بروزرسانی : 3 مهر 1402

25 فیلم اژدها برای کودکان (معرفی و توضیحات)

25 فیلم اژدها برای کودکان (معرفی و توضیحات)

بهترین فیلم ها برای آشنایی فرزندانتان با دنیای مسحورکننده اژدها در این قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شما همراهان عزیز لیستی از 25 فیلم اژدها برای کودکان را منتشر کرده ایم.

25 فیلم اژدها برای کودکان که باید تماشا کنید

 بسیاری از ما از تماشای چنین فیلم هایی لذت می بریم زیرا ما را به سفری به دنیای فانتزی می برند. پست ما را در مورد فیلم‌های محبوب اژدها بررسی کنید و این آخر هفته با فرزندانتان به یک فیلم سینمایی بروید.

25 فیلم بچه اژدها

1. ارباب حلقه ها

ارباب حلقه ها

قدرت سائورون به دور و بر قلعه او در برج تاریک موردور گسترش یافت. او تمام حلقه های بزرگ را برای خود جمع کرد، اما همچنان به دنبال حلقه واحدی بود که سلطه او را کامل می کرد. بیلبو بگینز در روز تولدش ناپدید شد و حلقه حاکم و تلاشی خطرناک را برای پسر عموی جوانش فرودو رها کرد: سفر در سراسر سرزمین میانه، در اعماق سایه ارباب تاریکی.

بیلبو بگینز و فرودو بگینز هابیت هایی هستند که در مکانی به نام هابیتون زندگی می کنند. مجموعه فیلم دهکده هابیتون در قلب Waikato در نیوزیلند قرار دارد. تا به امروز یک جاذبه توریستی محبوب باقی مانده است.


مطالب مشابه: ترسناک ترین انیمیشن های جهان + 38 فیلم ترسناک


2. هابیت: ویرانی اسماگ

هابیت: ویرانی اسماگ

کمپانی Thorin Oakenshield در تلاش برای بازپس گیری طلای فراموش شده خود در دنباله حماسی پیتر جکسون با خطرات بزرگتری روبرو خواهد شد. بیلبو بگینز با چهارده همراه خود در سرزمین میانه سفر کرده است، در میان شعله، وارگ ها، گابلین ها مبارزه کرده و حتی پس از خروج از امن بگ اند، از موجودی به نام گولوم فرار کرده است.

J.R.R. تالکین، نویسنده «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» یک چند زبانی ثابت در زبان‌های واقعی و تخیلی بود. او به 15 زبان تسلط داشت و 15 گویش مختلف را برای آثار ادبی خود خلق کرد.

3. هری پاتر و جام آتش

هری پاتر و جام آتش

هری پاتر، جادوگر جوان، می‌خواهد از دورسلی‌های شیطانی دور شود و به هرمیون، رون و ویزلی‌ها در جام بین‌المللی کوئیدیچ بپیوندد. او می خواهد در مورد چو چانگ خواب ببیند و درباره رویدادهای اسرارآمیز مربوط به دو مدرسه جادوی رقیب دیگر و رقابتی که یک قرن است رخ نداده است، اطلاعات بیشتری کسب کند.

4. دل اژدها

دل اژدها

بوون، یک شوالیه افسون شده، با دراکو، آخرین اژدها دوست می شود و آن دو با تظاهر به کشتن دراکو برای پول، روستاییان را فریب می دهند. همانطور که Bowen به زودی کشف می کند، دراکو همان اژدهایی است که زمانی شاگرد سابق خود، پادشاه Einon را با دادن تکه ای از قلب خود از مرگ نجات داد. Einon به یک ظالم بی رحم تبدیل شده است و Bowen احساس می کند مجبور است او را سرکوب کند.

5. پرواز اژدها

پرواز اژدها

در این فیلم بچه اژدها، پیتر دیکنسون، نویسنده علمی تخیلی قرن بیستم، تلاش می‌کند تا با ترکیب واقعیت‌ها با فانتزی و علم، ثابت کند که اژدها وجود داشته است. دیکنسون از ماجراجویی جادویی خود لذت می برد تا اینکه یک طلسم اشتباه ذهن او را در بدن گورباش، یک اژدهای دوستانه به دام می اندازد.

