ممیزی در فیلم «شاخ کرگدن»

ممیزی در فیلم «شاخ کرگدن»

حذف سکانس های برتر فیلم «شاخ کرگدن»

 

 

کارگردان فیلم  «شاخ کرگدن» با ذکر اینکه در فیلم منظور چه اتفاقاتی افتاده هست و نیز ممیزی  شدن فیلم خود از دشواری اجرایی دوباره سحنه گفته هست 

 

به گزارش تالاب:محسنی نسب از ممیزی که به فیلم «شاخ کرگدن» وارد شد سخن گفت. محسن محسنی نسب کارگردان سینما در خصوص پخش فیلم سینمایی «شاخ کرگدن» گفت:شورای صدور پروانه نمایش این فیلم را دیده و به آن ایرادی قابل تامل وارد کرده هست، در سکانسی از فیلم روزنامه‌اي را نشان میدهیم که جمله پزشک ظریف«هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید» در آن حک شده که این شورا می گوید این جمله باید حذف شود اتفاقی که واقعا حیرت‌انگیز هست.

 

وی افزود: نمی دانم چطور وزارت ارشاد و این شورا با مسائل غیراخلاقی بعضی فیلم‌ها مشکلی ندارند و مجوز نمایش میدهند اما با یک جمله مشکل پیدا کرده‌اند؟!

 

محسنی نسب ادامه داد: من واقعا در این سکانس با شخصیت واقعی و حقوقی پزشک ظریف کاری ندارم فقط این جمله سرشار از قدرت و صلابت را دوست دارم و خواستم در فیلم بگنجانم.

 

وی بیان کرد: «شاخ کرگدن» فیلمی ملی و نگاهی انسان دوستانه دارد و شخصیت منفی آن یک عرب سعودی هست، چنین اتفاقاتی که از سوی شورای پروانه نمایش رقم خورده، ظلمی به سینما و مخاطبان ایرانی خواهد بود.

 

این کارگردان عنوان کرد: با ممیزی که به فیلم وارد شده قصد فیلم برداری دوباره این سکانس را دارم که دشوار و غیرمنصفانه هست.

 

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت