بهترین فیلم انیمیشن برای تماشای کودکان (25 فیلم)

بهترین فیلم انیمیشن برای تماشای کودکان (25 فیلم)

با فرزندان خود مسحور دنیای انیمیشن شوید. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب لیستی از بهترین فیلم انیمیشن برای تماشای کودکان را منتشر کرده ایم.

 

25 بهترین فیلم انیمیشن برای کوچولوی شما 

کارتون ها و فیلم هاي‌ انیمیشن مانند دریچه اي بـه یک دنیای خیالی خارق العاده هستند. حتی از منظر یادگیری، یادگیری کودکان از این رسانه‌هاي‌ بصری آسان‌تر اسـت. بهترین فیلم هاي‌ متحرک برای کودکان نه تنها برای تماشا هیجان انگیز اسـت، بلکه مفاهیم و ایده هاي‌ جدید زیادی را بـه کودکان شـما آموزش می دهد.

 

25 بهترین انیمیشن برای تماشای کودکان

در این جا فهرست ما از برترین فیلم هاي‌ انیمیشن کودکان اسـت. امیدواریم از انها لذت ببرید

 


مطالب مشابه: ترسناک ترین انیمیشن های جهان + 38 فیلم ترسناک


 

1. بهترین فیلم رمانتیک: Beauty And The Beast

بهترین فیلم رمانتیک: Beauty And The Beast

انیمیشن Disney Beauty and the Beast از زمان اکران خود درسال 1991 در صدر فهرست بهترین فیلم ها قرار داشته اسـت. مردم ان را بهترین فیلم رنسانس دیزنی می‌دانند و ما کاملاً با ان موافقیم.

 

دراین فیلم بلا کـه پدرش توسط هیولا زندانی شده اسـت، خودرا بـه اسیر عرضه می کند، غافل از این کـه او یک شاهزاده طلسم شده اسـت. شجاعت و استقلال بلا معنای شاهزاده خانم دیزنی را دوباره تعریف کرد. او همان‌ گونه الهام بخش و نمادی از توانمندی برای بیشتر دختران اسـت.

 

فیلم مسحور کننده اسـت، یک فیلم انیمیشن عاشقانه باید چقدر باشد. این نخستین فیلم انیمیشنی بود کـه نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم انیمیشن و پنج رشته دیگر شد. این فیلم برنده جایزه بهترین موزیک و بهترین موسیقی متن شد کـه نشان از نبوغ موسیقی متن فیلم دارد.

 

2. بهترین فیلم احساسی: داستان اسباب بازی 1، 2، 3

بهترین فیلم احساسی: داستان اسباب بازی 1، 2، 3

بله، ما هر سه قسط رابا هم ترکیب کرده‌ایم، زیرا نتوانستیم یکی را انتخاب کنیم. «داستان اسباب‌بازی» نخستین فیلم انیمیشن CGI برای کودکان بود کـه استودیو پیکسار را راه‌اندازی کرد و مسیر را برای فیلم‌هاي‌ آینده CGI هموار کرد. «داستان اسباب‌بازی 2» بـه همان اندازه خوب بود، اگر نگوییم بهتر از نسخه اصلی.

 

حتی «داستان اسباب‌بازی 3»؛ بازتابی صادقانه و تکان دهنده درباره تجربه تلخ و شیرین بزرگ شدن، یک جمع بندی عالی بود. کمی تاریکی و کمی جستجوی عمیق روح ان را حتی از پیشینیانش جذابتر می کند. اما حتی خبر داریم کـه قسمت چهارم در راه اسـت.

 

سه گانه «داستان اسباب بازی» نامزد 10 جایزه اسکار شد و حتی با چهار جایزه گلدن گلوب بـه خانه رفت. همچنین اسکار بهترین انیمیشن بلند را دریافت کرد. علاوه بر این، همچنین نامزد بهترین فیلم شد و سومین فیلم انیمیشنی اسـت کـه در اینبخش شناخته شده اسـت.

