زمان پخش سریال دفتر یادداشت ؟ + بیوگرافی بازیگران سریال

مجموعه : سینما
زمان پخش سریال دفتر یادداشت ؟ + بیوگرافی بازیگران سریال

زمان پخش سریال دفتر یادداشت ؟ دفتر یادداشت یکی از جدید ترین ساخته‌هاي‌ شبکه نمایش خانگی اسـت کـه حضور رضا عطاران بـه عنوان نقش اول ان باعث شده تا اینروزها توجهات را بـه خود جلب کند. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز مقاله اي در مورد جزئیات این سریال کمدی منتشر کرده ایم.

 

جزئیات سریال دفتر یادداشت

سریال ایرانی دفترچه یادداشت ؛ اولین تجربه بازیگری رضا عطاران در سریال‌هاي‌ نمایش خانگی پس از 10 سال اسـت. «26 آبان 1402»؛ اولین قسمت این سریال از طریق پلتفرم «فیلم‌نت» پخش شد و بازتاب فراوانی داشت.

 

مجموعه دفترچه یادداشت، در سکوت رسانه‌اي ساخته شد و توانست پس از انتشار اولین تصاویر و پوستر خود، توجه رسانه‌ ها را بـه خود جلب کند. همچنین، این سریال در مرحله‌اي از تولید، برای دریافت مجوز از «ساترا» نیز با چالش‌هایي روبرو شد؛ اما با تمام حواشی کـه بـه همراه داشت، روز گذشته پلتفرم «فیلم‌نت» این سریال را برای اولین بار پخش کرد.

 

خلاصه داستان سریال دفتر یادداشت

خلاصه داستان سریال دفتر یادداشت

خلاصه داستان دفترچه یادداشت درباره دو دوست بـه اسم ایرج و محمد اسـت کـه از دوران کودکی، بـه دنبال حل پرونده‌هاي‌ جنایی بودند و پس از یک روز، پای ان‌ها بـه طور ناخواسته، بـه پرونده قتل‌هاي‌ زنجیره‌اي باز میشود. این پرونده، وقایع خطرناک‌تری را بـه همراه دارد و ماجرا پیچیده‌تر از انچه کـه بـه ان اشاره شده، میشود.

 


مطالب مشابه: سریال های پرمخاطب سال | از سریال زوج و فرد تا سریال نون. خ


 

داستان قسمت اول سریال دفتر یادداشت

داستان قسمت اول سریال دفتر یادداشت

«دفتر یادداشت» یک کمدی جنایی اسـت و با توجه بـه ویژگی‌هاي‌ شخصیت اصلی سریال یعنی کارآگاهی بـه اسم ایرج، داستان هم با رمزها و نشانه‌هایي پیش می رود. ابتدای داستان شخصیت ایرج با آنالیز معمای یک ته‌سیگار و کشف راز این مسئله کـه میتواند متعلق بـه چه کسی در آسایشگاه باشد معرفی میشود و بعد از این اسـت کـه بـه موقعیت او بـه عنوان فردی آلزایمری پی می بریم.

 

با ورود شخصیت حمید، رمز و رازها بازهم بیشتر می شود و جالب اینجاست کـه ما بـه عنوان مخاطب، با ایرج کـه حافظه‌اش را از دست داده همراه می شویم و با توجه بـه صحبت‌هاي‌ اطرافیان بخصوص حمید، بـه اطلاعی درباره گذشته آن ها دست پیدا میکنیم؛ اطلاعاتی کـه هنوز از صحت و سقمشان مطمئن نیستیم چون شخصیت حمید بـه عمد مرموز ساخته شده و نمیتوانیم بـه او اعتماد کنیم.

 

با این حال هرچه از ابتدا بـه سمت پایان می رویم، مسائلی برایمان روشن میشود و مواردی کماکان گنگ باقی می ماند کـه همه ی این‌ها بـه ساختار سریال برمی‌گردد.نقد و بررسی قسمت اول سریال دفتر یادداشت/ایرج حواس پرت و دوست داشتنی

 

کارگردان سریال دفتر یادداشت کیست؟

کارگردان سریال دفتر یادداشت کیست؟

کیارش اسدی‌زاده بعد از کارگردانی دو فیلم سینمایی «گس» و «شکاف»؛ سریال «کرگدن» را برای شبکه نمایش خانگی ساخت ودر ان زمان مورد توجه قرار گرفت. او در تجربه بعدی سراغ ساخت سریالی در حال‌وهوای «کرگدن» رفت؛ سریال «هفت» کـه پخش ان هم سه‌شنبه همین هفته شروع شده اسـت.

 

منتظر بودیم ببینیم کارگردانی با این پیشینه چطور وارد عرصه کمدی خواهد شد و سریال کمدی «دفتر یادداشت» باوجود پتانسیل‌هاي‌ فراوان و استفاده از بازیگرانی مثل رضا عطاران و حسن معجونی، چه ساختار و محتوایی خواهد داشت. این کارگردان در نقطه شروع، موفق ظاهر شده و توانسته در همین قسمت ابتدایی، ضمن معرفی شخصیت‌هاي‌ اصلی و فاش کردن رازهایی درباره گذشته، ذهن مخاطبان را درگیر کند.

 

او همچنین از مکان‌ها بـه درستی برای خلق موقعیت‌هاي‌ کمدی استفاده کرده و فضایی رمزآلود ودر عین حال بامزه خلق کرده اسـت.نقد و بررسی قسمت اول سریال دفتر یادداشت/ایرج حواس پرت و دوست داشتنی

 

تعداد قسمت سریال ایرانی دفتر یادداشت ؟

هنوز بـه صورت رسمی مشخص نشده کـه این سریال دارای چند قسمت اسـت؛ اما طبق برنامه‌ریزی‌هاي‌ شبکه‌هاي‌ خانگی، احتمالاً این سریال در 10؛ 12 یا 16 قسمت پخش خواهد شد.

 

زمان پخش سریال دفتر یادداشت

زمان پخش سریال دفتر یادداشت

اولین قسمت از سریال دفتر یادداشت ؛ در تاریخ 26 آبان 1402؛ در پلتفرم «فیلم‌نت» پخش شد. پس از انتشار قسمت ابتدایی این سریال، پلتفرم «فیلم‌نت»؛ تاریخ پخش دفترچه یادداشت را اعلام کرد. این سریال، هر هفته، روز جمعه، ساعت 12 ظهر پخش می شود.

 


مطالب مشابه: بهترین سریال های ایرانی 1402 «کمدی، عاشقانه، درام…»


 

بیوگرافی اسامی بازیگران سریال دفتر یادداشت

از بازیگران سریال دفترچه یادداشت ؛ میتوان بـه «رضا عطاران»؛ «حسن معجونی»؛ «مینا ساداتی»؛ «داریوش کاردان»؛ «آزیتا حاجیان»؛ «کاظم سیاحی» و «سوگل خلیق»؛ «زهرا داوود نژاد»؛ «بیژن بنفشه‌خواه»؛ «اردشیر رستمی»؛ «پاشا رستمی»؛ «مریم سعادت» و «الهام پاوه‌نژاد» اشاره کرد.

 

رضا عطاران

رضا عطاران

رضا عطاران بازیگر، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس اهل ایران متولد 20 اردیبهشت 1347 اسـت. او بازیگری را از سال 1369 با سریال بیداران شروع کرد و سپس با آثاری هم چون پرواز 57 و ساعت خوش بـه شهرت رسید.

 

این هنرمند در دهه هشتاد کارگردانی و بازیگری آثاری هم چون خانه بـه دوش، متهم گریخت، ترش و شیرین و بزنگاه را انجام داد کـه با استقبال گرمی از جانب مردم روبرو شدند. او سپس از تلویزیون فاصله گرفت ودر فیلم‌هاي‌ سینمایی هم چون خروس جنگی، ورود آقایان ممنوع، خوابم می‌آد، دهلیز، نهنگ عنبر و هزارپا را ایفا کرد.

 

فیلم سینمایی انفرادی این بازیگر درسال 1401 تبدیل بـه پرفروش‌ترین فیلم ایران شد اما زود دکورد ان شکست. رضا عطاران تا کنون سه بار برنده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر شده اسـت ودر این سریال نقش اصلی را ایفا میکند.

 

حسن معجونی

حسن معجونی

حسن معجونی بازیگر و کارگردان تئاتر ایراتی متولد 28 دی سال 1347 اسـت. او بازیگری را از سال 1375 و تئاتر شروع کرد تا این کـه با فیلم همیشه پای یک زن در بین اسـت نخست جلوی دوربین رفت. دو سال بعد او با ایفای نقش بهرام سریال مسافران شناخته شده شد.

 

او تا سال 1394 در سینما کار کرد و دوباره دراین سال با ایفای نقش عطا دیده شد. از آثار شاخص سینمایی این بازیگر باید بـه خوک، ما همه ی باهم هستیم، لتیان، جاده خاکی و شب طلایی اشاره کنیم‌. او همچنین در سریال‌هاي‌ شبکه نمایش خانگی معروفی هم چون راز راز بقا، رهایم کن و نیوکمپ حضور داشته اسـت‌.

 

نعیمه نظام دوست

نعیمه نظام دوست

نعیمه نظام دوست از بازیگران زن دوست داشتنی ایرانی متولد 23 آبان سال 1353 اسـت. او بازیگری را از تئاتر شروع کرد و سپس در مجموعه نوروز 72 اولین بار جلوی دوربین رفت و با ساعت خوش شناخته شد.

 

خانم نظام دوست در دهه 70 نقش‌هاي‌ فرعی زیادی در تلویزیون ایفا کرد و سال 1386 با فیلم توفیق اجباری در سینما نیز حضور پیدا کرد. این بازیگر بـه واسطه شوخ طبعی، مهربانی، داشتن شخصیت کاریزماتیک و انرژی مثبتی کـه دارد بیشتر شناخته میشود.

 

از بهترین آثار این بازیگر در تلویزیون باید بـه ریحانه، چاردیواری، خانه اجاره‌اي، باغ سرهنگ، محله گل و بلبل، در سینما نیز بـه سن پترزبورگ، آذر، شهدخت، پرویز و دیگران و هزارپا اشاره کنیم. خانم نظام دوست همکاری‌هاي‌ زیادی با رضا عطاران داشته اسـت ودر سریال دفتر یادداشت نیز یکی از نقش‌هاي‌ اصلی را ایفا می کند.

 

حسین سلیمانی

حسین سلیمانی

حسین سلیمانی بازیگر مرد سینما و تلویزیون متولد 30 شهریور 1363 اسـت. او درسال 13 سالگی و فیلم مهر مادری وارد سینما شد و بـه عنوان بازیگر نوجوان توانست شناخته شود. این هنرپیشه سپس درسال 1377 در سریال‌هاي‌ پزشکان و چشم بـه راه حضور داشت. حسین سلیمانی بـه غیر از بازیگر، دستیار کارگردان، مجری طرح، بازیگردان، عکاس، ساخت فیلم کوتاه و ترانه‌سرا نیز اسـت‌.

 

این بازیگر عموما ایفاگر نقش‌هاي‌ مکمل اسـت اما چنان کـه از شواهد پیداست در دفترچه یادداشت نقشی کلیدی خواهد داشت. از جمله آثار معروف این بازیگر در تلویزیون سریال‌هاي‌ روشنایی‌هاي‌ شهر، پنج کیلومتر تا بهشت، آقا و خانم سنگی، در سینما فیلم‌هاي‌ یک قدم تا خدا، کودک و فرشته، عقاب صحرا، رد کارپت، نهنگ عنبر و هزارپا هستند.

 

مینا ساداتی

مینا ساداتی

«مینا ساداتی»؛ یکیدیگر از بازیگران اصلی سریال دفترچه یادداشت اسـت کـه در تاریخ 10 آذر 1360 متولد شد. او در رشته گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران فارغ‌التحصیل شده ودر آثاری مانند عصر یخبندان، محمد رسول‌الله، فروشنده و درخت گردو هنرنمایی کرده اسـت.

 

کاظم سیاحی

کاظم سیاحی

«کاظم سیاحی»؛ صداپیشه، عروسک‌گردان، بازیگر و کارگردان تئاتر ایرانی اسـت. او بـه عنوان صداپیشه شخصیت «جیگر» در مجموعه تلویزیونی کلاه قرمزی و شخصیت «پشه» در مجموعه مهمونی شناخته می شود. «کاظم سیاحی» با بازی در سریال‌هاي‌ لیسانسه‌ها و فوق لیسانسه‌ها، قدم تازه‌اي در بازیگری برداشت.

 


مطالب مشابه: سریال های جدید تلویزیونی | سریال جدید نوروزی


 

در پایان

با معرفی و بررسی سریال ایرانی دفتر یادداشت همراه شـما بودیم و از اخبار ان شـما را باخبر کردیم. ژانری کمدی دارد. باید دید نتیجه حضور آقای عطاران پس از 11 سال بـه شبکه نمایش خانگی چه خواهد شد.