ترسناک ترین فیلم های خارجی قدیمی (11 فیلم)

مجموعه : سینما
ترسناک ترین فیلم های خارجی قدیمی (11 فیلم)

Simon Crook نویسنده ترسناک بهترین فیلم هاي‌ ترسناک سینما را انتخاب می کند. ما دراین قسمت از مجله تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از ترسناک ترین فیلم های خارجی قدیمی را منتشر کرده ایم.

 

11 فیلم ترسناک گلچین وحشتناک

گلچین هاي‌ ترسناک از همان روزهای ابتدایی فیلم ها وجود داشته اند. درسال 1919؛ ریچارد اسوالد، کارگردان اتریشی، مجموعه‌اي از داستان‌هاي‌ وهم‌آور را جمع آوری کرد و زیرژانری را افتتاح کرد کـه امروز نیز ادامه دارد. این می تواند راهی عالی برای تجربه یک ترس سینمایی خوب باشد – بـه طور خلاصه، شوک‌هاي‌ سریع، مانند برداشتن یک خوراکی نوک‌ دار از یک جعبه شکلات‌هاي‌ نفرین‌شده، ریختن ان در مغز و سپس رفتن بـه مورد بعدی.

 

1. Black Sabbath «1963»

Black Sabbath «1963»

فیلم های ترسناک جهان

از روانی ها، خون آشام ها و حلقه هاي‌ خالی از سکنه… ماریو باوا، پدرخوانده ترسناک ایتالیایی، از قالب گلچین برای نمایش دامنه خود استفاده می کند. جیالو کلاسیک «”تلفن”» و یک داستان ارواح اثیری «”قطره آب”» وجوددارد. اما “Wurdulak” یک جانور دیگر اسـت.

 

باوا با اقتباس از رمان تولستوی، بر قلمرو وحشت گوتیک تسلط پیدا می کند: همه ی بادهای زوزه‌کش، عذاب تپنده و بوریس کارلوف لاغر بـه‌عنوان خون‌آشام درخشنده‌اش. این بونسای تسخیر شده باوا اسـت: شاهکاری در مینیاتور. این فیلم در ادامه الهام بخش Pulp Fiction تارانتینو و نام یک گروه متال برومی شد.

 


مطالب مشابه: بهترین فیلم های ترسناک جدید خارجی + عکس


 

2. کوایدان «1965»

کوایدان «1965»

Kwaidan فیلم ترسناکی نیست. با این حال، تصاویر ان بارها و بارها شـما را آزار می دهد. در طول سه ساعت حماسی خود، تجربه چهارگانه داستان‌هاي‌ عامیانه ماساکی کوبایاشی مانند انتقال طولانی و آهسته خون سرد اسـت.

 

در حالی کـه موسیقی پراکنده و تصاویر وهم‌آور داستان‌هاي‌ کوایدان را متحد میکند، تمثیل‌هاي‌ ان از ارواح برفی و سامورایی‌هاي‌ خالی از سکنه در نهایت بـه چیزی بزرگتر تبدیل می شوند: تصویری شبح‌آمیز از ژاپن فئودالی، گذشته‌اي دور، اما هنوز نمرده. کوبایاشی یکی از هنرپیشه هاي‌ سینمای ژاپن اسـت و گلچین غم انگیز و سحرآمیز او طلسم ناگسستنی را ایجاد می کند.

 

3. مرده شب «1945»

مرده شب «1945»

غریبه ها دریک کلبه روستایی دور هم جمع می شوند و هر کدام داستان عجیبی برای گفتن دارند. Ealing ترسناک Dead of Night بـه ایجاد الگوی گلچین شده کمک کرد کـه از ان زمان تا کنون بارها شبیه سازی شده اسـت. داستان قاب‌بندی، کارگردان‌هاي‌ متعدد، حتی «خنده‌دار» برای شیرین کردن این ترس وجوددارد «این جا «داستان گلف باز» با بازیل رادفورد اسـت».

 

بطن‌لوکست مایکل ردگریو کـه در اختیار آدمک ریکتوس خودش اسـت، هنوز مغزش را سرد میکند، اما این عقل شماست کـه باید نگران ان باشید. کابوس چرخشی اوج نوار موبیوس، مغز را مانند غلتک مرگ تمساح می‌چرخاند. پایان، مانند تأثیر ان؛ بی زمان اسـت.

 

4. Creepshow «1982»

Creepshow «1982»

Creepshow یک مراسم دیرینه برای نوجوانان در جستجوی شوک‌هاي‌ متجاوزانه اسـت کـه از دید بزرگسالان کمی احمقانه‌تر دیده میشود، اما هنوز هم در دهه‌هاي‌ بعد بسیار سرگرم‌کننده اسـت. بر اساس EC Comics دهه 1950؛ بـه کارگردانی جورج رومرو با فیلمنامه اي از استفن کینگ، واقعاً احساس می کند کـه یک کتاب کمیک با تصاویر متحرک متحرک، یک پالت رنگی پر زرق و برق و نگرش کلی والدین تشویق می شود. «در واقع، این داستان شامل یک پسر آزرده اسـت کـه از پدر بداخلاق و متنفر خود انتقام میگیرد.»

 

مشهور‌ترین اثر از پنج فیلم کوتاه ان احتمالاً «آن ها در حال خزیدن روی تو هستند» اسـت کـه در ان یک تاجر میکروب‌ هراسی بـه طور کامل مهر و موم شده اسـت. آپارتمان توسط سوسک ها محاصره شده اسـت. اما هر ورودی حاوی تصاویری اسـت کـه در حافظه نوجوانان می سوزد، از پدرسالار کشته شده «روز پدر» کـه از قبر برخاست تا یک تکه کیک بخواهد، تا یتی «جعبه» با طراحی تام ساوینی، تا خود کینگ بـه عنوان یک قرمزی تنها در حال تبدیل شدن بـه یک حیوان خانگی چیا در «مرگ تنهایی جوردی وریل».

 

با این حال، بهترین از این دسته، «چیزی برای تو را رد کند» اسـت، با بازی لزلی نیلسن در نقش میلیونری کـه از معشوق همسرش با بازی تد دانسون انتقام سادیستی می گیرد.

 

5. داستان های وحشی «2014»

انتقام یک غذای شعله ور در گلچین دامیان شیفرون اسـت: بزرگ ترین محبوب آرژانتینی در تمام دوران. این جا هیچ هیولایی وجود ندارد: فقط خشم سمی در رگ هایش می سوزد. نخ‌هاي‌ شرورانه «داستان‌هاي‌ وحشی» کـه کمتر از پیچ و خم‌ها نسبت بـه بازی‌هاي‌ ظالمانه تغذیه می شود، از عروس‌زیلاها گرفته تا خلبانان دیوانه تا دیوانه‌هاي‌ خشمگین جاده میچرخند «طرحی بدون دیالوگ با زیپ دیوانه یک کارتون ماوراء خشونت».

 

دیدگاه شیفرون از انسان‌ها بـه‌عنوان جانوران وحشی کـه بر سیستم سرمایه‌داری زوزه می کشند، انسان‌دوستانه‌اي مرزی اسـت، اما صدای خنده‌هاي‌ رسوا شده، قرص تلخی را بـه وجود می‌آورد. تماشای ضروری و «زمزمه کنید» بهترین گلچین قرن بیست و یکم.

 

6. جنوب «2015»

جنوب «2015»

دربخش متروکه‌اي از بزرگراه بیابانی، مسافران جاده‌اي را بـه سوی جهنم می رانند، در حالی کـه پیچ‌هاي‌ مرموز زمین‌هاي‌ بایر را تعقیب می کنند. یا برزخ اسـت؟ Southland مرزهای وحشت گلچین رابا وارد کردن یک منطق کابوس سرگردان بـه دستگاه کادربندی خود محو می کند: پنج داستان ان مانند زمزمه هاي‌ چینی بـه هم مرتبط می شوند.

 

بخش برجسته «حادثه» از کارگردان فیلم The Night House، دیوید بروکنر، از آسفالت بـه بیمارستان متروکه اي می‌چرخد. 911 می شود 666. و سپس جیغ شروع می شود. ارزش شکار کردن را دارد.

 


مطالب مشابه: 17 مورد از ترسناک ترین فیلم های واقعی سینما


 

7. بسته ترساندن «2019»

بسته ترساندن «2019»

داستان‌هاي‌ این جا از نوارهای فروشگاه وحشت راد چاد سرچشمه میگیرند: یک فروشگاه ویدیویی متعلق بـه مرد ترسناک و آگاه جرمی کینگ کـه کارمند تازه‌کار خودرا در مورد جذاب‌ترین موضوعات این ژانر آموزش می دهد. عروسک هاي‌ نفرین شده، سفر های کمپینگ FUBAR، دیوانه هاي‌ اسلشر غیر قابل کشتن: هر شاه بلوط این جا برشته می شود.

 

با هفت کارگردان و هشت فیلم کوتاهش، بیش از حد پر شده اسـت، و آن قدر چشمک می زند کـه پلکش را می‌چرخاند، اما این تقلید با شور و شوق مسری بـه صحنه میرود. Splatty، خوشگل FX عملی، بیش از حد.

 

8. Trick’r Treat «2007»

Trick’r Treat «2007»

ترسناک ترین فیلم های سینمایی

Trick ‘r Treat کـه در زمان انتشارش بـه دی‌وی‌دی برزخ نفرین شده بود، در طول سالها بـه یک کلاسیک کالت تبدیل شده اسـت و شایسته ان اسـت. کمدی ترسناک یک شعبده بازی حیله گر اسـت. مایکل دوگرتی، کارگردان، تعادل بین گور و گاف را درست بـه دست می‌آورد.

 

در طول یک شب پر هرج و مرج در دره وارن، داستان‌هاي‌ وحشیانه معلمان قاتل سریالی و دسته‌هاي‌ گرگینه‌ها در هم می‌پیچد، کـه هر بخش توسط یک بدجنس شیطانی با ماسک گونی چفیه دیده میشود. برایان کاکس توسط یک آبنبات بـه چوب می آید. از این نوع فیلم اسـت در کمتر از 82 دقیقه، شـما را وادار می کند مانند یک جک و فانوس تازه حکاکی شده پوزخند بزنید.

 

9. V/H/S/2 «2013»

V/H/S/2 «2013»

V/H/S درسال 2012 با رونق یافتن فوتیج، گلچین را بـه عنوان یک میکس نوار نفرین شده دوباره تصور کرد. این بهترین از چهار دنباله ان اسـت، بـه لطف استعداد کارگردانی درگیر. درب بازکن آدام وینگارد یک کابوس عینک گوگل اسـت زیرا بیمار از طریق یک ایمپلنت چشمی غول ها را تجربه می کند. اد سانچز یک آخرالزمان زامبی را از طریق GoPro یک دوچرخه سوار تصور می کند.

 

و “پناهگاه امن”… اوه، پسر. در حالی کـه یک گروه فیلم بـه یک فرقه آخرالزمان نفوذ می کنند، گرت ایوانز و تیمو تجاهجانتو، کارگردانان مشترک، با دوربین لرزان GBH حواس خودرا بـه لرزه می‌اندازند. یک آژیر سینمایی فوری و فریاد برانگیز، بـه اسانی می توانست یک ویژگی مستقل باشد.

 

10. Three… Extremes «2005»

Three... Extremes «2005»

چیزی کـه این داستان هاي‌ بی ارتباط را بـه هم مرتبط می کند، جاه طلبی اسـت. با توجه بـه آزادی کامل، سه تن از برجسته‌ترین نویسنده‌هاي‌ آسیایی بـه هالیوود نشان می دهند کـه چگونه اینکار را انجام داده اسـت. نتایج اعصاب حتی خسته ترین طرفداران ترسناک را تحریک می کند. تاکشی مییک ژاپنی، نخ وحشیانه اي از گانگرها ارائه می دهد.

 

پارک چان ووک کره اي تنش سیم پیانو را در داستان فیلمی سادیستی بـه کار میبرد کـه خانه یک کارگردان را بـه دام انفجاری می اندازد. دزدنده نمایش، میوه چان هنگ کنگ اسـت، کـه ورود وحشتناکش با یک ماده پیراشکی تکان دهنده غذا می‌خورد کـه بسیار فراتر از افراط وعده داده شده عنوان اسـت. متجاوز، فراموش نشدنی و بهتر اسـت با معده خالی مصرف شود.

 

11. پناهندگی «1972»

پناهندگی «1972»

«Fear Factory» Amicus Productions کـه بـه‌طور غیرمنصفانه‌اي بـه‌عنوان یک پتک لاستیکی بداخلاق در مقایسه با Hammer قدرتمند دیده میشود، هفت فیلم ترسناک بریتانیایی را از سال 1965 تا 1974 بـه نمایش گذاشت. همه ی‌ي خنده‌هاي‌ سیاه و ترسناک، تعریف وحشت راحت هستند. فیلمنامه‌اي توسط رابرت بلوخ، رمان‌نویس «روانی»؛ Asylum ترسناک‌ترین داستان قاب‌بندی را دارد و دکتر رابرت پاول را برای گفت‌وگو با زندانیان یک موسسه گوتیک در مه می‌فرستد.

 

داستان‌هاي‌ بلوخ تصاویر پیچیده‌اي را پدید می‌آورند: قسمت‌هاي‌ بستبندی شده بدن در طبقه‌ي زیرزمین بـه زندگی می‌لرزند. کت و شلوار تکنیکالر سوسوی جسد را زنده می کند. ودر اوج غم انگیزش، هربرت لوم یک عروسک مینی لوم قاتل را بازرسی می کند. کلاسیک آمیکوس: مطمئن نیستید بخندید یا فریاد بزنید.

 


مطالب مشابه: 40 فیلم ترسناک سینمایی خارجی جدید + اسم


 

در پایان

بـه والدین هشدار دهید: این تلنگرهای عجیب‌وغریب فقط برای مخاطبان بالغ اسـت. اگر بـه‌دنبال چیزی برای تماشای شب فیلم‌هاي‌ خانوادگی هستید، این فیلم‌هاي‌ ترسناک مناسب بچه‌ها یا فیلم‌هاي‌ کودکانه را در مجله تفریحی تالاب ببینید کـه بچه‌ها را تمام شب بیدار نگه نمی‌دارد.

جدیدترین مطالب سایت