بیوگرافی بازیگران سریال فرمان برنامه جدید آیفیلم

بیوگرافی بازیگران سریال فرمان برنامه جدید آیفیلم

سریال فرمان یک مجموعه تلویزیونی طنز و خانوادگی اسـت کـه درسال ۱۳۸۱ تولید و پخش شد. داستان این سریال درباره زندگی فرمان، یک راننده تاکسی ناپایدار و خانواده‌اش اسـت کـه با مشکلات و اتفاقات مختلف روبه‌رو می شوند. این سریال با بازی اسماعیل محرابی، اکرم محمدی، فخری خوروش، سیاوش طهمورث، فتحعلی اویسی و سایر بازیگران معروف ساخته شده اسـت.

 

داستان سریال فرمان چیست؟

داستان سریال فرمان چیست؟

داستان سریال فرمان درباره زندگی فرمان، یک راننده تاکسی ناپایدار و خانواده‌اش اسـت کـه با مشکلات و اتفاقات مختلف روبه‌رو میشوند. فرمان تصمیم میگیرد همسرش مهری را طلاق دهد و این باعث درگیری او با برادران گردن‌کلفت مهری برای تصاحب یک خانه قدیمی می شود. دراین بین، مادر فرمان کـه خودرا منتسب بـه دربار قاجار میداند و خواهرش مینا نیز دخالت‌هایي در زندگی او دارند. این سریال با طنز و درام بـه نمایش دادن روابط خانوادگی و اجتماعی فرمان و اطرافیانش می پردازد.

 

سریال فرمان چه ساعتی پخش می شود؟

سریال فرمان چه ساعتی پخش می شود؟

کارگردانی این سریال را مسعود رشیدی و تهیه‌کنندگی ان را امید نجیب‌زاده بر عهده داشته‌اند. این سریال ۱۷ قسمت دارد کـه تا کنون ۱۴ قسمت ان پخش شده اسـت.

 


مطالب مشابه: نقد و بررسی فیلم آبی روشن «+ بیوگرافی بازیگران»


 

کارگردان سریال فرمان کیست؟

کارگردان سریال فرمان کیست؟

سریال فرمان در حال حاضر از شبکه آی‌فیلم پخش میشود. زمان پخش این سریال هرروز ساعت ۱۶:۰۰ و تکرار ان در ساعت‌هاي‌ ۰۰:۰۰ و ۰۸:۰۰ روزبعد اسـت. 

 

لیست بازیگران سریال فرمان

لیست بازیگران سریال فرمان

بازیگران سریال فرمان عبارتند از:

 • اسماعیل محرابی، بازیگر نقش فرمان، یک راننده تاکسی ناپایدار و خانواده‌دار
 • فخری خوروش، بازیگر نقش ملوک خانم، مادر فرمان کـه خودرا منتسب بـه دربار قاجار می داند
 • فتحعلی اویسی، بازیگر نقش دایی نطقر، عموی فرمان کـه با او درگیر اسـت
 • اکرم محمدی، بازیگر نقش مهری، همسر فرمان کـه با او مشکلات زیادی دارد
 • سیاوش طهمورث، بازیگر نقش جلالی، یکی از برادران مهری کـه قلدر و مزاحم اسـت
 • رابعه اسکویی، بازیگر نقش مینا، خواهر فرمان کـه با او همراه اسـت
 • حسین پناهی، بازیگر نقش برزو، یکی از برادران مهری کـه قلدر و مزاحم اسـت
 • کیهان ملکی، بازیگر نقش احمدآقا، یکی از مشتریان فرمان کـه با او دوست اسـت
 • کمند امیرسلیمانی، بازیگر نقش مهران، پسر فرمان و مهری
 • بیوک میرزایی، بازیگر نقش مهرداد، پسر فرمان و مهری
 • مهناز انصاریان، بازیگر نقش مهرناز، دختر فرمان و مهری
 • سعید امیرسلیمانی، بازیگر نقش مهران، پسر فرمان و مهری
 • شراره دولت‌آبادی، بازیگر نقش مهرنوش، دختر فرمان و مهری
 • بهنوش بختیاری، بازیگر نقش مهرانگیز، دختر فرمان و مهری
 • پرویز صبری، بازیگر نقش مهرانگیز، دختر فرمان و مهری
 • سیامک قدکچیان، بازیگر نقش مهرانگیز، دختر فرمان و مهری
 • فریده دریامج، بازیگر نقش مهرانگیز، دختر فرمان و مهری

 

اسماعیل محرابی

اسماعیل محرابی

اسماعیل محرابی یک بازیگر ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۲۳ در تهران متولد شد. وی دارای مدرک لیسانس تئاتر از دانشگاه تهران اسـت و فعالیت هنری خودرا با تئاتر قبل از انقلاب آغاز کرد. او در بیش از ۱۳ فیلم سینمایی و ۴۰ مجموعه تلویزیونی بازی کرده اسـت.

 

از جمله کارهای مشهور او می توان بـه سریال‌هاي‌ «فرمان»؛ «سربداران»؛ «تنهاترین سردار» و فیلم‌هاي‌ «کرکس‌ها می‌میرند»؛ «خواستگاری» و «کیک محبوب من» اشاره کرد. او پدر آشا محرابی، بازیگر زن، اسـت. او درسال ۱۳۵۱ با سیده فاطمه سید مدلل کار ازدواج کرد ولی بعدا از او جدا شد. او از بازیگران بی حاشیه و کم سرو صدا محسوب میشود

 

حسین پناهی

حسین پناهی

حسین پناهی یک شاعر، نویسنده، کارگردان و بازیگر ایرانی بود کـه درسال ۱۳۳۵ درروستای دژکوه از توابع شهرستان کهگیلویه و بویراحمد متولد شد. او درسال ۱۳۵۱ بـه مدرسه حوزه علمیه آیت الله گلپایگانی در قم رفت ولی بعد از چند سال لباس روحانیت را درآورد و بـه تهران آمد.

 

او درسال ۱۳۶۰ بـه مدرسه هنری آناهیتا پیوست و دوره ۴ ساله بازیگری و نمایشنامه نویسی را گذراند. او در بیش از ۸۰ فیلم و سریال حضور داشت و علاوه بر بازیگری، نویسنده و کارگردانی نیز میکرد. او همچنین ۱۹ جلد کتاب شعر منتشر کرد کـه برخی از انها بـه زبان هاي‌ دیگر ترجمه شدند. او درسال ۱۳۸۳ بر اثر ایست قلبی در تهران درگذشت.

 

کیهان ملکی

کیهان ملکی

کیهان ملکی یک بازیگر، فیلم‌نامه‌نویس، کارگردان و بازیگردان ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۴۷ در تهران متولد شد. او فارغ‌التحصیل رشته نمایش از دانشگاه آزاد اسلامی اسـت و کار خودرا از سال ۱۳۵۶ با بازی در تئاترهای دانش‌آموزی آغاز کرد.

 

او در بیش از ۸۰ فیلم و سریال حضور داشته و علاوه بر بازیگری، نویسنده و کارگردانی نیز می کند. او با سریال‌هاي‌ «روزگار جوانی»؛ «همسایه‌ها» و «بر مدار چلیپا» و فیلم‌هاي‌ «مرد بارانی»؛ «معجزه خنده» و «ستاره من» بـه شهرت رسیده اسـت. او ازدواج کرده و صاحب یک دختر بنام ژرفا میباشد.

 

فخری خوروش

فخری خوروش

فخری خوروش یک بازیگر مشهور ایرانی بود کـه درسال ۱۳۰۸ در کرمانشاه متولد شد. او اولین تجربهٔ بازیگری خودرا با نمایش دست‌هاي‌ آلوده اثر ژان-پل سارتر داشت ودر بیش از ۵۰ فیلم و سریال نقش آفرینی کرد. او یکی از معدود بازیگران زن بود کـه پس از انقلاب ۱۳۵۷ نیز بـه فعالیت خود در ایران ادامه داد. او درسال ۱۳۸۵ بـه ایالات متحده مهاجرت کرد ودر سال ۱۴۰۲ در لس‌آنجلس درگذشت.

 

او دو بار ازدواج کرد. همسر اول او جواد اسودی بود کـه از او جدا شد. همسر دوم او شاپور شیبانی بود کـه بازیگر و برادر جمشید شیبانی خواننده بود. او درسال ۱۴۰۰ بر اثر کرونا فوت کرد. فخری خوروش دو فرزند داشت کـه نام‌هاي‌ ان‌ها مشخص نیست.

 

فتحعلی اویسی

فتحعلی اویسی

فتحعلی اویسی یک بازیگر و کارگردان ایرانی بود کـه درسال ۱۳۲۴ در فردو قم متولد شد. او فارغ‌التحصیل کارگردانی و بازیگری سینما از دانشگاه ایالتی تگزاس بودو درسال ۱۳۵۳ بـه ایران بازگشت. او در بیش از ۸۰ فیلم و سریال نقش‌آفرینی کرد و چند فیلم را نیز کارگردانی کرد. او درسال ۱۴۰۰ بر اثر سکته مغزی در تهران درگذشت.

 

او دو بار ازدواج کرد. همسر اول او مهرانگیز بهرامی بود کـه دو فرزند بـه نام‌هاي‌ کتایون و علیرضا داشتند. همسر دوم او زهره صفوی بود کـه یک دختر بـه نام زهرا داشتند. او با سریال‌هاي‌ «بدون شرح»؛ «کمربندها را ببندیم» و «زیرزمین» و فیلم‌هاي‌ «مریم و میتیل»؛ «ناخدا خورشید» و «سرب» بـه شهرت رسید. او همچنین خواننده بودو چند آلبوم موسیقی منتشر کرد.

 

سیاوش طهمورث

سیاوش طهمورث

سیاوش طهمورث یک بازیگر، نویسنده و کارگردان ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۲۵ در تهران متولد شد. او فارغ‌التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک اسـت و از سال ۱۳۶۱ با بازی در سریال «شاه شکار» بـه شهرت رسید. او در بیش از ۸۰ فیلم و سریال نقش‌آفرینی کرده و چند نمایشنامه و کتاب نیز نوشته اسـت. او همسرش را دوست دارد و دو فرزند و دو نوه دارد.

 


مطالب مشابه: نقد و بررسی فیلم سینمایی کت چرمی + درباره بازیگران


 

اکرم محمدی

اکرم محمدی

اکرم محمدی یک بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۳۷ در تهران متولد شد. وی دارای مدرک دیپلم اسـت و کار خودرا با تئاتر شروع کرد. وی در بیش از ۸۰ فیلم و سریال نقش آفرینی کرده و بـه خاطر بازی در سریال‌هاي‌ «پدرسالار»؛ «ستایش» و «بچه‌هاي‌ نسبتاً بد» شناخته شده اسـت. وی سابقاً با مجید جعفری ازدواج کرده و یک دختر بـه نام مروارید دارد.

 

رابعه اسکویی

رابعه اسکویی

رابعه اسکویی یک بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۴۵ در تهران متولد شد. او از کلاس گریم وارد عرصه تئاتر شد ودر سال ۱۳۷۵ با سریال «صد سال بـه این سالها» اولین تجربه تلویزیونی خودرا داشت. او در بیش از ۸۰ فیلم و سریال نقش آفرینی کرده و بـه خاطر بازی در سریال «پلاک ۱۴» بـه شهرت رسیده اسـت. او مدتی در شبکه جم تی‌وی فعالیت داشته و سپس بـه ایران بازگشته اسـت. او تا بـه حال ازدواج نکرده و فرزندی ندارد.

 

کمند امیرسلیمانی

کمند امیرسلیمانی

کمند امیرسلیمانی یک بازیگر، نویسنده و کارگردان ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۵۲ در تهران متولد شد. او فارغ‌التحصیل بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشگاه آزاد اسلامی اسـت و از سال ۱۳۶۲ با بازی در تله‌تئاتر «سنجاب‌ها» بـه شهرت رسید. او در بیش از ۸۰ فیلم و سریال نقش‌آفرینی کرده و چند نمایشنامه و کتاب نیز نوشته اسـت. او دختر سعید امیرسلیمانی و خواهر سپند امیرسلیمانی از هنرمندان سرشناس ایران اسـت. او با ورقا عامری ازدواج کرده و یک پسر بـه نام ایلیا دارد.

 

بیوک میرزایی

بیوک میرزایی

بیوک میرزایی یک بازیگر، گوینده و کارگردان ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۳۴ در تهران متولد شد. او فارغ‌التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه آزاد اسلامی اسـت و کار هنری خودرا از سال ۱۳۴۹ با تئاتر آغاز کرد. او در بیش از ۸۰ فیلم و سریال نقش آفرینی کرده و بـه خاطر بازی در سریال‌هاي‌ «آقای دلار»؛ «همسایه‌ها» و «مدار صفر درجه» شناخته شده اسـت.

 

او همچنین گوینده برنامه رادیویی «صبح جمعه با شـما» بوده و چند نمایشنامه و کتاب نیز نوشته اسـت. او دو فرزند بـه نام‌هاي‌ پیمان و خاطره دارد و همسرش را درسال ۱۳۸۸ بر اثر سرطان از دست داده اسـت.

 

مهناز انصاریان

مهناز انصاریان

مهناز انصاریان یک بازیگر، نویسنده و کارگردان ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۳۴ در تهران متولد شد. او فعالیت سینمایی خودرا از سال ۱۳۶۴ با بازی در فیلم کلید بـه کارگردانی ابراهیم فروزش آغاز کرد. او بیشتر با ایفای نقش خاله شیرین در سریال پس از باران و نقش هلن در سریال مرگ تدریجی یک رویا شناخته می شود. او همچنین چند رمان نوشته و بـه چاپ رسانده اسـت. او چند سال پیش از بازیگری خداحافظی کرده ودر حال حاضر بـه نویسندگی مشغول اسـت.

 

سعید امیرسلیمانی

سعید امیرسلیمانی

سعید امیرسلیمانی یک بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۲۱ در تهران متولد شد. او فعالیت هنری خودرا قبل از انقلاب با تئاتر آغاز کرد ودر بیش از ۸۰ فیلم و سریال نقش آفرینی کرد. او با همکاری علی حاتمی در آثاری هم چون داستان‌هاي‌ مولوی، سلطان صاحبقران و کمال‌الملک بـه شهرت رسید.

 

او همچنین فیلم چون ابر در بهاران را ساخت کـه از فیلم‌هاي‌ موفق سینمای جنگ ایران اسـت. او دو فرزند بازیگر بـه نام‌هاي‌ کمند و سپند امیرسلیمانی دارد و همسرش را درسال ۱۳۸۸ بر اثر سرطان از دست داد. او در حال حاضر بـه شیمی درمانی می پردازد

 

شراره دولت آبادی

شراره دولت آبادی

شراره دولت آبادی یک بازیگر، نویسنده و کارگردان ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۴۱ در مشهد متولد شد. او فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد اسـت و کار هنری خودرا از سال ۱۳۷۵ با مستند مهاجرین سبز آغاز کرد. او در بیش از ۸۰ فیلم و سریال نقش آفرینی کرده و بـه خاطر بازی در سریال‌هاي‌ «پس از باران» و «مرگ تدریجی یک رویا» شناخته شده اسـت. او همچنین چند رمان نوشته و بـه چاپ رسانده اسـت. او همسر مرحومش آندره آرزومانیان را درسال ۱۳۸۹ بر اثر سرطان از دست داده اسـت

 

بهنوش بختیاری

بهنوش بختیاری

بهنوش بختیاری یک بازیگر، منشی صحنه و کارآفرین ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد. او فعالیت هنری خودرا از سال ۱۳۷۵ با حضور در مجموعه تلویزیونی هوای تازه آغاز کرد و با بازی در سریال‌هاي‌ خانه بـه دوش، شب‌هاي‌ برره و پایتخت بـه شهرت رسید. او همچنین در بیش از ۸۰ فیلم سینمایی نقش آفرینی کرده و چندین کسب و کار در زمینه لباس و جواهرات دارد.

 

او مدرک کارشناسی در رشته زبان فرانسه از دانشگاه آزاد اسلامی دارد و سفیر حمایت از بیماران HIV، ترنس، محیط زیست و صلح اسـت. او درسال ۱۳۸۶ با محمدرضا آرین ازدواج کرد و همسرش را درسال ۱۳۹۵ بر اثر سرطان از دست داد. او تا کنون مادر نشده ودر سال ۱۳۹۶ یک دختر بـه نام یگانه را از بهزیستی گرفت اما بعد از چند ماه برگرداند.

 

پرویز صبری

پرویز صبری

پرویز صبری یک کارگردان و بازیگر ایرانی بود کـه درسال ۱۳۲۹ در تبریز متولد شد ودر سال ۱۳۹۵ در تهران درگذشت. او فارغ‌التحصیل مکانیک از دانشگاه شیراز بودو فعالیت سینمایی خودرا از سیمای جمهوری اسلامی آغاز کرد.

 

او در بیش از ۸۰ فیلم و سریال نقش آفرینی کرد و بـه خاطر فیلم‌هاي‌ عیالوار و شنگول و منگول شناخته شده اسـت. او همچنین شعر برای کودک و نوجوان مینوشت. او پنج ماه قبل از مرگ در تصادفی دچار فلج مغزی شد و بعد از خروج از کما در خانه سالمندان بـه سر می برد.

 

سیامک قدکچیان

سیامک قدکچیان

سیامک قدکچیان یک بازیگر، عکاس و کارگردان ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۵۳ در تهران متولد شد. او فارغ‌التحصیل رشته نمایش با گرایش بازیگری و کارگردانی از دانشگاه هنر و معماری تهران اسـت و از سال ۱۳۶۹ با بازی در فیلم‌هاي‌ سینمایی و تلویزیونی فعالیت هنری خودرا آغاز کرد.

 

او در بیش از ۸۰ فیلم و سریال نقش‌آفرینی کرده و بـه خاطر فیلم‌هاي‌ دو روی سکه، نیش، فاصله و سریال‌هاي‌ بهشت گم شده، غریبانه و پاکباخته شناخته شده اسـت. او همچنین عکاسی فیلم، تبلیغاتی و کتاب نیز انجام داده اسـت.

 

فریده دریامج

فریده دریامج

فریده دریامج یک بازیگر، کارگردان و نویسنده ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۳۵ در تهران متولد شد. وی دارای مدرک بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای دراماتیک اسـت و کار خودرا از تئاتر مدرسه آغاز کرد.

 

وی در بیش از ۸۰ فیلم و سریال نقش آفرینی کرده و بـه خاطر بازی در سریال‌هاي‌ «پرستاران»؛ «خط قرمز» و «دنیای شیرین دریا» شناخته شده اسـت. وی همچنین شعر برای کودک و نوجوان مینوشت. وی مدال طلای کشور «سگی در خرمن جا» و «پیک نیک در میدان جنگ» را در کارنامه دارد.

 


مطالب مشابه: نقد و بررسی فیلم سینمایی آغوش باز + خلاصه داستان


 

در پایان

بعضی از بازیگران این سریال متاسفانه درسال‌هاي‌ اخیر درگذشته‌اند. فخری خوروش، بازیگر نقش مادر فرمان، درسال ۱۴۰۲ در لس‌آنجلس بر اثر بیماری سرطان فوت کر. فتحعلی اویسی، بازیگر نقش عموی فرمان، درسال ۱۴۰۰ در تهران بر اثر عارضه مغزی از دنیا رفت. فریماه فرجامی، بازیگر نقش خاله فرمان، درسال ۱۴۰۲ در تهران بر اثر سکته قلبی درگذشت.

جدیدترین مطالب سایت