت ورزشی اش بودو مربی اش آقای کلریچی او را از پست مهاجم بـه دفاع میانی آورد.

 

آغاز حرفه ای فوتبال فرانچسکو آچربی

آغاز حرفه ای فوتبال فرانچسکو آچربی

فوتبال حرفه اي خودرا از دوران نوجوانی با بازی در آکادمی پاویا ایتالیا شروع کرد و سال 2006 در 18 سالگی بـه تیم اصلی راه یافت و تا ژانویه 2011 تحت قرارداد با این تیم بود. او 2 آگوست 2007 از سوی مدیران این تیم جهت کسب تجربه بیشتر بـه تیم Renate قرض داده شد ولی پس از مدت کوتاهی از این تیم جدا شد و بـه عنوان بازیکن قرضی بـه تیم اسپزیا منتقل شد و تا سال 2008 برای این تیم بازی کرد و از ژانویه 2011 تا سال 2012 بـه ترتیب در تیم هاي‌ رجینا، جنوا و کیه وو توپ‌ زد.

 

سبک بازی فرانچسکو آچربی

سبک بازی فرانچسکو آچربی

آچربی بازیکنی خوش استایل و فیزیکی بوده و قدرت سرزنی بالا، توانایی رهبری و بازیخوانی خوب از خصوصیات بارز وی می باشد.

 

پیوستن فرانچسکو آچربی به میلان

پیوستن فرانچسکو آچربی به میلان

سال 2012 در 24 سالگی با قراردادی بـه ارزش 4 میلیون یورو بـه عضویت تیم آ. ث. میلان درآمد و تا ژانویه 2013 در تیم روسونری حضور داشت.

 

بازگشت فرانچسکو آچربی به جنوا

بازگشت فرانچسکو آچربی به جنوا

ژانویه 2013 بـه تیم جنوا بازگشت و پس از امضای قرارداد با این تیم، بلافاصله سران این باشگاه او را بـه مدت 6 ماه بـه تیم کیه وو قرض دادند.

 


مطالب مشابه: ثروتمندترین کشتی گیر آزاد جهان کیست ؟+ عکس


 

انتقال فرانچسکو آچربی به ساسولو

انتقال فرانچسکو آچربی به ساسولو

سال 2013 در 25 سالگی با قراردادی بـه مبلغ 1.8 میلیون یورو بـه تیم ساسولو ملحق شد و تا سال 2018 پیراهن این تیم را بر تن کرد.

 

ادامه فوتبال فرانچسکو آچربی در لاتزیو

ادامه فوتبال فرانچسکو آچربی در لاتزیو

سال 2018 در 30 سالگی با قراردادی 5 ساله بـه تیم لاتزیو پیوست و تا سال 2023 تحت قرارداد با این تیم بودو با این تیم 1 قهرمانی جام حذفی و 1 قهرمانی سوپرجام ایتالیا را دشت کرد

 

از انتقال قرضی تا قرارداد دائمی با اینتر میلان

از انتقال قرضی تا قرارداد دائمی با اینتر میلان

سال 2022 در 34 سالگی مدیران تیم لاتزیو او را بـه مدت 1 سال بـه تیم اینتر میلان قرض دادند و عملکرد خوبش دراین تیم سبب شد تا سال 2023 مدیران اینتر میلان قرارداد او را دائمی کنند و الان این بازیکن را در اختیار داشته باشند. او با تیم افعی ها 1 قهرمانی جام حذفی و 1 قهرمانی سوپرجام ایتالیا را بـه دست آورده اسـت.

 

بازی ملی فرانچسکو آچربی

بازی ملی فرانچسکو آچربی

نخستین بار سال 2014 در 26 سالگی بـه تیم ملی بزرگسالان ایتالیا دعوت شد و هم‌ اکنون جز بازیکنان تاثیرگذار این تیم بـه شمار می‌رود. وی با لاجوردی پوشان 1 قهرمانی اروپا و 1 مقام سومی لیگ ملت هاي‌ یوفا را تجربه کرده اسـت

 

پیروزی بر سرطان فرانچسکو آچربی

پیروزی بر سرطان فرانچسکو آچربی

فرانچسکو آچربی تابستان 2013؛ زمانی کـه بازیکن وقت تیم ساسولو بود، در تمرینات پیش فصل این تیم متوجه ابتلایش بـه بیماری سرطان شد و سریعا تحت درمان قرار گرفت و تومور ازبدن وی خارج گردید و دوباره بـه فوتبال برگشت اما سال 2014 وادار بـه کناره گیری از دنیای فوتبال شد تا بتواند بـه درمان خود و شیمی درمانی بپردازد.

 

او 3 ماه تمام جلسات شیمی‌ درمانی خودرا ادامه داد و از پای ننشست و توانست پس از شیمی درمانی تمرینات خودرا با جدیت پیش گیرد و موفق شد زمستان سال 2015 بار دیگر بـه فوتبال بازگردد و تا سال 2019 رکورد 149 بازی متوالی را بـه ثبت رساند. درسال 2020 بـه تیم ملی ایتالیا دعوت گردید ودر یورو 2020 در ترکیب تیم ملی ایتالیا درخشید و باعث شد تا آتزوری بـه جمع 8 تیم پایانی یورو 2020 راه یابد.

 

لقب فرانچسکو آچربی چیست؟

لقب فرانچسکو آچربی چیست؟

او بعد از پیروزی بر سرطان و حضور در تیم ملی لاجوردی پوشان ایتالیا، در پروفایل واتساپش عکسی از خود و دوستش کـه در دوران کودکی بـه خاطر سرطان از دنیا رفت، گذاشت ودر خصوص او گفت: «اِلیا» شیر من خواهد بود، در حالی شکست خورد اما با تمام وجود جنگید. اکنون هواداران ایتالیا بـه دلیل مقاومت آچربی در برابر سرطان و غلبه اش بر این بیماری و بازگشت شکوهمندانه اش بـه فوتبال بـه وی لقب “شیر بزرگ” را داده اند.

 

ازدواج فرانچسکو آچربی

ازدواج فرانچسکو آچربی

سال 2020 در ساحل با خانمی بـه نام کلودیا اسکارپری کـه در حیطه وکالت مشغول فعالیت می باشد آشنا و بعد از مدتی وارد زندگی مشترک شدند. این زوج سال 2021 صاحب یک دختر بـه نام ویتوریا و سال 2023 صاحب دختر دیگری بنام نالا شدند و خانم اسکارپری صاحب دو فرزند دیگر از ازدواج قبلی خود نیز می باشد.

 

آچربی پیش از ازدواج با کلودیا آچربی برای مدتی با سرنا بیانکی، اهل رومانی رابطه داشت و سال 2019 نیز برای مدت کوتاهی با یک مدل کوبایی بـه نام آریادنا رومرو وارد رابطه شده بود.

 


مطالب مشابه: بهترین دروازه بان حال حاضر جهان کیست؟


 

در پایان

فرانچسکو دارای خالکوبی هاي‌ متعددی روی بدن خود اسـت کـه از جمله ان ها می توان بـه خالکوبی عدد 15 روی سینه اش بـه نشانه شماره پیراهنش در تیم ملی ایتالیا و تیم اینتر میلان اشاره کرد

جدیدترین مطالب سایت