بروزرسانی : 13 آبان 1402

27 تا از بهترین فیلم ها برای کودکان نوپا + زیر 7 سال

27 تا از بهترین فیلم ها برای کودکان نوپا + زیر 7 سال

27 بهترین فیلم برای کودک نوپا در سال 2023

بهترین فیلم‌ها برای سرگرمی جمعه شب یا فیلم دیدن با کوچولوی شـما. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از انیمیشن هاي‌ سرگرم کننده برای کودکان نوپایتان منتشر کرده ایم.

فیلم های کریسمس برای کودکان نوپا

فیلم‌هاي‌ کریسمس از فصل جشن بـه عنوان پس‌زمینه استفاده می کنند یا فصل جشن را بـه‌عنوان موضوع اصلی فیلم در خود دارند.


مطالب مشابه: انیمیشن های ایرانی در حال اکران


1. اکسپرس قطبی

اکسپرس قطبی

قطار سریع السیر قطبی داستان پسری اسـت کـه با قطاری خیالی بـه نام “اکسپرس قطبی” بـه قطب شمال سفر می کند. در راه، او دوستان جدیدی پیدا می کند، ماهیت واقعی کریسمس را می آموزد ودر نهایت با بابانوئل خود ملاقات می کند. داستانی دل چسب کـه باید حال و هوای کریسمس را برای کودک نوپا ایجاد کند.

این فیلم رکورد جهانی کتاب گینس را بـه عنوان نخستین فیلم موشن کپچر دارد – یک فرآیند فیلمسازی کـه در ان شخصیت هاي‌ انیمیشن با استفاده از ضبط حرکات واقعی بازیگران خلق می شوند.

2. تنها در خانه

تنها در خانه

این یک فیلم خانوادگی اسـت کـه حول محور قهرمان داستان، کوین هشت ساله، میچرخد. زمانی شروع می شود کـه خانواده در آخرین لحظه دیوانه وار بـه تعطیلات خود می‌روند و متوجه می شوند کـه یکی از اعضای خانواده خود – کوین – را در خانه فراموش کرده اند. سپس فیلم ناامیدی مادر کوین برای بازگشت بـه پسرش را نشان میدهد و این کـه چگونه کوین، کـه در خانه تنهاست، درست در شب کریسمس با دزدان مبارزه می کند.

3. سرود کریسمس

سرود کریسمس

داستان کلاسیک چارلز دیکنز داستان یک بخیل زیرک بـه نام ابنزر اسکروج را روایت می کند. اسکروج با سه روح کریسمس گذشته، حال و آینده ملاقات می کند. ملاقات با این سه روح، اسکروج را از پیرمرد بداخلاق بـه فردی بشاش و شاد تبدیل می کند.

4. جرنگ جرنگ تمام راه

جرنگ جرنگ تمام راه

پسری یک اسباب بازی ابرقهرمانی می‌خواهد کـه در تعطیلات کریسمس بـه تعداد محدود موجود باشد. پدر پسر تمام تلاش خودرا می کند تا اسباب بازی را ابتدا برای پسرش تهیه کند. اما مجموعه اي از اتفاقات باعث می شود پسر متوجه شود کـه او بـه اسباب بازی ابرقهرمانی نیاز ندارد زیرا او قبلاً یک ابرقهرمان بـه نام پدر دارد.

5. جن

جن

یک نوزاد پسر بـه طور تصادفی در کیسه هدیه بابانوئل می خزد و بـه قطب شمال منتقل می شود. در آنجا الف ها وی را کشف می کنند و وی را بـه عنوان یکی از خودشان بزرگ می کنند. هنگامی کـه پسر بزرگ تر می شود، می فهمد کـه او یک جن نیست، بلکه یک انسان اسـت. این نشان دهنده آغاز تلاش او برای یافتن خانواده واقعی اش اسـت. جواهری در بین بسیاری از فیلم هاي‌ کودک نوپا!

6. معجزه در خیابان 34

معجزه در خیابان 34

دخترجوانی بـه نام سوزان بـه این باور بزرگ شده اسـت کـه بابا نوئل وجود ندارد. یک روز، او مردی را می‌بیند کـه دقیقاً شبیه بابانوئل اسـت و همچنین ادعا می کند کـه بابانوئل واقعی اسـت. تعامل با او ذهنیت سوزان را بـه کلی تغییر می دهد. معجزه در خیابان 34 بـه عنوان یک کلاسیک تمام دوران درنظر گرفته می شود ودر بریتانیا با عنوان “قلب بزرگ” شناخته می شود.

بهترین فیلم های دیزنی برای کودکان نوپا

دیزنی نسل هاي‌ کودک رابا فیلم هاي‌ خانوادگی سرگرم کرده اسـت. در این جا برخی از فیلم‌هاي‌ دیزنی-پیکسار وجوددارد کـه کودک نوپا از ان‌ها لذت خواهد برد.

7. کتاب جنگل

کتاب جنگل

داستان کلاسیک رودیارد کیپلینگ یک رندر لایو اکشن دراین نسخه از دیزنی دریافت می کند. کتاب جنگل داستان کودکی وحشی بـه نام موگلی را روایت می کند کـه در جنگل هاي‌ انبوه هند زندگی می کند. زندگی او وقتی متوجه می شود کـه ببری بـه نام شیرخان بـه دنبال زندگی او اسـت، مسیر جدیدی پیدا می کند. موگلی شرخان را بـه چالش میکشد ودر نهایت بـه تنهایی وی را شکست می دهد.

بیشتر کودکان بـه دلیل تمایل طبیعی انسان بـه موجودات زنده، احتمالاً بـه جای بازی با یک اسباب بازی جذاب، با یک حیوان زنده ارتباط برقرار می کنند.

8. پیدا کردن نمو

پیدا کردن نمو

یکی از بهترین فیلم ها برای کودکان نوپا، Finding Nemo یک انیمیشن کلاسیک اسـت. نمو یک بچه دلقک ماهی اسـت کـه توسط ماهیگیران اسیر می شود. پدرش مارلین، همراه با یک ماهی تنگ فراموشی بـه نام دوری، برای یافتن پسرش وارد ماجراجویی می شود. نمو و مارلین دوستان جدیدی پیدا می کنند کـه بـه انها در جستجوی یک دیگر کمک می کند.

مایکل آیزنر، مدیرعامل وقت دیزنی انتظار داشت Finding Nemo یک شکست در گیشه باشد. او نمی‌دانست کـه این فیلم در نهایت بـه پرفروش ترین فیلم پیکسار درسال 2003 تبدیل خواهد شد.

9. داستان اسباب بازی

داستان اسباب بازی

داستان اسباب بازی فیلمی در مورد گروهی از اسباب بازی هاي‌ حساس بـه رهبری رهبرشان وودی اسـت کـه یک عروسک گاوچران اسـت. وقتی Buzz Lightyear، یک اسباب‌بازی شیک جدید بـه گروه اسباب‌بازی ملحق شد و محبوب‌تر از وودی شد، اوضاع تغییر می کند. فیلم دل چسب اسـت و تماشای اسباب بازی هایي کـه در حال صحبت هستند مطمئنا کودک نوپا را بـه وجد خواهد آورد.

10. وینی پو

وینی پو

این فیلم موزیکال دیزنی داستان یک خرس نوازشگر و دوستانه بـه نام وینی پو و کودکی بـه نام کریستوفر رابین را روایت می کند. دراین فیلم، عسل پو تمام می شود و با دوستانش برای جستجوی بیشتر بـه ماجراجویی میپردازد. این فیلم در بین دیگر فیلم هاي‌ نمادین کودک نوپا محبوب محبوب اسـت.

11. اتومبیل

اتومبیل

لایتنینگ مک کوئین، یک ماشین مسابقه، خودرا در شهری غیر قابل توصیف بـه نام رادیاتور اسپرینگز میبیند. او تنها چند روز فرصت دارد تا فرار کند و بـه یک رویداد مسابقه اي برسد. اما اهالی شهر کـه همگی ماشین هستند وی را بـه این اسانی رها نمی‌کنند. لایتنینگ مک کوئین تشخیص می دهد کـه مردم شهر در واقع مردم بسیار مهربانی هستند و با انها دوستی پایدار برقرار می کند.

12. WALL-E

WALL-E

در مورد یک مفهوم منحصر بـه فرد در بین بهترین فیلم‌هاي‌ متعدد برای کودکان نوپا کـه از سالها پیش در حال ساخت هستند، صحبت کنید. این داستان یک روبات شایان ستایش بـه نام WALL-E اسـت کـه روی زمین زندگی می کند در حالی کـه انسانها دریک سفینه فضایی زندگی می کنند. WALL-E با روباتی بـه نام EVE ملاقات می کند و باهم بـه سفری بـه سفینه فضایی انسانی می‌روند تا انسانها را بازگردانده و زمین را دوباره قابل سکونت کنند.

13. دایناسور خوب

دایناسور خوب

این فیلم دنیایی را نشان می دهد کـه در ان انسانها و دایناسورها درکنار هم زندگی می کنند. آرلو، یک دایناسور، از خانواده اش جدا شده و باید راه بازگشت بـه خانه را پیدا کند. در سفر خود بـه خانه، او یک دوست انسانی بعید پیدا می کند. یک فیلم دایناسور دلپذیر و تاثیر گذار برای کودکان نوپا.

بهترین فیلم های انیمیشن برای کودکان نوپا

علاوه بر دیزنی، چندین خانه تولید فیلم دیگر نیز فیلم هاي‌ انیمیشن جالبی برای کودکان ساختند. در این جا تعداد کمی از آن ها هستند.

14. جورج کنجکاو

جورج کنجکاو

جورج یک میمون کوچولوی کنجکاو اسـت کـه خودرا در کشتی میبیند کـه از آفریقا بـه آمریکا میرود. جورج با مرد مهربانی بـه نام تد آشنا می شود و ان دو باهم دوست می شوند. تد ماجراهای خودش را دارد و بـه زودی میمون کوچولوی شیطان، دوست داشتنی و کنجکاو بخشی از تعقیب هاي‌ تد می شود.

15. شرک

شرک

شرک، یک اوگر «موجود افسانه‌اي»؛ باتلاقش توسط موجودات افسانه‌اي تسخیر شده اسـت. شرک باید یک شاهزاده خانم را نجات دهد تا مالکیت مرداب را دوباره بـه دست آورد. در سفر خود برای یافتن شاهزاده خانم، شرک با یک الاغ آشنا می شود و هردو بـه دنبال شاهزاده فیونا می شوند. این فیلم ممکن اسـت در رده فیلم هاي‌ کودک نوپا قرار بگیرد، اما همه ی افراد در هر سنی ان را دوست دارند!

16. مینیون ها

مینیون ها

مینیون ها این موجودات بامزه و عجیب هستند کـه بـه دنبال استاد نهایی برای خدمت و خشنود هستند. سه مینیون، استوارت، کوین و باب، از سرزمین‌هاي‌ جدید دیدن می کنند تا استاد ایده‌آل خودرا پیدا کنند. آن ها یک ابرشرور را پیدا می کنند کـه دقیقاً همان استادی نیست کـه انتظارش را داشتند. فیلم مملو از طنز و طنز غلغلک‌آور اسـت. ستاره در بین اکثر فیلم هاي‌ نوپا!


مطالب مشابه: نگاهی جالب از انیمیشن و کاریکاتور های معروف جهان


17. عصر یخبندان

عصر یخبندان

عصر یخبندان اسـت. سه دوست بعید – یک ماموت، گربه شمشیر دندان و تنبل زمینی غول پیکر یک نوزاد انسان را کشف می کنند و تصمیم می‌گیرند ان را بـه خانواده اش برگردانند. این گروه در مسیر خود با خطرات متعددی روبه‌رو می شوند، اما موفق می شوند از نوزاد محافظت کنند و بـه اردوگاه انسانی برسند، جایی کـه از استقبالی کـه از انها خواهد شد مطمئن نیستند. این یک فیلم دوستی اسـت کـه در نهایت نشان می دهد کـه چگونه این سه شخصیت بـه صمیمی ترین دوستان تبدیل می شوند و گله اي برای خود می سازند.

18. فیلم بادام زمینی

فیلم بادام زمینی

این فیلم بر اساس روزنامه مشهور کمیک استریپ بـه نام Peanuts ساخته شده اسـت. اسنوپی یک سگ بیگل اسـت کـه در جستجوی حماسی خود قرار می‌گیرد در حالی کـه صاحبش چارلی براون در تلاش اسـت دختری را کـه وی را عشق زندگی خود می‌داند تحت تأثیر قرار دهد. انیمیشن هاي‌ شیک و رنگارنگ فیلم ان را بـه فیلمی جذاب برای تماشای کودکان نوپا تبدیل کرده اسـت.

19. فیلم لگو

فیلم لگو

شخصیت هاي‌ متحرک این جا بر اساس بلوک هاي‌ اسباب بازی واقعی لگو هستند. داستان فیلم درباره یک کارگر ساختمانی معمولی اسـت کـه برای شکست دادن یک ابرشرور با ابرقهرمانان استخدام شده اسـت. یک مرد معمولی برای کشف شخصیت شرور و شکست دادن او از یک ترن هوایی عبور می کند.

بهترین فیلم های عروسکی برای کودکان نوپا

این فیلم‌ها از وسایل کاربردی مانند عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌ها استفاده میکنند، کـه سپس برای ساخت یک فیلم تمام‌قد متحرک می شوند.

20. فیلم Shaun The Sheep

فیلم Shaun The Sheep

این فیلم با فناوری انیمیشن استاپ موشن و با استفاده از مدل هاي‌ کوچک عروسکی ساخته شده اسـت. داستان شان گوسفندی در مزرعه با سگی برای دوستش را روایت می کند. زندگی راحت حیوانات مزرعه زمانی کـه ارباب آن ها، کشاورز، ضربه اي خورده و دچار فراموشی می شود، از بین میرود. حیوانات بـه زمان می شتابند تا خاطره ارباب خودرا بازگردانند.

21. ماجراهای المو در گروچلند

ماجراهای المو در گروچلند

این فیلم ماجراجویی شخصیت عروسکی محبوبی بـه نام المو را بـه نمایش میگذارد. داستان پتوی گم شده المو در سرزمینی دور بـه نام گروچلند اسـت. او بـه ان مکان میرسد و می‌بیند کـه موجودات عجیبی در ان زندگی می کنند. در حالی کـه در تلاش برای یافتن پتوی خود اسـت، چندین درس زندگی می آموزد ودر عین حال با یک شرور نیز روبه‌رو می شود.

22. توماس و راه آهن جادویی

توماس و راه آهن جادویی

توماس، ماشین بخار و شخصیت آقای هادی از یک مسیر راه آهن جادویی برای عبور از دنیای خیالی خود و رسیدن بـه دنیای واقعی استفاده می کنند. در این جا انها با چندین چالش پیشبینی نشده روبه‌رو هستند. توماس و سایر موتورهای بخار موجود دراین فیلم، اسباب بازی هایي هستند کـه با استفاده از نظارت از راه دور حرکت می کنند. بـه طور کلی، یک فیلم هیجان انگیز با موضوع راه آهن برای کودکان نوپا.

بهترین فیلم های حیوانات برای کودکان نوپا

این فیلم ها حیوانات را بـه عنوان قهرمان یا شخصیت هاي‌ شاخص فیلم دارند.

23. پاندا کونگ فو

پاندا کونگ فو

داستان این فیلم در چین می گذرد و سفر پو از یک پاندای چاق تا تبدیل شدن بـه جنگجوی اژدها را بـه تصویر میکشد. پو زمین را از خشم ریه شیطان تای نجات می دهد و آرامش را بـه دره باز می گرداند.

24. بیش از پرچین

بیش از پرچین

گروهی از حیوانات در خواب زمستانی یک بهار از خواب بیدار می شوند تا متوجه شوند کـه جنگل انها بـه یک جامعه مسکونی تبدیل شده اسـت. یک راکون حیله گر از حیوانات ساده لوح سوء استفاده می کند و انها را بـه دزدانی تبدیل می کند کـه انسانها را برای غذا غارت می کنند.

25. ماداگاسکار

ماداگاسکار

گورخر، زرافه، اسب آبی و شیر از باغ وحش نیویورک فرار می کنند و خودرا در سواحل آفریقا میبینند. این حیوانات دریک باغ وحش بزرگ می شوند و بنابر این نمی‌دانند کـه از جنگل انبوه ماداگاسکار چه انتظاری باید داشته باشند.

26. پاهای شاد

پاهای شاد

جمعیتی از پنگوئن هاي‌ امپراتور از مهارت هاي‌ آواز خواندن خود برای یافتن شریک زندگی خود استفاده می کنند. اما یک روز پنگوئنی کـه نمی‌تواند آواز بخواند از یک جفت پنگوئن متولد می شود. او مامبل نام دارد کـه با تمسخر همسالانش بـه دلیل ناتوانی در آواز خواندن بزرگ می شود. اما مامبل استعداد دیگری دارد – او یک رقصنده عالی اسـت.

27. عزیزم

عزیزم

بیب یک بچه خوک اسـت کـه توسط سگ‌هاي‌ گوسفندی بزرگ میشود کـه گوسفند پرورش میدهند. بیب باوجود خوک بودن، کلیشه ها را می شکند و تبدیل بـه یک خوک گوسفند می شود. سفر برای تبدیل شدن بـه یک خوک گوسفند آسان و پر از چالش نیست، اما بیب با کمک کمی از دوستانش پیروز می شود.

چگونه فیلم های مناسب برای کودکان نوپا انتخاب کنیم؟

در این جا چند نکته برای انتخاب بهترین فیلم برای کودکان نوپا وجوددارد.

درس هاي‌ زندگی: فیلم هایي با پیام شخصی یا اجتماعی قوی انتخاب کنید کـه بـه بچه هاي‌ کوچک کمک می کند بین درست و غلط تشخیص دهند و ارزش هاي‌ آن ها را تقویت کند.

پیام مثبت: فیلم هایي را انتخاب کنید کـه کودکان را برای داشتن رویکرد مثبت در زندگی تشویق می کند. چنین فیلم‌هایي بـه ان‌ها کمک میکند تا از سنین کودکی نگاهی خوشبینانه بـه زندگی داشته باشند.

خط داستانی ساده: مطمئن شوید کـه فیلم‌ها دارای داستانی ساده ودر عین حال سرگرم‌کننده هستند تا بـه کودکان کمک کند درگیر بمانند و بـه اسانی درک کنند.

تخیل: فیلم‌هاي‌ کودکانه را درنظر بگیرید کـه زوایای تخیلی متفاوتی را ارائه میدهند و یک خروجی خلاقانه برای کودک شـما برای رشد تخیل خود ارائه می دهند.

تحریک بصری: چه متحرک باشد و چه غیر متحرک، فیلم هایي با رنگ هاي‌ روشن انتخاب کنید تا حواس بصری کودکتان را درگیر کنید.

1. آیا کودکان نوپا می توانند فیلم ببینند؟

بله، آن ها می‌توانند فیلم هاي‌ آموزشی و فیلم هاي‌ دیگری را تماشا کنند کـه بـه انها در یادگیری برخی مهارت ها کمک می کند. با این حال، بـه خاطر داشته باشید کـه بهتر اسـت زمان نمایش صفحه نمایش کودکان نوپا را بـه یک ساعت محدود کنید.

2. آیا کودکان نوپا می توانند در سینما فیلم تماشا کنند؟

کودکان نوپا در حال تماشای فیلم در سینما می‌توانند خطرات شنوایی را بر گوش جوان تحمیل کنند زیرا اغلب فیلم ها با صدای بلند نمایش داده می شوند. سطح صدای سالن میتواند بیش از 90 دسی بل باشد. این بیش از حد متوسط ​​صدایی اسـت کـه گوش میتواند تحمل کند.

3. زمان زیاد صفحه نمایش با کودک نوپا چه می کند؟

زمان بیش از حد از صفحه نمایش می‌تواند بر توانایی کودک نوپا در یادگیری مهارت هاي‌ اجتماعی تأثیر بگذارد. مانع تخیل و انگیزه انها می شود. زمان بیش از حد صفحه نمایش نیز میتواند بر دامنه توجه یا تمرکز انها تأثیر بگذارد.

4. آیا زمان بیش از حد صفحه نمایش می تواند باعث تاخیر در گفتار در کودکان نوپا شود؟

صرف زمان بیشتر در مقابل صفحه نمایش می‌تواند بر رشد زبان، مهارت هاي‌ خواندن و حافظه کوتاه مدت تأثیر بگذارد. علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد کـه درصورت افزایش زمان نمایشگر بـه 30 دقیقه، 49 درصد خطر تأخیر گفتار رسا افزایش می یابد.


مطالب مشابه: بهترین فیلم های کودکان


در پایان

یک فیلم از این فهرست انتخاب کنید، پاپ کورن را آماده کنید، و همه ی چیز برای یک شب سینمایی با بچه ها آماده اسـت! پیشنهاد میکنیم ماراتن فیلم آخر هفته رابا قطار سریع السیر قطبی شروع کنید کـه بـه زیبایی روحیه و دوستی کریسمس را نشان می دهد. همچنین میتوانید کمدی کلاسیک خانوادگی تنها در خانه را انتخاب کنید، کـه درس‌هاي‌ ارزشمندی درباره استقلال و اهمیت خانواده می‌آموزد.

یکیدیگر از انتخاب هاي‌ عالی سرود کریسمس اسـت. این فیلم پر از انیمیشن هاي‌ دلگرم کننده و داستانی اسـت کـه در بین نسل ها طنین انداز می شود. علاوه بر این، می توانید از دسته‌اي کـه کودک نوپایتان بـه ان علاقه دارد بیشتر کاوش کنید. برای سرگرمی بیشتر، یک مهمانی فیلم آخر هفته با دیگر کودکان نوپا در جامعه داشته باشید!

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت