خرید و فروش در اینترنت

ترتیب فیلم سینمایی احضار + از نظر زمانی و تاریخ انتشار

مجموعه : سینما
ترتیب فیلم سینمایی احضار + از نظر زمانی و تاریخ انتشار

فیلم سینمایی احضار را به ترتیب زمان انتشار مشاهده کنید. اگر بـه دنبال تماشای مجدد همه ی فیلم‌هاي‌ این دنیای ترسناک قبل از انتشار The Nun 2 و سری Conjuring هستید، دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب بهترین راه برای تماشای همه ی فیلم‌هاي‌ The Conjuring بـه ترتیب وجوددارد.

 

ترتیب فیلم سینمایی احضار

وقتی اد و لورین وارن برای انجام وظیفه در خانه‌اي در هریس‌ویل، رود آیلند گزارش دادند، آن ها نمی دانستند کـه الهام‌بخش یک مجموعه فیلم ترسناک گسترده و چند وجهی هستند کـه اکنون هشت فیلم عمیق و بی‌سابقه دارد.

 

The Conjuring درباره تلاش‌هاي‌ وارن‌ها برای نجات یک خانواده هفت نفره از ان خانه مزرعه‌اي تسخیر شده، درسال 2013 منتشر شد و مردم بلافاصله خواستند نگاه‌هاي‌ اجمالی بیشتری بـه ان‌ها و کارشان بـه‌عنوان شیطان‌شناس و محققین ماوراء الطبیعه داشته باشند.

 

اسپین آف هایي از جمله Annabelle، The Nun و The Curse of La Llorona دنبال شد. دنباله‌هاي‌ اسپین‌آف‌ها کمی بعد آمدند. و حالا، خوب، درست نگه داشتن جدول زمانی سخت اسـت.

 

و همان‌ گونه ادامه دارد. زمان بسیار خوبی برای طرفدار Conjuring اسـت: نه تنها تاریخ اکران فیلم بعدی این مجموعه «راهبه 2؛ کـه در 8 سپتامبر اکران می شود» و عنوانی برای چهارمین فیلم اصلی Conjuring «The Conjuring: The Conjuring: Last Rites, date TBD»؛ یک سریال تلویزیونی نیز بـه تازگی معرفی شده اسـت.

 

این سرویس در مکس، سرویس استریم کـه قبلا با نام HBO Max شناخته میشد، قبل از ایجاد Warner Bros. Discovery در معرض خواهد بود، و گفته می شود کـه “داستانی را کـه در فیلم‌هاي‌ داستانی تثبیت شده ادامه میدهد.” منطقی اسـت، زیرا وارن‌ها احتمالاً موارد زیادی دارند کـه میتوانند خوراک خوبی برای فصل‌ها یا قسمت‌ها فراهم کنند.

 

این یک ترتیب زمانی اسـت – بـه این معنی کـه با The Nun کـه در دهه 50 اتفاق می‌افتد و نه The Conjuring شروع می شود – اما یک ترتیب تاریخ انتشار مفید در پایان وجوددارد. فقط مطمئن شوید کـه چراغ ها را روشن نگه دارید و قبل از شروع هر عروسک خزنده را از اتاق بیرون کنید.

 

راهبه «2018»

ترتیب فیلم سینمایی احضار + از نظر زمانی و تاریخ انتشار 

اگر فیلم هاي‌ The Conjuring را بـه ترتیب زمانی تماشا کنید، قبل از این‌که واقعاً با وارن ها آشنا شوید، با شیاطین سری آشنا میشوید. این فرنچایز از سال 1952 شروع می شود، زمانی کـه دو راهبه در رومانی در شرایط مشکوکی جان خودرا از دست میدهند.

 

واتیکان از پدر بورک «دمیان بیچیر»؛ کـه گذشته جن زده خودش را دارد، می خواهد تا درکنار خواهر ایرنه «تایسا فارمیگا، خواهر ورا فارمیگا، بازیگر نقش لورین وارن» این حادثه را بررسی کند. چیزی کـه آن ها کشف می کنند این اسـت کـه شیطانی بـه نام والاک «بانی آرون» در پشت همه ی این ها قرار دارد و کارش هنوز بـه اتمام نرسیده اسـت. 

 

Annabelle: Creation «2017»

ترتیب فیلم سینمایی احضار + از نظر زمانی و تاریخ انتشار

طرفداران The Conjuring آنابل را می شناسند، عروسک جن زده اي کـه بـه نظر میرسد بـه اختیار خودش حرکت می کند. اما عروسک چگونه بـه وجود آمد؟ «و بـه هرحال چه کسی میتواند چنین عروسک ترسناکی بخرد؟» آنابل: Creation درسال 1955 برای پاسخ بـه کارولینای جنوبی میرود. داستان یک عروسک ساز بـه نام ساموئل «آنتونی لاپاگلیا» و همسرش استر «میراندا اتو» را دنبال می کند.

 

پس از این‌که این زوج بـه طرز غم انگیزی دختر 7 ساله خودرا از دست می‌دهند، آن ها خانه خودرا بـه روی خواهر شارلوت «استفانی سیگمن» و تعدادی دختر یتیم باز می کنند. اما وقتی یکی در کمد با یک عروسک چینی قدیمی روبه‌رو میشود، یک دیو آزاد میشود و ویران میکند.

 

واقعیت جالب: در حالی کـه داستان اصلی آنابل The Conjuring یک داستان هالیوودی اسـت، این عروسک بر اساس یک شی واقعی از موزه مخفی وارنز واقعی در مونرو، کانکتیکات ساخته شده اسـت – فقط اسباب بازی تسخیر شده آن ها یک Raggedy Ann بود.

 

راهبه 2 «2023»

ترتیب فیلم سینمایی احضار + از نظر زمانی و تاریخ انتشار

طبق گفته Bloody Disgusting، این فیلم درسال 1956؛ چهار سال پس از The Nun اتفاق می‌افتد. این سایت گزارش می دهد: “کشیشی بـه قتل رسیده اسـت.” “شیطانی در حال گسترش اسـت. دنباله فیلم جهانی The Nun بـه دنبال خواهر آیرین اسـت کـه بار دیگر با نیروی شیطانی Valak – The Demon Nun روبه‌رو می شود.” این فیلم در تاریخ 8 سپتامبر در سینماها اکران خواهد شد.

 

آنابل «2014»

ترتیب فیلم سینمایی احضار + از نظر زمانی و تاریخ انتشار

بـه سال 1967 میرویم، زمانی کـه پزشکی بـه نام جان فرم «وارد هورتون»؛ یک عروسک چینی را بـه همسر آینده اش، میا «آنابل والیس» هدیه می دهد. چه چیزی میتواند اشتباه باشد؟ وقتی فرم ها درگیر یک حمله مرگبار بـه خانه می‌شوند، همه ی چیز بلافاصله بـه سمت جنوب می چرخد و سپس اتفاقات بـه ظاهر ماوراء الطبیعه در خانه انها در پاسادنا رخ می دهد. آیا می‌توان همه ی آن ها را بـه عروسک ردیابی کرد؟

 

The Conjuring «2013»

ترتیب فیلم سینمایی احضار + از نظر زمانی و تاریخ انتشار

در نهایت، بـه فیلمی میرسیم کـه همه ی چیز را شروع کرد، جایی کـه می‌توانیم وارن ها را در بهترین فرم ببینیم. درسال 1971؛ زمانی کـه راجر «ران لیوینگستون» و کارولین پرون «لیلی تیلور» بـه همراه پنج دخترشان بـه خانه‌اي قدیمی در رود آیلند نقل مکان می کنند، شروع می شود.

 

پس از تجربه چندین رویداد ماوراء الطبیعه ترسناک، انها با شیطان شناسان اد «پاتریک ویلسون» و لورین وارن «ورا فارمیگا» برای تحقیق تماس می‌گیرند. این فیلم توسط جیمز وان کارگردانی شده اسـت کـه با فیلم هایي مانند Saw، Insidious و Malignant جای خودرا در ژانر ترسناک ثبت کرده اسـت.

 

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های زامبی تاریخ + عکس و نام فیلم

 

آنابل به خانه می آید «2019»

ترتیب فیلم سینمایی احضار + از نظر زمانی و تاریخ انتشار

بـه اد و لورین وارن عروسک بدنام آنابل داده می شود تا ان را قفل کنند تا روح درون ان را از حمله بـه دیگران حفظ کنند. اما وقتی پرستار بچه وارن دوستی را دعوت می کند، پرونده آنابل باز می شود. بار دیگر، ارواح شیطانی آزاد می‌شوند و از شیطان شناسان می‌خواهند کـه دوباره انها را قفل کنند.

 

نفرین لا یورونا «2019»

ترتیب فیلم سینمایی احضار + از نظر زمانی و تاریخ انتشار

درست زمانی کـه فکر میکردید The Conjuring Universe نمیتواند از مجموعه‌هاي‌ اسپین‌آف دیگری پشتیبانی کند، La Llorona ««زن گریان»» می آید. داستان فیلم درسال 1973 در لس آنجلس می گذرد، زمانی کـه مادری بـه نام پاتریشیا «پاتریشیا آلوارز» مسئول مرگ دو پسرش شناخته می شود.

 

«یا او تسخیر شده بود؟» پاتریشیا کـه میـــخواهد پسرانش را بازگرداند، از لا یورونا دعا می کند تا فرزندان آنا تیت گارسیا «لیندا کاردلینی» را بکشد تا فرزندان خودرا بازگرداند.

 

The Conjuring 2 «2016»

ترتیب فیلم سینمایی احضار + از نظر زمانی و تاریخ انتشار

اکنون سال 1976 اسـت، و ما برای بررسی وارن‌ها کـه برای بررسی وقایع دلخراش در خانه Amityville مورد بررسی قرار گرفته‌اند، برمی‌گردیم. «شاید شـما نام ان را شنیده باشید؟» در حالی کـه تلاش می کند بفهمد آیا یک شیطان باعث شده رونالد دفی جونیور تمام خانواده اش را بکشد یا خیر، لورین چشم انداز وحشتناکی از یک راهبه شیطانی می‌بیند.

 

«بله، والاک برگشته اسـت.» او میترسد کـه دید او از زخمی شدن اد بـه واقعیت تبدیل شود زیرا انها برای تفسیر وقایع ماوراء الطبیعه کـه با خانواده هاجسون در لندن اتفاق میوفتد فراخوانده میشوند. مانند پرونده Amityville، رویداد های The Conjuring 2 بر اساس تحقیقات واقعی وارن، Enfield Poltergeist اسـت، اگر چه مطمئنا هالیوود آزادی عمل را بـه دست آورده اسـت.

 

The Conjuring: The Devil Made Me Do It «2021»

ترتیب فیلم سینمایی احضار + از نظر زمانی و تاریخ انتشار

قسمت بعدی فرنچایز The Conjuring درسال 1981 اتفاق می‌افتد و حول محور محاکمه یکبار دیگر مبتنی بر یک داستان واقعی از آرن شاین جانسون میچرخد کـه ادعا می کرد شیطان باعث شده صاحبخانه‌اش را بکشد. دراین فیلم، وارن ها متوجه می‌شوند کـه لعنت از توتم یک جادوگر سرچشمه می‌گیرد و توسط یک شیطان پرست احضار شده اسـت.

 

پس از بررسی یک پرونده قتل مشابه، لورین و اد بـه داستان دلخراش لعنت و اقداماتی کـه برای پیش گیری از دستکاری شیطان در دیگران باید انجام شود، پی می‌برند.

 

مجموعه تلویزیونی “احضار” آینده

ترتیب فیلم سینمایی احضار + از نظر زمانی و تاریخ انتشار

ما فقط می‌توانیم فرض کنیم کـه از آنجایی کـه این ادامه داستان وارن ها اسـت، در آخرین دوره زمانی رخ می دهد – اما بازه زمانی یا خط داستانی اعلام نشده اسـت، بنابر این این بهترین حدس ما اسـت. ما می‌دانیم کـه جیمز وان، کارگردان The Conjuring و The Conjuring 2؛ در حال مذاکره برای تهیه کننده اجرایی درکنار پیتر سافران، تهیه کننده Peacemaker اسـت. هنوز خبری از زمان عرضه ان در Max وجود ندارد.

 

فیلم آینده “احضار: آخرین مناسک”.

ترتیب فیلم سینمایی احضار + از نظر زمانی و تاریخ انتشار

در کنوانسیون CinemaCon برای غرفه داران و توزیع کنندگان فیلم، برادران وارنر عنوان یک فیلم دیگر Conuring را اعلام کرد: The Conjuring: Last Rites. این‌که آیا عنوان یک اعتراف ضمنی بـه این اسـت کـه آخرین فیلم Conjuring خواهد بود یا خیر، باید دید. داستان و دوره زمانی نیز اعلام نشده اسـت، اما فرض میکنیم کـه در اواخر زندگی وارن‌هاي‌ تکرار نشدنی اسـت.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های خارجی ترسناک برای ولنتاین

 

در پایان

اگر برای نخستین بار اسـت کـه فیلم ها را تماشا میکنید، ترتیب انتشار آن ها همیشه بهترین اسـت. بـه این ترتیب، اطلاعات مربوط بـه وارن ها، شیاطین و همه ی ارتباطات را بـه همان ترتیبی کـه فیلمسازان درنظر داشتند، پیدا می‌کنید. دراین مورد، در این جا تمام فیلم هاي‌ The Conjuring بـه ترتیب اکران آورده شده اسـت.

 

The Conjuring «2013»

آنابل «2014»

The Conjuring 2 «2016»

Annabelle: Creation «2017»

راهبه «2018»

لعنت لا یورونا «2019»

آنابل بـه خانه می آید «2019»

The Conjuring: The Devil Made Me Do It «2021»

راهبه 2 «2023»

مجموعه تلویزیونی The Conjuring «TBD»

The Conjuring: Last Rites «TBD»