 

3. بهترین فیلم برنده جایزه اسکار: شیر شاه

بهترین فیلم برنده جایزه اسکار: شیر شاه

از هر پسر دهه 90 بپرسید، فیلم انیمیشن مورد علاقه او، “شیر شاه” پاسخ خواهد بود. «شیر شاه» نخستین انیمیشن دیزنی بود کـه از یک داستان اصلی ساخته شد و نه یک داستان پریان. «شیر شاه» کـه هجدهمین فیلم پرفروش تمام دوران اسـت، نظر توده مردم و منتقدان را بـه خود جلب کرد. حتی دو جایزه اسکار، یکی برای بهترین موسیقی متن و دیگری برای بهترین موزیک دریافت کرد. و چگونه می‌توانیم صحنه اشک آور مرگ مفاسا را فراموش کنیم.

 

“شیر شاه” داستان یک توله شیر جوان اسـت کـه پدر و پادشاهی خودرا بـه دست عموی شریر خود از دست می دهد تا با قدرت و اراده خود همه ی چیز را بـه دست آورد. ممکن اسـت برای بچه‌هاي‌ کوچک‌تر کمی سنگین باشد، اما انیمیشن زنده و ضربه احساسی قدرتمند ان ارزش تجربه کردن را دارد.

 

حتی خودپذیری سیمبا از نظر احساسی تحریک‌کننده و نشاط‌آور اسـت. آیا صحنه بزرگ افتتاحیه را بـه خاطر دارید، جایی کـه جانوران ساوانا برای ادای احترام بـه شاهزاده شیر جدید، سیمبا، جمع می‌شوند؟ سازندگان شیر شاه میخواستند نام فیلم را سلطان جنگل بگذارند.

 

4. بهترین داستان عشق: بالا

بهترین داستان عشق: بالا

“بالا” تأیید شادی آور زندگی اسـت. یکی از تاثیرگذارترین داستان هاي‌ عاشقانه تمام دوران را تنها در پنج دقیقه روایت می کند. “بالا” قلب بچه ها رابا تابلویی لمس کرد کـه انها را از زندگی کارل و الی، درست از نخستین ملاقات تا مرگ الی، برد. باوجود شروع احساسی، کارل و راسل، دو قهرمان بعید فیلم، ماجرایی شفابخش و طنز را برای ما رقم میزنند. و حتی پیوند بین کارل و راسل نیز شایسته ذکر اسـت.

 

«بالا» همچنین دومین فیلم انیمیشنی شد کـه نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم شده اسـت. ممکن اسـت در اینبخش شکست خورده باشد، اما برای دو مورد از پنج نامزدی و دو جایزه گلدن گلوب نیز برنده اسکار شد. در این جا ویدیویی وجوددارد کـه بـه شـما کمک میکند فیلم مناسبی را برای تماشای کودکانتان انتخاب کنید.

 

5. بهترین فیلم دلچسب: در جستجوی نمو

بهترین فیلم دلچسب: در جستجوی نمو

حتی پس از گذشت بیش از یک دهه از اکران، “Finding Nemo” همان‌ گونه جایگاه ویژه اي در قلب کودکان دارد. در واقع، این فیلم بسیار تاثیر گذار قبلاً خودرا بـه عنوان یک فیلم کلاسیک جاودانه تثبیت کرده اسـت. و جذابیت ماندگار ان شگفت‌آور اسـت، با توجه بـه این کـه «در جستجوی نمو» بیست و سومین فیلم پرفروش ان زمان اسـت. «در جستجوی نمو» جایزه اسکار بهترین انیمیشن بلند و جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم سینمایی را نیز از ان خود کرد.

 

«پیدا کردن نمو» دل چسب، خنده‌دار و هوشمندانه بود. بـه کودکان نگاهی اجمالی بـه سرزمین‌هاي‌ رویایی زیر آب داده میشود، جایی کـه کوسه‌ها دوستانه هستند و لاک‌پشت‌ها در ان شادی می کنند. مارلین، پدر نمو، با بازی آلبرت بروکس، زمانی کـه نمو باله کوچک خودرا کمی بیش از حد باز می کند و توسط غواص دریایی دستگیر می شود و بـه آکواریوم فرستاده می شود، تا حد مرگ میترسد.

 

فرزندان شـما در حالی کـه نمو بـه ماموریت جسورانه برای یافتن تخم خود میرود، ریشه یابی خواهند کرد و شـما عاشق تصویر مارلین تک پدری خواهید شد کـه برای یافتن پسرش بـه انتهای اقیانوس می‌رود. این ویدیو بـه شـما کمک می کند بفهمید کـه آیا این فیلم برای کودک شـما مناسب اسـت یا خیر. برای تکمیل نماهای فیلم و رفتار ماهی‌هاي‌ مختلف، تیم Finding Nemo باید دروس غواصی، اقیانوس‌شناسی و زیست‌شناسی دریایی را می‌گذراند.

 

6. بهترین فیلم کمدی: شرک

بهترین فیلم کمدی: شرک

شـما نمی‌دانید این افسانه فتنه انگیز چقدر چشم انداز فیلم هاي‌ انیمیشن کودکان را تغییر داد. این روند یک فیلمنامه فیلم انیمیشن با ارجاعات فرهنگ پاپ و چند جوک بزرگسالان را تنظیم کرد. از ان زمان، تقریبا هر فیلم CGI این روند را دنبال کرده اسـت.

 

دراین فیلم، هیچ شاهزاده اي جذاب نیست، بلکه یک غول و دستیارش اسـت کـه شاهزاده خانم را نجات می دهد. حتی این پیام را می دهد کـه زیبایی فقط تا عمق پوست اسـت. «شرک» نخستین جایزه اسکار بهترین انیمیشن بلند را دریافت کرد. «شرک» و سه دنباله‌اش نیز پرفروش‌ترین فیلم تمام دوران اسـت. برای آشنایی بیشتر با این فیلم، این نقد را ببینید.

 

7. بهترین افسانه: زیبای خفته

بهترین افسانه: زیبای خفته

«زیبای خفته» با الهام از داستان جاودانه برادران گریم و چارلز پرو، در باکس آفیس خوب ظاهر نشد. اما وقتی امروز فیلم را تماشا میکنیم، متوجه می‌شویم کـه چقدر درخشان ساخته شده اسـت. پس از نادیده گرفته شدن توسط خانواده سلطنتی، یک پری بدخواه بـه شاهزاده خانم نفرین می کند کـه فقط یک شاهزاده می‌تواند ان را بشکند، اما با کمک سه پری خوب و مقداری جادوی خیرخواهانه.

 

8. بهترین موسیقی متن فیلم: پری دریایی کوچک

بهترین موسیقی متن فیلم: پری دریایی کوچک

چگونه ممکن اسـت وقتی «بخشی از دنیای تو» در حال پخش اسـت، هیچ کودکی باهم آواز نخواند؟ در حالی کـه اکثر فیلم هاي‌ دیزنی دارای موسیقی روحی هستند، “پری دریایی کوچک” برادوی را وارد فیلم هاي‌ انیمیشن کرد. جوایز گلدن گلوب و آکادمی برای بهترین موزیک و موسیقی اصلی مورد تقدیر قرار گرفت.

 

این فیلم حتی استودیو انیمیشن دیزنی را احیا کرد و بـه مجموعه اي از فیلم هاي‌ انیمیشن موفق و دوست داشتنی منجر شد. خود پرنسس آریل یک انقلاب بودو نخستین شاهزاده خانمی بود کـه بـه عنوان سرکش و بداخلاق شناخته شد.

 

9. بهترین فیلم خارجی: Spirited Away

بهترین فیلم خارجی: Spirited Away

“Spirited Away” یک فیلم درخشان از میازاکی اسـت، یا میتوان گفت یک جشن بصری جالب اسـت. یکی از زیباترین و جامع ترین فیلم هاي‌ انیمیشن موجود اسـت. این فیلم درباره دختری ده ساله بـه نام چیهیرو اسـت کـه پس از مشاهده تبدیل شدن والدینش بـه خوک، در دنیای ارواح دریک حمام ژاپنی حرکت می کند. “Spirited Away” وحشتناک، زیبا و وحشتناک اسـت و با پیشروی داستان مبهم و خیال انگیزتر می شود. این کودکان را تشویق می کند تا شگفتی ها و شگفتی هاي‌ زندگی را در آغوش بگیرند.

 

10. بهترین فیلم سرگرم کننده: Ratatouille

بهترین فیلم سرگرم کننده: Ratatouille

داستانی در مورد موش با رویاهای آشپزی و کامی تمیز، «راتاتوی» منتقدان را تحسین می کند و بـه شیوه اي بسیار ظریف. رمی، یک موش شیفته غذا، با بازی پاتون اسوالت، در نهایت بـه لینگوئینی، یک آشپز دوست داشتنی، اما تازه کار دریک رستوران باکلاس کمک می کند. بخشی از جذابیت فیلم در رابطه بین لینگوینی و رمی و نحوه توسعه ان نهفته اسـت.

 

حتی آنتون اگو، منتقد غذای وحشتناک و متکبر، شخصیتی بـه یاد ماندنی اسـت. این فیلم کاملاً سرگرم کننده این پیام را می دهد کـه هیچ چیز دست نیافتنی نیست. اگر انها واقعاً خودرا باور داشته باشند، هیچ نیرویی در جهان نمیتواند انها را از دستیابی بـه ان باز دارد.

 

11. انیمیشن چیکن ران

انیمیشن چیکن ران

«دویدن مرغ» نخستین تلاش بلند انیمیشن آردمن دراین فیلم انیمیشن اسـت. این در مورد گروهی از مرغ اسـت کـه پس از فهمیدن این کـه قرار اسـت پایشان باشد، از یک خروس مغرور برای فرار از مزرعه خود کمک می گیرند. فیلم کاملاً خوب اسـت، با کمدی فیزیکی کلاسیک و اکشن هیجان‌انگیز. آه، و چگونه می‌توانیم جذابیت بریتانیا را فراموش کنیم؟

 

12. فیلم لگو

فیلم لگو

قبول کن، با اعلان این فیلم ابروهایت را بالا انداختی. برخی حتی فکر میکردند کـه فیلمسازان شهرت محبوب ترین اسباب بازی بچه ها را خراب می کنند. اما سازندگان فیلم بـه ما ثابت کردند کـه اشتباه می‌کنیم و چگونه!

 

امت، یک مرد ساختمانی معمولی، بـه عنوان «ویژه» برای مبارزه با «لرد بیزینس» انتخاب میشود. این فیلم اکشن کمدی و تا حدودی احمقانه نه تنها برای کودکان، بلکه بزرگسالان نیز مورد توجه قرار گرفت. این فیلم بـه درستی حس کودکانه بازی را بـه تصویر میکشد، چیزی کـه تعداد کمی از فیلم هاي‌ انیمیشن بـه جز «داستان اسباب بازی» انجام داده بودند. همچنین دارای طنز و جریانی از گگ ها نیز هست. اما بهترین از همه ی دنیای آجر و مردمان ان اسـت.

 

13. Wall-E

Wall-E

با دیالوگ هاي‌ کمتری نسبت بـه اکثر فیلم هاي‌ پیکسار، «وال-اي» یکی از فیلم هاي‌ کاملاً طنز و رسماً سختگیرانه اسـت. Wall-E با توجه بـه نابودی سیاره بـه دلیل نگرانی هاي‌ زیست محیطی، منظره اي از زمین درسال 2805 بـه ما می دهد کـه کاملاً خالی از انسان اسـت.

 

«اگر چه زمانی کـه ایستگاه فضایی مملو از انسان را میبینیم بـه وعده خود در پایان فیلم خیانت می کند» تنها اشیاء متحرک ربات قدیمی Wall-E هستند کـه زباله ها را در کارخانه زباله بازیافت می کند و بعدا ان را بـه اهرام حماسی از زباله تبدیل می کند. . بعدا عاشق رباتی از زمین می شود.

 

این فیلم با پیامی برای بچه ها همراه اسـت. این بـه ما یک چشم انداز می دهد کـه اگر از ان مراقبت نکنیم، سیاره بـه چه چیزی تبدیل می شود. این همچنین نوعی فیلم صامت اسـت زیرا بیشتر فیلمنامه بر پیام ها، نشانه ها و البته گنگ ها تکیه دارد.

 

14. انیمیشن شجاع

انیمیشن شجاع

Brave تنها نخستین فیلم داستانی پیکسار نیست، بلکه نخستین فیلم این استودیو اسـت کـه یک قهرمان زن در ان حضور دارد. این فیلم از رابطه برندا چاپمن، کارگردان با دخترش الهام گرفته شده اسـت. این فیلم در مورد مریدا، دختر مستقل شاه فرگوس و ملکه الینور اسـت. او یک کماندار شجاع و تندخو اسـت کـه قبل از اظهار نظر دو بار فکر نمیکند.

 

اما وقتی او از ازدواج امتناع می ورزد و مادرش را تغییر می دهد، اعمال او باعث هرج و مرج پادشاهی می شود. او باید قبل از این کـه خیلی دیر شود، نفرین را باطل کند. بیشتر کودکان، بـه ویژه دختران، با درگیری مریدا با مادر سنتی‌اش و پذیرش نهایی تفاوت‌ها در هردو طرف ارتباط برقرار میکنند. این فیلم برنده جایزه اسکار و گلدن گلوب بهترین فیلم بلند انیمیشن شد.

 

مطمئن شوید کـه فیلم‌هاي‌ انیمیشنی کـه فرزندانتان تماشا می کنند الهام‌بخش، آموزشی و غیراخلاقی هستند، زیرا انها بسیاری از رفتارهای خودرا از طریق فیلم‌هاي‌ کارتونی یاد می گیرند.

 

15. Wreck-It-Ralph

Wreck-It-Ralph

“Wreck-It-Ralph” مورد علاقه گیمرها در تمام سنین اسـت. داستان در مورد رالف، یک شرور و ماجراجویی او در بازی قدیمی اسـت، زیرا او آرزو دارد یک قهرمان شود. رالف در تلاش خود در بین بازی هاي‌ مختلف، قدیمی و جدید، سفر می کند. «Wreck-It-Ralph» هر آنچه از یک فیلم انیمیشن خوب انتظار دارید را دارد – فیلمنامه اي شوخ، فیلمنامه شگفت انگیز، شخصیت هاي‌ همدل و دلسوز و البته بازده احساسی.

 

16. وینی پو

وینی پو

بچه‌هاي‌ نسل امروزی در برخی از حیاتی‌ترین بخش‌هاي‌ دوران کودکی غایب بوده‌اند، همه ی این‌ها بـه دلیل پیشرفت‌هاي‌ فناوری اسـت. اما «وینی پو» کـه درسال 2011 منتشر شد، با شوخ طبعی و جذابیت خود، زمان هاي‌ ساده تر را تداعی می کند. این فیلم ادای احترام بـه یکی از محبوب ترین شخصیت هاي‌ بچه در تمام دوران ها، وینی پو و زیبایی دوستی اسـت.

 

فیلم بـه اندازه کارتون اصلی دیزنی ملایم اسـت. حتی با تعامل شخصیت‌ها با متن‌هاي‌ صفحه، لذت خواندن را برای کودکان تشویق می کند. این فیلم برای جوان ترها طراحی شده اسـت، اما حتی بزرگسالانی کـه با تماشای فیلم هاي‌ پو بزرگ شده اند نیز از ان ناامید نشدند.

 

17. غول آهنین

انیمیشن غول آهنین

«غول آهنی» یک فیلم یکپارچهسازی با سیستمعامل برادران وارنر اسـت کـه در قلب «اي.تی.» قرار دارد. و حساسیت یک فیلم علمی تخیلی داستان در دوران جنگ سرد اتفاق می‌افتد، داستان در مورد پسری تنها اسـت کـه یک ربات غول‌پیکر را کشف میکند و برای محافظت از ان در برابر ضرب و شتم ارتش مبارزه می کند ودر عین حال بـه او یاد میدهد کـه چگونه روی زمین با آرامش زندگی کند.

 

این فیلم دارای طنز هوشمند و جهان بینی متعادل اسـت. حتی برخی از خیره کننده ترین لحظات را ارائه می دهد، بدون این کـه جذابیت قدیمی را قربانی کند. حتی خانواده اي کـه در این جا بـه تصویر کشیده شده اسـت کاملاً مدرن با خانواده هاي‌ ترکیبی و هردو والدین مجرد اسـت. “غول آهنین” هیچ جایزه اي دریافت نکرد، اما جوایز علمی تخیلی زیادی از جمله چندین جایزه آنی، جوایز هوگو و جایزه سحابی را برد کـه دست کمی از دستاوردهای انیمیشن ندارند.

 


مطالب مشابه: بهترین انیمیشن های کمپانی “پیکسار” + تصاویر


 

18. همسایه من توتورو

همسایه من توتورو

“همسایه من توتورو” توسط هایائو میازاکی تهیه شده اسـت کـه با علاقه بـه عنوان والت دیزنی ژاپن لقب گرفته اسـت. داستان دو خواهر و برادر را دنبال میکند کـه بـه یک خانه قدیمی نقل مکان می کنند تا بـه مادر بیمارستانی خود نزدیک‌تر شوند. اما موجوداتی کـه جنگل هاي‌ اطراف و حتی خانه را پر می کنند فقط قلب را آب می کنند. تعجب نکنید اگر کودک شـما شروع بـه آرزوی توتورو کند، کـه اساساً تلاقی بین یک خرگوش گرد و یک عروسک تودرتو روسی اسـت.

 

داستان “همسایه من توتورو” عمیقاً بـه فرهنگ و سنت ژاپنی و حتی گذشته خود نویسنده میرود – کودکی پر از داستان هاي‌ مرموز و عشق بـه همه ی چیزهایی کـه رشد می کنند. بله، تاریکی خاصی نیز در فیلم وجوددارد – تنهایی و ناامیدی و ترس از دست دادن والدین. اما لذت لذت بخش از رقص هاي‌ نیمه شب زندگی مانند، قطرات باران روی چتر، و کنه هاي‌ گرد و غبار کـه زیر نور خورشید می‌چرخند، از ان فراتر میرود.

 

19. شگفت انگیزان

شگفت انگیزان

می‌توان گفت کـه بهترین فیلم برد برد تلفیقی از ملودرام خانوادگی و اسطوره هاي‌ کمیک اسـت. این نه تنها یکی از بهترین فیلم هاي‌ انیمیشن، بلکه بهترین فیلم ابرقهرمانی تمام دوران اسـت. می‌توان گفت یک فیلم کامل، پر از اکشن هیجان انگیز و شخصیت هاي‌ مرتبط.

 

این فیلم درباره خانواده اي از ابرقهرمانان مخفی اسـت کـه زندگی آرام و حومه اي دارند. اما مشکل زمانی شروع می شود کـه انها وادار می‌شوند برای نجات جهان وارد عمل شوند.

 

20. چگونه اژدها را تربیت کنیم

چگونه اژدها را تربیت کنیم

«چگونه اژدها را تربیت کنیم» یک فیلم انیمیشن پرحاشیه و اکشن اسـت کـه مطمئناً کودک شـما ان را دوست خواهد داشت. این دارای شوخ طبعی، تک آستری و جذابیتی اسـت کـه بچه ها را بـه خود جذب می کند. این فیلم یک ماجراجویی هیجان انگیز در مورد یک وایکینگ جوان و دوست اژدهایش بدون دندان اسـت. سکسکه در ملت اژدها کشان بزرگ شد.

 

و درست مانند سایر وایکینگ ها، حتی هیکاپ هم می‌خواست یک اژدها کش شجاع باشد. اما مشکل او این اسـت کـه او گیک اسـت. اما همانگونه کـه می‌گویند، مغز همیشه قوی‌تر از مغز اسـت، او بـه تدریج راه هاي‌ اژدها را یاد می‌گیرد. اوج فیلم بـه خصوص سکانس نبرد هوایی دیدنی اسـت. و Toothless زیباترین اژدهایی اسـت کـه میتوانید روی صفحه ببینید.

 

جلوه هاي‌ بصری نقاشی و سکانس پرواز با قابلیت سه بعدی دراین فیلم خیره کننده اسـت. این فیلم پیام بخشش و فداکاری را می دهد و بـه آن ها می آموزد کـه خشونت جواب همه ی مشکلات زندگی نیست.

 

21. Monsters Inc.

Monsters Inc.

شرکت هیولاها یک انیمیشن کاملا رضایت بخش از پیکسار اسـت. درست مانند “داستان اسباب بازی”؛ حتی “Monster Inc.” هم خودبزرگ بینی می کند. این داستان درباره هیولاهای موجود در کمد و تخت هر کودک اسـت. فیلم حول محور سالی، یک هیولای آبی تیره می چرخد کـه بـه‌طور تصادفی، بو، یک کودک ظاهراً کشنده را بـه بهشت هیولاشان راه میدهد.

 

22. کتاب جنگل

کتاب جنگل

در حال حاضر، «یخ زده» ممکن اسـت تاج بهترین موسیقی متن فیلم هاي‌ دیزنی را داشته باشد، اما دهه ها پیش، «کتاب جنگل» برتر بود. حتی فیلم هم طعم مشخصی از دهه 60 دارد، درست از چشم‌هاي‌ مار افتاده تا کرکس‌هایي کـه رویه‌اي دارند. و شخصیت‌هاي‌ فیلم از محبوب‌ترین شخصیت‌هاي‌ دیزنی هستند، مخصوصاً بالو و بقیرا.

 

23. انیمیشن بامبی

بامبی

برای اکثر مامان‌ها، بامبی یک فیلم اولی اسـت، نخستین باری کـه متوجه شدیم اتفاقات بد برای آدم‌هاي‌ خوب می‌افتد، یک گوزن زیبا و بامزه، دراین مورد، نخستین فیلمی اسـت کـه تماشا کردیم، و نخستین باری کـه گریه کردیم.

 

حتی پس از گذشت 70 سال از اکران، «بامبی» جذابیت خودرا از دست نداده اسـت. هنوز هم تعدادی از جذاب‌ترین انیمیشن‌هاي‌ دیزنی و برخی از بهترین شخصیت‌هاي‌ فرعی تمام دوران را در خود جای داده اسـت کـه بـه تامپر، خرگوش اشاره می شود. تماشای ان را شدیداً بـه شـما توصیه می‌کنیم.

 

24. سیندرلا

سیندرلا - بهترین فیلم انیمیشن برای تماشای کودکان

«سیندرلا» یک فیلم ساخت یا شکست برای تولید والت دیزنی بود. اگر فیلم شکست می‌خورد، بـه معنای پایان کار دیزنی و کمپانی بود. اما موفقیت چشمگیر فیلم بـه والت اجازه داد تا پارک هاي‌ موضوعی بسازد و نام خودرا برای همیشه حک کند. بله، فیلم تمام عناصری را داشت کـه از انیمیشن دیزنی انتظار دارید، یک نقش اول جذاب، چند حیوان کمک کننده و حامی و یک دگرگونی کامل. اما در این جا نیز نوآوری وجود داشت.

 

25. منجمد

انیمیشن منجمد

در «یخ زده» نیز، دیزنی رویکردی مدرن بـه یک افسانه قدیمی دارد، کـه ما اصلاً انتظار موفقیت نداشتیم. حتی والدین هم تصور نمی‌کردند کـه موزیک ها و لباس هاي‌ فیلم برای مدت طولانی بر زندگی انها تسلط داشته باشد. اما دیزنی رسم دارد کـه ثابت کند مردم اشتباه می کنند. فیلم شوخ، شیرین و قدرتمند با موسیقی متن کمربند اسـت.

 

در فیلم، آنا، یک شاهزاده خانم شجاع بـه همراه کریستوف و سون برای آوردن خواهرش راهی سفر می شود. رابطه آشفته بین السا و ان بخشی از کشش عاطفی فیلم اسـت، لباس هاي‌ پر زرق و برق و قدرت مست کننده السا نیز همین طور اسـت. ما اولاف را دوست داشتیم، نقش برجسته کمیک در فیلم را بیش از همه ی دوست داشتیم. چگونه می‌توانیم خط تک خط وی را فراموش کنیم کـه «برخی از مردم ارزش ذوب شدن دارند؟»

 

چگونه فیلم های انیمیشن مناسب برای کودکان را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک فیلم انیمیشن برای فرزندتان چند نکته را درنظر بگیرید.

