بیانیه جدید جشنواره اسکار درباره فیلم فروشنده و حضور در آمریکا

مجموعه : سینما
بیانیه جدید جشنواره اسکار درباره فیلم فروشنده و حضور در آمریکا

بیانیه جدید جشنواره اسکار درباره فیلم فروشنده و حضور در آمریکا 

 

با قانون جدید ترامپ و ممنوعیت ترامپ بابت حضور افراد خاص در آمریکا ، اسکار بیانیه ای را صادر کرد در ادامه مطلب با تالاب همراه باشید.

 

آکادمی اسکار درباره ممنوعیت ورود دست اندرکاران فیلم فروشنده اصغر فرهادی به آمریکا بیانیه صادر کرد تا آغازی باشد بر جنجال سینمایی اسکار امسال. قانون ممنوعیت های مهاجرتی جدید آمریکا که توسط دونالد ترامپ به امضا رسیده، اعتراض های زیادی را به همراه داشته و مناطق مختلفی را به آشوب کشیده است. مراسم اسکار امسال نیز از جمله حوزه هایی است که تحت تاثیر این مسئله قرار می گیرد.

 

همانطور که می دانید، نامزدهای اسکار ۲۰۱۷ معرفی شده و نام فیلم فروشنده اصغر فرهادی نیز در میان آن ها دیده می شود، اما با توجه به این قانون، عوامل فیلم از جمله خود آقای فرهادی نمی توانند به کشور آمریکا سفر کنند. همین موضوع سبب شد که خانم ترانه علیدوستی با انتشار پیامی مراسم را تحریم کند. اکنون خود آکادمی اسکار نامه ای منتشر نموده و در آن از اصغر فرهادی بابت مسئله پیش آمده عذرخواهی کرده است:

 

آکادمی اسکار از دستاوردهای هنر فیلم سازی که فارغ از ملیت، قومیت و تفاوت های مذهبی، در پی عبور از مرزها و برقراری ارتباط با مخاطبان در سراسر جهان هستند، تجلیل می کند. ما به عنوان حامی فیلم سازان و حقوق بشر در سراسر جهان از این موضوع که اصغر فرهادی کارگردان برنده اسکار فیلم «جدایی» همراه با بازیگران و عوامل فیلم «فروشنده»، ممکن است به خاطر مذهب و کشورشان نتوانند وارد خاک آمریکا شوند، بسیار ناراحت هستیم.

 

 به گزارش تالاب بر اساس دستور دونالد ترامپ، ورود اتباع ۷ کشور از جمله ایران به آمریکا، برای ۹۰ روز به حالت تعلیق درآمده و پناهندگان نیز نمی توانند تا ۱۲۰ روز آینده به ایالات متحده بروند. همانطور که می دانید، فیلم فروشنده در بخش فیلم های خارجی اسکار نامزد شده است. مراسم امسال روز یکشنبه ۸ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

 

 

جدیدترین مطالب سایت