بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

بیوگرافی جکی چان

در اینبخش به معرفی بهترین فیلم های‌ جکی چان خواهیم پرداخت و بیوگرافی مختصری از او را به شما ارائه خواهیم نمود.

 

بازیگر معروف جکی چان متولد 18 فروردین 1333 در هنگ کنگ چین به دنیا آمد. برغم تحصیلات ابتدایی اش، دانشکده هنگ کنگ به وی دکترای افتخاری علوم اجتماعی اهدا نموده است، نام اصلی وی چنگ گنگ شنگ می‌باشد اما او را فنگ صدا می‌کنند.

 

پدر و مادر جکی چان

قبل از جنگ جهانی دوم، چارلز، پدر جکی، برای دولت ملی گرای چین جاسوسی میکرد مادرش، لي لي، نیز یک بازیگر تئاتر بود که در کنار این حرفه تریاک نیز می فروخت

 

جالب این‌که چارلز در دورانی که به جاسوسی مشغول بود، لي لي را دستگیر کرده و سپس به او علاقمند شده و با او ازدواج نمود.

 

جکی‌چان را بیشتر به‌خاطر بازی در فیلم‌های اکشن و بامزه می‌شناسیم، حتماً می‌دانید که بیشتر بدل‌کاری‌هایی که از جکی‌چان در این فیلم‌ها شاهد هستیم توسط خودش انجام می‌شود و مهارت خود را در هنرهای رزمی مدیون تلاش زیادی است که در این زمینه انجام داده.

 

جکی‌چان از 7 سالگی چیزی حدود 10 سال نزد یکی از بهترین استادان هنرهای رزمی دوره‌های مختلف کونگ‌فو را پشت‌سر گذراند.

 

پخش فیلم سانسور نشده جکی چان از شبکه کیش ایران باعث جنجال شد.

 

1- فیلم استاد مست 2 «Legend Of the Drunken Master»

بسیاری از منتقدین فیلم استاد مست ۲ را یکی از بهترین بدل‌کاری‌های جکی‌چان میدانند و صحنه نبرد پایانی فیلم استاد مست ۲ به‌عنوان یکی از بهترین زد و خورد‌‌ها در میان فیلم‌های جکی‌چان شناخته میشود. طرفداران جکی‌چان به‌خوبی میدانند که وی در کنار هنر و تعهدی که به کارش دارد به‌عنوان یکی از سلبریتی‌های انسان‌دوست و با اخلاق شناخته میشود.

بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

در فیلم استاد مست شاهد نوشیدن مشروبات الکلی از جانب جکی‌چان و استادش بودیم، این مواد به جکی‌چان قدرت بیشتری در مبارزه می‌داد. درصورتی که چنین چیزی واقعیت ندارد، جکی‌چان نیز که از این قضیه ناراحت بود فیلم استاد مست ۲ را به‌ عنوان اصلاحیه‌ای برای نسخه اول این فیلم ساخت تا ثابت کند که الکل نه‌تنها ویژگی مثبتی ندارد بلکه در مبارزه و زندگی نیز مخرب است و هیچ دلیل برای استفاده الکل وجود ندارد.

 

2- داستان پلیس «Police Story»

جکی‌چان پس از فتج سینما های‌ آسیا به فکر حضور در پرده نقره‌ای سینما های‌ کشور آمریکا افتاد و فیلم محافظ «Protector»؛ را منتشر کرد که این فیلم موفقیت‌های خوبی برای او به‌دنبال نداشت، در نتیجه برای فیلم بعدی‌اش شخصاً وارد عمل شد و کارگردانی فیلم داستان پلیس را به‌عهده گرفت. این فیلم به‌سرعت توانست به یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های جکی‌چان تبدیل شود.

بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

جکی‌چان در کنار بازی و کارگردانی، نویسندگی فیلم داستان پلیس را نیز بر عهده گرفت و این فیلم در سال ۱۹۸۶ توانست جایزه بهترین فیلم جشنواره هنگ‌کنگ را از آن خود کند. جکی‌چان فیلم داستان پلیس را بهترین فیلمی می داند که تاکنون ساخته است و با این حساب حیف است اگر به تماشای این فیلم ننشینید. جکی‌چان بیشتر از ۱۰۰ فیلم در کارنامه خودش دارد که انصافاً یکی از دیگری بهتر است.

فیلم های مستجهن جکی جان

 

3- فیلم عملیات کندر «Operation Condor»

این فیلم در دنیای سینما با نام زره‌ خدایان ۲ «Armour Of God»‌؛ نیز شناخته میشود و فیلم‌ عملیات کندر در زمان ساخت خود یکی از پرخرج‌ترین فیلم‌های هنگ‌کنگی شناخته شد و ساخت ان چیزی حدود ۱۵ میلیون دلار خرج روی دست تهیه‌کنندگان گذاشت.

بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

در فیلم عملیات کندر جکی‌چان در نقشی جذاب و بامزه ظاهر شد و توانست این فیلم را از مرزهای هنگ‌کنگ فراتر ببرد و به موفقیتی جهانی دست پیدا کند. فیلم عملیات کندر حدود ۲ سال پس از اکران فیلم ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه کریستالی ساخته شد و ماجراجویی‌هایی را از جکی‌چان در این فیلم شاهد بودیم که مشخص بود تقلید‌هایی از فیلم قلمرو جمجمه کریستالی است.

 

اما اگر فیلم‌های جکی‌چان را دیده باشید حتماً با ما هم‌ عقیده‌ هستید که این هنرپیشه خنده‌رو همیشه مبارزه‌های رزمی و نفس‌گیر را با صحنه‌های بامزه و جالب تلفیق می‌کند تا در کنار هیجان فیلم، لبخندی هم روی لب تماشاچیان بنشیند. این فرمول جواب داده است و یکی از دلایل موفقیت‌ و محبوبیت آثار جکی‌چان را می‌توان صحنه‌های پرزد و خورد و بامزه این فیلم‌ها دانست.

 

4- فیلم رستوران سیار «Wheels On Meals»

سامو هونگ یکی از هنرپیشه‌ها و کارگردانان مطرح هنگ‌کنگ است، یوئن بیائو نیز به‌عنوان یکی دیگر از ستاره‌‌های فیلم‌های هنگ‌کنگی شناخته میشود، این دو چهره برجسته سینمای هنگ‌کنگ آشنایی دیرینه‌ای با جکی‌چان دارند و در گذشته با یکدیگر به مدرسه هنرهای رزمی و آکروباتیک می‌رفتند. پس از مدتی این سه تن را در فیلم‌ها در کنار یکدیگر شاهد بودیم.

بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

فیلم‌ رستوران سیار محصول سال ۱۹۸۴ ماحصل همین همکاری است و طبق معمولً شاهد صحنه‌های اکشن و بامزه بسیار زیادی در این فیلم هستیم. در این فیلم شاهد روایت داستان دو پسر عمو هستیم که رستوران سیار دارند و برای نجات یک جیب‌بر زیبا و مرموز از دوست خود که یک کارآگاه خصوصی است کمک می‌گیرند.

 

5- فیلم آقای نازنین «Mr.Nice Guy»

در این فیلم یکبار دیگر سامو هونگ پشت‌ لنز دوربین قرار گرفت تا کارگرانی فیلم آقای نازنین را برعهده بگیرد. داستان این فیلم همانند بسیاری دیگر از آثار جکی‌چان از درگیری با خلافکاران حکایت دارد و یک خانم خبرنگار با نام دایانا از کارهای تبهکارانه یکی از خلافکاران بزرگ با نام جیان کارلو فیلم‌ می گیرد. سپس دست این خانم خبرنگار که از دست‌ برقضا بسیار زیبارو نیز هست رو میشود.

بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

جکی‌چان برای نجات دایانا آستین بالا میزند و کارهای غیرممکن را ممکن میکند. فیلم آقای نازنین صحنه‌های جذاب زیادی دارد اما بهترین صحنه این فیلم زد و خورد بامزه‌ای است که در یک فروشگاه بزرگ رخ می‌دهد. فیلم آقای نازنین توسط شرکت پخش‌فیلم نیولاین «New Line» در اختیار سینماها قرار گرفت و تفاوت‌های زیادی را میان نسخه ژاپنی این فیلم و نسخه جهانی ان شاهد هستیم.

 

6- فیلم من کی هستم؟ «Who Am I»

جکی‌چان یک هنرپیشه بین‌المللی است و با بیشتر کشورها برای ساخت فیلم همکاری کرده است، فیلم من کیستم نیز ماحصل همکاری جکی‌چان و کشور کشور کشور آلمان است و همان‌گونه که از نام فیلم پیداست با داستانی از فراموشی حافظه طرف هستیم.

بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

در این فیلم جکی‌چان که یک مامور کارکشته است و برای یک سازمان جاسوسی مخوف کار می‌‌کند در یک عملیات دچار فراموشی میشود. جکی‌چان که در میان اعضای یک قبیله گیر افتاده و حافظه‌اش را هم از دست داده از اعضای این قبیله دائم می‌پرسد که من کیستم و همین امر باعث میشود که او را با نام «من کیستم» صدا بزنند.

 

سپس جکی‌ با سازمان جاسوسی که در ان کار می‌کرد درگیر میشود و طبق معمولً دمار از روزگار افرادی که این بلا را به سر او آورده بودند در می‌آورد. فیلم من کیستم صحنه‌های اکشن و بامزه زیادی دارد و مطمئن باشید با دیدن بازی جذاب و خنده‌دار جکی‌چان در این فیلم، لبخند روی لب‌های شما خواهد نشست.

نام فیلم جکی چان که از شبکه کیش پخش شد

 

7- فیلم شورش در برانکس «Rumble in the Bronx»

این فیلم در ایران با نام جنجال در شهر نیز شناخته میشود و با فیلمی طرف هستیم که بسیاری این فیلم را نقطه‌عطف آثار جکی‌چان میدانند چرا که فیلم شورش در برانکس باعث شد جکی‌چان در آمریکا شناخته شود و موفقیت‌های زیادی را پس از این فیلم از جکی‌چان در هالیوود شاهد بودیم.

بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

در فیلم شورش در برانکس جکی‌چان در نقش جوانی ساده و خوش‌قلب با نام کئونگ برای شرکت در مراسم ازدواج عمویش سفر میکند. اما به‌ناگاه گرفتار تبهکاران میشود و به‌ناچار به لطف هنرهای رزمی و توانایی بالایی که در این زمینه دارد موفق میشود حساب تبهکاران را کف دستشان بگذارد.

 

جکی‌چان برای بازی در این فیلم از جان و دل مایه گذاشت و در حین انجام صحنه‌های بدل‌کاری، مچ‌ پایش شکست. البته اگر جکی‌چان را بشناسید حتماً به‌خوبی می‌دانید که او از شکستگی استخوان و آسیب‌هایی از این دست ابایی ندارد و بدل‌ کاری‌ های او به اندازه‌ای مخاطره‌انگیز است که حتی هیچ‌ شرکت بیمه‌ای حاضر به بیمه‌کردن جکی‌چان نشده.

 

8- فیلم پروژه اِی «Project A»

یک بار دیگر سامو هونگ، یوئن بیائو و جکی‌چان در فیلم پروژه‌ اِی در کنار هم حضور پیدا کردند. این سه‌هنرمند هنگ‌کنگی داستان این فیلم را به حدود ۲ قرن قبل بردند تا با سبکی قدیمی، روایتی از نبرد با دزدان دریایی چینی را به تصویر بکشند.

بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

در فیلم پروژه اِی، دزدان دریایی کنترل دریا را در اختیار داشتند و از دست دولت و ارتش هم کاری ساخته نبود تا این‌که جکی‌چان و یارانش دست به کار می‌شوند و کاری میکنند کارستان و حساب دزدان دریایی را کف دست‌شان می‌گذارند. چند اثری که قبل از فیلم پروژه‌ اِی ساخته شده بود موفقیت زیادی را برای جکی‌چان به‌دنبال نداشت اما این فیلم توانست یکبار دیگر نام جکی‌ چان را سر زبان‌ ها بیاندازد.

 

9- فیلم سوپر پلیس «Super Cop»

اگر فیلم‌های جکی‌چان را دنبال کرده باشید حتماً با مجموعه‌فیلم‌های داستان پلیس «Police Story»؛ آشنا هستید، فیلم سوپر پلیس درواقع سومین قسمت از این مجموعه فیلم‌های پرطرفدار بود و تنها قسمتی از این مجموعه فیلم‌ها به‌حساب می‌آید که توسط جکی‌چان کارگردانی نشده بود. در این فیلم در کنار جکی‌چان شاهد حضور میشل یئو، دیگر سوپراستار هنگ‌کنگی نیز بودیم.

بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

میشل یئو به همراه جکی‌چان در فیلم سوپر پلیس صحنه‌های بسیار پر زد و خوردی را با قطار و هلیکوپتر رقم زدند و انصافاً باید گفت کمتر فیلمی را دیده‌ایم که نقش اول ان شخصاً بدل‌کاری‌های مخاطره‌آمیزی همانند فیلم سوپر پلیس را انجام دهد. این فیلم به موفقیت بسیار زیادی در گیشه‌ها دست‌‌پیدا کرد و به لحاظ هنری نیز یکی از آثار برجسته جکی‌چان به‌حساب می‌آید.

 

10- فیلم استاد مست «Drunken Master»

فیلم استاد مست که در میان ما ایرانی‌ها با نام میمون مست و استاد بی‌کله نیز شناخته میشود یکی از شاهکارهای جکی‌چان است، این فیلم درواقع اولین فیلمی بود که جکی‌چان در ان هنرهای رزمی را با چاشنی شوخی و خنده ترکیب کرد و مدلی جدید از فیلم‌های اکشن را ارائه نمود.

بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

فیلم استاد مست جکی‌چان را به شهرت زیادی رساند و به‌عنوان معروف‌ترین هنرپیشه هنرهای رزمی آسیا بعد از بروس‌لي فقید شناخته شد. موفقیت این فیلم باعث شد تا چندین سال بعد، نسخه دوم ان هم ساخته شود که به این فیلم هم در این لیست اشاره‌ای می کنیم.

 


 

و در ادامه خداداد عزیزی به خدا بازیگر این فیلم جکی‌ چان بود

پخش صحنه‌های غیر اخلاقی یک فیلم سینمایی در شبکه کیش در روز‌های اخیر سر و صدای زیادی به پا کرده است و کاربران زیادی در فضای مجازی به این اشتباه عجیب صداوسیما واکنش‌های زیادی نشان داده‌اند. در میان شوخی‌های فضای مجازی, عده‌ای جکی‌چان, بازیگر این فیلم سینمایی را به دلیل شباهت چهره‌ای با خداداد عزیزی مقایسه کرده‌اند!

 

گرم شدن بازار شوخی‌ها با اشتباه عجیب شبکه تلویزیونی کیش باعث شده تا نام پیشکسوت مشهدی فوتبال ایران یکبار دیگر برای شباهتش به جکی‌چان بر سر زبان‌ها بیفتد. خداداد عزیزی, پیشکسوت شوخ‌طبع فوتبال ایران به این موضوع واکنش‌های جالبی نشان داده است. او گفت: به خدا بازیگر این فیلم جکی‌چان بوده و من در این فیلم بازی نکرده‌ام. نمیدانم چرا ملت‌ می گویند خداداد بازی کرده است؟

بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

عده‌ای می‌خواهند من را تخریب کنند, من فکر می کنم این قضیه برنامه‌ریزی شده بوده تا به من تهمت ناروا بزنند. فکر کنم کار آمریکاست! «به شوخی و با خنده» وی درباره وسعت شوخی‌های فضای مجازی در رابطه با این موضوع اضافه کرد: ما ایرانی‌ها در سوژه درست کردن در فضای مجازی مقام اول را داریم. فقط کافی است یک عکس را منتشر کنیم و بگویم این عکس را سوژه کنید.

بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

آنوقت همه ی ی دست به کار می‌شویم تا از این عکس سوژه‌های مختلف درست کنیم. عزیزی در پاسخ به این سؤال که در قبال شوخی‌های فضای مجازی برای مقایسه او و چکی‌جان چه واکنشی نشان میدهد, گفت: فقط میخوانم و به آن ها می‌خندم. دوستان صمیمی‌ام این پیام‌ها را برایم ارسال میکنند. قبل از این‌که متوجه این اشتباه در شبکه کیش شوم, یکی از دوستانم برایم پیامی را فرستاد که در ان نوشته بود:

 

«خداداد عزیزی, ممنوع‌التصویر شد» به خودم گفتم من که در مشهد هستم و کار خاصی نمیکنم, چرا باید ممنوع‌التصویر باشم! خداداد عزیزی در بخش دیگری از مصاحبه‌اش با خبرگزاری تسنیم به وضعیت تیم ملی فوتبال ایران در فاصله 4 روزه تا آغاز جام ملت‌های آسیا اشاره کرد و گفت: شرایط تیم ملی خیلی خوب است. تیم ملی ایران همیشه خوب بوده و هم اکنون هم جزو مدعیان این جام است.

بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

ما 3 دوره قهرمانی آسیا را در کارنامه داریم و الان هم فکر می کنم با شرایط خوبی که داریم می‌توانیم به این عنوان دست پیدا کنیم. تیم ملی نفرات خوبی دارد که در جام جهانی هم بازی کرده‌اند و البته کی‌روش هم کارش را بلد است و رزومه مشخصی دارد. وی عنوان کرد: مواقعی بود که تیم ملی برای قهرمانی به مسابقات آسیا اعزام نمی‌شد اما میدانم که الان تفکر کی‌روش قهرمانی تیم ملی است.

 

امیدوارم این اتفاق خوب برای فوتبال ایران بازهم تکرار شود. نمی خواهم با صحبت‌هایم باری را روی دوش تیم ملی بگذارم, چون عده‌ای با حرف‌های‌شان دنبال اهدافی هستند اما همه ی ی من را می‌شناسند و میدانند که حرفم را بدون اجرای هدف خاصی می‌زنم. بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران در ادامه تصریح کرد: کی‌روش می تواند تیم ملی را قهرمان کند چون این تیم واقعا شایسته قهرمانی است.

بهترین فیلم های جکی چان + بیوگرافی و عکس جکی چان

ما خط حمله خیلی خوبی با حضور بازیکنان جوان و باتجربه داریم که همگی ان ها در شرایط بسیار خوبی هستند. من میدانم که این تیم در همه ی ی پست‌ها پتانسیل قهرمان شدن در آسیا را دارد.

 

عزیزی درباره این‌که کی‌روش گفته بود «رویای ایران حضور در نیمه نهایی آسیا است» خاطرنشان کرد: فکر نمیکنم که رویای ما ایرانی‌ها حضور در نیمه نهایی باشد. خیلی وقت‌ها فوتبال ایران موفقیت به دست آورده است.

 

ان موقع که برج‌های دوقلو وجود نبود ما قهرمان آسیا بودیم. کی روش یک خصوصیت اخلاقی دارد که همیشه کار‌ها را انجام میدهد و حرف‌های را میزند که عجیب به نظر میرسد, چون در واقعیت رویای ما نه حضور در نیمه نهایی است و نه قهرمانی, رویای ما ایرانی‌ها خیلی بالاتر از این حرف‌هاست. البته شاید کی‌روش این صحبت را کرده تا بازیکنان تیم ملی را تحریک به تلاش بیشتر کند.

 

جدیدترین مطالب سایت