بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین (15 فیلم)

بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین (15 فیلم)

بهترین فیلم : وقتی نوبت بـه نشستن و تماشای فیلم با معشوق خود در روز ولنتاین می‌رسد، چیزی می خواهید کـه نبض شـما را تندتر کند. چیزی کـه باعث میشود دست‌هاي‌ شـما کمی لطیف شود. چیزی با قلب – خوب، حداقل خون. نه، ما در مورد رمانتیک ترین فیلم ها صحبت نمی‌کنیم «و مطمئناً در مورد رام-کام هاي‌ خنده دار فکر نمی‌کنیم». ما درباره ژانر گریزان و خاص تر صحبت میکنیم: فیلم ترسناک روز ولنتاین.

دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از ترسناک ترین فیلم هاي‌ ولنتاینی را منتشر کرده ایم.

 

15 بهترین فیلم ترسناک روز ولنتاین برای افرادی که می‌خواهند قلبشان به تپش برسد

همان طور کـه طرفداران فیلم‌هاي‌ ترسناک میدانند، روز ولنتاین و پرش‌هاي‌ بزرگ بهتر از ان چیزی کـه انتظار دارید باهم هماهنگ می شوند. در واقع، علم نشان داده اسـت کـه عشق و ترس هردو توسط یک هورمون اکسی توسین بازرسی می شوند. «همچنین این هورمونی اسـت کـه باعث میشود افراد برای همه ی کسانی کـه در روابط جدید هستند، با یک دیگر احساس پیوند داشته باشند.»

 

با این حال، در حالی کـه فیلم‌هاي‌ ترسناک با مضمون کریسمس شکوفا می شوند و هر سال اکران میشوند، فیلم‌هاي‌ مرتبط با 25 بهمن بسیار کمتر هستند. این‌ها بهترین فیلم‌هاي‌ ترسناک روز ولنتاین برای تماشای سال جدید هستند.

 

ما فیلم‌هایي را کـه بـه تازگی در روز ولنتاین اکران شده‌اند، درنظر نمی گیریم، مانند فیلم عالی Silence of the Lambs یا فیلم فوق‌العاده سرگرم‌کننده Happy Death Day 2 U. «با عرض عذر، پزشک. Lecter.» بیشتر این‌ها در واقع بر اساس تعطیلات هستند یا نوعی ارتباط مستقیم با ان دارند.

 

اما از آنجایی کـه تعداد کمی از ان ها وجوددارد، چند فیلم ترسناک را نیز بررسی کرده ایم کـه عشق یا عاشقانه را بـه عنوان موتیف اصلی خود دارند. اگر فیلمی می خواهید کـه با موضوعات عشق، مالکیت و وسواس – و همچنین قلب‌ها، غم‌ها و خون‌ها سروکار دارد، یکی را تماشا کنید. «خیلی خون.»

 

بیشتر بخوانید: ترسناک ترین فیلم های ایرانی در این 4 دهه «عکس»

 

1. ولنتاین خونین من «My Bloody Valentine» «1981»

بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین سال 2023

اگر عنوان برای نشان دادن وضعیت ان بـه عنوان بهترین فیلم کلی ترسناک روز ولنتاین کافی نبود، فیلم My Bloody Valentine نیز دریک شهر معدنی بـه نام Valentine Bluffs می گذرد. چند دهه قبل، یک حادثه در تونل ها باعث شد کـه یک معدنچی دست بـه کشتار بزند و گفت کـه اگر شهر روز ولنتاین رقصی برگزار کند، دوباره برای کشتن بازخواهد گشت.

 

شهردار فکر می کند کـه این یک خرافات اسـت و قصد دارد جشن سالانه را احیا کند … ودر نتیجه قلب انسانی را دریک جعبه آب نبات دریافت می کند. آیا این یک فریب اسـت یا معدنچی برای انتقام برگشته اسـت؟

 

2. پیک نیک در صخره معلق «Picnic at Hanging Rock» «1975»

بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین سال 2023

این فیلم استرالیایی متکی بـه گور یا اسلشر نیست، بلکه بیشتر دارای یک ترس روحی و روانی اسـت. این دریک مدرسه خصوصی درسال 1900 اتفاق میوفتد و مدیر مدرسه تصمیم میگیرد برای یک پیک نیک روز ولنتاین کلاسی از دختران را شرکت کند. پس از یک بعد از ظهر ترسناک، سه دختر و یک معلم ناپدید می شوند. اگر دوست دارید داستان را در شش قسمت ببینید، درسال 2018 یک سریال تلویزیونی با بازی ناتالی دورمر و سامارا ویوینگ از همان مواد ساخت.

 

3. پرورش قابیل «Raising Cain» «1992»

بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین سال 2023

این یکی برای همه ی والدینی اسـت کـه بـه دنبال رفتن مخفیانه دریک فیلم ترسناک روز ولنتاین پس از رفتن بچه ها بـه رخت خواب هستند. دراین تریلر هیچکاکی کـه در روز ولنتاین و حوالی ان اتفاق می‌افتد، جان لیتگو بـه کارتر نیکس، روان‌شناس کودک احترام می‌گذاشت.

 

فقط همسرش شروع بـه انجام آزمایش‌هاي‌ غیراخلاقی روی بچه‌ها، از جمله دختر خودشان کرده اسـت. کارگردانی ان را برایان دی پالما برعهده داشت و تمام شکوفایی هاي‌ سریع کارگردانی وی را در بر می‌گیرد.

 

4. عروس چاکی «Bride of Chucky» «1998»

بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین سال 2023

قسمت چهارم مجموعه Child’s Play فقط با مضمون ولنتاین اسـت و نام ان تیفانی ولنتاین اسـت، دوست دختر سابق چارلز لي ری، قاتل سریالی کـه روحش عروسک چاکی را در اختیار دارد. هنگامی کـه تیفانی عروسک خودرا برای زندگی می‌آورد، این دو یقیناً باعث آشفتگی می شوند «بـه عبارت ساده‌تر»؛ و جنیفر تیلی، بازیگر، لحن کمدی ترسناک را بـه درستی وارد می کند.

 

هنگامی کـه طرفدار تیفانی شدید، می‌توانید وی را در بقیه دنباله ها بـه همراه سریال «بسیار خوب!» تماشا کنید. در تعداد زیادی از انها تیلی نقشی دوگانه در نقش تیفانی و خودش دارد.

 

5. ولنتاین من «My Valentine» «2020»

مجموعه Hulu’s Into the Dark تفاوت بین فیلم و تلویزیون را تقسیم کرد و هرماه کـه پخش می شد یک فیلم ترسناک بلند متفاوت را ارائه می داد کـه هر کدام بـه تعطیلات متفاوتی گره خورده بودند. قسمت روز ولنتاین 2020 یک ستاره پاپ با نام مناسب ولنتاین را دنبال می کند کـه از یک رابطه توهین آمیز با مدیرش رویال فرار کرده بود.

 

وقتی رویال با دوست دختر- هنرمند جدیدش، Trezzure – یک کپی کربنی از ولنتاین در ظاهر و صدا – ظاهر می شود، همه ی چیز شدید می شود و همه ی انها را دریک کلوب باهم حبس می کند.

 

6. پونتیپول «Pontypool» «2009»

بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین سال 2023

روز ولنتاین در شهر کوچک کانادایی پونتیپول اسـت و شوک جوک گرانت مازی معمولاً بـه استودیوی خود گزارش می‌دهد. فقط این یک روز معمولی نیست: بـه زودی، او پیامی دریافت می کند کـه میگوید شهر در دسترس شیوعی اسـت کـه مردم را بـه موجوداتی شبیه زامبی تبدیل می کند و بـه روش هاي‌ غیرمنتظره اي منتقل می شود. کارکنان رادیو خودرا در ایستگاه قفل می کنند، اما آیا می‌توان کاری کرد؟

 

7. ولنتاین «Valentine» «2001»

بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین سال 2023

تیرها را فراموش کنید – قاتل دراین فیلم اسلشر ماسک کوپید می‌پوشد و چاقو بـه همراه دارد! کاترین هیگل، دنیس ریچاردز، جسیکا کافیل، جسیکا کپشاو و مارلی شلتون در نقش همکلاسی‌هاي‌ سابق دبیرستانی بازی می کنند کـه شروع بـه دریافت کارت‌هاي‌ زشت روز ولنتاین میکنند – و متعاقب ان قاتل ماسک‌پوش را ملاقات میکند. آیا ممکن اسـت این پسری باشد کـه در دبیرستان عذاب داده اند؟

 

8. ولنتاین خونین من «My Bloody Valentine» «2009»

بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین سال 2023

زمان برای سفری دیگر در معدن: این فیلم با همان فرضیه نسخه 1981 My Bloody Valentine شروع می شود، اما با پیچ و خم هاي‌ متفاوت در طول مسیر. هنگامی کـه درسال 2009 اکران شد، این فیلم بـه صورت 3 بعدی ارائه شد، در صورتی کـه ان را تماشا کنید و تعجب کنید کـه چرا تکه‌هایي از استخوان و زخم همیشه مستقیماً بـه سمت مرکز صفحه پرواز میکنند.

 

بیشتر بخوانید: پر فروش ترین فیلم سینمایی وحشتناک در سال جدید

 

9. قصه هایی از سرداب «Tales from the Crypt» «1972»

بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین سال 2023

نه، ما در مورد نمایش HBO با نگهبان دخمه خیمه شب بازی عروسکی احمق اما دوست داشتنی کـه هر بخش رابا یکسری جناس معرفی می کند صحبت نمی‌کنیم. در عوض، 1973 Tales from the Crypt یک فیلم گلچین پنج قسمتی اسـت «با یک سردابدار انسانی برای انجام مقدمه».

 

بخش سوم بـه طور خاص، “عدالت شاعرانه”؛ داستانی با مضمون روز ولنتاین اسـت کـه در مورد جهنم محله اي اسـت کـه میـــخواهد یکی از ساکنان را شکنجه کند، زیرا آن ها فکر می کنند کـه او یک بلای بزرگ اسـت. وقتی در 14 فوریه یکسری نامه با قلم زهرآگین ارسال می شود، همه ی چیز بـه اوج میرسد و میل شدید برای انتقام را آغاز می کند. پیتر کوشینگ در اینبخش بازی می کند.

 

10. اشعه ایکس «X-Ray» «1982»

بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین سال 2023

این فیلم با عناوین متعددی از جمله Hospital Massacre و Be My Valentine یا Else منتشر شده اسـت. این داستان دیگری از یک دبیرستانی رد شده اسـت کـه برای انتقام برمی گردد. اینبار، قاتل قصد خودرا بـه بیمارستان – البته در روز ولنتاین – فریب می‌دهد و ان را بـه گونه اي می سازد کـه برای مشاهده بازداشت می شود، کـه منجر بـه قتل عام در سراسر بیمارستان می شود.

 

11. پایین «Down» «2019»

بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین سال 2023

این قسمت 2019 از سریال ترسناک Hulu’s Into the Dark یک تعطیلات دو بـه یک اسـت، زیرا دریک آخر هفته طولانی اتفاق میوفتد کـه هم روز ولنتاین و هم روز رئیس جمهور را در بر می‌گیرد.

 

دو نفر وارد آسانسور می شوند و آماده ترک یک دفتر برای آخر هفته طولانی هستند و آسانسور گیر می کند و انها را تا 72 ساعت سرگردان می کند. تعامل بین این دو نفر با عشوه گری شروع می شود، اما شروع بـه شوم شدن می کند. آیا این وضعیت بیش از انچه بـه نظر میرسد وجوددارد؟

 

12. کوپید «Cupid» «2020»

بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین سال 2023

همه ی می دانند کوپید خدای عشق اسـت کـه فقط می‌خواهد قلب هاي‌ گرم را در سراسر جهان پخش کند … یا او؟ این فیلم کوپید را بـه عنوان هیولایی کـه از کمان خود برای قتل استفاده می کند، دوباره بـه تصویر میکشد. قدرت او زمانی آزاد می شود کـه یک دانش آموز دبیرستانی کـه جادوگری می آموزد وی را احضار می کند تا از دختران بدجنس در مدرسه انتقام بگیرد.

 

این فیلم بودجه پایینی دارد «و نقدها خوب نبودند»؛ بنابر این زمانی کـه در حال و هوای یک نوع تجربه “فوق العاده بد” هستید، ان را امتحان کنید.

 

13. جادوگر عشق «The Love Witch» «2016»

بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین سال 2023

در حالی کـه این فیلم بـه صراحت در 14 فوریه اتفاق نمی‌افتد، اما همه ی چیز را ولنتاین دارد. باوجود این کـه The Love Witch تنها چند سال پیش ساخته شد، اما با رنگ‌هاي‌ روشن و مدهای یکپارچه‌سازی با سیستم‌عامل‌اش در دهه 60 بی‌موقع بـه نظر نمیرسید.

 

داستان یک جادوگر بـه نام الین را دنبال می کند کـه پس از مرگ شوهرش بـه دنبال معشوقه جدیدی می‌گردد. او یکسری از مردان را اغوا می کند، اما عاشقانه ها هرگز برای آن ها بـه خوبی پایان نمییابد.

 

بیشتر بخوانید: 50 بهترین فیلم و انیمیشن جهان + اکشن و ترسناک و عاشقانه

 

14. فقط عاشقان زنده ماندند «Only Lovers Left Alive» «2013»

بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین سال 2023

این نیز ارتباط خاصی برای ولنتاین ندارد، اما حال و هوای ان درست اسـت: همه ی میدانند کـه هیچ‌کس بـه‌گونه‌اي کـه خون‌آشام‌ها عاشقانه‌هاي‌ ترسناک دود را انجام میدهند، کار نمی کند. «همچنین رجوع کنید بـه: گفتگو با یک خون آشام، دراکولای برام استوکر، گرگ و میش.»

 

دراین یکی، تام هیدلستون و تیلدا سوینتون، آدم و حوا هستند، دو خون آشام متاهل و فوق العاده باحال کـه قرن ها باهم بوده اند. هنگامی کـه آدم با یک غم و اندوه برخورد می کند، حوا سعی می کند روحیه وی را تقویت کند و سپس خواهر حوا دوباره وارد زندگی انها می شود و شروع بـه ایجاد مشکل می کند.

 

15. استخوان ها و همه «Bones and All» «2022»

بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین سال 2023

اگر چه هیچ ارتباط رسمی با روز ولنتاین ندارد، Bones and All یک فیلم ترسناک خونین و یک عاشقانه در دوران بلوغ اسـت کـه همه ی دریک فیلم قراردارند. دراین فیلم، تیلور راسل و تیموتی شالامه در نقش دو جوان بازی میکنند کـه پس از این کـه متوجه میشوند هردو با همان تمایلات ناخوشایند

 

مواجه شده‌اند، عاشق می شوند. کارگردانی این فیلم بر عهده لوکا گوادانینو اسـت کـه پیش از این با Call Me By Your Name و بازسازی Suspiria در هردو ژانر فعالیت داشته اسـت.

 

منبع

https://www.goodhousekeeping.com

جدیدترین مطالب سایت