بروزرسانی : 9 مهر 1402

سریال پدر گواردیولا (نقد و بررسی)

سریال پدر گواردیولا (نقد و بررسی)

دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز مقاله اي با جزئیاتی از سریال پدر گواردیولا در ژانر خانوادگی، بـه کارگردانی سعید نعمت الله را منتشر کرده ایم.

سریال پدر گواردیولا چگونه است؟

سریال پدر گواردیولا، یکی از جدید ترین اثر هاي‌ تلویزیونی ایرانی در ژانر خانوادگی، درام و اجتماعی، توسط کارگردان برجسته‌اي بـه نام سعید نعمت الله بـه تصویر کشیده شده اسـت. این سریال با بازیگری مهران مدیری، بـه عنوان یکی از پروژه‌هاي‌ بزرگ و مهم در صحنه تلویزیونی ایران معرفی شده اسـت.

موضوع سریال پدر گواردیولا چیست؟

موضوع سریال پدر گواردیولا چیست؟

در سریال پدر گواردیولا، داستان پدری بـه نام گواردیولا در جاهایی بـه نمایش گذاشته می شود کـه در گذشته فوتبالیست بوده و اشتباهاتی در زندگی‌اش داشته اسـت. او بـه تلاش برای نجات خانواده و رفع اشتباهات گذشته‌اش میپردازد. این داستان، علاوه بر نگاه بـه زندگی شخصیت اصلی، بـه تمامی افراد خانواده و ارتباطات میان انها نیز توجه دارد.

این سریال توانسته اسـت با نقدهای بـه طنز و تأمل‌برانگیزی بـه چالش‌ها و مسائل اجتماعی موجود در جامعه ایران پرداخته و همچنین ابعاد مختلف روابط خانوادگی را بـه تصویر بکشد.


مطالب مشابه: سریال نون خ 4 در مورد چیست ؟+ لیست بازیگران سریال نون خ 4


خلاصه سریال پدر گواردیولا

خلاصه سریال پدر گواردیولا

در خلاصه داستان سریال پدر گواردیولا آمده کـه این سریال درام و اجتماعی درباره خانواده‌اي اسـت کـه وقوع اتفاقاتی سبب دگرگونی و تغییر روابطشان شده و سرنوشت راه متفاوتی برای هرکدام از ان‌ها رقم میزند. سعید نعمت‌الله نیز درباره موضوع سریال پدر گواردیولا می گوید کـه این سریال درباره مردی اسـت کـه راه نجات خودرا بازگشت بـه خانواده‌اش می داند. او یک فوتبالیست قدیمی اسـت ودر زندگی‌اش اشتباهاتی انجام داده اسـت.

زمان پخش سریال پدر گواردیولا

تاریخ پخش سریال پدر گواردیولا 12 مرداد 1402 اعلام شده اسـت. این سریال ابتدا قرار بود از پلتفرم فیلیمو پخش شود اما اکنون توسط پلتفرم تماشاخونه منتشر می شود. همچنین ساعت پخش سریال پدر گواریولا 8 صبح هر پنج‌شنبه اسـت. 

سریال پدر گواردیولا چند قسمت است؟

سریال پدر گواردیولا چند قسمت است؟

این فیلم بـه احتمال زیاد در 15 قسمت، 45 دقیقه‌اي پخش خواهد شد.

اسامی بازیگران سریال پدر گواردیولا

مهران مدیری، حمید فرخ نژاد، ستاره اسکندری، علیرضا خمسه، سیامک صفری، امیر مهدی ژوله، پانته‌آ بهرام، علی اوجی، مریم بوبانی، مرجان گلچین، نسیم ادبی، سارا خوئینی‌ها، نرگس محمدی، محمدرضا علیمردانی، امیررضا دلاوری، محمدرضا هاشمی، مصطفی حبیبی منش، جانان نعمت الله، هنگامه قاضیانی، پریوش نظریه، مهدی سلطانی سروستانی، آرش عدل پرور، النا حیدری، مهدی رضا سلطانی، عباس صیاد و ایرج خواجه امیری، بازیگران این سریال هستند.


مطالب مشابه: موضوع برنامه دست به مهره چیست؟


مهران مدیری «بیوک»

مهران مدیری «بیوک»

مهران مدیری متولد 18 فروردین 1346 در تهران ؛ بازیگر ؛ کارگردان و مجری اسـت. دانشگاه را بخاطر حضور در جنگ تحمیلی ناتمام گذاشت کـه ابتدا با تئاتر فعالیت خودرا شروع کرد و سپس وارد رادیو شد ودر سال 1372 وقتی 26 ساله بود به عنوان بازیگر در مجموعه «نوروز 72» حاضر شد و با سریال ساعت خوش درخشید.

علاوه بر بازیگری در زمینه کارگردانی ؛ اجرا و نویسندگی هم فعالیت دارد و بـه رشته زیست شناسی علاقه دارد و از ریاضی و جبر متنفر بود. درسال 1369 وقتی 23 ساله بود ازدواج کرد کـه ثمره این زندگی یک پسر بنام فرهاد فعلا در عرصه موسیقی و یک دختر بنام شهرزاد می‌باشد کـه ساکن خارج از کشور ودر حرفه طراحی لباس می‌باشد.

هنگامه قاضیانی «عشرت نوری»

هنگامه قاضیانی «عشرت نوری»

هنگامه قاضیانی متولد 30 مرداد 1349 در مشهد ؛ بازیگر سینما و تلویزیون اسـت. فارغ التحصیل لیسانس رشته جغرافیای انسانی اقتصادی از دانشگاه آزاد و فوق لیسانس فلسفه غرب از دانشگاه سانفرانسیسکو آمریکا می‌باشد کـه نخستین بار سال 1379 وقتی 30 ساله بود با فیلم سایه روشن جلوی دوربین رفت و با سریال سرزمین مادری درسال 1392 بـه شهرت رسید. چندین سال پیش ازدواج کرده بود کـه ثمره اش یک پسر بودو بزرگ ترین آرزویش داشتن یک مزرعه بزرگ اسـت و دوست دارد مدام در سفر باشد.

حمید فرخ نژاد «گواردیولا»

حمید فرخ نژاد «گواردیولا»

حمید فرخ نژاد متولد 28 فروردین 1348 در آبادان، بازیگر سینما و تلویزیون اسـت. فارغ التحصیل لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه تهران میباشد کـه سال 1369 در 21 سالگی بازیگری رابا فیلم کوچه هاي‌ عشق درکنار دستیاری شروع کرد و با فیلم عروس آتش درسال 1387 توجه ها را بـه خود جلب کرد.

علاوه بر بازیگری دستی در نوشتن هم دارد و فردی سرکش و عصبانی اسـت. سالهاست با فروزان جلیلی فر ازدواج کرده و ثمره این زندگی یک پسر بنام «فرید» می‌باشد و همین حالا در آمریکا اقامت دارد و عاشق تیم نفت آبادان اسـت.

بیوگرافی ستاره اسکندری «زری»

ستاره اسکندری «زری»

ستاره اسکندری متولد 25 خرداد 1352 در تربت حیدریه خراسان ؛ بازیگر اسـت. دانشجوی انصرافی رشته مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد میباشد کـه فعالیت خودرا از تئاتر شروع کرد، سپس سال 1375 با فیلم «رقیب دل» وارد سینما شد و سال 1385 با نقش نرگس در تلویزیون بـه شهرت رسید. علاوه بر بازیگری بـه طراحی و بافت پارچه مشغول هست و عاشق سفر اسـت و متاهل بوده و از مرگ واهمه دارد و بـه بازی فوتبال علاقه داشت.

مهدی سلطانی «سیروس»

مهدی سلطانی «سیروس»

مهدی سلطانی متولد 1 شهریور 1350 در شیراز، بازیگر اسـت. فارغ التحصیل لیسانس بازیگری از دانشگاه تهران و فوق لیسانس کارگردانی از دانشگاه هنر و دکترای رشته تئاتر از دانشگاه آوینیون فرانسه میباشد از تئاتر شروع کرد و با سریال نوروز 73 جلوی دوربین رفت و با سریال مسیر زاینده رود درسال 1389 دیده شد.

سال 1379 وقتی 29 ساله بود با همسر خانه دارش ازدواج کرد کـه ثمره این زندگی تنها یک دختر بنام «روژا» می‌باشد و عاشق ترجمه ؛ کتاب خواندن و سفر بوده و نقش جمیل در سریال «دیوار» را دوست دارد و فردی قانع اسـت.

مرجانه گلچین «خانوم جان»

مرجانه گلچین «خانوم جان»

مرجانه گلچین متولد 2 اسفند 1347 در تهران ؛ بازیگر سنما و تلویزیون اسـت. تحصیلکرده چهار ساله هنرستان موسیقی و فارغ التحصیل کارگردانی سینما از دانشگاه سوره میباشد کـه سال 1356 وقتی 9 ساله بود با سریال اخلاق جلوی دوربین رفت و با سریال آینه 1364 دیده شد. سال 1374 با کریم آتشی کارگردان ازدواج کرد ولی این ازدواج بـه جدایی ختم شد و حالا می گوید بـه رشته موسیقی خیلی علاقه دارد و عاشق کوه نوردی و آشپزی اسـت.

امیر مهدی ژوله «حمیدرضا»

امیر مهدی ژوله «حمیدرضا»

امیرمهدی ژوله متولد 27 مرداد 1358 در تهران، بازیگر و فیلمنامه نویس اسـت. فارغ التحصیل فوق دیپلم کاردانی رشته عمران از دانشگاه آزاد می‌باشد کـه ابتدا بلور فروش بودو با روزنامه نگاری و نویسندگی فعالیت خودرا شروع کرد و با برنامه خندوانه بـه عنوان استندآپ کمدی بـه شهرت رسید و سال 1395 با فیلم «خوب، بد، جلف» وارد عرصه بازیگری شد.

سال 1387 وقتی 29 ساله بود با دوست «دخترخاله اش» ازدواج کرد و ثمره ي این زندگی یک دختر بـه نام گندم اسـت و می گوید خیلی تنبل و بی نظم هست و همین طور معترض و غرغرو، زیاد هم حرف می زند و طرفدار تیم پرسپولیس می‌باشد

علیرضا خمسه

علیرضا خمسه

علیرضا خمسه متولد 9 بهمن 1331 در تهران بازیگر ؛ کارگردان و مجری اسـت. فارغ التحصیل لیسانس رشته روانشناسی از دانشگاه شهید بهشتی و دوره دیده پانتومیم از فرانسه می‌باشد و با تئاتر فعالیت خودرا شروع کرد، سال 1360 در 29 سالگی نخستین بار با فیلم مرگ یزدگرد جلوی دوربین رفت و با سریال پایتخت با نقش بابا پنجعلیدر سال 1389 بـه اوج شهرت رسید.

ایشان با با مروارید پور شفیقی ازدواج کرده کـه ثمره اش دو دختر بنام هاي‌ درسا و گلسا می‌باشد و علاقه زیادی دارد یک روزی دلقک شود و بـه‌ شدت اهل مسافرت اسـت و دوست دارد بـه کل جهان سفر کند.

بیوگرافی پریوش نظریه «ملوک»

پریوش نظریه «ملوک»

پریوش نظریه متولد بهمن 1348 در گچساران، بازیگر اسـت. فارغ التحصیل لیسانس رشته تئاتر از دانشگاه هنر اسلامی اسـت کـه از سال 1369 وقتی 21 ساله بود با فیلم عروس حلبچه وارد سینما شد و با فیلم پدر درسال 1374بـه شهرت رسید. متاهل اسـت و یک دختر بنام آناهیتا دارد و زیاد تلویزیون را تماشا نمیکند و فردی آرامی اسـت، وی همان‌ گونه در زمینه عکاسی هنری به طور جدی فعالیت می‌ کند.

سیامک صفری «پوری»

سیامک صفری «پوری»

فارغ التحصیل فوق لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر می‌باشد، فعالیت خودرا از تئاتر شروع کرد ودر سال 1379 وقتی 36 ساله بود با مجموعه خیس وارد قاب تلویزیون شد و با سریال آنام درسال 1396بـه شهرت رسید. چند سالیست ازدواج کرده و حالا یک فرزند دختر نیز دارد و سالهاست آموزشگاهی بازیگری بنام افرا تاسیس کرده اسـت و کارگردان مورد علاقه اش فقط پزشک علی رفیعی میباشد

بیوگرافی نسیم ادبی «مریم»

نسیم ادبی «مریم»

نسیم ادبی متولد 17 شهریور 1357 در تهران ؛ بازیگر سینما و تلویزیون اسـت. فارغ التحصیل لیسانس نمایش از دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز میباشد کـه با تئاتر شروع کرد و نخستین بار سال 1375 وقتی 20 ساله بود با سریال دوقلوها وارد قاب تلویزیون شد و سپس با سریال شهرزاد درسال 1394 بـه شهرت رسبد. سال 1388 در 31 سالگی با ابراهیم ثباتی ازدواج کرد اما متاسفانه همسرش بخاطر بیماری فوت کرد؛ می گوید عاشق رستوران رفتن اسـت و خیلی فردی صبوری بوده ودر زمینه خوانندگی هم فعالیت دارد.

علی اوجی «داوود»

علی اوجی «داوود»

علی اوجی متولد 17 اسفند 1362 در تهران بازیگر ؛ کارگردان و تهیه کننده سینما اسـت. فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی میباشد کـه فعالیت خودرا از ساخت فیلم کوتاه شروع کرد سپس وارد تهیه کنندگی موسیقی شد و سال 1389 با سریال قهوه تلخ جلوی دوربین رفت و با سریال در حاشیه درسال 1394 بـه شهرت رسید.

موسیقی یک بخش جدا نشدنی از وجودش اسـت و سال 1396 با نرگس محمدی ازدواج کرد و بـه شدت طرفدار محیط زیست هست و حالا کنار فعالیت هاي‌ هنری خود سفیر کودکان اوتیسم نیز میباشد.

بیوگرافی مریم بوبانی

مریم بوبانی

مریم بوبانی متولد 26 اردیبهشت 1332 در سنندج ؛ بازیگر سینما و تلویزیون اسـت. دانش آموخته کلاس هاي‌ آزاد بازیگری میباشد کـه در اهواز بزرگ شد و فعالیت خودرا رابا تئاتر شروع کرد ودر سال 1374 در 44 سالگی نخستین بار با فیلم مهر مادری جلوی دوربین رفت و سال 1377 با سریال آژانس دوستی بـه شهرت رسید.

سالهاست با آقای سیروس احمدی فر از ترانه سرایان قدیمی اهواز ازدواج کرده اسـت کـه ثمره این زندگی دو فرزند بنام یاور و آیین می‌باشد، همچنین عضو سفیر نیکوکاری بوده و عاشق سفر و مطالعه اسـت.

محمدرضا علیمردانی «مکروک»

محمدرضا علیمردانی «مکروک»

محمدرضا علیمردانی متولد 11 خرداد 1355 در تهران ؛ بازیگر و صداپیشه اسـت. فارغ التحصیل لیسانس رشته تئاتر از دانشگاه آزاد میباشد کـه با صداپیشگی دیرین دیرین مشهور شد و سپس بـه تئاتر روی آورد و سال 1374 با جنگ آفتاب جلوی دوربین رفت و با سریال پایتخت 4 درسال 1394 دیده شد و همین حالا بـه عنوان مجری بـه فعالیت خود ادامه می‌دهد. سال 1378 ازدواج کرد و ثمره ي این ازدواج یک دختر بـه نام سارا اسـت و صدایش شباهت زیادی بـه محسن چاوشی دارد

سارا خوئینی ها «ریحانه»

سارا خوئینی ها «ریحانه»

سارا خوئینی ها متولد 3 خرداد 1353 در تهران ؛ بازیگر سینما و تلویزیون اسـت. فارغ التحصیل لیسانس رشته گرافیک از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران میباشد کـه سال 1370 در 17 سالگی با فیلم سینمایی گل ها و گلوله ها وارد عرصه سینما شد و با سریال معصومیت از دست رفته درسال 1382بـه شهرت رسید.

سال 1369 وقتی تنها 16 سال داشت با چنگیز وثوقی ازدواج کرد ولی این ازدواج بـه جدایی ختم شد و ثمره این ازدواج یک دختر و پسر اسـت و می گوید تمامی غذا هاي ایرانی دوست دارد ولی ماهی با برنج و ترشی را خیلی زیاد می پسندد ودر ورزش شنا حرفه اي اسـت.

آرش عدل پرور «مازیار»

آرش عدل پرور «مازیار»

آرش عدل پرور متولد 21 مرداد 1369 در تهران، خواننده اسـت. فارغ التحصیل رشته آهنگ سازی بوده کـه فعالیت خودرا جداگانه از سال 1383 با ترانه سرایی، خوانندگی و آهنگسازی شروع کرد و با انتشار آهنگ هاي‌ بیا بازم»؛ «هنوز همونم»؛ «خودتو برسون» و «دیوونه‌ وار» با برادرش مسیح بیشتر شناخته شد و سپس با فیلم حکم تجدید نظر درسال 1400 وارد عرصه بازیگری شد

نرگس محمدی

نرگس محمدی

نرگس محمدی متولد 9 فروردین 1362 در تهران، بازیگر اسـت. فارغ التحصیل لیسانس رشته پرستاری میباشد و با تئاتر شروع کرد تا این کـه سال 1383 در 19 سالگی با فیلم «تنهایی باد» جلوی دوربین رفت و با سریال ستایش درسال 1389بـه شهرت رسید. سال 1396 با علی اوجی ازدواج کرد و او از بازیگری بـه خوانندگی علاقه دارد ودر زمینه مد و تبلیغات هم فعالیت می‌کند و با فیلم دیدن و کتاب خواندن حالش خوب میشود


مطالب مشابه: سریال دادزن در مورد چیست؟ + لیست بازیگران سریال دادزن


در پایان

این مجموعه با قصه انسانی و این کـه دیدی بـه مشکلات اجتماعی و خانوادگی، بـه عنوان یکی از پروژه‌هاي‌ شاخص و مهم در شبکه نمایش خانگی کشور بـه شمار میرود.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت