یاسر بختیارى | بیوگرافی یاس خواننده رپ مشهور ایرانی

یاسر بختیارى | بیوگرافی یاس خواننده رپ مشهور ایرانی

٣٠خرداد زاد روز یاسر بختیارى «یاس» از خوباى رپ فارسى و شخصیت محبوب موسیقى ایران

 

یاس به دلیل خواندن موزیک هاي‌ انتقادی زیبا معروف است . صدا و شخصیت وی مورد پسند عموم مردم است.

 

عکس های جدید یاس

یاسر بختیارى | بیوگرافی یاس خواننده رپ مشهور ایرانی

بیوگرافی یاس

یاسر بختیاری در 30 خرداد 1361 در تهران متولد شد او در سن 16 سالگی ابتدا با گوش دادن به موسیقی رپ کار خودرا آغاز کرد و این زمانی بود که پدرش از سفر های تجاری اش از کشور آلمان برگشت و برای او آخرین سی دی توپاک و سایر موسیقی هاي‌ هیپ هاپ را آورد .

 

پس از مرگ ناگهانی پدرش ؛ یاس با پذیرش مسئولیت خانواده و مراقبت از انها مواجه شد . با بدهی هایي که پدرش برجا گذاشته بود به سختی قادر بود که از عهده خانواده و مخارج زندگی بر آید . یاس در سن 18 سالگی وادار شد تمام آرزو هاي‌ دانشگاه خودرا کنار بگذارد و دانشگاه را ترک کند و شروع بکار نمود تا از کل خانواده حمایت نماید .

یاسر بختیارى | بیوگرافی یاس خواننده رپ مشهور ایرانی

عکس های جالب و دیدنی از خواننده مشهور یاس

 

این مقارن با زمانی بود که او شروع به نوشتن شعر نمود و سپس شعرها را به موسیقی تبدیل کرد . این نخستین راهی بود که وی را با ذهن و فکر پدرش نزدیک می کرد . پس از زمين لرزه بم در ایران ؛ یاس از جان باختن تعداد زیادی از مردم ایران « تقریبا 50 هزار نفر » دراین حادثه ؛ به شدت ناراحت شد و او موزیک ” بم ” را برای نخستین بار نوشت و این آغاز حرفه خوانندگی او بود.

 

او تشخیص داد که از طریق موسیقی رپ میتواند به مردم نزدیک شود و می‌تواند به سادگی و ساده تر از تمام فرم هاي‌ موسیقی که فقط شامل چند دسته خواننده و شعر است تمام منظور خودرا بیان کند .

یاسر بختیارى | بیوگرافی یاس خواننده رپ مشهور ایرانی

  فهمید که از طریق موسیقی ؛ قادر است به مردم الهام ببخشد و الهام بخش میلیون ها جوان ایرانی باشد ؛ سپس او تصمیم گرفت تا موزیک هاي‌ خودرا برای دولت مطرح کند و مجوز ارائه یک آلبوم را بگیرد .

 

مجله تالاب: او از مقامات اداری سالیان زیادی پاسخ نشنید . یاس تلاش زیادی کرد و بارها و بارها سبک موزیک هاي‌ وی را « رپ » مورد استهزاء قرار دادند تا جاییکه می‌گفتند شبیه خواندن روزنامه است. تا زمانی که با تلاش هاي‌ او ؛ برای 6 موزیک از 10 موزیک او ؛ مجوز صادر شد.

 

موسیقی و موزیک هاي‌ یاس ؛ الان به وسیله ي میلیون ها نفر دانلود می‌شود و به ان گوش می‌دهند ودر وب سایت ها و پرشین بلاگ هاي‌ مختلف می‌توان آن ها را دید . درسال 2006 ؛ یاس موزیک ” سی دی رو بشکن ” را نوشت و این درباره یک هنرپیشه ي زن ایرانی بود که قربانی لو رفتن فیلم شخصی خود شده بود .

یاسر بختیارى | بیوگرافی یاس خواننده رپ مشهور ایرانی

یاس یکی از بهترین های رپ ایران

 

رسوایی کار این قربانی تا جایی پیش رفت که او کار خودرا از دست داد . در آواز هاي‌ یاس ؛ افرادی مورد انتقاد قرار گرفتند که در پخش کردن رسوایی مردم دخیل بودند و از انها خواست تا اینکار خجالت آور را متوقف کنند .

 

موزیک هاي‌ یاس از آب هاي‌ بین المللی نیز فراتر رفته و الان صدای نسل جدید چه در ایران و چه در خارج شده است و البته اغلب به او ” توپاک پارسی ” لقب داده اند . موزیک ” هویت من ” با افتخار میراث پارسی توسط او خوانده شد و یاد آور فیلم جنجال بر انگیز 300 بوده است .

یاسر بختیارى | بیوگرافی یاس خواننده رپ مشهور ایرانی

موسیقی یاس دارای یک فرم استاندارد جدید برای رپ پارسی می باشد و الهام گرفته از تعداد زیادی از رپرهایی است که با پیام هاي‌ مثبت و پر مفهوم وارد موسیقی می‌شوند .

 

او با سایر موسیقیدانان همکاری دارد و قصد او معرفی رپ پارسی به جهان است .

 

به دنبال انتشار فیلم ۳۰۰ یاسر بختیاری ترانه هویت من را در اعتراض به این فیلم منتشر کرد. به اعتقاد محققین و تاریخ نویسان دراین فیلم شخصیت اصلی و داستان فیلم دچار تغییرات گسترده و ضد ایرانی است. یاس خیلی دوست داریم