6. Mike The Knight: Journey to Dragon Mountain

Mike The Knight: Journey to Dragon Mountain

وقتی پدر مایک و ایوی با داستان های یک ماجراجویی هیجان انگیز به گلندراگون باز می گردد، آنها از خوشحالی بسیار خوشحال می شوند. پادشاه به آنها اطلاع می دهد که وایکینگ ها یک کریستال را از کوه اژدها دزدیده اند و او باید قبل از اینکه اژدهای غول پیکری که در آنجا زندگی می کند متوجه گم شدن آن شود، آن را پیدا کرده و برگرداند.

7. شرک

شرک

شرک، غول، هرکسی را که بدبختی با او روبرو شود، می ترساند. حتی گل ها و درختان هم به او پشت می کنند تا از بوی بدش در امان بمانند. در این فیلم کارتونی خنده دار بچه اژدها، یک اژدهای ماده صورتی جذب یک الاغ سخنگو می شود.

8. من اژدها هستم

شاهزاده خانم میروسلاوا توسط یک اژدها ربوده می شود و در میانه عروسی خود به قلعه خود در جزیره ای دورافتاده برده می شود. در این فیلم بچه اژدهای اثیری و دلگرم کننده، تنش عاطفی بین میرا و آرمان قابل لمس است. گرافیک خیره کننده و آنقدر واقعی است که باور می کنید یک اژدهای واقعی است!

9. سلطنت آتش

سلطنت آتش

در این فیلم بچه اژدها، کوین ابرکرومبی رهبر گروهی از مردم است که از دست اژدهاها به قلعه های نورمن قدیمی پناه می برند. آیا کوین ابرکرومبی و تیمش می‌توانند گروهی از اژدهای آتش‌نفس را شکست دهند و وقتی سیاره را ویران کنند، کنترل سیاره را پس بگیرند؟

10. اژدهای پیت

اژدهای پیت

در این افسانه، پیت هیلی، پسری یتیم، از جنگل نمی ترسد، زیرا مدت زیادی در آنجا زندگی می کند و بهترین دوستش الیوت را در کنار خود دارد تا از او محافظت کند. اما یک مشکل وجود دارد الیوت یک اژدهای سبز غول پیکر و در حال پرواز است. از سوی دیگر، پیت باید راهی برای محافظت از الیوت پیدا کند، زمانی که آنها در جنگل پنهان می شوند.

11. اژدهای بی میل

اژدهای بی میل

رابرت بنچلی، یک طنزپرداز، سعی می کند والت دیزنی را ردیابی کند تا از او بخواهد داستان کوتاهی درباره اژدهایی مهربان بسازد که ترجیح می دهد شعر بگوید تا رزمنده یا وحشی. بنچلی تور استودیو والت دیزنی را می‌بیند و در طول مسیر از روند ساخت انیمیشن مطلع می‌شود.

12. روحیه دور

روحیه دور

چیهیرو، دختری 10 ساله که در میان نقل مکان به حومه شهر است، در شهری عجیب سرگردان می شود و دنیایی از ارواح، اژدها و شیاطین را کشف می کند که توسط یوبابا مرموز اداره می شوند. او به هاکو برخورد می کند، که به اطلاع می رساند که چیهیرو و والدینش در خطر جدی هستند.


مطالب مشابه: بهترین سریال های کودکانه سال 2023


13. اژدها کش

اژدها کش

جالینوس، شاگرد یک جادوگر جوان، باید به یک پادشاهی دور سفر کند و اژدهای وحشتناکی را که روستاها را به بردگی گرفته است، بکشد. وقتی او با هیولای مخوف روبرو می شود، با بزرگترین چالش خود روبرو می شود. آیا جادوی او برای شکست دادن اژدها و نجات اسیران به اندازه کافی قوی است؟

14. چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم

چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم

هیکاپ، وایکینگ جوان، باید افراد تازه کار را از طریق شروع قبیله هولیگان مودار در جزیره برک هدایت کند. آنها باید اژدهایان خود را آموزش دهند یا با اخراج دائمی روبرو شوند. هیکاپ که آرزو دارد یک شکارچی اژدها شود، با اژدهای جوانی آشنا می‌شود که خشم شبانه بی‌دندان است و دوستی بعید بین آن دو شکل می‌گیرد و هیکاپ را به یک اژدها سوار تبدیل می‌کند.

انیماتورهای فیلم «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» باید در حین تولید در «مدرسه پرواز» شرکت می‌کردند و در آنجا حرکات موجودات مختلف و فیزیک پرواز را برای خلق شخصیت‌های واقعی مطالعه می‌کردند.

15. داستان بی پایان

داستان بی پایان

باستیان تصور کسی از یک قهرمان نیست. او دنیای اسرار آمیزی از افسون را از طریق صفحات یک کتاب قدیمی به نام The Never Ending Story کشف می کند. باستین وارد اتاق زیر شیروانی مدرسه می شود تا در مورد مأموریت آتریو برای نجات فانتازیا از تاریکی که به نام «هیچ» شناخته می شود، بخواند. اژدهای فالکور را تماشا کنید.

16. 47 رونین

47 رونین

کای یک طرد شده است که به اویشی، رهبر 47 رونین می پیوندد. آنها با هم پیوند می خورند تا در برابر ارباب خیانتکار که به ارباب آنها آسیب رساند و نژاد آنها را تبعید کرد، تلافی کنند. جنگجویان سفری را آغاز می‌کنند که آنها را در یک سری آزمایش‌ها قرار می‌دهد که برای رزمندگان عادی مرگبار است.

17. ویلو

ویلو

Willow یک ماجراجویی خارق العاده است که شما را به زمان و مکان متفاوتی می برد و در مورد شجاعت و قهرمانی قهرمان اصلی داستان صحبت می کند. ویلو، یک کشاورز فقیر، برای نجات نوزادی به نام الورا، که قرار است ملکه بزرگی شود، اما در حال حاضر از دست ملکه باوموردا جادوگر شیطانی در خطر است، ماموریتی را آغاز می کند.

18. مرلین (2008)

مرلین (2008)

مرلین داستان دوستی غیرمحتمل بین مرلین، مرد جوانی که دارای توانایی های جادویی خارق العاده ای است، و شاهزاده آرتور، وارث کملوت را دنبال می کند. داستان با جادوگر شیطانی ماب و فریک ریچاردسون شروع می شود که مرلین را به روش های ماورایی آموزش می دهند.

19. گیدورا، هیولای سه سر (1964)

گیدورا، هیولای سه سر (1964)

Ghidorah یک اژدهای طلایی سه سر با دو دم است. به دلیل سرعت، بال های اژدها امواج ضربه ای ایجاد می کند که می تواند ساختمان ها را واژگون کند. گودزیلا برای اولین بار با هیولاهای دیگر کار می کند. او در کنار رودان و موترا برای شکست دادن گیدورا می جنگد.

20. بدجنس

بدجنس

مالفیسنت با انگیزه انتقام جویی و میل شدید برای دفاع از لنگرگاه هایی که او بر آنها سلطنت می کند، به طرز بی رحمانه ای نفرین برگشت ناپذیری را بر نوزاد تازه متولد شده آرورا وارد می کند. آرورا در کشمکشی بین پادشاهی جنگلی که به آن علاقه دارد و پادشاهی انسانی که میراث او را نگه می دارد گرفتار می شود.

نقش Maleficent را آنجلینا جولی بازی کرد. در طول فیلمبرداری، دیزنی می خواست یک کودک نقش یک شخصیت را بازی کند، اما بیشتر کودکان از بازیگر زن در آرایش و لباس می ترسیدند. در نهایت، دختر جولی ویوین را بردند زیرا او نترسید.

21. قصه هایی از دریای زمین (2006)

قصه هایی از دریای زمین (2006)

گد، یک جادوگر سرگردان، در تلاش است تا بفهمد چه چیزی باعث رخدادهای ماوراء الطبیعه و اتفاقات غیرعادی در یک سرزمین افسانه ای، از جمله مشاهده اژدها می شود. در طول سفر، او با شاهزاده آرن، پسر نوجوان جوانی آشنا می شود. آنها با هم متحد می شوند تا بفهمند چه خبر است.

22. تام و جری: اژدهای گمشده

تام و جری: اژدهای گمشده

وقتی تام و جری در جنگل با یک تخم‌مرغ غیرعادی روبرو می‌شوند که به بچه اژدهایی به نام پافی تبدیل می‌شود، مجبور می‌شوند از اژدهای کوچک نگهداری کنند. پافی تام را به عنوان پسرش پذیرفته است، در حالی که اژدهای مادر خشمگین خواستار بازگشت فرزندش است.

23. Dragons: Dawn of the Dragon Racers

Dragons: Dawn of the Dragon Racers

Dawn of the Dragon Racers فیلمی کوتاه است که داستان چگونگی پیدایش Dragon Racing را روایت می کند. هیکاپ و دوستانش در آکادمی اژدها بر سر اینکه چه کسی اولین بار آن را اختراع کرده است با هم بحث می کنند. فرنچایز محبوب «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» در این فیلم خانوادگی ادامه دارد.

24. پاف اژدهای جادویی

پاف اژدهای جادویی

در این فیلم بچه اژدها، پاف، یک اژدهای جادوی دوستانه، به جکی، پسری که ارتباط برقرار نمی کند، کمک می کند تا بر ترس های فلج کننده اش غلبه کند. اژدها با نیروی روح خود سفری خارق العاده به جزیره هونا لی را آغاز می کند. آنها در طول مسیر ماجراجویی هایی دارند که تخیل و شجاعت جکی را به روش های غیرعادی تغذیه می کند.

25. نفرین حلقه

نفرین حلقه

زیگفرید با ملکه جزیره برونهیلد در دهانه یک شهاب سنگ سقوط کرده ملاقات می کند و او را در نبرد با تبر شکست می دهد. برونهیلد قول می دهد که اگر همدیگر را دوست داشته باشند در پادشاهی خود منتظر او باشد. زیگفرید از سنگ معدن مرموز شمشیری می سازد و با کشتن یک اژدها و غسل در خون آن شکست ناپذیر می شود.

1. چگونه فیلم اژدها به کودکان کمک می کند تا با فرهنگ و هویت خود آشنا شوند؟

فیلم‌های اژدها می‌توانند توسط کودکان برای یادگیری در مورد تنوع‌ها، ارزش‌ها، باورها، اسطوره‌ها، اخلاقیات و رویدادهای تاریخی در فرهنگ خودشان استفاده شوند. علاوه بر این، آنها می توانند دیدگاه چندفرهنگی و ارزش های خانوادگی را در اختیار کودکان قرار دهند.

2. چه عناصری از فیلم های اژدها آنها را برای کودکان جذاب می کند؟

فیلم های اژدها همه در مورد موجودات افسانه ای هستند که جادویی و قدرتمند هستند. آنها شامل جنبه هایی از ماجراجویی، رمز و راز، اهمیت فرهنگی، همکاری، دوستی، شجاعت و شوخ طبعی هستند که خلاقیت و تخیل کودک را نسبت به سناریوهایی که در آن نقش شخصیت های فیلم را بازی می کنند، الهام می بخشد. این عناصر الهام‌بخش هستند که فیلم‌های اژدها را برای کودکان جذاب می‌کنند.

3. چند فیلم اژدها که بر اساس کتاب ساخته شده اند کدامند؟

ارگون، ارباب حلقه‌ها، هابیت، چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم، و هری پاتر و جام آتش برخی از فیلم‌های اژدها هستند که بر اساس کتاب‌ها ساخته شده‌اند.

4. برخی از فیلم‌های اژدها که تخیل و خلاقیت را در کودکان ترویج می‌کنند کدامند؟

Flight of Dragon، Dragonheart، Mike The Knight: Journey to Dragon Mountain، Pete’s Dragon و The NeverEnding Story برخی از فیلم های اژدها هستند که گونه های مختلف اژدها و توانایی های آنها را به نمایش می گذارند. این فیلم‌ها ترکیبی جادویی از موجودات افسانه‌ای، مناظر خیره‌کننده و ماجراجویی‌های خارق‌العاده را ارائه می‌کنند که تخیل کودکان را برمی‌انگیزد و آنها را تشویق می‌کند که خارج از چارچوب فکر کنند.


مطالب مشابه: بهترین فیلم های کودکان در سال 1402


در پایان

گنجاندن اژدها در داستان های جادویی همیشه علاقه و تخیل بچه ها را به خود جلب کرده است. در این پست در مورد فیلم های اژدها برای کودکان، لیستی از چندین فیلم هیجان انگیز در مورد اژدها و جادو قرار داده ایم که مطمئنا کودک شما را برای مدت طولانی سرگرم و گیر می کند.

ژانر این فیلم ها از علمی تخیلی تا انیمیشن را شامل می شود و برای کودکان در هر سنی مناسب است. شما همچنین می توانید به تماشای این فیلم ها با فرزندان خود بپیوندید و یک شب فیلم ترتیب دهید تا اوقاتی با کیفیت را با هم بگذرانید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت