بیوگرافی مونا احمدی بازیگر سریال رهایم کن + عکس های مونا احمدی

بیوگرافی مونا احمدی بازیگر سریال رهایم کن + عکس های مونا احمدی

در این قسمت از مجله تفریحی تالاب، بیوگرافی مونا احمدی را مرور میکنیم. خانم مونا احمدی یکی از بازیگران مشهور کشورمان می‌باشد. او با بازی در فیلم کودک و فرشته و هم چنین سریال پربیننده وضعیت سفید بـه شهرت بالایی دست یافت. این بازیگر بسیار کم کار بود تا این که در جدید ترین فعالیت خود، در سریال رهایم کن ایفای نقش داشته و نظر مثبت بینندگان را دریافت کرده اسـت.

 

بیوگرافی و تحصیلات مونا احمدی

مونا احمدی متولد 27 آبان 1369 در تهران ؛ بازیگر سینما و تلویزیون اسـت. فارغ التحصیل لیسانس رشته بازیگری تئاتر می باشد که فعالیت خودرا از بازی در نمایش های‌ دانش آموزشی شروع کرد و با شهرزاد شبکه خانگی بـه شهرت رسید.

 

شروع بازیگری مونا احمدی

شروع بازیگری مونا احمدی

 

مونا احمدی فعالیت بازیگری خودرا از تئاترهای دانش آموزی آغاز کرد. از هنرستان وارد تئاتر شد و سال 1387 در 17 سالگی از طریق معلم خود بـه مهتاب نصیرپور برای تست فیلم «کودک و فرشته» معرفی شد ودر این تست قبول شد.

 

او در این فیلم سینمایی درکنار بازیگرانی چون افشین هاشمی و شبنم مقدمی بـه ایفای نقش پرداخت. مونا احمدی برای بازی در این فیلم کاندیدای سیمرغ بلورین دربخش فیلم های‌ اول و دوم جشنواره فجر شد و دیپلم افتخار گرفت.

 


مطالب مشابه: معرفی سریال رهایم کن + لیست بازیگران سریال رهایم کن


 

مونا احمدی در تلویزیون

مونا احمدی در تلویزیون

مونا احمدی فعالیت بازیگری خودرا در تئاتر دانشجویی ادامه داد تا این‌که درسال 1390 برای اولین بار نقش کوتاهی را در یکی از اپیزودهای سریال پنجره بازی کرد .

 

مونا احمدی در شهرزاد

مونا احمدی در شهرزاد

درسال 1394 وقتی مونا احمدی 25 ساله بود در سریال پرمخاطب شهرزاد بـه کارگردانی حسن فتحی بـه شهرت رسید. او در این سریال کاراکتر خواهر شهرزاد را ایفا کرد. او درسال 96 اولین تئاتر حرفه ای رابا نمایش شنیدن آغاز کرد ؛ اجرای این تئاتر در خارج از کشور باعث شد فرصت بازی در فصل دوم شهرزاد را از دست بدهد.

 

در سریال رهایم کن

مونا احمدی در سریال رهایم کن

سریال پرستاره‌ی «رهایم کن» جدید ترین ساخته‌ی شهرام شاه حسینی در نمایش خانگی اسـت . مونا احمدی در این سریال کاراکتر افسانه را ایفا میکند . افسانه دختر یک چهره سرشناس بـه نام حاتم اسـت که بـه دام یک خواننده می افتد و …. او در این سریال با محسن تنابنده، آزاده صمدی، هدی زین العابدین، مائده طهماسبی و .. همبازی شده اسـت.

 

مونا در فیلم کودک و فرشته

مونا احمدی در فیلم کودک و فرشته

او درمورد نقش که در این فیلم داشت می گوید: مـن قبل از بازی در فیلم کودک و فرشته در هنرستان درس تئاتر می‌خواندم. چند نفری بودیم که از طرف هنرستان برای بازی در این فیلم بـه خانم مهتاب نصیرپور که از نوجوانان دختر برای بازی در این فیلم تست بازی میگرفتند، معرفی شدیم و از میان ان ها مـن برای نقش فرشته انتخاب شدم. قبل از این هم وقتی خیلی بچه بودم در یک اپیزود از سریال پنجره بازی کرده‌ بودم.

 

درباره بازیگر حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای دیدگاه خاص خودم را دارم. برخی بازیگران سال‌هاست در نقش‌های مختلف بازی می‌کنند، اما هنوز حرفه‌ای نشده‌اند. برخی هم هستند که در اولین حضور خود کاملا حرفه‌ای ظاهر می‌شوند. مـن در فیلم کودک و فرشته با بازیگرانی مانند افشین هاشمی و مریم مقدمی همبازی بودم که از ان ها خیلی یاد گرفتم. در ان کار، اصول بازیگری را از بازیگران مقابلم بیشتر یاد گرفتم.

 

بازی در سریال وضعیت سفید

بازی در سریال وضعیت سفید

سریال “وضعیت سفید” درسال 1389 ساخته شد، داستان سریال در مورد “امیرمحمد گلکار” و علاقه پنهان او بـه دختری بنام “شیرین” اسـت. که بازی در این نقش را مونا احمدی بر عهده گرفته اسـت. هسته ی مرکزی و نقش اول این داستان، نوجوانی بنام “امیر” با بازی یونس غزالی اسـت که اتفاقات زیادی برای وی می افتد و داستان های گوناگونی که بقیه ی اعضا با یکدیگر دارند بـه صورت موازی قصه را پیش میبرد.

 

او درمورد بازی در سریال وضعیت سفید میگوید: همه ی ی سعی‌ام این بود که بازی‌ام در نقش شیرین شبیه بازی‌ام در فیلم کودک و فرشته و نقش فرشته نشود. در قسمت دوم سریال گفته شد شیرین و خانواده‌اش در شهری نزدیک منطقه جنگی زندگی می‌کرده‌اند. پدرش خبرنگار بوده و از مناطق جنگی گزارش تهیه ‌می‌کرده، بنابراین شیرین شخصیتی ناآشنا با جنگ نیست.

 

مـن هم در عین ‌حال که تلاش می‌کردم بازی‌ام شبیه فرشته نباشد اما گاهی از ان تجربه استفاده کردم، چون فرشته و شیرین کاملا با هم فرق دارند. در این سریال، هر چـه داستان جلوتر میرود، امیر تلاش می‌کند بـه شیرین نزدیک‌تر شود و این روش امیر، شیرین را بـه واکنش وامی‌دارد. شیرین دوست ندارد امیر با رفتارهایش نظر دیگران را نسبت بـه شیرین تغییر دهد یا او را در مرکز توجه دیگران قرار دهد.

 

نویسندگی

نویسندگی مونا احمدی

در زمان دانشگاه کلاس های‌ نمایشنامه نویسی را گذرانده اسـت و بخاطر جذابیت ان سعی کرد بیشتر روی ان جدی باشد و تمرکز کند و این اتفاق برای روحیش خوب بود. حالا چندین نمایش را نوشت که بـه مرحله اجرا نیز رسیده اسـت.

 

همسر مونا احمدی کیست؟

همسر مونا احمدی کیست؟

خانم مونا احمدی مدتی اسـت با امیرحسین شجاعی عکاس سینما ازدواج کرده اسـت. باید بگوییم که این زوج، هنوز فرزندی ندارند.

 

لیست سریال های مونا احمدی

لیست سریال های مونا احمدی

 • وضعیت سفید «1390»
 • رویای گنجشک ها «1391»
 • شهرزاد «1394»
 • رهایم کن «1401»

 

لیست فیلم های مونا احمدی

لیست فیلم های مونا احمدی

 • کودک و فرشته «1387»
 • ماهی و گربه «1392»
 • 50 کیلو آلبالو «1394»

 

لیست تئاتر :

لیست تئاتر های مونا احمدی

 • 1397-نمایش بی تابستان «امیررضا کوهستانی»
 • 1396-نمایش شنیدن «امیررضا کوهستانی»
 • 1393- نمایش پینوکیو «شیما عرب»
 • 1393- نمایش در کمپ «اسما ابراهیم زادگان»
 • نمایش شوایک سرباز پاک دل «پانته‌آ آرمان‌فر، محمدحسین معارف»
 • 1391- نمایش ساقهای لاغر کم حون «غلامرضا سلیمان تاش»
 • کارگردان نمایش رؤیای شب نیمهٔ تابستان
 • نویسنده نمایش گردش عادی خون و برف
 • نویسنده نمایش آلیس
 • 1397-نقاشی اشر «فریبرز کریمی»

 


مطالب مشابه: عکس های بازیگران با همسرانشان، عکسهای بازیگران با خانواده «جدید»


 

عکس های اینستاگرام مونا احمدی

 

عکس های اینستاگرام مونا احمدی

 

عکس های جدید مونا احمدی

 

عکس های مونا احمدی و بچه اش

 

عکس های دیدنی مونا احمدی

 

عکس های دیدنی مونا احمدی

 

عکس های مونا احمدی

 

عکس های بچگی مونا احمدی

 

عکس های بچگی مونا احمدی

 

عکس های تئاتر مونا احمدی

 

عکس های دوران مدرسه مونا احمدی

 

عکس های دوران مدرسه مونا احمدی

 


مطالب مشابه: بیوگرافی بازیگران سریال حوالی پاییز + اسامی بازیگران و خلاصه داستان حوالی پاییز


 

در پایان

مونا احمدی درسال 1394 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند ودر آثار مهمی بازی کرده اسـت. او در این سال با بازی در 2 فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون خودرا بـه مردم معرفی کرد. آثار مهم مونا احمدی در این سال، بازیگری در سریال شهرزاد 1 بـه کارگردانی حسن فتحی و فیلم 50 کیلو آلبالو بـه کارگردانی مانی حقیقی محسوب میشود.

جدیدترین مطالب سایت