 

سن: در حالی کـه اکثر فیلم هاي‌ انیمیشن برای کودکان مناسب هستند، توصیه هاي‌ سنی و رتبه بندی هاي‌ ارائه شده برای فیلم را درنظر بگیرید. برخی از فیلم‌ها ممکن اسـت داستان‌هاي‌ کمی پیچیده داشته باشند کـه ممکن اسـت فرزند شـما بـه درستی ان‌ها را درک نکند.

 

داستان و محتوا: اگر چه میتوانید یک فیلم انیمیشن را بر اساس شخصیت، حیوان یا داستان مورد علاقه فرزند کوچک خود انتخاب کنید، اما باید ان را بر اساس محتوایی کـه پوشش می دهد نیز انتخاب کنید. چندین فیلم انیمیشن درس هاي‌ ارزشمندی در مورد مهربانی، غلبه بر موانع و موارد دیگر می آموزند و از نظر بصری با موسیقی متن و ارزش سرگرمی عالی تحریک میشوند.

 

انیمیشن: برخی از آثار کلاسیک قدیمی مانند پری دریایی کوچولو، شیر شاه و زیبای خفته دارای انیمیشن ساده هستند، در حالی کـه انیمیشن هاي‌ جدید مانند عصر یخبندان، راتاتوی و پاندای کونگ فو کار دارای گرافیک پیشرفته و انیمیشن هاي‌ زندگی با طنز هستند. بنابر این، فیلمی را بر اساس علایق فرزندتان انتخاب کنید تا وی را درگیر خود نگه دارید.

 

1. اولین انیمیشن کودک چه بود؟

Fantasmagorie، نخستین انیمیشن کودکانه، درسال 1908 توسط کاریکاتوریست فرانسوی، امیل کول ساخته شد.

 

2. آیا فیلم های انیمیشن مورد توجه کودکان است؟

بله، انیمیشن، شخصیت‌هاي‌ جذاب، دیالوگ‌هاي‌ جذاب و داستان‌هاي‌ هیجان‌انگیز فیلم‌هاي‌ انیمیشن، علاقه، تخیل و توجه کودکان را بـه خود جلب میکند.

 

3. چه نوع فیلم های انیمیشنی می تواند به رشد مغز کودک کمک کند؟

فیلم هاي‌ متحرک با داستانی پرماجرا یا محتوای آموزنده ممکن اسـت بـه رشد مغز کودک کمک کند.

 

4. کودکان از فیلم های انیمیشن چه چیزی می توانند یاد بگیرند؟

کودکان می‌توانند همدلی، مفهوم کار گروهی، صداقت، سخت کوشی، عشق بـه خود، تنوع و موارد دیگر را از فیلم هاي‌ انیمیشن بیاموزند.

 


مطالب مشابه: معرفی پرهزینه ترین انیمیشن های تاریخ سینما


 

در پایان

تماشای فیلم هاي‌ متحرک نه تنها سرگرم کننده اسـت، بلکه چشم انداز یادگیری نیز ارائه می دهد. السا، سیمبا، بلا یا نمو، شخصیت‌هاي‌ انیمیشن کودکان در هر سنی را مجذوب خود میکنند. اینطور نیست؟ این فیلم‌ها درس‌هاي‌ زندگی را بـه شیوه‌هایي آموزش می دهند کـه کودکان بـه اسانی ان را درک می کنند.

 

برترین انتخاب‌هاي‌ ما شامل شرک اسـت کـه در مورد اهمیت زیبایی درونی، جادویی Spirited Away و فیلم پرفروش دیزنی Beauty And The Beast صحبت می کند. فیلم‌هاي‌ انیمیشن چه یک افسانه، علمی تخیلی یا یک داستان الهام‌بخش از یک کودک شجاع باشد، برای همه ی چیزهایی دارد. بنابر این، یک سطل پر از پاپ کورن بردارید و این بهترین فیلم هاي‌ انیمیشن را برای یک شب خانوادگی پخش کنید.

جدیدترین مطالب سایت