درباره دانش آموز (به مناسبت 13 آبان روز دانش آموز)

درباره دانش آموز (به مناسبت 13 آبان روز دانش آموز)

درباره دانش آموز

در ایران 13 آبان روز دانش آموز نامگذاری شده است و به همین مناسبت ما درباره دانش آموز متن و توضیحاتی را قرار دادیم که امیدواریم مورد پسند واقع شود. دانش‌آموز از لحاظ لغوی به معنی کسی است که دانش می‌آموزد ودر اصطلاح، برای اطلاق به محصلان رسمی در سطح تحصیلات پیش از دانشگاه بکار میرود. ساین سمونی دراین مقاله اطلاعات جالب و خواندنی در مورد دانش آموز برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه میخوانید.

 

دریک نظام آموزشی، وقتی یک فرد می آموزد که «دیگران چه گفته اند و چه کرده اند» و برایش می‌گویند که «مسایل پیچیده ي یک علم را چگونه حل کرده اند» دانش آموز، دانشجو یا طلبه است. فقط از زمانی که خودش به مزر دانش می‌رسد و مسئله تازه ای را کشف یا حل می‌کند یک محقق و دانشمند است.

 

 

این 13 آبان همان ثابت روز است، کین روز شده ثبت به دیباچه هر روز

هر سال به و ماه به و روز به و به امروز ز دیروز و دگر روز به امروز.

 


مطالب مشابه : متن و عکس تبریک روز دانش آموز در 13 آبان ماه


 

روز دانش آموز

۱۷ نوامبر روز جهانی دانش‌آموز شناخته شده به یاد تمام دانش‌آموزانی که در جنگ جهانی دوم کشته شدند.

۱۳ آبان در ایران روز دانش‌آموز شناخته می شود. ۱۳ آبان سال روز واقعه کشتار چندین دانش‌آموز تهرانی در محوطه دانشگاه تهران درسال ۱۳۵۷ است.

 

13 آبان یکی از روزهای درخشانی است که بر تارک مقدس تاریخ انقلاب اسلامی نورافشانی میکند؛ سیزده آبان به تنهایی بستر وقایع مهمی شد، که هر کدام نقطه عطفی در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی است، سیزده آبان روزی است که دشمن با توسل به سیاست کهنه خود دانش آموزان و دانشجویان رابه خاک و خون کشید به این امید واهی که شاید بتواند آنان را از مسیر انقلابی خویش باز دارد.

 

درباره دانش آموز (به مناسبت 13 آبان روز دانش آموز)

دانش آموزان در سراسر جهان و ایران

در ایران دانش‌آموزان در هفت سالگی به ابتدایی می روند و شش سال درس می خوانند سپس ۳ سال دوره اول متوسطه را می‌گذارنند و بعد از ان سه سال دوره دوم متوسط را می گذرانند. درسال دوم دوره متوسطه دوم به انتخاب رشته می پردازند شش رشته اصلی عبارتند از :

 

1- ریاضی فیزیک

2- علوم طبیعی «تجربی»

3- علوم انسانی و ادبیات

4- فنی‌حرفه‌ای

5- کار و دانش

6- علوم و معارف اسلامی

 

 


مطالب مشابه : اس ام اس زیبا در مورد 13 آبان روز دانش آموز | متن تبریک روز دانش آموز


 

بعد از ان سال سوم دوره دوم متوسطه را می‌گذارنند و دیپلم میگیرند و بعد از گذراندن یکسال دوره پیش دانشگاهی در کنکور شرکت میکنند «البته توجه کنید دوره پیش دانشگاهی در نظام جدید حذف شده است» ودر صورت قبولی رشته‌های‌ دانشگاهی را انتخاب میکنند .

 

درباره دانش آموز (به مناسبت 13 آبان روز دانش آموز)

 

آرزوهای دور و دراز توست که به تکه تکه این دنیای بزرگ، امید و جنبش می بخشد؛ پس تنفس کن هوای زندگی و شور و سازندگی را.نامگذاری روز دانش‌آموز
روز دانش‌آموز در ایران مصادف است با ۱۳ آبان هر سال.

 

علت نامگذاری این روز، واقعه کشتار جمعی دانش‌آموزان تهرانی می‌باشد که به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی در صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در محوطه دانشگاه تهران جمع شده بودند. به منظور گرامی‌داشت این روز، ۱۳ آبان در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز دانش‌آموز نامگذاری شده است

 


مطالب مشابه : اس ام اس تبریک روز دانش آموز | متن تبریک روز دانش آموز در 13 آبان


 

مطلب در مورد روز دانش آموز

 

دانش آموزان ایرانی حماسه های‌ بزرگی را در عرصه نبرد، دانش و خودسازی رقم زده است. او قلبی دارد که هزار بار سپیده در او طلوع کرده است او چشمی دارد که امید آشناتر از ان نیافته است و حنجره ای دارد که جز پاکی و ایمان چیز دیگری از ان نجوشیده است، امید آنکه چشم های‌ امید ما که قلبی پر از سپیده دارد و چشمی پر از امید، امید فرداهای ما را برآورده سازد و کشوری سپید برای خویش و همنوعان خویش سازد.

 

درباره دانش آموز (به مناسبت 13 آبان روز دانش آموز)

دانش آموز موفق کیست؟

1 – دانش آموزان موفق به طور منظم و مرتب در كلاس های درس شركت مي كنند. آن ها دير نمي كنند. آن ها به دقت گوش مي كنند و توجه كردن را در خود پرورش مي دهند. اگر جلسه ای را غيبت كنند خودرا موظف مي دانند كه پيش از شروع كلاس درصورت امكان دليل غيبت خويش رابه معلم توضيح بدهند، دليل انها نيز هميشه معتبر و قابل قبول است.

 

علاوه بر اين تمام تكاليفي را كه معلم در ان جلسه براي دانش آموزان تعيين كرده است رابه طور كامل انجام مي دهند «با برقراري تماس با معلم و يا يكي از دانش آموزان». دانش آموزان موفق مسئوليت رفتار خويش را برعهده مي گيرند.

 

2- دانش آموزان موفق از فرصت هايي كه براي افزايش اعتبار و نمره به وجود مي آيد بلافاصله استفاده مي كنند. آن ها نشان مي دهند كه براي نمره های خويش اهميت بسياري قائل هستند و مشتاقانه براي بهتر كردن آن ها تلاش مي كنند. تكاليف و فعاليت های اختياري كه بسياري از دانش آموزان از آن ها اجتناب مي كنند به سرعت مورد توجه اينگونه دانش آموزان قرار مي گيرد و داوطلب مي شوند.

 

3- دانش آموزان موفق در كلاس درس هوشيار و فعال هستند. انها صحبت نمي كنند، مطالعه های متفرقه انجام نمي دهند و از پنجره كلاس به بيرون خيره نمي شوند. به عبارت ديگر آن ها مودب و محترم هستند، حتي زماني كه مقداري كسل مي شوند. انها حتي در شرايط دشوار نيز در كلاس آماده مي شوند و سوال هايي را مي پرسند كه معلم مي داند دانش آموزان ديگر نيز با انها مواجه مي شوند.

 

4- دانش آموزان موفق پس از اتمام كلاس و يا پيش از ان با دانش آموزان ديگر درباره نمره های آن ها، كامنت هايي كه معلم در برگه آن ها نوشته است و امتحان های پيش رو صحبت مي كنند. انها به دنبال فرصتي هستند كه با معلم خود صحبت های پرباري داشته باشند و به او نشان مي دهند كه در فرآيند آموزش دانش آموز فعالي مي باشند و با مسئوليت دانش آموز بودن به طور جدي برخورد مي كنند.

 

5- دانش آموزان موفق پروژه های خود رابه شكل منظم و مرتب تحويل استاد مي دهند. آن ها براي تهيه پروژه وقت مي گذارند و لذا پروژه انها داراي ظاهري آراسته و نماينده توجه و غرور آن ها در پيشگاه معلم است. دانش آموزان موفق مشتاق تكميل تمام پروژه ها و تكاليف مشخص شده توسط معلم هستند اگر چه شايد تمام آن ها بي نقص و درخشان نباشند.

 

 


مطالب مشابه : عکس پروفایل روز دانش آموز برای استوری و پروفایل


 

درباره دانش آموز (به مناسبت 13 آبان روز دانش آموز)

پیام هایي به مناسبت روز دانش آموز 

 

 13 آبان یک روز معمولی در تقویم ما نیست. روز دانش آموز، تنها یکی از عناوینی است که در تقویم روز 13 آبان نوشته شده است. اهمیت 13 آبان در روزهای مشهور انقلاب بر کسی پوشیده نیست؛ روزی که امام خمینی تبعید شد، روزی که دانش آموزان به انقلاب پیوستند و روزی که لانه جاسوسی تسخیر شد. 

روز 13 آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بعنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و بهمین دلیل این روز را در تاریخ کشور بعنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است

 

خصوصیات دانش آموزان موفق و خلاق

دقت و توجه شدید در گوش دادن ؛ تماشا کردن یا انجام دادن کاری

استفاده از قیاس در صحبت کردن

ابراز هیجان در اثر یک اکتشاف

عادت به پرسیدن سوال و سنجیدن نتایج

یادگیری از روی ابتکار شخصی

عادت به گلچین و وارسی منابع مختلف «کتاب، تلویزیون، سوال از استاد، رایانه و…»

صداقت و میل شدید به اطلاع یافتن از امور

طرح سوالات عجیب و غیرمعمول بالاتر از سطح علمی و سن دانش آموزان

نگاه کردن بادقت به اشیا

علاقه مندی به چیستان و معماها و یافتن پاسخشان

فکر کردن به چیزی که در تلویزیون ؛ رایانه و سایر رسانه‌ ها نشان داده می شود.

استفاده از اکتشاف یا تجربه

بررسی و مطالعه الگوهای اختراعی دانشمندان

مطالعه خاطرات و سخنان دانشمندان و بزرگان

رفت و آمد و صحبت با بزرگان و دبیران و احساس لذت از این صحبتها

دست کاری روابط ریاضی برای ایجاد رابطه جدید

علاقه‌مندی به فشرده‌سازی و خلاصه‌نویسی مطالب

اشتیاق در صحبت کردن در مورد کشفیات دیگران

مستقل عمل کردن و حس استقلال طلبی بالا

شور و نشاط و مشغولیتهای شدید جسمانی

ادامه کار بعد از تمام شدن وقت «نقاشی کردن بعد از زنگ تفریح ؛ گوش دادن به موسیقی و …»

دقت نظر فوق‌العاده و الگو برداری در نگاه‌ها

استفاده از نظرات و اشیا برای دستیابی به یک هدفی معین

پی بردن به روابط در اموری که به ظاهر از هم بی‌ارتباطند.

طرح رابطه‌ها مانند این که وقتی برف آب می شود رنگ سفید ان کجا می رود.

میل به اطلاع یابی و کشف احتمالات

 


مطالب مشابه : عکس و متن تبریک روز جهانی کودک | شعر روز جهانی کودک


 

درباره دانش آموز (به مناسبت 13 آبان روز دانش آموز)

تبریک روز دانش‌ آموز

 

وظیفه ي دانش آموزان، تنها فراگیری معلومات کتاب ها و محتوای علمی درس ها نیست، بلکه توجه به رشد شخصیت، شکوفا ساختن استعدادهای نهفته، تقویت روحیه ي خودباوری، خداباوری و اعتماد به نفس و توجه به دیانت در کنار دانش و فن نیز از وظایف آنان است. دانش آموزان ایران اسلامی می‌توانند همزمان با تحصیل، بذر باور را در زمین بارور دل ها بیافشانند و نهال ایمان را در بوستان جان خود بنشانند تا بعد ها ـ پس از فراغت از تحصیل ـ شاهد شکفتن شکوفه ي صداقت و خلوص و خدمت بر شاخسار وجودشان باشند.

 

13 آبان روز دانش آموز

 

دانش آموزان، گل بوته هایي تشنه در کنار جویبار این دیارند. آموزگاران، چشمه ساران بهارند و هر مدرسه، آبشخور آب حیات است. روز دانش آموز، فرصتی برای تجدید عهد با قلم، کتاب و دین و دانش است. دانش آموزی که قدر گوهر خویش رابشناسد و ارزش زندگی و زمان را بداند، مجاهدی است که در سنگر دانش به ستیز با جهل، تاریکی و بی مسؤولیتی می‌پردازد. دانش آموز متعهد و ایمان مدار ایرانی باید در کنار درس و علم، برای ادب و کمال، سهمی بزرگ قایل شود. سعادت و آینده ي درخشان دانش آموز تنها در گرو درس خوب و نمره های‌ عالی نیست، بلکه دانش آموز باید به چیزهای دیگری نیز بیاندیشد مانند: معنویت، انسان دوستی و خداجویی.

 


مطالب مشابه : اس ام اس تبریک روز دانش آموز 13 آبان


 

درباره دانش آموز (به مناسبت 13 آبان روز دانش آموز)

پیام تبریک روز دانش آموز

 

یوم اللّه 13 آبان، یادآور حماسه ها، ایثارها و فداکاری های‌ دانش آموزان عزیزمان است. این روز با شکوه بدین سبب، روز «دانش آموز» نامیده شد، تا خاطره ي فرزندان دلیر انقلاب برای همیشه جاودان بماند و درسی فراموش ناشدنی برای تمام دانش آموزان در سراسر گیتی باشد که با ابرقدرت ها و چپاول گران بین المللی به مبارزه ي بی امان بپردازند و عزت را بر زندگی ذلت بار ترجیح دهند.

 

روز دانش آموز به همه ی ي مستضعفان جهان می آموزد که علیه مستکبران قیام کنند و حقوق مسلم و از دست رفته ي خویش را از چنگال استکبار و استعمار بیرون کشند. پیام روز دانش آموز به مسلمانان این است که: تنها در برابر والایی های‌ محترم مکتب توحید به نماز بایستید و فقط در پیشگاه خدا به کرنش و سجود بنشینید.

 

جدیدترین مطالب سایت